Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

pipinka
10. led 2014

tak mě za týden čeká návrat do práce vůbec se na to netěším. nejradši bych se objednala do caru a začla znova stinulovat 🙂

petpeta7
10. led 2014

@suzik161 to nevadí, že zatím nic necítíš! však je ještě brzo...počkej až ti poskočí hcg na pár tisíc - to to budeš cítit tak, že si možná budeš říkat, že by to stačilo i míň 😀 Hcg ti určitě v pohodě udělají navíc, když jim řekneš!

doko
10. led 2014

@petpeta7 no ale musí to být fakt bomba 🙂 a v jaké fázi jste teď vy? jdete na to 2. IUI? 😉 já už se v tom ztrácím.
@anzet ahoj, jak se Ti daří? už musíš mít hezké bříško 🙂 tak jen doufám, že ty i miminko prospíváte ve zdraví 😉
@suzik161 holky mají pravdu. já taky napoprvé i napodruhé na sobě nic necítila. uvidíš z krve 😉 stejně je u Tebe strašně super jen to, že se Ti vůbec tak sama rozjela ovulace 🙂 co já bych za to dala!!! 😵 takže i kdyby v té krvi nic nebylo, je důvod proč mít radost 🙂

suzik161
autor
10. led 2014

@doko Já z toho radost mám, velkou. Dneska jsem si chtěla koupit další infolic, ale neměli ho, tak jsem si vzala femibion, tak budu papkat prášky dál 😀

gittynka
10. led 2014

Ahoj holky 🙂 tak uz mam v lednici pero s Puregonem 🙂 ale myslim ze zacnu az ke konci ledna... Vse OK ale nerekli mi nic o rezimu jako jestli se necemu vyhnout nebo mit zvyseny prijem tekutin atd. Jeste minabidli zucastnit se studie kdy misto Utrouse po OPU nasadi dosud v CR neregistrivane jine leky - pry s nimi jiz maji zkusenost od zahranicnich pacientek a jsou velmi dobre, tak jeste nad tim premyslim jestli do toho jit nebo ne nevyhoda je ze se musi pak jeste na jednu kontrolu a vyhoda prispevek 5000 na IVF, nejake stravenky, no vlastne nam o ty penize nejde spis rikal ze by jim to pomohlo ale at si to v klidu sami rozmyslime... Co myslite holky sli byste do toho ?

doko
10. led 2014

@gittynka ahojky, já taky neměla žádný jiný režim 🙂 až po OPU zvýšit příjem tekutin, ale na to máš ještě trošku čas. jinak vůbec nic. já osobně bych do těch neregistrovaných léků nešla.....nesnáším moc dobře hormony a ještě k tomu něco cizího- já bych se bála, protože jsem na to fakt citlivá. ale rozhodněte se, jak to cítíte vy 😉 taky je otázka, jaké mají vedlejší účinky, apod. Záleží jaké veškeré informace (a jak podrobné) Vám řekli 🙂

suzik161
autor
11. led 2014

Holky, tak dneska jsem si udělala nakupovací a relaxační den ;-D vyrazila jsem s kamarádkami na nákupy, koupila jsem nám nové peřiny, tak doufám, že se nám bude dobře spát. Kapsle do kávovaru, marakéšký čaj, je výborný. Mezitím jsme se zastavily na kávu. Takzě relax den, bylo to super!!! Jak se máte vy? 😎

gittynka
11. led 2014

@suzik161 ahoj 🙂 tak relax já mám až teď dnes jsem si já zase udělala uklízecí den, po svátcích jsem ještě pořádně neuklidila, takže dnes už to tady vypadá konečně trošku jako u lidí a ne u prasátek 😀 taky jsem teprve odstrojila stromek, do toho můj přítel vařil dopoledne oběd a kdo ví jak vaří chlapi? No, uklízela jsem po něm kuchyň přes HODINU 😠 ale měl to dobrý, to zas jo 🙂 teď se těším na klidný večer, filmek, knížka paráda ještě Vašíka pošlu za kamarádem, udělám si svařáček - takové večery miluju 🙂

suzik161
autor
11. led 2014

@gittynka jéé, svařák bych si taky dala ;-D jak to vypadá, od kdy budeš stimulovat, nebo čekáš na mě 😀

petpeta7
11. led 2014

@doko my jsme měli tento měsíc pauzu, takže včera a předevčírem proběhlo domácí snažení 🙂 pokud se nestane zázrak (že bych jako díky tomu otěhotněla), tak bych měla dostat MS asi 23.1. a začnu znovu stimulovat na IUI. Jak se máš ty? Jsi v pohodě? 😉

gittynka
11. led 2014

@suzik161 no víš, já to mám od říjnové laparky totálně rozházené, někdy třeba i po 40 dnech, dneska mám nějaký 25. den, tak počítám ještě minimálně týden, ale měla sem tenhle měsíc kapičky gynex, tak je možný že to přijde dřív, to se u mě nikdy neví, takže je dost pravděpodobný, že začneš jeste přede mnou 🙂 jinak mám zatím jenom ty injekce jmenujou se Puregon a je to 125 jednotek denně - v jedný dávce - takže jenom ejdna injekca malinká, to si myslím, že jde a začínám píchat 2. den cyklu a 8. den cyklu je první ultrazvuk na kterým mi řeknou co a jak vypadá 😉 můžou mi tam neco přidat zvýšit nebo upravit dávku

suzik161
autor
11. led 2014

@gittynka děkuji za vysvětlení, konečně jsem to pochopila 😀 já bych to měla dostat v pátek, podle ovulace v sobotu, takže za týden bude jasno, budeme spolu a budeme si moc radit a sdělovat dojmy 😀 docela z toho mám obavy už

gittynka
11. led 2014

@suzik161 to já taky...ale zvládnem to 😉

anzet
12. led 2014

@doko Děkuji za optání. Bříško mám malinkaté, laik ještě nic nepozná. Já to na sobě ale vidím. Ve středu nás čeká screening a po něm bych to chtěla oznámit v práci. Nepřipouštím si, že by něco nemuselo být ideální 🙂 Jak válčíte vy? Vše OK doufám.

doko
12. led 2014

@petpeta7 tak snad se brzy zadaří, ať už přirozeně, nebo s IUI vždyť je to jedno 🙂 no já se fyzicky mám velice dobře, ani si nepřipadám jako že bych měla být těhotná. ale s psychikou jsem na tom hůř....začaly mě posledních 5 nocí trápit noční můry.....pořád se mi zdá, že zase potratím a jak nastupuju se sbalenou taškou do nemocnice.....manžel mi pořád říká, ať se s tím nestresuju, ale jak mám ovlivnit sny? 😠 jsem několikrát za noc vzhůru a pořádně usnu až nad ránem a pak spím do jedenácti 😀 ale s tím jsem měla počítat 😉
@anzet tak snad to bude ideální 😉 třeba se dozvíte pohlaví....moje nej kámoška byla teď ve středu a budou mít holčičku. nebo si to nenecháte říct? už jsi ve 13. týdnu....to to utíká. no já nevím, jestli je vše OK, kontrola až za týden ☹ strašně se to vleče 🙂

anzet
12. led 2014

@doko Tobude dobré. Teď už to vyjde.
Pokud nám pohlaví řeknou, budeme rádi. Pokud ne, bude mi stačit, když bude vše v pořádku. Je mi jedno, co to bude, hlavně aby to bylo zdravé!!!!!!

lena_1
12. led 2014

ahojky holky,chci se Vás jen optat,jak je to dneska s cenama na IVF.Já mám 8.měsíčního syna po IVF,ale po nás to zdražovali ☹.Plánuji jít na další IVF,jestli se nepodaří do 3.měsíců po clostíku,tak abych věděla,co mě čeká.Děkuji.A držím Vám všem palečky,ať máte brzy mimísky v bříšku 😵 😵 😵 😵

doko
13. led 2014

@anzet to Tě úplně chápu 🙂
@lena_1 ahojky, já Ti s tímhle asi moc nepomůžu- já měla IVF s minimální stimulací za 17 000 (včetně PICSI a prodloužené kultivace). hradila jsem si to celé sama, bez pojišťovny. vím, že klasické IVF i když pojišťovna přispívá, vyjde ale dráž, ale přesně nevím kolik ☹

lena_1
13. led 2014

@doko děkuji,nás první IVF vyšlo na 14tis.s dlouhým protokolem a PK,ale bez mrazáčků ☹.Doktor právě říkal,že se budou zase zdražovat léky,tak jsem jen byla zvědavá.

doko
13. led 2014

@lena_1 jasný, chápu 🙂 taky bych byla- zvlášť, když Tě to čeká a chcete se do toho pustit 😉

sasanka033
13. led 2014

@lena_1 pocitej zdrazeni leku cca o 40%, ale neni to plosne, nekde vic, nekde min. ale tak nejak:( a treba ted o unora zase zdrazuji puregon. nevim, zda to znamena, ze ho v zari nezdrazili a udelali to az ted, nebo co....

suzik161
autor
13. led 2014

Holky, tak jsem dneska zkusila svou první rajskou omáčku a musím říct, že se povedla...ještě uvidíme co na to řekne manža, ale já jsem si i trošku přidala 😀 jinak ve středu jedu do toho Caru, tak uvidíme co dál, každopádně tento týden se to asi rozjede 😉 jak jste na tom vy?

doko
13. led 2014

@suzik161 rajskou nesnáším, ale normálně jsem na ni dostala úplnou chuť 😀 😀 hned bych si dala!!! a kámoška mi před chvilkou poslala vyfocený langoše.....ty bych si dala hned po té rajské... 😀 no nic, jdu navštívit kuchyni 🙂

suzik161
autor
13. led 2014

@doko 😀 teda ty máš chutě.....jak se cítíš, jinak?

doko
13. led 2014

@suzik161 jojo jsem takové prasátko 😀 manžel už je ze mně nešťastný. no až na ty mega kozy a mega beďary je mi fajn. nejradši bych na tu kontrolu v pondělí ani nešla 😀 ale já jsem spíš zvědavá na Tebe a Tvou středeční návštěvu 🙂 pak nám musíš dát vědět.

suzik161
autor
13. led 2014

@doko Jasně, že dám vědět, ale ty beďary mám taky, buď je to pozůstatek z minula nebo zase nové, aspoň mezi žáky zapadnu 😀 proč by jsi tam nešla, řeknou ti co víš a vše bude v pořádku, neboj!!!

doko
13. led 2014

@suzik161 jojo já je mám taky pěkně dlouho......a asi musím být fakt k sežrání, protože tchýně mi dala na Vánoce poukaz na laserové odstranění akné a nějaký šíleně drahý přípravek od té kosmetičky, který se má pak po tom laseru používat 😀 😀 😀 ty máš tak velké děti ve škole? 😲 tak to žádná sranda,co? Puboši jsou nejhorší 😖

suzik161
autor
13. led 2014

@doko já učím druhý stupeň, od 6.-9.třídy, takže med to není 😖 neboj ono se to ztratí, tak to bude holčička, určitě 😉 😀

doko
13. led 2014

@suzik161 no mně kartářka jednou předpověděla, že budu mít vysokýho, svalnatýho, černovlasýho chlapa s modrozelenýma očima (toho mám) a s ním budu mít dva kluky 🙂 tak pevně doufám, že měla pravdu i v tomto 😉 tak jsem po tom prvním těhu říkala, že to byla asi holčička, když to neklaplo a teď už by teda mohl přijít ten chlapeček 😀

suzik161
autor
13. led 2014

@doko O kartářce jsem už taky přemýšlela, už jsem hledala i ne netu kartářky online a měla jsem skoro vyplněný dotazník a pak jsem to smazala. Ale taky bych to ráda věděla 😀 Dneska jsem testnula a nic tam nebylo, je ještě brzo, ale myslím, že tam nic nebude, nic mi není, minule mi bylo divně a teď nic, už jsem se smířila s injekcema 😀