Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

petpeta7
28. kvě 2014

@78marcela ahojky 🙂 Co ti teda odpověděl Dr. z CAR, že máš počkat do podzimu? A mezitím se nic dít nebude?

maggie4
28. kvě 2014

@petpeta7 Na endometriózu mi přišli už v r. 2009. Antikoncepci mi nenasadil, taky se divím. Ale doporučil mi koupit si DHEA na podporu vaječníků. Máte s tím někdo zkušenost?

78marcela
28. kvě 2014

@petpeta7 nakonec jsem tam znovu volala a vydyndala jsem si dřívější termín, sice u jiného doktora, ale to mi je jedno, takže pak uvidíme, co mi pan doktor poví, jdu tam 12.6.

petpeta7
28. kvě 2014

@maggie4 a v tom roce 2009 jsi měla laparoskopii? Takže se můžete doma snažit, když tu antiko nenasadil - šance je vždycky 😉 O tom DHEA jsem ještě neslyšela, takže ti nemůžu poradit. Asi jde ale o to, aby se ti při další stimulaci vytvořilo víc a kvalitnějších vajíček, ne?

petpeta7
28. kvě 2014

@78marcela no tak to je o hodně dřívější termín 🙂 to máš za 14 dní, tak si je teď užij a pak hurá do těhotnění! 😀 třeba ti ten jiný doktor bude vyhovovat líp a budeš pak chodit k němu 😉

78marcela
28. kvě 2014

@petpeta7 už jsem ho měla na kontrolu utz a byl tak jemný a příjemný, že to byla první gyn prohlídka, která se mi líbila🙂

maggie4
28. kvě 2014

@petpeta7 jj, to jsem měla laparoskopii. A 2013 druhou. Přesně tak, DHEA by mělo pomoci při příští stimulaci. Není to u nás prodejné, takže si to musím objednat z Rakouska 🙂
@78marcela A ke komu teď budeš chodit? 14 dní ti uteče jako voda 🙂

78marcela
28. kvě 2014

@maggie4 jojo, 14 dnů je v pohodě, ale šest týdnu se mi fakt čekat nechtělo.

petpeta7
29. kvě 2014

@78marcela no jo, není doktor jako doktor. Já si toho "svého" z IVF Zlín nemohla vynachválit. Je fakt hrozně příjemný a takový klidný. Prostě takový, jakého jsem já potřebovala - aby mě uklidnil a ujistil, že s jejich pomocí se nám podaří otěhotnět. A měl pravdu! Už máš v plánu něco na víkend?

petpeta7
29. kvě 2014

@maggie4 ty jo, tak to bude určitě kvalitní, když to dělají v Rakousku. Akorát možná trochu dražší, i když ty léky jsou asi drahé všude 😒 Hlavně, aby to pomohlo! 🙂

78marcela
29. kvě 2014

@petpeta7 na víkend mám velký plán- učit se učit se učit se. Teď mě čekají dvě nejtěžší zkoušky z celého studia. Už zítra je jedna taková nepříjemná, ale příští týden a pak ten další, to bude masakr. Takže o program teď postaráno. Už dnes se učím, ležím přitom v posteli a kroutím se bolesti, protože ms dorazila v plné síle.

petpeta7
30. kvě 2014

@78marcela tak to tě upřímně obdivuju! mně by se do učení už opravdu nechtělo a do toho ještě silná MS? já měla při ní ty první dny vždycky vymytý mozek 😖 Ale je dobrý, že budeš mít MS za sebou a na ty těžké zkoušky budeš v pohodě! Doporučuju ti mezi učením zajít i na menší procházku a prokysličit si mozek. Uvidíš, že ti to pak půjde samo. A taky nějaké lehčí jídlo, ale zase nebuď hlady, protože mozek ke své práci potřebuje glukózu 🙂

78marcela
30. kvě 2014

@petpeta7 není co obdivovat. Tu dnešní jsem nedala.

petpeta7
31. kvě 2014

@78marcela jejda, tak to bude tou mrchou! 😠 Netrap se s tím, protože za to nemůžeš! Naplánuješ si druhý pokus na lepší termín a uvidíš, že to v pohodě dáš!

78marcela
1. čer 2014

@petpeta7 další termín už jsem dostala- v pátek třináctého 😉 Tak jsem zvědavá.

petpeta7
1. čer 2014

@78marcela jéé, tak to je super! 😀 to je pro mě šťastný den a ty ho budeš mít taky! Uvidíš, že tu zkoušku uděláš! 🙂

petpeta7
1. čer 2014

@doko ahojky....jak se máš? doufám, že malá tě příjemně kopká 🙂 moc se těším, až to poprvé ucítím já - musí to být super pocit 😵 mě v pátek čeká velký genetický UZ, takže se začínám těšit, ale i trochu bát 😒 snad bude vše v pořádku 😨

doko
2. čer 2014

@petpeta7 ahojky 🙂 no přiznám se, že to tady teď na MK trochu "zanedbávám", finišujeme se stěhováním, tak je dost práce. ale už budeme bydlet od víkendu, tak už to budeme mít za sebou 😉 jo malá se sem tam ozve, ale už to nejsou takové mega rány jako dřív, asi má čím dál tím míň místa. aspoň v to doufám. zítra nám dorazí kolébka, tak se strašně těším. na druhou stranu přece jen do termínu mi zbývá 96 dnů, takže nervozita začíná trochu pracovat. no pohyby se těš, je to hrozná sranda a úleva v jednom. budeme Vám držet palečky, aby Vám screening dopadl na jedničku 😵 a kam jdeš? do toho Zlína, jak jsi psala? jsem zvědavka, jestli to bude chlapeček, nebo holčička. zatím je všude strašná převaha holek, chudiny pak nebudou mít manžílky 😀

petpeta7
3. čer 2014

@doko porod se ti sice začíná pomalinku blížit, ale zatím buď v klidu 🙂 nemá cenu se dopředu stresovat, miminko si stejně rozhodne samo, kdy chce na svět 😉 Jinak díky, na screening jdu tady ve Zlíně na PREDIKO. Tak třeba já čekám chlapečka, ale taky je možné, že bude mimi nějak otočené a Dr. to nepozná a já budu muset ještě počkat 😕 naše mamky si musely počkat až k porodu 🙂

karolakmn
3. čer 2014

Ahoj holky muzu se k vam pridat? V dubnu neuspesne ivf a ted cekam uz druhy mesic na ket...

petpeta7
5. čer 2014

@karolakmn ahoj...no jasně, že se můžeš přidat! 🙂 Takže teď v červnu už na ten KETík půjdeš? Vidím, že už jedno dítko máš, to máš z "domácího snažení" nebo z IVF?

petpeta7
5. čer 2014

@maggie4 ahojky, už ti dorazili ty léky z Rakouska? A jak se jinak máš? Já jdu zítra na první screening, tak doufám, že dobře dopadneme 😕

maggie4
5. čer 2014

@petpeta7 ahojky, asi před minutou 🙂 Domlouvala jsem se nejdřív s kamarádku, že mi je z Rakouska přiveze, ale nedopadlo to, tak jsem je nakonec objednala přes internet. Chodím do práce, takže nemám ani moc času na to vše myslet, tak je to dobrý. Ty už budeš mít to nejrizikovější období za sebou, tak jsi ráda, viď? Ať máš zítra jen dobré výsledky! Jsi na rizikovém nebo chodíš do práce?

maggie4
5. čer 2014

@petpeta7 takže ty léky šly nakonec z Londýna 🙂 divím se, jaká rychlost to byla!

78marcela
5. čer 2014

@petpeta7 držím ti moc pěsti na zítra. Určitě to budu v pohodě.

karolakmn
5. čer 2014

@petpeta7 z domaciho prostredi mame Natálku.... jestli bude ket v cervnu nevim to rozhodne zitra utz... jak jsi na tom ty?
@78marcela koukam ze jsi presedlala na jinou diskuzi

78marcela
5. čer 2014

@karolakmn já už jsem tady docela dlouho🙂

karolakmn
5. čer 2014

@78marcela ajak jsi na tom...

78marcela
5. čer 2014

@karolakmn cekam na konzultaci. Pak se uvidí.

doko
7. čer 2014

@petpeta7 ahojky, tak jak jsi dopadla na screeningu? 🙂 myslela jsem na Vás, i když moc nepíšu, nestíhám ☹ doufám, že jste s miminkem v pořádku. pohlaví je stejně jedno 😉