Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

catchulinecka
13. kvě 2014

@petpeta7 jééé, to je moc fajn, že to zvládáš tak dobře 🙂 moc ti gratuluju a co břůško, je už něco malilinko poznat? no já jsem právě byla hrozně překvapená, protože jsem všude četla, že nejdříve za 3 měsíce a můj doktor to chce zkusit v nativu už v červnu! 😎 teda pokud dojde MS tak jak má a pak teda, pokud to vlastně bude možné v tom nativu 🙂 ale tak je na co se těšit...uvidíme. Když to nevyjde, tak jsme se doma dohodli, že si "skáknem" někam k móřu 😀 a pak vletíme na normální KET, a tož tak 🙂

suzik161
autor
14. kvě 2014

@lucikk1 držím ti palce a. Vybaertre toho správného bojovníka 😉

petpeta7
14. kvě 2014

@catchulinecka co já vím, tak se ty 3 měsíce úplně nedodržujou. A to bys měla jako nativní IVF? protože nativní KET není, ne? tam se bere jen něco na růst děložní sliznice, aby se embryjko mohlo hezky zavrtat. Jinak dovču u moře ti schvaluju všema deseti! 😉 Já si to asi letos nechám ujít, protože by se mi nechtělo něco řešit v zahraničí, kor když jsem těhotná po IVF 🤐

petpeta7
14. kvě 2014

@maggie4 když jsi tam měla volat, tak jsem jedla polévku, takže druhou rukou jsem ti držela pěstičku 😉 a už ti naplánovali ET nebo se počká, jak se budou embryjka vyvíjet?

78marcela
14. kvě 2014

@petpeta7 KET v nativu taky může byt. Princip nevím. Ale když jsem volala na konzultaci tak o tom mluvili, jestli chci KET v nativu nebo stimulovany. A u mě jde jen stimulovany protože nemivam běžně ms. Ale pokud ma někdo cyklus v pohodě, tak určitě může na KET v nativu.

petpeta7
14. kvě 2014

@78marcela co mi musíme kvůli těm mimískův vydrže,t co? slyšela jsem, že někdy jde ten katetr zavést hůř přes čípek, ale snad tě to už nebolí 😕 nešpinila jsi trochu? Mně po ET říkala sestřička, ať se neleknu, kdybych náhodou začala špinit. Tak hezky odpočívej, ať se mimískům u tebe líbí! Držím pěsti!

petpeta7
14. kvě 2014

@suzik161 ahojky...jak se máš? já myslím, že ty prsa 4. den po ET nejsou brzo. Si vem, že při otěhotnění doma už týden po ovulaci můžeš něco takového cítit a ty už jsi víc, jak týden. Fakt věřím, že ti to tentokrát vyšlo! 😉

petpeta7
14. kvě 2014

@lucikk1 držím moc pěstičky na dnešní transfer! možná už za chvíli půjdeš na sál...buď v pohodě a budeš mít pohodové mimi! 😉 těšíme se na dobré zprávy od tebe!

petpeta7
14. kvě 2014

@lucijete ahojky! já chodím taky na Kliniku ve Zlíně! po dvou neúspěšných IUI se nám podařilo IVF na poprvé! Měla jsem 5 denní embryjko, takže to tvoje 6 denní muselo být krásné! To popichování v podbřišku jsem měla taky-to je dobré znamení! 😉

78marcela
14. kvě 2014

@petpeta7 nespinila. Ale bolelo to dost. Samotný ten transfer prý ale proběhl už v pohodě. Na tom ultrazvuku mi tam ukazovala potom, že jsou v děloze ale já tam stejně viděla jenom jednu bílou tečku, druhou ne.
Dnes ležím celý den,mám šílenou migrenu. A to jsem chtěla procházky.

petpeta7
14. kvě 2014

@78marcela mně říkal Dr., že přímo ta embryjka na UZ vidět nejsou, protože jsou menší než 1mm. Ta bílá tečka by měl být konec zaváděcího katetru, takže Dr. si tím zkontroloval, že je katetr v děloze a embryjka dává na správné místo 🙂 S tou migrénou je to blbý, ale může to souviset s "rozvířenýma" hormonama. Když bolí hlava mě, tak mi čerstvý vzduch hodně pomáhá, tak si třeba alespoň hodně vyvětrej, jestli nemůžeš jít ven. Taky studené na hlavu je fajn, mně to zabírá.

lucijete
14. kvě 2014

@petpeta7 Tak to jsi mě potěšila🙂!!!!! Takže první IVF vyšlo?? Tak to gratuluji! naše je to taky první.....tak snad se podaří..... A ke komu chodíte? Já k Chovancovi, ale ET mi dělal Kovalčík.

maggie4
14. kvě 2014

@petpeta7 To jsi teda velmi obětavá 😉 ET máme naplánovaný na sobotu. Moc se těším, až bude bobíšek u mě. Dneska máme 1 4-buněčné embryo, to je prý špičkové, a 2 2-buněčná. Tak mám radost, že aspoň jedno je pěkné, to bude naše miminko, cítím to! 🙂

maggie4
14. kvě 2014

@lucikk1 Tak jak? Myslím na tebe. Ať se ten malej bobek drží!

78marcela
14. kvě 2014

@petpeta7 já se teď neptala, ale před čtyřmi lety když jsem byla poprvé, tak říkali taky, že to vidět neni ale že jsou v nějaké kontrastní látce aby to bylo vidět na utz, že se dostaly kam měly. Ten utz mi ukázala až po transferu. Každé centrum to asi dělá maličko jinak. Právě proto mě matlo, že tam vidím jen jednu tečku. Vždy předtím jsem viděla dvě. Ale ono v těch všech smouhach je div, že je něco vůbec vidět.

78marcela
14. kvě 2014

@maggie4 tak to je paráda že se tak pěkně klubou.

pigi18
14. kvě 2014

Ahoj , ráda bych prosím o radu. Potřebovala bych prostě pomoc od někoho kdo to zažívá,či zažil, už dva roky se snažíme o miminko, minulý rok mimoděložní a od té doby se nedaří a nedaří. Mám šanci pry 80% přirozeně otěhotnět,ale i při clostilbegytu ,při praskání vajíček pregnylem a už došlo to až tak daleko, kdy máme určený sex :D tak i přesto to prostě nejde. Chtěla bych prosím od některé z vás více informaci,jak to chodí na umělém oplodnění, kolik to stojí,či něco hradí pojištovna a taky váš názor,jestli by jste do toho umělého šly, když mám zatím šanci přirozeně otěhotnět,ale už je to fyzicky i psychicky dost náročné....

Mnohokrát Vám děkuji a přeji mnoho štěsti

doko
14. kvě 2014

@pigi18 ahoj, my přesto, že jsme přirozeně otěhotněli, tak jsme po potratu do IVF šli 😉 nechtělo se nám čekat na zázrak. je mi 25, manželovi o rok víc, věk nás netlačil. spíš ta neskutečná touha po miminku. pokud nemáš nějaký závažný problém, zkus se poinformovat na nativní cyklus nebo IVF s minimální stimulací (na tom jsem byla já). je to levnější, bez zapojení zdravotní pojišťovny a šetrnější pro tělo. můžu se zeptat, kolik máš za sebou plánovaných pohlavních styků s clostíkem a pregnylem? pokud už 3, na víc bych nečekala. víckrát to podle mě stejně nemá smysl. ale to už Ti určitě řekl i doktor 🙂 pokud Tě cokoliv zajímá, klidně se ptej.

pigi18
14. kvě 2014

Doko moc ti děkuji ,že ses ozvala. Taky moc strašně moc toužíme po miminku už dva roky jsem psychický vyčerpaná,ale mám strach...nevím proč prostě mám strach :( Nevím co by mi stačilo můj problém sis četla právě,že tomu nějak moc nerozumím,chci se u nich informovat,ale nevím jestli to jen tak jde,aniž bych popř.pokračovala dále....takže se zadařilo na poprvé?víš ono min.v dubnu jsem začala ,první cyklus jsem otěhotněla,ale mimoděložně,tak mě to posunul,tak jsem měla další 3měsiční stimulaci a ted mám další....ale pořád nic ,je možná změná spermii po dvou rokách?jestli třeba není tam háček nevím...plánovaných?no už asi přesně nevím :( možná 9?a více :( jsem z těch tabletek vyčerpaná....ano doktor mi to taky řekl,že uvidíme co do léta a pak by mi napsal doporučení na umělé...a kolik vás to vše stálo?jestli to není tajné...a co se týče úspěšnosti?děkuji

pigi18
14. kvě 2014

@doko prosím ještě jedná věc,jak to vše dlouho trvá?a kdy se dovíš jestli to vyšlo nebo ne?děkuji a nezlob se,že tě tak bombarduju,ale potřebuji vědět co nejvíce moc moc děkuji

lucikk1
14. kvě 2014

@suzik161 snad vybrali bojovnika. Uz je u me a doufam ze dlouho🙂

lucikk1
14. kvě 2014

@maggie4 diky budu mu domlouvat🙂

lucikk1
14. kvě 2014

@petpeta7 dekuji.embryjko uz mam u sebe.ani to dnes nebolelo.minule to neslo pres cipek a musela si na me vzit mucici nastroj. Dokonce mame i 5 mrazacku. Mam radost. Po ceste domu jsem spala v aute a doma pak jeste 2 hodiny. Proste zvlastni den 🙂 normalne takhle nespim

lucikk1
14. kvě 2014

@maggie4 dekuji.vsak te to za chvili taky ceka🙂

pigi18
14. kvě 2014

Jak tady koukám,tak některé zrovna tuto cestu k miminku absolvují i vy mi prosím můžete říct co a jak ,jestli jste četly můj přiběh,budu vděčná za každou informaci a radu...moc děkuji a držím palečky

pt1981
14. kvě 2014

@pigi18 ahojky, tak prvně ti řeknu, aby ses tolik nestresovala. Není to lehké, ale jde to. Kolik je ti let? A manželovi? My jsme se snažili přes dva roky, ale nedařilo se. U mě dopadla všechna vyšetření ok, u manžela katastrofálně. Šance přirozeného početí 4 - 7 %. Šli jsme na IUI, ale dopředu nás "varovali" že to nejspíš nevyjde. A nevyšlo. Hned další měsíc jsme šli na IVF. Těsně před zákrokem ( na sále, s roztaženýma nohama ) jsem manžela ukecala na zavedení 2 embrijek. Chytla se obě, ale jednomu broučkovi přestalo bít v 8+6 srdíčko ☹. Druhé se drží zuby nehty a já věřím, že bude vše v pořádku. Chodili jsme do Reprofitu.

doko
14. kvě 2014

@pigi18 ježíííš furt neděkuj a klidně se ptej 🙂 já když si dávala dohromady všechny informace, taky jsem z toho měla hlavu jak pátrací balón. každá tady jsme se s tím musely seznamovat. první co byste měli, tak si partner zajít na spermiogram. tam u nás nastal problém- manžel má strašně špatné spermie a to u nás hrálo velkou roli, proč jsme nečekali na další přirozené otěhotnění a šli na IVF. a bohužel ano, časem se výsledky sperma můžou měnit- u nás se po braní přípravků na zlepšení po 6 měsících ještě zhoršily ☹ že jsi vyčerpaná z tabletek se ani nedivím, zvlášť jestli je užíváš tak dlouho. pro tělo je IVF sice zápřah, ale jednorázový a ne takhle dlouhodobý. jinak já měla IVF s minimální stimulací- to znamená co nejmenší dávky hormonů a léků 😉 je to vhodné pro mladé ženy, které mají ještě dobré ovariální rezervy. tento druh umělého si hradíš sama jako samoplátce, nás to stálo úplně celé 17 000 (a to jsme si připláceli PICSI a ICSI). jinak úspěšnost je u tohoto menší než u klasického IVF, právě kvůli menší stimulaci a tím pádem nižším počtu vajíček 😉 ale zase co vím, tak u žen, které se na tento typ hodí je úspěšnost docela veliká. jak dlouho to trvá? tak chvilku než se rozhodneš pro nějaký postup, pak nějaká vyšetření. co se týkalo samotného ivf tak 30.11. jsem měla poslední MS, 14.12. punkci vajíček a 19.12. transfer. hlavně se pořádně s mužem dohodněte jestli do toho chcete jít nebo ne 🙂 záleží jen na Vás a Vaší intuici. mně se třeba stalo, že mě hodně lidí odsuzovalo, že když jsem jednou otěhotněla přirozeně, tak jdu na umělé. od nejbližší rodiny mě to fakt mrzelo. ☹

78marcela
14. kvě 2014

@pigi18 ahoj. On ti prostě asi nikdo neřekne přesně, kolik tě to bude stát a jak dlouho to bude trvat. Pokud je u vás vše celkem v pořádku, a nedás si žádné nadstandardní procedury, tak tě to nebude stát skoro nic a můžeš byt do dvou tři měsíců těhotná. Ale většinou jsou nějaké procedury, které usnadňují a zvyšují šanci. Ty pojišťovna neplatí.
My jsme si platili léky nějaké, pak prodlouženou kultivaci a ICSI. prodloužena kultivace znamená, že si můžeš nechat laboratorne vyvíjet embrya. Lékaři pak lépe poznají které z nich je to nejlepší a to ti zavedou. Pojišťovna to neplatí, ta platí jen dva dny, ty si můžeš nechat kultivovat pět dnů. ICSI znamená že lékaři zavedou spermií přímo do vajíčka a oplodni ho. To se dělá při špatném spermiu. My jsme měli hodně vajíček, , proto jsme platili navíc ještě mrazení. Celý ten proces nás stal asi dvacet tisíc. Někdo dá třeba jen dva. Na tvém místě bych určitě zvolila nějaké centrum a šla na IVF. Oni ti objeví co je tam za problém a pomůžou. Projdi si reference na určitá centra, projdi si jejich stránky, statistiky a jdi do toho.

pigi18
14. kvě 2014

holky všem moc děkuji za informace ,,,mě letos bude 28 let a příteli 34...což si myslím,že zase dál čekat už fakt nemá cenu. Snažíme se dva roky a nic krom mimoděložního...navíc jeho spermiogram před dvěmi lety byl vynikajicí,ale já trpěla endometriozou a zničilo mi to právě vejcovody o to jde....Máte nějaká zkušenost s umělým v Ostravě?jsem z Karviné a nechci zase někde moc daleko dojíždět. Takže tak,zítra tam volám a domluvím si zchuzku a uvidíme co mi řeknou,otevřely jste mi oči a za to jsem vám moc vděčná....má rodina stojí při mě,vidí už jak jsem z toho zničená...vajíčka rostou,ale nic víc prostě nechtěji se oplodnit :( Všem moc držím palečky a děkuji,že jste mě tady přijaly,.určitě se pak ozvu jak to pokračuje,tento měsíc máme poslední cyklus stimulace se svým primářem,tak uvidíme co dál....všem držím palečky ,které se stále snažíte

78marcela
14. kvě 2014

@pigi18 nemám vůbec zkušenosti s žádným centrem v ostravě. Za sebe doporučuji reprofit v Olomouci, já tedy jezdím do Brna, ale to je stejne centrum. A Olomouc není tak daleko. Ale určitě si ještě prostuduj tyto stránky, najdeš určitě i reference na ostravská centra. A možná si precti příběh uživatelky bellka. Je taky někde od ostravy.