Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

78marcela
8. kvě 2014

@suzik161 kolik si zítra necháš dat?

suzik161
autor
8. kvě 2014

@78marcela při OPU mi embryolog řekl, že jedno bide lepší, tak dám na něj asi

78marcela
8. kvě 2014

@suzik161 budu na tebe zítra moc myslet.

doko
8. kvě 2014

@suzik161 tak tfuj tfuj, pořádně si to užij a vyspi se do pohody 🙂 ať na prcka zapůsobíš 😉 budeme Ti (Vám) držet palečky 😵

maggie4
9. kvě 2014

@suzik161 paráda! tak tfuj tfuj tfuj, ať se tě pěkně drží!

78marcela
9. kvě 2014

@suzik161 na dnešní den ti přeji všechno nej a pevný stisk mimiskovi.

suzik161
autor
9. kvě 2014

@78marcela děkuji moc, i já dns udělalal velký nákup a už piju kefir 😀 snad to bude dobrý....kdy to čeká tebe?

78marcela
9. kvě 2014

@suzik161 v úterý mě to čeká...už bych šla hned..

petpeta7
9. kvě 2014

@suzik161 když máš tak supr embryjka, tak jedno bude určitě stačit - já to tak měla a vyšlo to! 😉 Ti embryologové nám fakt chtějí poradit co nejlíp a jsou to profíci, tak dej na ně. Držím ti moc pěstičky, ať se embryjko zavrtá a nepustí až do porodu 🙂

petpeta7
9. kvě 2014

@doko to je mazec, že jsi viděla i jednotlivé orgány 😨 😲 když si vemu, že ještě moje mamka se musela nechat překvapit, jestli bude mít holku nebo kluka (protože se žádné UZ nedělaly), tak je to strašný pokrok! Já půjdu určitě do speciálního centra prenatální diagnostiky - je u nás ve Zlíně vyhlášené a chci rozhodně to nejlepší, co tu máme! Taky dělají ten 3D/4D, ale jak říkáš, ještě uvidíme, jestli se na to objednám. Podstatné je, že bude mimi zdravé! A co tě ještě čeká za vyšetření?

maggie4
9. kvě 2014

Ahoj holky, tak já jdu na OPU v pondělí. Mám jen 2 folikuly + 2 malé, které už se nestihnou dotvořit ☹ Takže nám nezbývá nic jiného, než mít velké štěstí, aby z nich něco bylo. ☹ Sestřička říkala, že po OPU se neschopenka nedává. Myslela jsem, že jo... No nic, budu muset makat. Ale aspoň přijdu na jiné myšlenky.

78marcela
9. kvě 2014

@maggie4 no já ji taky neměla. A to jsem měla 33 vajec a ohss a bylo mi fakt blbě. Tobě aspoň bude dobře. Není to žádná sláva, ale vůbec to není o počtu vajíček. Ono to jedno často stačí. Já jich mám hodně a tehu pořád nejsem. Tak držím moc pěstí ať ti ty dvě vyjdou. A kde pracujes, máš lehkou nebo těžkou práci?

suzik161
autor
9. kvě 2014

@maggie4 kdo ti řekl, že se nevytvoří??? Mě dorostly krásné za víkend taky!!!

lucikk1
9. kvě 2014

@maggie4 me po OPU neschopenku dali. Takze urcite jde. Staci 1 dobre embryjko. Takze nezoufej a tes se na nej.

suzik161
autor
9. kvě 2014

@maggie4 záleží na Caru, já jsem ji měla minule ještě před OPU. To záleží na tobě a hlavně ASI na sestře. To je divný!!!

gittynka
9. kvě 2014

@maggie4 myslim, ze kdyz pozadas doktora-pokud by ti nebylo dobre, tak ti neschopenku daji, sestra asi nemela svuj den, me se zeptali jak chci a jsem od OPU (27. leden) do dnes doma

doko
9. kvě 2014

@petpeta7 zrovna dneska jsem vyfasovala žádanku na ogtt (test na těhotenskou cukrovku) 😉 jinak ty vyšetření neznám, vždycky přijdu a dostanu někam nějakou žádanku 😀 no přesně jak píšeš, zrovna jsem to řešila s tchýní, že za nich nic takového nebylo. otázka je, jestli je to dobře nebo špatně. myslím, že kdyby kolem nás nebylo tolik strašáků a vyšetření, byly by ty těhule možná i víc v klidu 😉 a kdy Tebe čeká první screening?
@maggie4 neklesej na mysli, i když se to lehko říká, asi hůř dělá,co? 😉 k nám do CARu chodí paní, co má vždycky jeden folikul, v něm jedno vajíčko a narodí se jí z toho zdravý mimčo 😀 už má doma takhle dva raubíře 😀 opravdu nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě. a po OPU jsem byla na pokoji s holkou, co měla vždy kolem 30 vajíček a žádné z toho použitelné ☹ já Ti budu držet všechno co mám, aby to klaplo 😵

maggie4
9. kvě 2014

@78marcela @suzik161 @lucikk1 @gittynka @doko Holky, děkuju vám moc za podporu!!! Jste zlaté. Je to fakt milé, že mi rozumíte aspoň vy - virtuální přítelkyně 🙂 Že s těma dvěma malýma už nemůžeme počítat, mi řekl doktor na ultrazvuku. Tak uvidíme v pondělí. Musím doufat, že aspoň jedno kvalitní vajíčko, ze kterýho se vylíhne kvalitní embryjko tam bude. Práci nemám fyzicky těžkou, spíš psychicky. Ale zarazilo mě, že v tom poučení o zákroku je psané, že na požádání vystaví neschopenku. Ta sestra dnes (vlastně už včera) ale říkala, že neschopenka se dává, až když se potvrdí těhotenství. No to je fuk, v úterý půjdu do práce. Ale v pondělí po OPU už zůstanu doma, to ať se na mě nikdo nezlobí 😀 Tak ještě jednou díky, holky, a držte se!!!

petpeta7
10. kvě 2014

@maggie4 u nás se dává neschopenka většinou po ET, ale když jsem se ptala Dr., tak říkal, že se může dát i po OPU. O vystavení neschopenky určitě rozhoduje lékař, který by ji měl asi správně i vyplnit, ale dělají to sestřičky, které jsou na to zaučené. Potvrzené těhu máš až 14 dní po ET, ale důležité je být v klidu ten 1. týden po ET, aby se embryjko chytlo. Držím ti moc pěstičky, ať máš alespoň jedno krásné embryjko! A nechala by sis zavést dvě, když by byla stejně kvalitní?

petpeta7
10. kvě 2014

@doko jako je těch různých vyšetření hodně 😒 UZ je mi jedno, to mi můžou dělat klidně furt, ale nemusím odběry krve 😖 mám celkem tenké žíly, takže mě někdy musí pichat na 2x 😢 teď už si ale od těch odběrů trochu odpočinu 🙂 ještě nejsem objednaná na konkrétní datum screeningu, Dr.mi říkal, že to stačí až budu tak 10tt.

maggie4
11. kvě 2014

@petpeta7 Děkuju! Já asi nad dvěma nemůžu ani uvažovat. Dr. říkal už na začátku, že zavedou jen jedno. Takže dvojčátka nebudou 🙂

lucikk1
12. kvě 2014

@maggie4 treba budou jednovajecna 🙂

suzik161
autor
12. kvě 2014

@lucikk1 tak jak se ti daří? A jak embryům?

suzik161
autor
12. kvě 2014

@doko
@suzik161
@gittynka Ahoj, tak jsem teď volala do Caru a v sobotu nám zamrazili 4 krásná embrya 😀 Embryolog z nich byl opravdu nadšený 😀

suzik161
autor
12. kvě 2014
gittynka
12. kvě 2014

@suzik161 vyborne!!!! A ted se setri 😉 tohle uz se zadari suziku 😵 jsem moc rada, ze mate snehulacky 🙂

suzik161
autor
12. kvě 2014

@gittynka šetřím se, jen neležím jako poprvé. Teď už trochu pochoduji a chystám se na návštěvy a procházky 😀 Já jsem taky moc ráda 😀 děkuji moc. Jak se máte??

78marcela
12. kvě 2014

@suzik161 jenom ho vezmi na procházku, at vidí, jak je na světě krásně. Dneska je tedy obzvlášt hezky, svítí sluníčko...

suzik161
autor
12. kvě 2014

@78marcela u nás je právě ošklivě, sem tam prší, jinak je pod mrakem. Dneska jsem se domluvila s kamarádkou, že pojedeme na krátkou prochajdu s kočárkem. Musíme okouknout baráčky jak tady u nás rostou 😀

gittynka
12. kvě 2014

@suzik161 jasne, prochajdy jsou v poradku, nemyslela jsem to tak, aby jsi jen lezela v posteli, spis aby ses nenervovala, nepoustela se do nejakych velkych uklidu, ale proste uzivat si ty dny doma 🙂 jak rikas prochazky navstevy atd 😉 hele my se mame dobre, vcera jsem citila takove lechtani v brisku, nevim k cemu bych to prirovnala, ale mozna to byly prvni pohyby 🙂 brisko uz zacina pomalu rust 🙂