Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

gittynka
7. led 2014

ahoj holky, dlouho jsem tu nepsala, ale pečlivě vás čtu 🙂

@suzik161 : o těch ovu testech jak psala doko jsem taktéž slyšela, myslím na tebe, snad se zadaří, bylo by to zlaté proti IVF a hormonům

@doko z tebe mám holka radost 🙂 jdeš nám pěkně příkladem 🙂 moc doufám, že teď už bude všechno v pořádku, dávej na sebe pozor

@pipinka mrzí mě co se ti stalo :( sice jsem to nezažila, jako většina holek tady už jo, ale musí to být hrozně těžké, kord po tom co do sebe člověk láduje hormony a různý léky a vlastně neví co všechno se s tím tělem děje a jestli to tak má být nebo nemá - neustále se pozoruje atd. atd. :( bohatě mi stačí ty 2 a půl roku snažení a každý měsíc plný nadějí, že se třeba zadařilo a ono zas nic... pevně věřím, že se další pokus podaří, vím že mi i doktor říkal, abych nebyla smutná, když to hned nevyjde, že ten první pokus je opravdu spíše takový zkušební, prostě se naslepo zkusí určitý hormony a určité množství a teď už ví kolik si měla vajíček, jak odollná byla a podle této rekaci už ti přizpůsobí ten druhý cyklus, takže je pak o dost vyšší šance na úspěch 😉 To zní celkem nadějně což? 🙂

Jinak my jsme měli včera pohřeb babičky, ještě jsem ji viděla...možná musela nějaká dušička odejít, aby zas udělala místo pro novou, tak jen doufám, že moje děťátko(a) se vydaří a že si v sobě kousek z babičky ponesou, poněvadž byla opravdu zlatá, ale teď i když to strašně bolí, tak vím, že už je jí dobře 🙂 ...
No a my jedem teď v pátek pro injekce a protokol 🙂 tak vás pak budu informovat co dál, ale mám menstruaci od operace v říjnu uplně rozházenou, žádných 28 dní jak jsem byla zvyklá ale daleko víc, tak čekám že až koncem ledna začnu píchat...na jednu stranu strach a obavy- taky nechuť čehokoliv chemickýho do mýho těla, na druhou se strašně těším a už teď mám obavu z toho jak jsem se na to nafixovala, že se to určitě podaří, protože mě většinou nic hned nevyjde jen tak, takže pak by to byla strašná rána...hlavně potřebuju už to miminko mít v bříšku, abych dala zase dědečkovi podnět proč žít, teď to má strašně těžký, když mu babička odešla

gittynka
7. led 2014

Ježiš to je zas román ode mě... a těch chyb brrrr za 5 😀

pipinka
8. led 2014

ahoj holky, tak jsem se na to informovala a mohli bysme na další pokus za měsíc. nakonec jsme se s manželem domluvili, že půjdeme až v březnu nebo začátkem dubna aby si mé tělo odpočinulo od té vysoké dávky hormonů, a třeba to bude lepší. také mě ujistili, že už ví co mohou od mého těla čekat a na duhé IVf nasadí jiné hormony a věří že to vyjde 🙂
@gittynka vím jak je to těžký když přijdeš o babičku,ale věř že bude dobře a miminko se určitě podaří, já tomu věřím 😉

doko
8. led 2014

@gittynka ahoooj holka, na Tebe už dlouho myslím, jak se asi máš 🙂 to je super, že už si jedeš pro včeličky, ona ta mrcha stejně jednou dorazí a pak už to půjde raz dva 😉 na chyby se vyprdni, jsi pěkně profesně deformovaná 😀 kdybych já po sobě kontrolovala chyby, tak ty zprávy kolikrát nemůžu ani odeslat 😀 to jsem ani nevěděla, že se říká, že ten první pokus je takový zkušební. já všechny holky co znám osobně co na tom byly, tak otěhotněly napoprvé. ale to je asi prostě blbá náhoda. zase zní logicky to co píšeš s těma hormonama a dávkama léků, že se to pak upraví tak, jak je pro to dané tělo potřeba 😉 🙂 každopádně nám pak dej vědět, co ses v CARu dozvěděla za novinky. opatrná jsem- co jsem nasadila místo agolutinu utrogestan, tak bych pořád jen spala 😅 😅 ale zase už konečně nemám tak rozpíchaný zadek 😉

doko
8. led 2014

ahoj holky, tak včera jsme si s manželem v lékárně koupili digitální test Clear blue......byla tam na něj obrovská reklama, jak určí týden těhotenství......tak jsme se nechali nalákat a blbci jsme ho koupili!!!! za 200!!! 😠 až v autě jsme zjistili, že určuje stáří jen do 5. tt (já bych měla být 6. tt). dneska jsme si řekli, že když už ho máme a dali jsme za něj prachy, tak si na něj aspoň pěkně načůrám..... 😀 tak jsem teda načůrala a ukázal mi, že jsem 4.- 5. tt !! ☹ ☹ moc nevím, co si o tom mám myslet, nevypadá to nijak dobře. sice jsem na něj čůrala až tak kolem 16:00 a ne z ranní moči....ale i tak. přemýšlím, že si zajdu někam na krev jako samoplátce. akorát nevím kam. to normálně přijdu do nemocnice na transfúzní oddělení? nebo kam? nevíte prosím některá? abych aspoň z hodnoty toho hcg něco zjistila......asi bude krev spolehlivější než test 🙂

suzik161
autor
8. led 2014

@doko ja bych zkusila obvoďačku, já k ní chodím každý půl rok na krev na štítnou a to mě tam neléčí... Zkus to u ní

doko
8. led 2014

@suzik161 k obvoďačce nemůžu- je to známá a o našem umělém ani těhu nikdo neví 😠 😠 vím, že je nějaké lékařské tajemství.....ale víš, jak to chodí 😉

doko
8. led 2014

tak na netu píší, že můžu na hematologické oddělení naší nemocnice 😉 že tam dělají vyšetření pro samoplátce na co kdo chce 🙂

gittynka
8. led 2014

@doko nevím, asi bych si zkusila zavolat do nejaké laboratoře a zeptala se

petpeta7
8. led 2014

@doko já jsem se nechala jen trochu ostříhat, takže žádná divočina 🙂 stříhání za 600Kč mi přijde dost drahé..co já vím, tak bývá většinou za 350-400Kč, takže tvojí kadeřnici bych žádné dýško nedávala. A nemělas tam započítanou masáž hlavy? ta bývá tak za 300Kč 😝
@suzik171 jo tak ovulace 15DC je uplně v pohodě a ty testy ti to prostě jen potvrdili, protože když tě to tak bolelo, tak bys to asi odhadla i sama 😵 být tebou tak netestuju dřív jak 12. den po ovulaci, ale uvidíš, jak to budeš cítit 😉

doko
8. led 2014

@petpeta7 neměla. měla jsem mytí, střihání a foukání 😉 ale to kadeřnictví je přímo v centru Brna, možná proto ta cena. ale teda klidně bych si tu masáž nechala líbit 😝
@gittynka
@suzik161 tak manžel mi řekl, že jsem hysterka a že se na tu krev mám vykašlat a vyčkat do kontroly 😀 asi má pravdu ☹

suzik161
autor
9. led 2014

Holky, tak 19.12. jsme posílali žádost na pojišťovnu. Dneska jsem volala do Caru, zda už je to vyřízené a oni že ne, mám to dostat příští týden, tak jsem si zavolala do pojišťovny jak to vypadá, několikrát mě přepojovali, ale nakonec je to vyřízené, to byla rychlost 😀 takže příští týden pro injekce a jdeme do toho 😉

pipinka
9. led 2014

@suzik161 no tak to je super zpráva, jen do boje určitě to bude lepší. my jsme si tam volali a sestra mi řekla, že se od února bude zdražovat, a že až budeme chtít, že stačí zavolat měsíc dopředu kvůli pojištovně. tak přemýšlíme, že bych v půlce února volala 🙂 zatím necháme tělo odpočinout od té dávky hormonů.

jinak já jsem byla u kadeřnice a za umytí a vyfoukání jsem platila 170kč, ale nechala jsem ji 200kč 🙂

pipinka
9. led 2014

@doko manžel má pravdu, budeš se akorát stresovat, nech tomu volný průběh 🙂

doko
9. led 2014

@pipinka jojo však sama jsem k tomu včera dospěla a proto jsem dneska ani nikde nebyla 🙂

pipinka
9. led 2014

@doko a jak se jinak cítíš?

doko
9. led 2014

@pipinka cítím se dobře. jen mám větší prsa a pneumatiku na břiše ☹ zůstala mi už po tom prvním těhu a teď se zase zpátky tak jako "nafoukla" 😠 ona docela vylezla už při stimulaci a teď leze víc a víc 😀 jééjda a nevíš to se bude zdražovat jen u Vás v CARu? nebo celoplošně? ☹

pipinka
9. led 2014

@doko to nevím ale říkala sestra že od února se bude zdražovat ale kde to nevím, myslím že všude. to víš tak za pobyt v nemocnici se neplatí, tak někde musí vydělat
to mě po těch hormonech zůstaly taky větší prsa a pneumatika bohužel taky, ale nějak se s ní poperu, ale prsa si chci nechat 😀

suzik161
autor
9. led 2014

@doko prosím tě nevíš jak se jmenovala ta skupina ohledně těch ovulačních testů? Včera jsem ho zkusila a je furt stejný jako den po ovulaci 😉

doko
9. led 2014

@suzik161 chácháááááá!!! nevím, ale jdu to hledat!!! musíme to někde najít 😉 teoreticky by to už mohlo být dobré znamení 🙂
@pipinka taky jsem slyšela, že se rušily ty 30- ti korunové poplatky. mně teda naštěstí hormony ve formě léků nic nedělají..... 😉 ale prostě teď na mě není pěkný obrázek.....pokud to zas nevyjde, tak do dalšího IVF půjdu, až tu postavu cvičením trochu zpevním 😉 mně ty prsa po těhu zůstaly, tak třeba Tobě po lécích taky zůstanou 😵

doko
9. led 2014

@suzik161 https://www.modrykonik.cz/forum/asistovana-reprodukce/iui/ tady to holčina dělala, zkus mrknout, ale měla jsem lepší diskuzi, ale tu teď nemůžu najít ☹

doko
9. led 2014

@suzik161 http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/15/12334 kukej, ta kočka už ho měla pozitivní 6 dní po ovulaci.

suzik161
autor
9. led 2014

@doko V pohodě, nic nehledej, hold to vydržím, do Caru pojedeme asi ve středu a tam se uvidí 😀

doko
9. led 2014

@suzik161 ty se to dozvíš už ve středu? tak to je paráda 😉 budou Ti brát krev?

suzik161
autor
9. led 2014

@doko Jj, jedu na krev, mám si jet pro injekce a na krev, tak se jich zeptám, zda mi tam udělají i Hcg, jestli tam něco není 😉 Zítra tam budu volat a objednávat nás na středu, je to jediný den co můžeme, tak snad to bude v pohodě

doko
9. led 2014

@suzik161 držím palec, ať je to v pohodě a hlavně, ať je něco v té krvi 🙂 já už bych taky nejradši jela do CARu 😀 😀

petpeta7
9. led 2014

@suzik161 jak jako příští týden pro injekce?? však budeš těhotná!! 😉
@doko já jsem tu masáž taky ještě neměla, ale myslím, že to musí být bomba! Jenom bych si to asi nechala dělat od kadeřnice, ke kttré už nějakou dobu chodím, než od nějaké uplně neznámé 😝

suzik161
autor
9. led 2014

@petpeta7 Jasně 😀 ale pojistit si to musím 😉 vím jak to dopadlo minule a teď nic necítím, jsem úplně v pohodě, občas mě polechtají bradavky, jinak nic, takže to vidím bledě 😒

anzet
10. led 2014

@suzik161 Mě také nic nebylo. Zase jsem si myslela, že nic. A ono to právě vyšlo. Takže rada: Nepozorovat se a nechat to na těch krevních testech. Stejně nezbývá nic jiného než čekat :( Hodně štěstí.