Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

gittynka
22. led 2014

@suzik161 budu na tebe myslet, taky me občas píchnou vaječníky a krom toho cítím jakoby tlak na konečník nebo střevo nebo co...tak nevim jeslti to mám k endometrioze nebo z tech hormonu 😒 ...snažim se to nevnímat...docela to bolí když sedím

doko
23. led 2014

@gittynka právě mi úplně mluvíš z duše 😉 taky to tak cítím.....teď radši menší byt s tím, že pak budeme mít výdajů až až s domkem. v pátek budu držet palec 🙂 ať utz dobře dopadne. máte to se suzikem dobře při sobě 😀

suzik161
autor
23. led 2014

Tak UTZ byl docela veselý dneska. Vůbec jsme nenašli levý vaječník, prý tam někde je, ale neukázal se. Jinak na pravým je jich pár vidět, v sobotu další a v úterý to vypadá na OPU, to to letí 😀 jak se máte holky?
@doko já bych taky byla pro menší, když budete mít pak třeba baráček 😉

doko
23. led 2014

@suzik161 že prý tam někde je 😀 😀 to by bylo blbé, kdyby tam najednou sám od sebe nebyl,že? 😀 tak super, pokračuje to docela dobře,ne? 😉 mě v úterý taky čeká návštěva v CARu. snad se tam konečně dostanu.

petpeta7
23. led 2014

@suzik161 tak důležitější bude asi ten UZ v sobotu. Folikuly budou větší, takže Dr. najde i ten levý vaječník. Já zítra frčím na Kliniku pro další Merional a roztočíme druhé kolo 😀

suzik161
autor
23. led 2014

@doko Taky se divil, prý se mi po těch injekcích ztratil 😀 Měla jsem něco ve střevech, tak to nebylo vidět a to jsem byla na 2UTZcích. Budu na tebe myslet a držet palce!!!
@petpeta7 Já je tam mám již pěkné, na tom pravém vaječníku jich bylo dost a byly vidět. Ten druhý se nějak schovával. Dneska je to už mazec, cítím je oba dva a dost.

doko
23. led 2014

@suzik161 no mysli, protože to bude vrchol trapasu 😀 manžel je v práci, mamka nemá řidičák a tak musím jet s taťkou (sama nechci raději, bojím se). no nevím jak se tam na nás budou dívat....pětadvacítka s padesátiletým chlapem 😀 😀

gittynka
24. led 2014

@suzik161
@doko holky ten prvni ultrazvuk je brichem nebo spodem?

anzet
24. led 2014

@gittynka Spedem. Nebo alespoň takhle to bylo u mě.

suzik161
autor
24. led 2014

@gittynka ahoj, spodem, myslím na tebe, aby jsi iich tam měla hodně!!! Já už je pěkně cítím, bolí mě oba dva 😉

doko
24. led 2014

@gittynka všechno spodem ☹ mně přes břicho nedělali žádný.....až pak někdy později v tom minulém těhu. je to otrava co? pak nám dej vědět, jak bylo 🙂

doko
24. led 2014

@gittynka
@suzik161 holky a jak jste na tom s embroušama? 🙂 kolik máte v plánu si jich nechat zavést? 😉

gittynka
24. led 2014

@doko
@suzik161 ahoj 🙂 tak to vypada dobre, v kazdem je jich minimalne 5 pry budeme urcite delat prodlouzenou kultivaci ;) snad se alespon jeden prdolka chytne ... jinak ja jsem rozhodla ze dam na doktora- vysoka kvalita-jedno, nizsi-dve 🙂

doko
24. led 2014

@gittynka tak to jsou super zprávy 😉 to bude miminek!!!! zabereš jim v CARu celý inkubátor 😀 jo není nad radu doktora. nám taky poradil dobře- že si máme dát dvě i když byly super kvality, ale kvůli tomu potratu by raději dal dvě a vyplatilo se nám ho poslechnout 🙂 (joo a jak jsem tady vyšilovala kvůli té béčkové kvalitě co jsem si myslela: to B znamenalo bunečná!! jenže všude psali, že b znamená buněčná a B znamená kvalita!! kolik stresu dokáže udělat, když vymění velké písmenko za malé 😀 a ukázalo se mi, že ne všem "moudrům" na netu může člověk věřit 🙂

gittynka
24. led 2014

@suzik161 taky uz te to boli? ja teda citim bricho dost a tlaci me konecnik, pry to tak muze byt, sezeni je pro me utrpeni... OPU mam v utery - v 9 nastup

suzik161
autor
24. led 2014

@doko já jsem pro jedno, ale taky si necháme poradit.
@gittynka to je super zpráva, budeš jich mít dost 😀 já cítím každý krok, bolí mě oba vaječníky. Sezení mi vadí taky. Termín se dozvím zítra a dostanu nějaké prášky, aby mi nepopraskaly 😀 to nám to uteklo, viď?

petpeta7
24. led 2014

@suzik161 tak hlavně, aby se ti nerozjel ten hyperstimulační syndrom 😒 o tom už jsem dost četla, protože se toho docela bojím 😖 máš tu dávku léků vysokou? - nechal ti Dr. po tom UZ stejnou dávku nebo ji snížil? Kdyžtak se s ním zítra domluv, že ty vaječníky hodně cítíš 😕

suzik161
autor
24. led 2014

@petpeta7 snížil mi ji na půlku, na začátku jsem měla 300jednotek a dnes jsem měla 150jednotek. Toho se taky bojím,doufám že se mi to vyhne. Chci mu to říct, ale myslím že je to normální, hodně holek to tu psalo. Co ty, jak to s tebou vypadá?

gittynka
25. led 2014

@suzik161 strasne rychle to uteklo, dneska a vcera jsem pichala uz 2 injekce a zitra teda i s pregnylem v 22:00 tri uuuuuffff

suzik161
autor
25. led 2014

@gittynka ahoj, tak mám 11folíků, levý vaječník si dává na čas a moc nepracuje. Dneska jsem dostala Prednisol a nějakou další injekci. OPU mě čeká ve středu, v pondělí jedu ještě na UTZ. To je rychlost 😀

gittynka
25. led 2014

@suzik161 to zni celkem dobre ne? Ten pocet? ... Levy vajecnik to urcite stihne, neco na to dostanes, aby se to vyrovnalo? V utery ti napisu jaky to bylo, celkem se i tesim ze se mi treba trochu ulevi 😉 ted rikame jak to jde rychle a pockej po transferu... To se nam to bude vlect.... Hele ty nestihnes svoje prvni vyzo?!

suzik161
autor
25. led 2014

@gittynka jj, zní to dobře, nic jsem nedostala, doufá že to stihnou, mají ještě trošku povyrůst, já jsem si myslela, že ten levý je nějaký divný. Nikdy jsem ho necítila. Já se taky těším, na druhou stranu se bojím, ještě nikdy jsem neměla narkózu, tak nevím co čekat. To bude dlouhá doba po ET, budeme ji muset zahnat, já jsem si napůjčovala knížky a časopisy, tak budu číst a občas kouknu na tv. 😀 nestihnu ho rozdat, mrzí mě to, ale moje mimčo je přednější, od pondělí jsem na neschpence, protože tam zase musím být a ve škole už jsem měla moc doktorů, tak jsem poprosila o neschopenku. Už se na toho prďolu těším 😉

gittynka
25. led 2014

@suzik161 🙂 je ty se mas ja jeste musim v pondeli do prace- mame poradu a predat katalogove listy se znamkami a omluvenýi hodinami, ale uz mam vsechno pripravene tak to snad nebude moc mazec protoze mi neni moc dobre uz dnes 🙂 narkozy se neboj ja mela uz 2x a nic to neni proste jsi vzhuru oni na tebe treba mluvi ty odpovidas a najednou se uz vzbudis a je po vsem, je to pohodicka navic tahle je kratounka me se pani doktorka anesteziolozka ptala kdyz me uspavala, jestli chci poslat sny o tom jak se koupu u more nebo hory a lyzovani 😀 tak jsem si rekla o more 😀 a pak uz nic nevim a za 2 hodiny jsem byla vzhuru

suzik161
autor
25. led 2014

@gittynka Já tam dojedu na otočku, předat papíry a podepsat vysvědčení, my jsme měli poradu ve čtvrtek, vše už mám hotové 😀 Co jsi si píchala za tu druhou injekci?

gittynka
25. led 2014

@suzik161 orgalutran se to myslim jmenuje

suzik161
autor
25. led 2014

@gittynka aha, já mám něco jiného 😉

petpeta7
25. led 2014

@suzik161 tak snad už tě to o moc víc tlačit nebude, když ti tu dávku snížil...je to fakt fofr, že už půjdeš příští týden na OPU 😨 já jsem si dnes musela sama pichnout druhou injekci a v pátek jdu na 1. UZ kontrolu, tak jsem zvědavá, kolik tam budu mít folíků já 🙂

suzik161
autor
25. led 2014

@petpeta7 je to normální, říkal, je znát že se něco děje. Zítra mám už je 125jednotek. Jak psala gittynka, teď je to fofr a pak se to bude vléct do testů. 😒 injekce jsou v pohodě, ne? V pátek na tebe budu myslet, mě budou možná vracet embrijko skoro 😀 dám vědět jak to vypadá dál. Napiš jak se cítíš, jestli budeš pak něco cítit 😉

petpeta7
26. led 2014

@suzik161 injekce se celkem dají, ale to víš, že bych se bez nich obešla 😀 já to zatím skoro vůbec necítím, protože tam budu mít jen pár folikulů...možná zase až těsně před tou IUI a při ovulaci - to jsem teda cítila 😝 tak já na tebe budu taky myslet-nejdřív na tu punkci, abys dobře zvládla narkózu a nebylo ti špatně 🤐 😉

suzik161
autor
26. led 2014

@petpeta7 to víš že bych se bez nich taky obešla, ale jinak to nejde 😀 to doufám že mi nebude špatně, mamina vždycky prozvracela skoro celý den po narkóze, tak doufám že se tohle nedědí 😉 a ty by jsi měla jít kdy do IUI?