Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

jilu04
26. lis 2013

@doko taky bych to tak brala, nejradši bych si ten test dělala teď každý den ☹

doko
26. lis 2013

@jilu04 tak pár dní počkej a pak začni 🙂 stejně Tě to už stálo tolik penízků, že na nějakých pár korunách už nesejde 😉 sestřenka taky testovala každý den......myslím od 6. dne od ET....prostě byla zvědavá a myslím si, že se není co divit 🙂

jilu04
26. lis 2013

@doko To věřím, že to nevydržela a já budu asi stejná. No dneska jsem zaplatila už celej proces a čekala jsem to mnohem horší.

doko
26. lis 2013

@jilu04 já taky nebudu jiná 😀 myslím, že zvědavé jsme všechny- to už k nám ženským prostě patří 😉 a na kolik Vás to všechno vůbec vyšlo? já jsem zvědavá, kolik my dáme za ten krátký protokol a PICSI 😠 to bude palba 😎

jilu04
26. lis 2013

@doko My jsme měli krátký protokol taky, ICSI metodu, prodlouženou kultivaci a zbytek zamražovali vetrifikací a celý nás to dohomady stálo asi 17000 i se všema lékama.

doko
26. lis 2013

@jilu04 no my počítáme s dvaceti tisíci, což by s tím PICSI opravdu tak mohlo být, z toho co píšeš 😉 a tos měla 7 vajíček z krátkého protokolu??? tak to je supeeer 🙂 o tom já si budu moct nechat zdát 🤐

jilu04
26. lis 2013

@doko No ono pak záleží na lékách, jestli nebudeš něco doplácet za injekce, já měla ty hrazené pojišťovnou, takže to bylo v pohodě. Původně jsem měla 15 folikulů, z toho 13 vajíček, ale jen 7 jich bylo dostatečně zralých. Neboj, to budeš mít taky a ještě víc, já to mám jen z jednoho vaječníku.

doko
26. lis 2013

@jilu04 no doktor nám už říkal, kolik to tak bude dělat ty léky a i kdyby se něco doplácelo, tak to nebude žádná hrůza 😉 já bych místo dvaceti tisíc dala klidně i třicet, jen aby to už bylo 😀 jak to, že jen z jednoho? no já nevím, já dost špatně reaguju na hormony, tak mám strach, že z toho nic nebude ☹ chtěla jsem se Tě zeptat, nevíš jestli to prodělané těhu mohlo mít nějaký vliv na můj hormonální profil? jako pozitivní? jak jsem včera volala na ty výsledky, tak mi doktor říkal tu trombofilii že je ok a taky, že super hodnoty u horm. prof. pomalu mi výskal do telefonu. když mi ho dělali poprvé, tak suše oznámil, že hodnoty normální. tak jsem přemýšlela, jestli to na to mohlo mít nějaký vliv třeba??že se to tak zlepšilo 😉

jilu04
26. lis 2013

@doko Na tom druhém mi našla paní doktorka v únoru cystu a ta musela pryč,m bohužel i s vaječníkem.
To víš, že z toho něco bude a bude jich dosti a dosti, uvidíš 😉 Tak to ti nepovím s těma hormonama, ale možná na tom něco bude, já pokud jsem měla vaječníky oba, tak MS za rok byla na nulové hodnotě, žádné hormony, žádný menses, žádná možnost na mimi, po tom co mi ten jeden vzali, jsem začala mít pravidelně každých 40 dní MS a to bez léků a hormony zcela v normálu.

doko
26. lis 2013

@jilu04 tak to jsi fakt dobrá, že tolik vajíček a z jednoho 😉 jojo to jsme na tom stejně.....já taky MS vůbec.....několik měsíců nic a pak po hormonech sice ano, ale bývá to dost bída 😉 akorát tu MS po revizi jsem měla sama od sebe bez jakékoliv pomoci a teď čekám na další (ale ta už bude mít pomoc od utrogestanu). no tak se ho pak musím zeptat, jestli to mělo nějaký vliv 🙂

jilu04
26. lis 2013

@doko to bude asi lepší s tímhle já ti vůbec neporadím

doko
26. lis 2013

@jilu04 to nevadí, já se jen zkusila zeptat 🙂 a já nebudu mít krátký protokol, jsem se spletla, ale minimálku, takže budu ráda, když budu mít aspoň jedno vejce 😀 😀

jilu04
26. lis 2013

@doko a to je co ta minimálka?

doko
26. lis 2013

@jilu04 IVF s minimální stimulací 😉 ale já tomu pořád říkám krátký protokol, i když vím, že to krátký není, ale nejsem schopná tomu říkat správně 😠 😠 stimuluješ malýma dávkama hormonů (CC a pak trochu nějaký injekce) a bývává z toho prý 2-6 vajíček.....ale už se právě stalo, že nebylo žádné.....a hlavně i když nějaké máš, není jistota, že z něj něco bude 😀

jilu04
26. lis 2013

@doko a proč ti nechtějí dát klasický cyklus?

doko
26. lis 2013

@jilu04 ne že nechtějí, dali nám na výběr- buď minimálka, nebo klasické IVF 😉 ale řekli nám, že je pro nás minimální stimulace vhodnější (kvůli PCOS a mému věku). sama to beru pro mé tělo jako menší zlo- takže to i upřednostňuji. říkám si, že stejně když to nevyjde, půjdeme do IVF, tak proč to napřed nezkusit. a je dobré, že mi neubude pokus na pojišťovnu- to naše stojí 12 000 a platíš si to celé sama (ale my to budeme mít dražší kvůli PICSI) 😉

jilu04
26. lis 2013

@doko Tak to jo, my jsme taky napřed chtěli zkusit IUI, ale můj vaječník to viděl jinak, ale u vás to určitě vyjde, já tomu věřím

doko
26. lis 2013

@jilu04 jojo IUI bych si taky moc přála 🙂 bohužel u nás je to neproveditelné díky manželově spermio ☹ uvidíme....stejně co má být- bude, i kdyby jsme se všichni stavěli na hlavu 😀

jilu04
26. lis 2013

@doko přesně tak, taky jsem si nejdřív myslela, že to můžu nějak ovlivnit, ale přišla jsem na to, že to nejde i kdybych se stavěla na řasy a odstrkovala ušima 😀

doko
26. lis 2013

@jilu04 😀 😀 😀 😀 já umírám z těch Tvých přirovnání. kde to bereš? na tom Nosifolu mám napsáno 1-2 sáčky denně. podle čeho mám usuzovat jestli jeden nebo dva? 🙂

jilu04
26. lis 2013

@doko já nevím, tohle znám už od základky, to nevím, já ho brala jeden denně a prý to stačí, to mi poradila i paní doktorka v CARu

doko
26. lis 2013

@jilu04 tak teď na netu čtu, že ty co nemají ovu by měly dva denně, že jim to doporučovaly mudři v CAR. tak to zkusím, když tak se osypu 😀

jilu04
26. lis 2013

@doko tak to zkus a uvidíš, že až půjdeš na kontrolu, tak už to bude lepší

gittynka
27. lis 2013

Ahoj holky, myslim na vas a vy dnes myslete na me, vyrazime do Brna na 1. konzultaci 😉 papa 🙂

doko
27. lis 2013

@gittynka čekáme na novinky 🙂 snad to budou jen samé dobré zprávičky 😉

suzik161
autor
27. lis 2013

@gittynka ahoj, také čekám na zprávičky, držím palce!!

jilu04
27. lis 2013

@suzik161 Ahojky, držím pěstičky, určitě vámm řeknou samé pozitivní zprávy 🙂

jilu04
27. lis 2013

@gittynka Ahojky, držím pěstičky, určitě vámm řeknou samé pozitivní zprávy 🙂

jilu04
27. lis 2013

@suzik161 jéééééééééé promiň to bylo gyttynce 😉

suzik161
autor
27. lis 2013

@jilu04 ahoj, nic se neděje, já si to převedu na pátek 😀 jdu do centra pro verdikt, všechna vyšetření snad mám. Doktor by mi měl říct co a jak se bude dít dál a hlavně KDY. 😉