Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

doko
14. pro 2013

@catchulinecka pfff kéž by úklidy a pečení 🙂 to u mě teď nehrozí.....zbude to na manžela 😀 ať se taky přičiní 😉
@jilu04 prosímtě měli jste asistovaný hatching? my o něm vůbec neuvažovali, ale sestra do nás tak dlouho dneska hučela, až nás docela nahlodala. ale nevím, jestli to nejsou jenom vyhozené peníze 🙂

catchulinecka
14. pro 2013

@doko jé 8 vajíček, to je přeci paráda! tak to pěkně poléhavej a odpočívej 😉

jilu04
14. pro 2013

@doko No vidíš, já říkala, že jich bude 5, tak jsem se kousek sekla, neměli jsme ho, ale někde jsme četla, že když je oplodní metodou ICSI, tak už ten obal se jednou naruší a měli by to být stejné, tak nevím

suzik161
autor
14. pro 2013

@doko jééé, to je super, tolik vajíček. Budu držet palce aby zbyly všechny 😀 Kdy tě čeká transfer?

doko
14. pro 2013

@catchulinecka budu, jsem z toho docela unavená 🙂
@jilu04 však jsem si na Tebe hned vzpomněla 😉 no my ho právě taky nechtěli, ale ta sestra nám to tam pořád docela "vnucovala". až jsme z toho zůstali na vážkách a teď nevíme co. jako jsou to jen tři tisíce navíc, žádná tragédie, ale zase nechceme klinice cpát peníze vniveč 🙂 tak uvidím, mám se do transferu rozmyslet.

doko
14. pro 2013

@suzik161 no všechny asi ne, ale doufám, že z toho nakonec opravdu nějaké embryo bude ☹ transfer bude ve čtvrtek. (pokud bude jen jedno nebo dvě tak už v úterý). ale všichni se tam se mnou bavili jakože se uvidíme ve čtvrtek.
musím uznat, že jsem ani nedoufala, že bych z minimálky mohla mít 8 vajec 😀

suzik161
autor
14. pro 2013

@doko to víš, že se to povede, oni ti budou volat jak to vypadá, nebo jak to probíhá?

doko
14. pro 2013

@suzik161 ne ne mám přihlašovací jméno a heslo na svůj internetový účet na klinice a tam když se přihlásíš, tak vidíš, jak to s nima vypadá 😉 kolik se jich oplodnilo, jak to probíhá a taky datum a čas ET. tak jsem zvědavá.

suzik161
autor
14. pro 2013

@doko tý ko, to je dobrý!! Jsou pěkně elektronicky vybavený 😲

jilu04
14. pro 2013

@doko tak uvidíš, jak si to rozmyslíte, já osobně bych to nedala, páč je to zase další zásah do toho embryjka

doko
14. pro 2013

@suzik161 no mají to dobře zařízený, nemusím se otravovat s žádnýma telefonátama 🙂
@jilu04 my jsme víceméně rozhodnutí celou dobu, že to taky nechceme, ale ta sestra nás dneska docela zaskočila 😉 ale člověk se nesmí nechat, jinak by z něho vymlátili i poslední desetník 😀

jilu04
14. pro 2013

@doko to mi povídej, nám třeba pan doktor vnucoval metodu PICSI, která se používá převážně u lidí, kdy jsou spermie špatné a taky je to o 4000 dražší a tak jsme řekli, že to nechcem, že chceme tu levnější, pan dokto mi tenkrát řekl, že je tam ale vysoké riziko, že se neoplodní žádé vajíčko, no a jak to dopadlo, oplodnilo se jich všech 7 a všechny zůstali skoro celou dobu, až poslední 2 se poslední den zastavili. Nesmíš jim taky všechno zbaštit. A jak se jinak cítíš?

doko
14. pro 2013

no právě musíš je brát s hodně velikou rezervou. nám zas PICSI nikdo moc nenabízel (jen nám řekli na úplně první návštěvě že něco takového je) a když jsem teď řekla, že to s manželem vyžadujeme, že si ty 3 000 chceme připlatit, tak z nich vylezlo, že to u nás o moc zvyšuje šance. tak jsme měli trochu dojem, že chtěli udělat teď tu minimálku a abychom nejlépe ještě došli aspoň na jeden pokus. nevím no. a teď ta sestra s tím asist. hatch. 😎 ale člověk s tím prostě musí počítat, že se na něm budou snažit vydělat. určitě to nedělají pro nějaký dobrý pocit pomoct neplodným párům, že? 😀 no cítím se všelijak. v mezích možností asi dobře, ale docela to pobolívá. na to jak každý všude píše a říká, že to nic není, tak já teda ten podbříšek dost cítím a pobolívá to. a taky trošičku krvácím, ale na klinice mi řekli, že je to normální, že mi propíchali vaječníky, tak přece musím něco cítit a krvácet 🙂 tak snad jo.

jilu04
14. pro 2013

@doko to víš, že se snaží na tom vydělávat, jinak by se všechno platilo pojišťovnou a oni by z toho neměli nic, ale co bysme pro dětičky neudělali. A měla jsi po tom zákroku tamponádu?

doko
14. pro 2013

@jilu04 😀 😀 co je tamponáda? když mi řekneš, co to je, tak Ti řeknu, jestli jsem ji měla 😀

jilu04
14. pro 2013

@doko kus obinadla necpaný v pochvě jako prevence krvácení

doko
14. pro 2013

aha...tamponáda...to je dobrý název 😀 neměla jsem to. myslíš, že jsem to měla mít? 😲

jilu04
14. pro 2013

@doko ono se to tak oficiálně i jmenuje vaginální tamponáda, já ti nevím, ale já ji měla a nekrvácela jsem teda vůbec, ani kapku doma, ono totiž to OPU dělají přes pochvu, tak mi to přijde celkem logické, že tam pak něco takoého dají, ale to je asi na tom centru, kde to dělají

doko
14. pro 2013

@jilu04 asi jo, asi si to dělají všude jinde. to vím, že to je přes pochvu, ale mně zas řekli, že to musí trochu krvácet, že ty vaječníky jsou propíchaný, že by to bylo nepřirozený kdyby to nekrvácelo ☹ ale fakt nevím 😖 tak ono to není krvácení, spíš takové slabounké špinění.....a je fakt, že to už odpoledne přestalo 🙂 a ležela se mnou na pokoji holka, co to taky neměla a brali jí 13 vajíček (ale ona měla klasické IVF). bylo to super, že tam byla, jsme kecaly a strašně rychle to uteklo 🙂 každopádně jsem ráda, že už to mám za sebou 😉

petpeta7
14. pro 2013

@suzik161 až 16.den, jo? no je to asi dobré v tom, že to HCG je vyšší, ale z krve by to tam mělo byl i po 14.dnech...a zkusíš si test v pondělí ráno doma? a jak se cítíš? špinění se už snad neobjevilo 😨

pipinka
14. pro 2013

ahoj holky, tak jsem to zvládla. máme 23 vajíček tak snad se něco zadaří. mám nějaký přehozený chromozomy , tak jsme tam nechali 22000kč a jeli jsme domů- v pondělí si mám zavolat co a jak se povedlo a prý je šance veliká.Bolí mě sice trošku podbřišek,ale už si můžu i sednout 🙂

jilu04
14. pro 2013

@doko tak asi jo, ono to je fakt asi u každýho CARu jinak a to jsi tam neměla u sebe ani manžela?

jilu04
14. pro 2013

@pipinka o vidíš, jsem ti říkala, že to není tak horzný, že ten stach je nejhorší

pipinka
14. pro 2013

@jilu04 no popravdě ti řeknu, že nevím čeho jsem se bála 🙂 šla jsem na řadu jako první, pokoj jsem měla sama pro sebe a sestřička moc příjemná, takže takové sobotní dopolední válení 🙂

jilu04
14. pro 2013

@pipinka to je dobře a měla jsi tam u sebe muže?

pipinka
14. pro 2013

@jilu04 před osmou jsem šla na odsátí, pak jsem pospávala a o půl desáté mi tam pusitli manžela a před 11 jsem šla domů. sice celý den polehávám,ale věřím, že to bude dobré

jilu04
14. pro 2013

@pipinka tak to je taky fajn, mě se třeba moc líbilo, že tam mohl se mnou být celou dobu, cítila jsem se tak víc v bezpečí

doko
14. pro 2013

@jilu04 ne neměla, protože jsem neměla pokoj sama pro sebe. byly jsme tam dvě. měli na klinice všechny tři dospávací pokoje plné 🙂 ale já tam stejně byla jen hoďku a půl na tom pokoji 😉

pipinka
14. pro 2013

@jilu04 jj to mě taky, přišel za mnou, držel mě za ruku a udělá vše co mi na očích vidí. prý mě obdivuje, že to vše podstupuju

jilu04
14. pro 2013

@doko tak to jo, takhle v sobotu a jak to mají nacpaný, co?
@pipinka to jo je to krásný, když tam je, já si pamatuju, že když jsem se už trošku probírala, tak jsem měla hroznou žízeň a on mi dával flašku s pitím k puse a naklpnil mi jí, abych se malinko napila, bylo to hrozně krásný, pak mě držel za ruku, hladil po vlasech a říkal, jak mě moc miluje, teda na to, že jsme spolu už 9 a půl let, tak tohle bylo asi nekrásnější, co kdy udělal.