Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

dvoranna
24. lis 2013

@doko jestli tomu dobře rozumim, tak aby se mohlo embryo testovat musi prasknout ten obal embrya. a muze prasknout v miste kde se nachazi zarodek miminka. z te casti embrya nejde odebrat bunky k testovani. jde to jen z te casti ktera ten zarodek jaloby obaluje. doudam ze sem zo napsala srozumitelne. testovat si je nachavame na geneticke vady. protoze uz se nekolikrat neuchytili. tak aby se pro transfer vybralo to nejvhodnější

jilu04
24. lis 2013

@dvoranna Ahojky, teda to je složité vyšetření a pak když budou v pořádku, tak ti je hnedka dají?

dvoranna
24. lis 2013

@jilu04 nn musi se dat zamrazit a pak probehne ket v dalsim cyklu

jilu04
24. lis 2013

@dvoranna Tak to jo, to jsou složitosti teda. Můžu se zeptat, jestli ti taky hned v den OPU dali nějaký léky?

dvoranna
24. lis 2013

@jilu04 od prvniho dne po odberu beru jen utrogestan

doko
24. lis 2013

jo napsala jsi to hezky 😉 pochopila jsem to dokonce i já a to je co říct 😀 a to Vám asi doporučil doktor tady to vyšetření,že?

doko
24. lis 2013

@jilu04 ahoj, ty taky zobeš nějaký léky? jen abych věděla, co mně případně může čekat 😉 utroš beru taky, dokonce už teď- ale já kvůli cyklu a ne kvůli mimi 🙂

jilu04
24. lis 2013

@dvorannarol.
@doko Aha, mě nasadili utrogestan, estrofem a medrol.

jilu04
24. lis 2013

@dvoranna Aha, mě nasadili utrogestan, estrofem a medrol

suzik161
autor
24. lis 2013

@doko Ahoj, mohu se zeptat, co máš s cyklem,že bereš utroš, já ho brala doteďka taky, ale doktor mi ho teď zakázal. Prý nemám nic brát, já bez utroše nemám MS, tak jsem zvědavá stli mi ho zase dají nebo ne. 😒

doko
24. lis 2013

@suzik161 nazdárek 🙂 no já taky abych měla MS..... 😉 mám totiž PCO- takže anovulační cykly a většinou spíš žádné než nějaké. a asi taky aby mi narostla pořádná sliznice před tím IVF a zároveň po revizi 😉 a proč Ti ho zakázal? a jak dlouho jsi ho brala? já ho teda před týdnem začala brát.

suzik161
autor
24. lis 2013

@doko já mám také anovulační cykly, já jsem neměla přes půl roku vůbec MS, pak jsem dostala utroš, ten jsem brala asi 5měsíců, teď když jsem přišla do CARu, tak mi doktor řekl, že ho mám přestat brát, tak doufám že mi ho zase vrátí. Protože jinak, nebudu moci začít stimulovat, jsem zvědavá, musím se v pátek zeptat.

doko
24. lis 2013

@suzik161 hmmm tak to nevím ☹ ale mně řekli, že se může brát dlouhodobě, tak nevím, proč Ti ho sebrali. ale Tvůj mudr. Ti určo řekne, když se ho zeptáš 😉 nějaký dobrý důvod k tomu byl. proč bys nemohla začít stimulovat bez utroše? já minule stimulovala a utrogestan jsem vůbec neměla 🙂

suzik161
autor
24. lis 2013

@doko to jsi stimulovala bez MS? Tomuhle já moc nerozumím, osobně si myslím , že mi to zakázal, protože mi dělali nějaké krevní testy, tak abych to nekazila. V pátek budu mít 12DC, tak jsem zvědavá, kdy budu moc začít 😉 děkuji moc za radu

doko
24. lis 2013

@suzik161 to ne, ale MS jde vyvolat i jinýma lékama než jen utrošem 😉 no vidíš, tak to asi bylo kvůli těm krevním testům. je fakt, že já v době odběrů krve žádné léky neměla 🙂 záhada je vyřešena. já jsem dneska 22 DC. ty jdeš v pátek do CAR na výsledky těch testů?

catchulinecka
24. lis 2013

holky dobrý večer, ráda bych s k vám přidala. S manželem se snažíme rok a půl a nic ☹ vejcovody i spermio v pohodě, teď jsem několik měsíců brala clostylbegit, a doktorka mi řekla, že teď si dám pauzu od všech hormonů a po novém roce nás pošle na konzultaci nejspíš do Brna. Tak jsem z toho smutná ☹ nevím co mě čeká...myslíte, že když jsem si teď prošla různým braním hormonů a manžel taky různé testy, tak že to v tom středisku budeme muset absolvovat všechno znovu?

doko
24. lis 2013

@catchulinecka ahojky vítej mezi námi 😉 a Tobě vůbec nezjistili příčinu? smutná nebuď, důležité je, že Vám pomůžou k miminku 🙂 to je přeci hlavní. záleží jak staré jsou ty výsledky testů 😉 nám dělali první v červnu a teď v říjnu nám dělali ty samé testy znova- ty výsledky z června už prý nemusí být aktuální.

sarka1985
24. lis 2013

Ahoj holky, my se chystáme na KET už od srpna. Dostala jsem utrogestan a estrimax a místo předpokládaného zlepšení a nárůstu sliznice se stal pravý opak. Doktor říkal, že je pár případů, kdy tělo hormony touto cestou prostě nepřijímá. Teď čekám už v podstatě třetí měsíc, až budu mít normální menzes, protože po vysazení hormonů se mi to úplně zbláznilo a měla jsem každých 14 dní hodně slabé tak 2 dny, ale mám být trpělivá, aby se tělo správně pročistilo... V prosinci, pokud přijdou tak, jak by normálně měly, další vyšetření a když se to stihne a bude to ok, tak i KET, jinak zase odklad na leden...No prý pak jsou ještě jiné možnosti stimulace, tak uvidíme. Jinak jezdíme do Reprofitu v Brně a mě osobně se tam moc líbí.

doko
24. lis 2013

@sarka1985 ahoj, začíná nás tady být docela dost z brněnských CARů 😀 jééé tak to je zvláštní. já zas na hormony zabírám špatně.....mám maximální dávku a i tak jsou reakce pomalejší ☹ a první ET byl úplně neúspěšný? že jdeš teď na KET?

sarka1985
24. lis 2013

Spíš počítám, že ne, ale doktor říkal, že by to eventuelně šlo i v mém přirozeném cyklu bez hormonů, jelikož u mně není problém s dělohou a sliznicí...Bohužel začli rovnou s hormonama protože většina žen zabere právě na ně a měly to celé urychlit... Jsme asi trochu jiný případ než většina tady, ale nechci to komplikovat :D

sarka1985
24. lis 2013

@doko zapomněla jsem označit předchozí příspěvek, já se tady v tom zatím moc nevyznám 😉

dvoranna
24. lis 2013

@catchulinecka ahoj vitej. ja přecházela z cb do brna. testy jsem mela nekdy z dubna a v brne v zari uz zadne neopakovali. jen zakladni krev u obou. ale spermio chteli nove, svoje. a jeste nam doporučili test integrity spermii. to vsude nedelaji. sice to platite sami, ale stoji to 2500 tedy v tom heliosu.nevim jak jinde. muze to pdhalit pricinu neuspesneho snazeni.

doko
24. lis 2013

@sarka1985 a zjistili Vám tedy kde je problém? nebo neznají ani příčinu? 🙂

sarka1985
24. lis 2013

@doko kde je problém víme - a víme, že to půjde jedině ze zmrzlíků, ale nevíme, proč se teď nedaří ta stimulace. Ale možností jak dosáhnout dobrého výsledku je ještě několik, tak hold musíme jen čekat - a to je na tom pro mne to nejhorší...

doko
24. lis 2013

aháááá takhle je to 😉 to čekání je vždycky otrava 😠 😠 já teď musela 3 měsíce čekat po revizi a je to děsný, když se nic neděje a člověk pořád jen na něco čeká. má pak pocit, že ten čas vůbec neubíhá 😉 no a já když bych mohla jít konečně na IVF, tak zase budou Vánoce....a pak beztak budu muset zase čekat na MS a pořád něco 😀

doko
24. lis 2013
dvoranna
25. lis 2013

Tak mam z toho ranniho telefonatu s embryoložkou smišené pocity. Jedno embryo se přestalo vyvijet, takže nam zustali jen 2. Obě se daji vyšetřit, takže dnes to udělaji a pak zamrazi. Na výsledky se čeká 2 - 3 týdny a pak pujdeme na ket v dalsim cyklu. Ja ted jen mam strach, ze zjisti, že ani jedno neni vhodne k transferu. Chapu ze se tak eliminuji nevhodna nebo poskozena embrya, která by stejne nemela sanci se uchytit, ale při prředstave, že mi ža dné nezůstane, pokus v haji a zase injekce je mi fakt do breku. Ja vim ze bych nemala hazet flintu do zita, ale ja nikdy nemela stesti. ☹

suzik161
autor
25. lis 2013

@doko ahoj,ano jdu na výsledky a na UTZ a doktor by mi měl říct, co se bude dít dál, tak uvidíme

doko
25. lis 2013

@dvoranna já myslím, že to, že zůstaly dvě je pěkné,ne? 🙂 budu držet pěsti, ať to dobře dopadne. asi je to vyšetření potřeba, jinak by Vám ho nedoporučili 😉 a to je to PGD? my ho taky s manželem chtěli, ale na naší klinice to nechtějí moc dělat, prý jak se do toho embrya začne jednou vrtat, tak už má pak horší kvalitu. ale holt jsou případy, kdy je to zase lepší to udělat 😉 manžel má hodně špatný spermiogram, tak u nás asi ta kvalita embryí nebude nic moc......začínám se na to připravovat. teď pro Tebe asi bude nejhorší to čekání na ty výsledky,co? ☹ a kdyby se ukázalo, že nejsou vhodná, tak by nešly transferovat? slyšela jsem, že bývají případy, že ty testy vyjdou špatně a přitom jsou ty embryjka v pořádku 🙂

doko
25. lis 2013

@suzik161 tak pak dej vědět 😉 já budu dneska volat na kliniku, tak se taky dozvím víc info 🙂
@jilu04 nazdárek 😝 tak co Tvoje embryjka? jak se jim daří? 🙂