Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

doko
16. pro 2013

@jilu04 to si taky říkám, že se to s Novým rokem musí zlomit 🙂 prostě v to doufám, toho špatného už bylo tolik- přišla jsem o mimino, o práci, o bydlení, problémy ve škole......prostě jedna hrůza za druhou....tak snad už ten letošní rok bude lepší 😉
@suzik161 máš pravdu ta druhá čárka by jen tak nebyla 😉 mně to teda vždycky ukázalo spolehlivě. teď je fakt hlavní, aby se mu u Tebe dařilo dobře, tak hlavně na sebe buď opatrná 🙂

pipinka
16. pro 2013

@suzik161 potichonku gratuluji. U vás bude ale krásný ježíšek 🙂

doko
16. pro 2013

@jilu04 teda chtěla jsem napsat příští rok 😀 😀

jilu04
16. pro 2013

@doko nám to začalo už vlastně asi koncem minulého roku, strejdovi příteli zjistila rakovinu prostaty, v dubnu zemřel, pak jsem zřejmě potratila ve 2tt. přišla o jeden vaječník komplikový zánětem dělohy, pejsek měl nemocnou tlapičku, nevyšel nám tenhle první pokus ET, pak chvíli na to naši bourali a prostě se to všechno nějak po..., asi jediný hezký bylo, že se ségře narodila Elenka. Já věřím tomu, že už bude všechno fajn u nás všech a bude se nám jen a jen dařit 😉

doko
16. pro 2013

@jilu04 snad jo 🙂 to se teda pěkně naskládalo,co? ☹ na Silvestra to spláchneš a všechno bude ok 😉 já si ještě nachystala láhev červeného a chci si před ET udělat ještě aspoň svařák 😀

jilu04
16. pro 2013

@doko to já si otevřela dneska lahvinku, nějak jsem na to dostala chuť, jen to nesmím přehnat, abych se zítra někde nepob... 😀

doko
16. pro 2013

@jilu04 no co 😀 taky by se svět nezbořil 😀 takových už bylo a bude!! ono je to prostě někdy fakt potřeba 😉

jilu04
16. pro 2013

@doko to jo aspoň je sranda 🙂

suzik161
autor
17. pro 2013

@petpeta7 cítím se furt stejně, kromě toho zǐe MS nedorazila a pobolívaá mě podbřišek, tak nic. Ráno je to v pohodě, to mám břicho dobrý, ale večer si přijdu jak balón 😀

gittynka
17. pro 2013

@suzik161 Suzi prosim te v kolik do te skoly uz vstavas? Ty si blazen 😀 preju jinak krasny den

suzik161
autor
17. pro 2013

@gittynka ahoj, dneska jsem nemohla nějak spát 😀 taky krásný den

pipinka
17. pro 2013

ahoj, holky, tak nervíky pracujou, za hodinu budu volat jak to s námi vypadá

pipinka
17. pro 2013

jupí, 3 vajíčka jsou v pořádku, ostatní asi odumřou. Ještě jedno vyšetření a když to dopadne dobře, ve čtvrtek bude transfer

suzik161
autor
17. pro 2013

@pipinka To je super zpráva!!! Kolik si jich necháš zavést? To budeme mít pěkný čtvrtek obě, já se dozvím výsledek z krve a ty už nebudeš SAMA 😉

pipinka
17. pro 2013

@suzik161 dvě určitě ať je větší šance 😉 držím ti palce a´t ti mudr poví co očekáváš

doko
17. pro 2013

@pipinka taky jdeme ve čtvrtek na transfer 🙂
@suzik161 jak obě? snad všechny tři ne? 😀

pipinka
17. pro 2013

@doko a kolik si jich necháš zavíst?

doko
17. pro 2013

@pipinka taky chceme dvě prďolky 🙂 ale bojíme se, že nám to nebudou chtít zavést, protože jsem byla tři měsíce zpátky na revizi a asi to bude hodně riskantní, kdyby se chytily obě 😢 😢 ale zase je jenom 10% šance na uchycení obou a zvětšuje se šance, že vydrží aspoň jedno ☹ tak uvidím, co nám řeknou 🙂

suzik161
autor
17. pro 2013

@doko óóóóóóóóóóóóóóó, promiň já zapomněla, PROMIŇ, tak tři musíme mít štěstí....v kolik jdete?

doko
17. pro 2013

@suzik161 😀 😀 budiž Ti odpuštěno. čas ještě nevím, ten mi napíšou zítra 😉 ale pak se tady sejdeme a napíšeme si všechny novinky 🙂

petpeta7
17. pro 2013

@suzik161 tak to je v poho...už jsem párkrát slyšela, že to pobolívání v podbřišku je na začátku těhu celkem časté. Přeju tobě i @doko a @pipince, ať máte šťastný čtvrtek! 😉

jilu04
17. pro 2013

@doko
@pipinka
Holky já vám tak závidím, že jdete už zítra 🙂

doko
17. pro 2013

@jilu04 jdeme až ve čtvrtek 🙂
holky chtěla jsem se Vás moc zeptat, nevíte jak to je s tou kvalitou embryií? ty písmena A,B a kolikatibuněčné jsou, atd. ? ☹ vůbec tomu nerozumím a nevím co si mám myslet. mám strach, že mám ty nejmíň kvalitní embrya co vůbec můžou být 😠 nikde na netu nemůžu najít žádné info. pěkně jsem se teď vystresovala 😀

doko
17. pro 2013

už jsem teda našla ty počty buňek a stádia blasocysty, moruly, apod. ale pořád nerozumím těm písmenům ☹

pipinka
17. pro 2013

@jilu04 jj zítra, mě zítra ještě čekají poslední výsledky, tak snad dopadnou

jilu04
17. pro 2013

@doko našla jsem to náhodně na jiným portálu, ale snad ti to napoví
JJj moc nerozumím jak píšeš, že jsi byla na prvním pokusu KET? Protože KET je to, že ti dají do dělohy rozmražená vajíčka, což se většinou dělá, až když nejvyjde klasické ET tzn embryotransfer čerstvých blastocyst 🙂. Nemyslela jsi spíše ET, prostě klasické IVF, kdy tě dají do dělohy čerstvou blastocystu? JInak pro vysvětlení – u té blastocysty se hodnotí alespon tady v institutu kvalita okraje té balstocysty písmeny A, B, C. S tím, že tato kvalita pak rozhodne, zda se blastocysta ujme a v pohodě se vytvoří placenta atd..Když bys měla A je to úplně nejlepší kvalita a doporučují pak vložit jen jedno, pokud chceš mít tedy jedno dítě. B je o něco horší kvalita, proto mi doporučili dát si tam dvě (měla jsem bohužel všechny B, žádné A ☹) a C je nejhorší kvalita to nedoporučují, samozřejmě jen v případě, že není lepší kvalita. Takže jak uvádíš 5AB, tak určitě je to lepší než třeba moje, já mám 5BB, co znamená ta 5 nevím 🙂 a otěhotněla jsem, samozřejmě není ještě zdaleka vyhráno, jsem teprve ve 4.týdnů, takže potratit mohu pořád kdykoli, ale jen chci říct, že určitě jedno vajíčko i s B kvalitou se ujalo, takže pokud máš A, tak tvé šance byly určitě vyšší, ale hraje tam roli šíleně faktorů, které možná ani my nemůžeme jakkoi ovlivnit. Mě třeba sestřička i doktor strašně zdůraznovali, že si nutně musím dávat ten Crinone gel druhá alternativa je ten agolutin, že jinak celé IVF mohu zahodit, že prostě tohle je klíčové pro vytvoření žlutého tělíska a aby se tam ta blastocysta udržela a že nesmím vynechat. každopádně stalo se už xkrát, že došlo k otěhotnění a pak během 1.třech měsíců k zamlklému těhotenství, takže jsem pořád hodně zdrženlivá, co se týče nějakých projevů radosti z těhotenství. I když je mi děsně furt blbě od žaludku jako při mém prvním přirozeném těhoten.Každopádně pokud jsi měla blastocysty kvality A a máš je zamražené, tak máš obrovskou šanci, že to při tom KETu vyjde! Tak nebo tak budu držet palce! :kytka:

doko
17. pro 2013

@jilu04 děkuji za info 🙂 já už na netu taky nějaký info našla, ale stejně z toho nejsem moudrá ☹ ty jsi měla jakou kvalitu? ty naše jsou všechny buněčný tak jak mají být, ale jsou všechny kvality B, tak už pomalu hážu flintu do žita 😖

jilu04
17. pro 2013

@doko ty naše byli všechny áčkový, ale taky to neznamenalo, že se chytí, jak se ukázalo, takže nic nevzdávej

gittynka
17. pro 2013

@doko to nesmíš, dáš si dvě a je to jasný nejsou to žádný béčka a ještě tě překvapí 😉

suzik161
autor
17. pro 2013

@doko Nestresuj, v pohodě, to víš že se to povede a kor když na to budeme tři ve čtvrtek!!!