Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

petpeta7
19. kvě 2014

@suzik161 no teda, to jsou zvraty! já furt říkám, že se to nesmí vzdávat předčasně! 😉 doufám, že opravdu ležíš a jdeš max. na WC nebo by ti manžel mohl nosit misu (to byl vtip 🙂 myslela jsem na tebe celý den, ale nějak jsem se dřív nedostala, abych ti napsala 😒 krvácení je doufám zase o něco mírnější? ve středu od tebe očekávám minimálně hodnotu 200! 🙂

petpeta7
19. kvě 2014

@doko no to byl nervák, ale tvoje malá asi celý den prospala...no co, bylo hnusně, takový spací den 🙂 Bylo asi fakt dobře, že sestřička to KTG hodně zesílila, protože miminka nemají rády, když slyší rychlý tlukot srdce. Jsou zvyklá na frekvenci zhruba 80 tepů za min, to je taková normální hodnota u dospělé ženy. Novorozenci ale mají normu okolo 140 za min. No a když to tvoje malá uslyšela, tak si asi myslela, že někam utíkáš nebo jsi hodně rozrušená a vzbudilo jí to z toho hlubokého spánku 😕 to je ale jen moje teorie, která mě teď napadla 😵 Hlavně, že už jsi zase doma a jste s malou obě v pořádku! 🙂

suzik161
autor
19. kvě 2014

@petpeta7 už zase měli Utroš, tak jsem ho dostala a hned začal zabírat, je to slabší. Už jsem zase začala cítit vaječníky, tak snad je to dobré znamení. Děkuji moc za podporu

petpeta7
19. kvě 2014

@78marcela takže ty sis dělala test, který byl negativní, ale možná to byl nějaký špatný test? kolikátý, že jsi den - nebylo ještě moc brzo? každopádně doufám, že nový test ti dopadne líp! Jinak si myslím, že jsi dobrá kuchařka - uplně mi stačí popis toho jednoho receptu. Můj manžel to dělá podobně, jen tam nedává tolik česneku. Mně je po něm totiž špatně. Bohužel mi ani moc nechutná bazalkové pesto, které si dělá domácí 😒

petpeta7
19. kvě 2014

@suzik161 jéé, tak to jsi mě uklidnila! ufff! doufám, že se dnes dobře vyspíš, protože spánek je nejlepší lék na všechno a zítra budeš mít pohodový slunečný den! opatruj se!

78marcela
19. kvě 2014

@petpeta7 mě je normálně po česneku taky špatně. Ale když si ty plátky opražis, tak je to v pohodě a není to vůbec těžký. Pesto doma nedělám, jsem líná, kupuju, v Lidlu. Jinak vůbec dobrá kuchařka nejsem. Nebaví mě to. Dělám spíš jen rychla jidla, co nedaji moc práce. Což ty těstoviny splňují.

doko
19. kvě 2014

@petpeta7 napadla Tě hodně dobře, i sestra něco v tom smyslu říkala 😉 a jak se máš ty s prckem? trápí Tě nějaký nevolnosti nebo něco? nebo patříš k těm šťastnějším? 🙂 a budete si říkat, jestli je to kluk nebo holka?

petpeta7
20. kvě 2014

@doko no víš, já se snažím vždycky přijít na to, proč jsou věci tak, jak jsou 🙂 jinak mě zatím trápí asi jen to, že jsem ráno celkem nepoužitelná 😖 přes den si hlídám, abych pravidelně jedla, ale v noci to nejde, takže ráno je mi špatně celkem dost 😝 určitě chci vědět, jestli čekáme holčičku nebo chlapečka 🙂 co tvoje malá, kopkala dnes hezky?

petpeta7
20. kvě 2014

@78marcela já jsem na tom s vařením asi tak jako ty 😅 manžela totiž vaření baví, takže mě v podstatě do kuchyně nepouští 😵 když vidí, jak mi to všechno dlouho trvá, tak se do toho radši pustí sám, jenže jak se to pak mám naučit 😒 teď, když jsem furt doma, tak si zkouším jídla, která jsem ještě nikdy sama nedělala, ale mám na ně chuť 🙂 zatím jsem ještě nic nezkazila tak, aby se to nedalo jíst 😀 testovala jsi dneska?

petpeta7
20. kvě 2014

@suzik161 suziku, jak ti je? krvácení je snad jenom slaboučké nebo jen špinění? zkoušela sis test nebo počkáš na zítřek? myslím na tebe a posílám pozitivní energii! 😉

suzik161
autor
20. kvě 2014

@petpeta7 krvácení je slabé. Testovala jsem, ale čárka byla slabší než včera, tak uvidíme, snad to dobře dopadne!! Děkuji moc

78marcela
20. kvě 2014

@petpeta7 hod inspiraci, co ti chutná?

78marcela
20. kvě 2014

@suzik161 tos měla asi taky špatný test, ne? I mě, já ráno taky měla zase aušusovej.

suzik161
autor
20. kvě 2014

@78marcela hlavně jestli ti ten test zase neutekl?? 😀

78marcela
20. kvě 2014

@suzik161 Neutekl. Testila jsem ve čtyři a ještě v sedm tam nic nebylo, tak jsem usoudila, že už asi ani nebude, že jsem mu už dala dost času, aby se vyjádřil, tak letěl do koše...

78marcela
21. kvě 2014

@suzik161
tak to dnešní test? U mě negativní samozřejmě. Nakonec jsem ráda že jsem testovala brzy. Než bych se ještě do konce týdne živila marnymi nadějemi, tak už jsem v pohodě, vytyčila jsem si další plán a vzhůru do dalšího boje.

A co tvuj test? Doufám že je dnes hezky silný a že ti naměři v Car pěknou hodnotu. Držím pěsti. A jsem zvědavá, tak dej potom co nejdříve vědět.

suzik161
autor
21. kvě 2014

@78marcela Ahoj, test je sněhobílý, takže v červnu na KET půjdeme spolu 😀 To bude parta hic 😀

lucikk1
21. kvě 2014

@suzik161 uvidis jeste z krve. Pak dej vedet. Doufam ze hodnota se zvysi. Tt nejsou moc spolehlive

78marcela
21. kvě 2014

@suzik161 Tak to mě mrzí, ach jo...tak červen to jistí, ted se mimis jenom kousek zakousl a příště už to bude naplno.

petpeta7
21. kvě 2014

@suzik161 to mě mrzí ☹ myslím, že už nemá cenu si namlouvat, že v krvi bude hodnota vyšší, když čárky na testech z moči zeslábly 😢 ale na tu kontrolu stejně musíš zajít, že? a zrovna se domluvíte na ten KETík 🙂

petpeta7
21. kvě 2014

@78marcela takže už jsi to zabalila, i když "mrcha" ještě nedorazila ? kolikátý den jsi? jinak mně chutná česká klasika - vepřo, knedlo zelo, rajská, koprovka a tak 😀 to právě většinou nejsou recepty, které by byly za 30 min hotové 😒 ale zase to pak stojí za to a dá se to jít víc dní, protože jak se to naleží...no úplně se mi zbíhají sliny 😝

suzik161
autor
21. kvě 2014

@lucikk1
@petpeta7
@78marcela Ahoj holky, tak dnešní hodnota je 9hCG, takže je konec. Dokonce jsem již odMS. Dneska mě ten doktor hnul žlučí. Už mám jiného, byl tak arogantní a výsledek mi říkal se zmrzlinou v puse. nakonec mi ani neřekl, že už tam nebude, že odchází a furt mlel, že v tom budeme pokračovat spolu. Až sestra venku se mě ptala jakého chci doktora, tak jsem na ni koukala jak puk. Řekla mi, že tenhle odchází, tak ať si vyberu jiného. Červen KET to jistí. Ještě se za mnou zastavil embryolog a vychvaloval ty naše mrazáčky, že už fakt neví co by se mohlo stát aby se to aspoň s jedním nepovedlo.

lucikk1
21. kvě 2014

@suzik161 to je mi lito. Mrazeni bojovnicci to jisti 🙂 pujdes hned dalsi nesic?

suzik161
autor
21. kvě 2014

@lucikk1 Půjdu hned v červnu/červenec. Musím o tom ještě nastudovat informace, ale jsem ráda, že budu mít jiného doktora. Stejně jsem chtěla tohohle změnit. To už budou prázdniny a vše bude jednodušší pro mě. Nebudu muset na neschopenku a tak. Tobě držím moc palce, určitě napiš, jak jsi dopadla!!!!

78marcela
21. kvě 2014

@suzik161 Tak to je dobře, že je máš kvalitní, je velká šance, že se ti to příště určitě povede. My se ted domluvili s přítelem, že zkusíme ty vyšetření, i za cenu, že bysme museli měsíc nebo dva počkat...uvidme, co řeknou v pátek.
@petpeta7 tak já na těchto jídlech vyrostla a možná proto je ted zase až tak nemusím...i když v neděli jsme měli takovou omáčku, že slintám ještě dneska...
a ano, už jsem to zabalila, není důvod čekat.

78marcela
21. kvě 2014

@suzik161 a musíš ted další měsíc čekat na ms a pak bude stimulace? takže bys šla až červenec? Nebo v červnu na nativ?

maggie4
21. kvě 2014

Ahoj holky, pár dní jsem tady nebyla (snažila jsem se myslet na něco jinýho) a co to tady teď čtu? Samé špatné zprávy! Jakto? Holky, doufám, že ještě neztrácíte naději a optimismus, ktarý tady z vás vyzařoval, když jsem do téhle diskuse zabrousila poprvé!
Já jedu příští úterý na konzultaci, co budeme dělat dál. Takže zatím vůbec nic nevím. Nevím, jestli je dobré jít hned do druhé stimulace. Takže zatím čekám na MS a na úterý, co řekne doktor. Držte se, holky!

78marcela
21. kvě 2014

@maggie4 my jsme optimistické a věříme, že červen to jistí!!! 🙂

maggie4
21. kvě 2014

@78marcela to jsem ráda! já asi zase budu pozadu. nebo myslíš, že se může hned další měsíc znova stimulovat? musím si o tom něco najít.

78marcela
21. kvě 2014

@maggie4 já nevím...po ket jsem chodila vždycky hned, ale jak je to na celkovou stimulku...to nemám tucha...ale já taky možná půjdu až v červenci, protože chci nějaký vyšetření, proč už další transfer se nevyvedl, chci hysteroskopii nebo něco, co doporučí a je možné, že se to taky posune.