Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

suzik161
autor
28. lis 2013

@doko já jsem ho dostala od své gynekoložky, ona si myslela že mi zabere a hlavně pomůže. Ještě se léčím se štítnou a tam mi doktorka řekla, že mi to nepomůže že mám přemýšlet o IVT, takže já za to vše jsem vděčná jí. Ms po utroši dorazila vždy tak do 5 dní, já ho brala od 16-25 dne a 30. Den jsem to vždy dostala 😉

doko
28. lis 2013

@suzik161 no na mě právě žádné léky nezabírají, tak mě dr rovnou po třech měsících poslala do CAR (spíš já si to vydupala), aniž by se sama o něco pokoušela 😉 a tam ji jen pochválili. že u mě by to stejně nemělo smysl. ale teď se bojím, že to nebudu mít ani po tom Utru 😠 a kolik jsi brala tabletek? taky dvě denně? tak se budu modlit, aby to taky do 5 dnů dorazilo 😉

suzik161
autor
28. lis 2013

@doko na mě zabíral jen ten utroš, jinak mě chtěla doktorka furt "léčit" a nemělo to cenu, protože bych na to nijak nereagovala, v centru se zase divili, že jsem nepřišla dřív. Musela jsem si to sama vyžádat, že chci do centra. Ano, brala jsem dvě tabletky, 1 ráno a 1 večer, jen byla o dost slabší než normálně, na to už jsem si ale zvykla.....neboj dorazí 😉

doko
28. lis 2013

tak já budu číhat 😀 na slabší jsem si zvykla.....já už po lécích mám jen slabší ☹ tak šup šup už aby tady byla 🙂

suzik161
autor
29. lis 2013

Ahoooooooooooooooooooj holky, tak jsem dnes v CARu vypadala jak trubka 😀 Tento měsíc mi poprvé za rok dozrál jeden folikul, má krásných 20mm, takže v pondělí jdeme s manželem zkusit IUI. Vychrlil to na mě až jsem se zakoktala a rozbrečela 🙂 Jsem moc ráda, vím že to není výhra, ale je to plus!!!

jilu04
29. lis 2013

@suzik161 tesa to jsou krásné zprávy gratuluji 😀 😀

doko
29. lis 2013

@suzik161 jéé tak to je super 🙂 moc držím pěstičky 😉 já když otěhotněla, taky jsem měla folikul 22 mm. a proč jdete na IUI? proč Ti nepíchli pregnyl na uvolnění a nemáte plánovaný pohlavní styk? takhle zbytečně utrácíte penízky,ne? tak doufám, že Vám to klapne 😉
@jilu04 jsi další s dobrýma zprávama, jasan? 😀

jilu04
29. lis 2013

@doko Budu se snažit 🙂

suzik161
autor
29. lis 2013

@doko On chtěl IUI, protože je to prý trochu lepší, když je to zavedené až dovnitř, je větší šance, že se tam dostanou a vyberou z nich ty nejlepší spermie. Stojí to 1.000Kč, takže vlastně skoro nic. Docela se na to těším, ať to dopadne jak to dopadne, ale něco se děje a nějaká šance je. Pregnyl mi bude píchat švagrová zítra večer v 9hod. 😉

suzik161
autor
29. lis 2013

Moc vám děkuji za podporu, vím, že to ještě nic neznamená, ale pohnulo se to a šance se zvýšila. Říkám si, že je to dobré, protože doteďka jsem brala hormony a nic se nedělo, tento měsíc jsem nebrala nic a vajíčko vyrostlo samo. Tak už je třeba taky znamení 😉

gittynka
29. lis 2013

@suzik161 výborné 🙂 ani jsem nevěděla že máte tuhle možnost, myslela jsem že rovnou IVF, to je paráda 🙂 proím, ať se vám zadaří 🙂 🙂

gittynka
29. lis 2013

tohle je mazec ( zkopírováno z jiné diskuze):

Minulý týden jsem se dozvěděla, že mi VZP zamítla druhý cyklus IVF. Odůvodnila to tím, že už mám za sebou jedno IVF a několik IUI.

Strašně mě to rozhodilo a začala jsem psát dopis na VZP... a ejhle, dnes už o tom píšou noviny: http://www.tribune.cz/clanek/27284-vzp-snizuje-... .

Považuji přístup VZP i Ministerstva zdravotnictví na naprosto nehorázný. Dobře vědí, že jde o chybu v zákoně, ale nic s tím nedělají... a VZP bazíruje na doslovném textu a počítá IVF a IUI dohromady jako "umělé oplodnění". Takže kdo jste u VZP, uvažujte o tom, zaplatit si IUI ze svého (stojí několik tisíc), aby Vám pak VZP proplatila IVF (stojí několik desítek tisíc).

Stalo se Vám to někomu taky? Novela platí od 1. dubna 2012.

suzik161
autor
29. lis 2013

@gittynka my to také nevěděli, minule mi řekl, že se nám to nepovede normálně, protže já měla celý rok anovulační cykly a tento měsíc jsem tam jezdila na testy a dneska jsem měla mít UTZ, a pan doktor říkal, že je vše v pohodě, že mám krásný vajíčko. jsem mu to ani nemohla věřit, že se to povedlo bez prášků. Tak mi hned dal možnost IUI. Ten předtím mi řekl, že se to nikdy nepovede a ono dozrálo. Dneska se doktor smál a říkal, že stačí přijít do centra a člověk se uzdraví, jen pro to že tam chodí.....ještě neříkám hop, ale je to lepší
😀

gittynka
29. lis 2013

@suzik161 super suzíku, to je moc dobře 🙂
hodně štěstíčka a brzo mimíska v bříšku 😉 🙂

suzik161
autor
29. lis 2013

@gittynka Moc děkuji 😉

jilu04
29. lis 2013

@suzik161 A kdy jdete na zákrok?

catchulinecka
29. lis 2013

@suzik161 moc ti gratuluji, to je dobrý začátek!!! přeju ti, ať to tak dobře pokračuje 😉

doko
30. lis 2013

@gittynka
@suzik161
@jilu04 holky v CARech se dějí zázraky. my neměli ŽÁDNOU šanci a povedlo se přirozeně před IVF 😀 😀 takže člověk fakt nikdy neví 😉 a to s tou pojišťovnou- přiznám se, že se divím, že v dnešní době je vůbec někdo u VZP. jsou s nimi samé problémy, nic neproplácí a nemají smlouvy s hromadou doktorů. já bych u nich nikdy nebyla. podle mě vzít nohy na ramena a utéct 😀 jinak ten film Křídla Vánoc doporučuji 😉 byl krásný. jsem moc ráda, že jsem na něj šla.

gittynka
30. lis 2013

@doko ja jsem s ni zatim byla vzdy spokojena.. Ale nikdy jsem nemela v minulosti zadne problemy.. A jaka je myslis tedy lepsi ? Docela se mi libi ministerstva vnitra a nebo prumyslova .... Dekuji za tip na filmek 😉

doko
30. lis 2013

@gittynka já od ní odešla když mi bylo 6 let....(ale to tehdy díky mamce) protože přispívali nejmíň ze všech na rovnátka 😠 tak jsem šla k průmyslové 😉 s tou jsem spokojená, ale myslím si, že ministerstva vnitra je přece jen o trochu lepší 🙂 nebo teda aspoň bývala. mně se teda už několikrát stalo, že se mě ptali, jestli nejsem u VZP, že by mě nemohli vzít, nebo vzali, ale musela bych si to hradit sama ze svého. ☹ a to bych neudělala.....přece když si platím zdravotní, nebudu to platit ještě jednou ☹ už jsme na to IVF zůstaly jen my dvě co? 😀 ne že mě v tom taky necháš 😀

gittynka
30. lis 2013

@doko 🙂 to je dobre ze ostatni uz jsou v
procesu nebo se tomu vyhli 😉 hele ja te v tom urcite nenecham, pry sance ze by se nam to povedlo prirozene je v nasem pripade mensi nez vyhrat v loterii 😀 ja uz se i snad tesim az se zacne ;)

doko
30. lis 2013

@gittynka ale tak uznej, že výhra v loterii by taky nebyla špatná 😀 no já jsem jak na houpačce......momentálně jsem se od toho docela odpoutala a mám v sobě spíš pocity, že se mi do toho vůbec nechce ☹ jsem z toho taková jakoby "unavená". pořád řešit nějaký hormony a injekce a doktory a nebere to konce....... 😠 nejradši bych se na to teď vykašlala a nechala to třeba za rok.....jenže čas je potvora 😖 😖 čím budeme starší, tím to bude horší 😀

gittynka
30. lis 2013

@doko no občas si taky říkám, že je divný jak se to najednou hrotí , jdeme silně proti přírodě...jenže není nač čekat, v našem případě se prostě asi na 99,99999 % přirozeně nedočkáme a kde máš jistotu že se to za rok povede, navíc stejně to budeš muset řešit zase dokola vyšetření hormony opu transfer atd..... ale je to divný no... kord když vidíš jak je to strašně přirozená věc, kolem holky i třeba nechtěně těhotní...všichni se ládují hormonální antiko, aby se tomu záměrně vyhly... tolik procesů se v těle přirozeně děje když člověk otěhotní a my to VŠECHNO honíme vyšetřeníma práškama a hormonama.. ale zas já si život bez dětí představit neumím a ani nechci...s tím bych se prostě nesmířila - TO VÍM (i kdybych měla jít do adopce) ...bude mi 28 přítelovi 36, takže myslím nejvyšší čas 🙂

doko
30. lis 2013

@gittynka ale já to nemyslela tak, že bych chtěla přirozeně. já jsem realista a na zázraky ani nějaký bylinky nevěřím. sama jsem medicínu studovala, takže si myslím, že dokážu usoudit, kdy je nějaký zákrok fakt potřeba. já vím, že musíme jít na 100% na umělé. spíš jsem to myslela tak, že tím, že vím že budu muset na umělé, to můžu nechat na kdykoliv. že to bude jako naplánované. takže prostě když půjdu na umělé za měsíc tak bude za měsíc a když přijdu na kliniku za rok, tak půjdu za rok 😉 akorát na to prostě teď nemám náladu. chtěla bych nechat čas plynout a prostě až se mi bude chtít, tak přijít na kliniku a říct: Teď 😀 asi zním jako nějaký blázen 😀 jenže manžel má použitelné 1% spermií a bojím se, že když to necháme ještě chvilku tak, že to bude ještě horší. no já mám čerstvých 25, manžel čerstvých 26. snažíme se 10 měsíců a v těch jsme stihli milion návštěv na klinice, těhotenství i revizi 😀 takže možná z toho usuzuji, že je to šílený blázinec všechno 🙂

gittynka
30. lis 2013

@doko jasně, chápu...máš toho za sebou hodně v krátkém časovém úseku..zas takhle to budeš mít vše za sebou naráz 😉 ale únavné to je...je fajn že jste mladí, určitě se to hned povede, jinak jestli myslíš podíl norálních spermií 1% tak my máme 2% - což asi taky není výhra v kombinaci s mým tělem 😀 ale bylo nám řečeno že na umělko zcela dostačující, takže tohle neřeším 😎 ...počkej v unoru už to bude za námi, to už dáš 🙂 budeme se podporovat

pigi18
30. lis 2013

Ahoj holky jak to tady ctu jsem z toho takova nesva. Prosim o radu ci pomoc trosinku bych vas seznamila se svym problemem. V dubnu jsem mela mimodelozni pred tydnem laparo profuk jednoho vejcovodu co mi zbyl. Bohuzel mi dr.rekl ze je plne pruchozi, ale bohuzel je nejaky zniceny (opozdeny) znamena to,ze nefunguje jak ma ?ze je pry vetsi pravdepodobnost, ze kdyz se zadari tak to bude opet mimodelozni :( chtela bych slyset vas nazor muj je bojovat s tim i pres riziko mimodelozniho tehu nebo to hned vzdat odstranit vejcovod a na umele?Jeste kdyby nektera z vas mela chvilku prosim a mohla mi prosim rict vse o umelem? Ktera mate samo zkusenosti jak to chodi?jak dlouho vse trva,rizika ,penize atd.?mnohokrat dekuju a preji pekny den

doko
30. lis 2013

@gittynka nám taky řekli, že na umělé se tam určitě něco vybere 😉 my se spíš bojíme, že se to bude časem zhoršovat ta kvalita. víš, kdybychom třeba za 5 let chtěli druhé, že už to nebude možné 😀 neřekli Vám, jak se to bude dál vyvíjet? my se zapomněli zeptat 😖 asi máš pravdu, je asi lepší "dát to na jeden zátah" 😀

gittynka
30. lis 2013

@doko to nám neřekli no... tak jasně asi se to s věkem bude horšit, ale zas jestli je manželovi 26, tak si myslím že za 5 let by se to nemuselo až tak dramaticky změnit...třeba by bylo dobré zeptatt se na možnost zmražení spermíí-to se taky dělá ne? Jinak já chci aspon 2 děti třeba i 3 ...i když to bylo spíš dřív..dneska když vím jak to je, tak budu šťastná za jedno 🙂

doko
30. lis 2013

@pigi18 ahojky já myslím, že to nejsou vhodné otázky pro nás 🙂 spíš by jsi měla zajít na konzultaci na nějakou reprodukční kliniku a tam si nechat vše pořádně vysvětlit. vzhledem k Tvé diagnóze a zdravotnímu stavu. nikdo neříká, že když tam jdeš na konzultaci a nějaké podrobnější vyšetření, že hned musíš na umělé oplodnění. to si pak můžeš sama rozmyslet, jestli ho opravdu chceš nebo ne. ale dej si pozor, budou Tě "nenápadně" směrovat, abys do toho šla 😉 i když já na Tvém místě bych další mimoděložní neriskovala. možná by sis mohla zkusít něco zjistit o nativu nebo minimální stimulaci ( na tu jdu dá). sice je to IVF, ale menší dávky hormonů a šetrnější přístup k tělu 😉 http://www.reprofit.cz/ivf/postup-ivf zkus mrknout třeba na tady ty stránky, je to tady hezky vysvětlené. ono záleží na každém, co chce a na co se cítí 😉 já zrovna řeším, že se necítím na vůbec nic 😀

doko
30. lis 2013

@gittynka dělá, ale bojím se, že když nejsou OK a ještě je zmrazí, tak z nich nebude vůbec nic 😀 manžel má právě sedavé povolání, což je prý dost špatné pro ně. já bych taky chtěla tři děti 🙂 moc 🙂 ale jak říkáš, dneska je zázrak, když má ženská aspoň jedno 😉