Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

suzik161
autor
11. pro 2013

@doko dárky taky ještě nemám. Neboj se, vajíčka tam 100% budou. Manžel se s tím musí srovnat, my měli nazačátku taky hustou atmosféru, ale manžel se s tím smířil a pochopil, že bez toho to prostě nepůjde, teď je v pohodě, dokonce si myslím že se trochu styděl když mě tam viděl ležet po IUI, to jeho chování jsem ještě nikdy nezažila. Neboj se, dopadne to dobře!!

doko
11. pro 2013

@suzik161 no já se nebojím, ale on je pěkně protivný ☹ já to beru docela realisticky a nedělám si plané naděje, ale jestli to neklapne, tak si nedokážu představit co bude předvádět 😠 už teď má takové řeči, že jestli to jako nevyjde, že už nikdy na kliniku nepůjde. že už se toho nechce účastnit a bla bla bla. že radši bude bez dítěte. musela jsem ho uzemnit tím, že jestli to hodlá tak vzdát, ať to řekne rovnou a já si najdu nového chlapa, se kterým ty děti mít budu. že já to teda nevzdám. tak se trochu vzpamatoval, ale nevím na jak dlouho 😖 my to tak máme celou dobu, co na kliniku chodíme (cca 7 měsíců), tak nepředpokládám, že se jeho chování změní 😠

jilu04
11. pro 2013

@doko Ahojky, neboj, on se srovná, my když tam šli na OPU, tak jsme byli celou dobu spolu na pokojíčku sami, což bylo moc fajn a když jsem byla už po, tak asi nejkrásnější, co v tu chvíli pro mě udělal, bylo, že mi podával pití až k puse, seděl vedle mojí postele a hlídal mě a pořád mě držel za ruku řekl mi, že jsem ta nejstatečnější ženská na světě a že když bude potřeba, tak tam se mnou bude chodit pořád, dokud nebudeme toho prcka mít. Neboj, to je jen teď a pak už to bude taky jiné, jen ty chlapi to mají jinak a myslím si, že mají o nás strach a neví, jak to mají dát najevo, tak okolo sebe tvoří takový nějaký štít.

gittynka
12. pro 2013

@jilu04
@doko
@suzik161 holky je to asi všude, ten můj se s tím taky nějak nemůže vyrovnat a chodí tam, protože to JÁ chci. Když jsem mu říkala o penězích, tak mi řekl že se mu nechce sponzorovat šarlatány, kteří na tom tvrdě rejžujou 😒 jako taky už mi docházejí argumenty... vím, že dítě strašně chce, ale v sobě má pořád zakořeněný, že by se to časem povedlo určitě přirozeně - je věřící, takže prý bůh, kdyby chtěl tak nám to dítě dá...já se tomu s prominutím směju (ne před ním), i když ono je to vlastně spíš k pláči...

suzik161
autor
12. pro 2013

@doko
@jilu04
@gittynka my jsme tam byli nejdřív na spermiu, tam mu řekli, že je v pohodě a on to bral jako že je ok. Pak když jśe tam měli jít na IUI, tak mi nejdříve řekl, že nikam nejde, že on je přeci zdravý!!! Tak jsem mu vysvětlila, že bez toho mít děti nebudeme. A vzal to pak v pohodě. Po zákroku tam se mnou seděl a hladil mě, takže už to bere v pohodě. Oni se s tím srovnají. 😉

jilu04
12. pro 2013

@suzik161 Ono asi na každém začátku je to těžké, ale postupem času se s tím srovnají a pochopí to. Dokonce mám takový pocit, že to vzalo víc Lukáška než mě, že to nevyšlo. Orý ž mi tam budou dávat další, tak tam půjdeme spolu a on jim domluví, aby se chytil prcek aspoň jeden.

jilu04
12. pro 2013

@doko
@gittynka Ono asi na každém začátku je to těžké, ale postupem času se s tím srovnají a pochopí to. Dokonce mám takový pocit, že to vzalo víc Lukáška než mě, že to nevyšlo. Orý ž mi tam budou dávat další, tak tam půjdeme spolu a on jim domluví, aby se chytil prcek aspoň jeden.

petpeta7
12. pro 2013

@suzik161 já beru Utogestan 3x denně 1 tobolku a ráno navíc 1tbl. Anopyrinu a Prednisonu. Včera jsem si teda vzala ten Utrogestan jen v poledne a večer, ale hned po výkonu mi ještě Dr. zavedl jednu tobolku po pochvy, takže tak. A jak to vidíš s testováním - do kdy vydržíš? 😉

catchulinecka
12. pro 2013

Dobrý večer holky, sice jsem se nezapojovala, ale sleduju vás pravidelně 😉 jste hrozně všechny dobré, že to tak zvládáte, ty injekce, prášky atd. My jsme ode dneška objednaní do Reprofitu v Olomouci, ale bohužel až v lednu...
Čirou náhodou, nechodíte tam některá???

suzik161
autor
12. pro 2013

@petpeta7 Zatím držím, jelikož se budím na záchod většinou v noci, abych si vzala ještě Eutyrox, tak se mi nějak v noci nechce a ráno už je to blbé, zatím nenmám nějaké tendence dělat test 😀 Jak to zvládáš jinak??

suzik161
autor
12. pro 2013

@catchulinecka Ahoj, vítej, nebo ty to budeš zvládat taky, popravdě nemáme moc na vybranou 😀 Vás čeká IVF?

jilu04
12. pro 2013

@catchulinecka Ahojky, vítej mezi námi a moc děkujeme za povzbuzení, teda alespoň já 😉

catchulinecka
12. pro 2013

@suzik161 já absolutně netuším co náš čeká 🙂 IVF asi není IUI že? to jsou samé zkratky, mám v tom hokej ☹

doko
12. pro 2013

@suzik161
@jilu04
@gittynka no jo holky, ale my nejsme na žádném začátku 😠 a už toho máme docela dost za sebou na to, že se o mimino snažíme teprve 10 měsíců. ale já si ho ještě včera večer pěkně srovnala 😀 😀 na jeden nádech jsem vysvětlila tolik věcí, jako už dlouho ne 😀 ani jsem ho nepustila ke slovu chudáka. ale zabralo to 😉 než stihl argumentovat, tak pak už jenom musel uznat, že mám pravdu. gitty to s tím věřícím nebudeš mít vůbec jednoduché, tchýně je taky dost věřící a je docela těžké jí tady ty věci vysvětlit a získat od ní nějakou podporu. dokonce když jsem potratila, tak mi řekla něco v tom smyslu, že si za to můžu, že jsem se málo modlila 😠 😠 no to bys jí pak akorát tak pleskla jako 😎
@catchulinecka ahoj, ahoj bohužel s reprofitem nemám vůbec zkušenost ☹ ale musela ses pobavit u těch našich(mojich) keců 😀

suzik161
autor
12. pro 2013

@catchulinecka IUI je inseminace, tu jsem podstoupila já, jsem 11.den od zákroku. IVF je umělé oplodnění mimo tělo. Tak uvidíš, není se čeho bát!! Jen se těšit na konec, na kterém tě čeká mimčo 😉

jilu04
12. pro 2013

@catchulinecka Neboj, jako první vás čeká pohovor s lékařem, kde jim řeknete vaše problémy a nějakou tu rodinou anamnézu a tak. Mě pak paní doktorka vyšetřila a řekla nám jaký si myslí, že bude asi tak postup, pak nám vzali oděma krev, přítelovi udělali spermiogram a čekali jsme na výsledky. Mezitím jsem tak byla ještě asi 2x na kontrolní odběry krve a jelikož jsme nejdřív chtěli zkusit inseminaci(IUI-uměle ti vyvolají ovulaci a pak ti do dělohy stříknou spermie partnera, aby to měli kratší a vyberou z nich ty nejschopnější), tak jsem chodila na kontroly růstu vajíček. Bohužel nechtěli nějak růst, tak jsme šli do umělého (IVF-oplodnění vajíčka v laboratoři), bohužel se první zavedení nevyvedlo, ale my to nevzdáváme a půjdeme do toho znova.

catchulinecka
12. pro 2013

@doko ježíš, to v žádném případě!!! žádné kecy, jste fakt statečné, moc vás obdivuju a konkrétně tebe i pro ten humor a nadhled! už jsem se bála, že napíšeš, že máš špatné zkušenosti s tím Reprofitem, takže žádné jsou pro mě lepší 🙂

catchulinecka
12. pro 2013

@suzik161 ahá, takže jestli to chápu správně, tak ta inseminace je jednodušší a tím pádem i levnější zákrok?

jilu04
12. pro 2013

@doko tak to je moc dobře, někdy se jim to musí vpálit přímo, vždyť jsou to jenom chlapi a ještě ke všemu prototypy 😀

catchulinecka
12. pro 2013

@jilu04 jsi hodná, já se docela bojím, moje doktorka mi totiž teď nějakou dobu nasadila hormony, konkrétně clostylbegyt a docela blbě jsem ho snášela, viz pusa plná beďarů a jiné dobrůtky 🙂 a samozřejmě mimi z toho nebylo ☹ takže nás poslala do reprofitu.
Jsi fajn, že to nevzdáváte, jste silné ženy! Moc vám všem fandím 😅

suzik161
autor
12. pro 2013

@catchulinecka Já jsem za inseminaci platila 1000Kč, je to proces, při kterém nastartují ovulaci za pomoci injekce a pak partner odevzdá spermie. Oni z nich vyberou ty nejlepší a zavedou ti je do těla a pak už se jen čeká 😀

catchulinecka
12. pro 2013

@suzik161 to zní jednoduše!

jilu04
12. pro 2013

@catchulinecka No na ten jsem taky moc nereagovala, akorát jsem měla návaly, ksicht poďobanej a byla protivná. To víš, že je lepší jít tam, tam vám poradí spíš než obvoďačka a ta cesta k prckovi bude kratší 😉

suzik161
autor
12. pro 2013

@catchulinecka Kamarádka to nazvala vylepšeným sexem a hlavně rychlejším 😀
Neboj se všechno taky zvládneš!!

gittynka
12. pro 2013

@catchulinecka nazdárek 🙂 já jezdím do Reprofitu do Brna, myslím, že jsou nějak spříznění a měli by mít nejlepší výsledky v ČR-alespoň podle toho jak jsem to hledala, jsem až z Lanškrouna (Pard. kraj) a jezdíme tam 🙂 1. konzultace byla spíš povídací, krátká prohlídka vnitřním ultrazvukem a spermiogram, rovnou jsme počkali na výsledek, ted čekáme na to, až schválí IVF pojišťovna, vypadá to že začátkem ledna to bypukne, měla bych si přísti tyden jet pro injekce, protože otvírají v reprofitu až 6. ledna, ale jelikož mám spoždění, tak to vyjde spíš až tak na půli ledna

doko
12. pro 2013

@catchulinecka
@jilu04 holky já na clostík taky moc nereaguju, tak co do toho sakra dávají??!! my potřebujeme asi nějaký lepší kalibr 🙂 jilu no já už byla v takové krizi, že jsem mu navrhovala, ať mi "podaruje" spermie do mražáku na kliniku a já už se tam budu oplodňovat sama 😀 ať ho teda s tím tak strašně moc neobtěžuju. ale dneska je jak vyměněný 😉 tak jsem z něj hned "vytáhla" novou mikinu a celý den se mnou trpěl na nákupech 😀 paráda. dneska o půlnoci mám píchat Pregnyl, tak nesmím usnout 😵
@suzik161 kamarádka to fakt vystihla 🙂 to Ti pak ani nevadí, že Tě bolí hlava,že? 😀

catchulinecka
12. pro 2013

@gittynka Ano Reprofit Brno a Olomouc, to jsou stejní doktoři, stejné centrum. Jsme objednaní k MUDr. Machačovi, jeho jméno jsem tady na diskuzích už registrovala, tak snad to bude OK. Prosím tě a jakou máš pojišťovnu? Ještě právě ani moc nerozumím tomu proplácení. To IVF je asi dost drahé že?

jilu04
12. pro 2013

@doko Jo tak my to měli nějak obdodně, jsou to prostě naši miláčkové, s kým bysme se pak jinak rozčilovali, kdyby nebyli 😀 ty jo, tak to já bych si dal budíka radši 😀

pipinka
12. pro 2013

ahojky, také mě čeká první IVF, mám v sobě spousty injekcí a v sobotu jdu na odsátí vajíček

jilu04
12. pro 2013

@pipinka ahojky, neboj, mám odběr za sebou a vůbec to nebolí.