Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

doko
2. pro 2013

holky tak mi akorát volal můj doktor z CARu, že mám dneska začít stimulovat lékama a v pátek jedu na UTZ a pro injekce 😕 😕 😕 jsem v šoku, tvrdil mi, že až v lednu, že před Vánocema to nestíháme 😖

suzik161
autor
2. pro 2013

@doko No vidíš to!! Nakonec se nám to trochu rozjede. To jsi říkala, ať na tebe počkám a já ti utekla a zase jsi mě dohnala 😀 Tak ti budu moc držet palce!!!

doko
2. pro 2013

@suzik161 😀 no to teda vidím....a nestačím zírat.....mi volal a zeptal se mě, jak jsme se tedy rozhodli- jestli klasické IVF, minimálku nebo přirozeně (měli jsme s manželem měsíc a půl na rozmyšlenou co chceme dál), tak jsem mu řekla, že minimálku a on a kolikátý den cyklu jste? říkám třetí a on na mě, že v tom případě ať si hned dám tabletku a v pátek dorazím na UTZ a pro injekce 🤐 pfff.....a to jsem si chtěla začít užívat 😀 ale tak třeba z toho stejně nic nebude 😉 člověk si nadělá naděje a pak dorazí krutá rána osudu a je hned po všem 🙂

suzik161
autor
2. pro 2013

@doko Tak to držím palce!! a budu na tebe myslet, hlavně buď positivně naladěná!!! Já jsem byla do dneška taky, ale po dnešku nevím, ale věřím že se to otočí 😀 To by jste do toho šli kdy?

doko
2. pro 2013

@suzik161 díky 🙂 no já od toho potratu jsem spíš realistka. podle mě je lepší, když se k tomu člověk moc neupíná. no teď nevím co myslíš- jako kdyby jsme šli v lednu, tak jsem měla začít myslím 2.1. stimulovat a jestli myslíš na OPU- tak to bychom měli jít ten týden před Vánoci (tak dlouho, protože mám pomalý cykly a dloooooouho u mě trvá, než zareaguji na jakékoliv léky). 🙂 co Tobě? už je trochu lépe? 😉

suzik161
autor
2. pro 2013

@doko Měla jsem na mysli OPU, já si také říkám, že by to bylo moc velké štěstí, když by se nám to povedlo hned napoprvé, zvlášť když jsem rok měla anovulační cykly, ale něco ve mě říká abych tomu věřila 😀 Je to trošku lepší, jak jsme přijeli tak jsem si lehla a na hodinku usnula a je to lepší, jen mám břicho jak pátrací balón, nemohu ho ani zatáhnout. Měli bychom to dneska pojistit, tak jsem zvědavá, zda budu mít vůbec chuť v tomhle stavu 😉

doko
2. pro 2013

@suzik161 já myslím, že to vyjít může, já to měla taky tak a sice to bylo až na druhý cyklus, ale ten první jsem měla nějaký šílený léky, po kterých mi bylo strašně zle ☹ a jestli Tebe teď jen pobolívá podbříšek, tak to nic není 🙂 takže já jsem zdárný příklad pro Tebe, že to může klapnout 😉 a to ten cyklus kdy jsem otěhotněla, jsme mohli zkusit sexovat během ovulace, ale nám se nechtělo, protože jsme hoodně sexovali těsně před ní, tak jsme se na to vyprdli a řekli jsme si, že to stejně nemá cenu a pak tam byly // jako blázen 😀 takže co má být prostě bude 😉

suzik161
autor
2. pro 2013

@doko přesně tak,co má být, to bude. Svatá pravda!!! Bolí mě na pravé straně na zádech,myslím si že je to vaječník. Tak uvidíme, nebude to dlouho trvat a dozvíme se verdikt 😉

gittynka
2. pro 2013

@suzik161 ok děkuju, jsi zlatíčko 🙂 jo u nás se to taky snad zlepšilo po tom, co jsem vše vysvětlila, ale stejně tchýně pořád na mě tak kdy už teda.... a já ji vysvětluju že to asi bude trvat a ona zas: tak myslíš do půl roku? blééééé už se mi z toho chce zvracet 😀 ..ty jo v tvý situaci jeste sexík jo? to bude mset být manžel hodně opatrný teda, nebo si pomožte jinak a jen to tam šoupněte 😀 at tě moc netrápí 🙂

gittynka
2. pro 2013

@doko fíhááá ty překvapuješ 🙂 takže nakonec na to budu sama jo? Minimálnka to znamená jenom jedno vajíčko? bez stimulace?

gittynka
2. pro 2013

@mat_ova to je mi líto, že to máš teď takhle... mě to taky nevyšlo před Vánocemi..tak začínám až zkraje ledna...třeba si tím projdeme spolu 😉 boj o mimí musí pokračovat 😎

gittynka
2. pro 2013

@doko a jak to budeš mít s transferem? To ti bude vycházet přeci nějak na vánoce ne, kdy nad tím tak přemýšlím?

doko
2. pro 2013

@suzik161 já myslím, že ta čekačka je nejhorší, není? ☹ aspoň pro mě by byla 😀
@gittynka ne to co popisuješ je nativ 😉 minimálka je stimulace s minimální dávkou hormonů (léky a pak pár injekcí) - většinou z toho bývá 2-6 vajíček. ale samozřejmě se může stát, že z toho nebude žádné 🙂 no co já 😀 doktor mě šokoval 😀 kdoví jak to dopadne.....abych nakonec nešla ještě jednou v lednu s Tebou 🙂

doko
2. pro 2013

@gittynka ne ne, OPU by mělo být v pondělí před Vánoci a ET nějak ten čtvrtek, pátek před nimi 🙂 my totiž nebudeme mít prodlouženou kultivaci- u minimálky se to většinou nedělá, protože je málo embryjek, tak klidně můžeš nechat zavést všechny a nemusíš čekat, které se bude nejlépe vyvíjet 🙂 ale to už jsem moc dopředu, kdoví jestli nějaké embryo nakonec vůbec bude ☹

suzik161
autor
2. pro 2013

@gittynka taky mě to napadlo, máme sexovat buď dnes nebo zítra, tak si myslím že to necháme na zítra. Přece jen spermie v těle vydrží 2 dny,tak dnešek je pokrytý a jinak to pokryjeme zítra,snad. 😀 natchýni se vyprdni, já jsem ji již přestala řešit,přeci jenom musíme být v pohodě. Ten kdo si tím neprojde nepochopí!!!

@doko to máš pravdu to čekání bude nejhorší,zítra asi zkusím upéct perníčky a o víkendu nám budou dělat na baráčku elektriku,tak jsem říkala že se o ně tentokrát postarám, uvařím a budu tam s nimi, aby mi to lépe utíkalo. Myslím si, že zkusím testnout za týden, to už bude 8. Den po Pregnylu 😀 to by tam už nemusel být
Nejsem typ,který to vydrží

suzik161
autor
2. pro 2013

@doko to víš, že tam bude, povede se to!!!

doko
2. pro 2013

@suzik161 já taky nevydržím 😀 já jsem schopná testovat od 5. dne klidně 😀 to máte super životnost 2 dny!!!! to je paráda!!! manžel má 24 hodin, ale i tak doktor říkal, že ta životnost je dost dobrá (aspoň něco u nás že 😀 ). hlavně nepoužívejte žádný lubrikanty a pomůcky....ale to Vám v CARu asi řekli 🙂 abyste si ty speremoníky nepovraždili 😉

suzik161
autor
2. pro 2013

@doko To nám neřekli,ale mi nic takového nepoužíváme 😀 tu životnost jsem někde vyčetla,takže nevím jestli to tak funguje i u nás 😅 no uvidíme,když ležím tak je to v pohodě, třeba bych to zvládla. Teda mám z tebe taky radost!!

doko
2. pro 2013

@suzik161 aha, já že to je Vaše životnost 😉 to Vám měli říct na spermiu. můj manžel má 24 hodin. to je stejné jak u ženské - všude se uvádí, že cyklus má 28 dní, přitom málokterá takový cyklus má 😀 takže ono dost podobně je to i v tomto případě 😉

gittynka
2. pro 2013

@doko no jak by to mělo dopadnout? Samozřejmě dobře 😉 žádný takový se mnou, já tě nechci 😀 neboj, to se zvládne a určo se zadaří 🙂

suzik161
autor
2. pro 2013

@doko ty jsi si někdy píchala pregnyl nebo něco podobného? Já bych totiž taky začala testovat dříve jen jsem někde vyčetla, že se z těla vytratí až tak za 7dni,jinak jsou TT zkreslené, no uvidíme, budu teď mít hoňku ve škole před Vánocemi a pak doma. Myslím že v týdnu testnu,abych zjistila,zda je pregnyl ještě v těle nebo ne a pak se uvdí, jestli se to povedlo 😉 jinak jsem nedočkavá taky

doko
2. pro 2013

@gittynka ty mě nechceš??? ☹ tccccc. to si budu pamatovat 😀
holky nevíte některá jestli se může při stimulaci pít alkohol?? nebo ne?? máme s manželem jít v sobotu na večůrek (ano další z mých velkých odhodlání si do ledna užívat 😀 ) a moc nevím, co tam teď budu dělat 🤐 bude to vypadat divně, když jsme se domluvili s partou a já budu sedět u sodovky.

doko
2. pro 2013

@suzik161 jsme baby zvědavé 😉 já teda šíleně 😢 jojo měla jsem i Pregnyl i Ovitrelle (oboje způsobuje uvolnění vajíčka), ale já netestovala- tím, že nám řekli, že nemůžeme otěhotnět, jsme to nějak neregistrovali. měla jsem jen stimulovat vajíčka a "probrat" je před tím naplánovaným IVF tehdy 🙂 ale já bych to udělala úplně stejně jak říkáš....prostě bych testnula, abych viděla, že už je to z těla pryč a pak bych testovala, abych viděla co a jak 🙂 ale nesmíš se pak u toho stresovat. dokud nedorazí MS, je všechno možné 🙂

gittynka
2. pro 2013

@doko převzato z nějaké poradny:
Dobrý den,
ráda bych se optala zda pití alkoholu, 1 max. 2 skleniček vína denně, má nějaký vliv při
stimulaci vaječníků.
Předem moc děkuji za odpověď

Dobrý den.
Při stimulaci Vámi uvedené dávky alkoholu zcela jistě neškodí. Naopak, mohou působit i příznivě navozením psychické pohody. Opatrnější bych byl až po embryotransferu.
MUDr. Jan Šulc

gittynka
2. pro 2013

@doko jinak mě doktor řekl, že budu mít taky tak 6 vajíček, dává mi totiž jen 125 jednotek což je prý velmi nízká dávka, protože si myslí že moje vaječníky budou hodne reagovat...a nebo prý taky budou třeba jen 2...takže možná na tom budu stejně jako ty po minimálce 😉

doko
2. pro 2013

@gittynka díky, na to jsem taky koukala, ale já mám takový menší problém 😀 neumím vypít jen jednu nebo dvě skleničky....prostě já jsem taková, že buď piju celý večer, nebo nepiju vůbec 😔 a teď nevím, která z těch dvou variant bude lepší 😉 i když asi vím, která bude lepší 🙂

doko
2. pro 2013

@gittynka no to asi jo, já ty jednotky mám hodně podobné (dokonce se mi zdá, že stejné 😉 ). tak proč to máš jako IVF s krátkým protokolem a musíš to řešit přes pojišťovnu? zbytečně Tě s tím trápí ☹

gittynka
2. pro 2013

@doko jé holka tak to poravdu netuším... kolik budete platit ? Možná je to kvůli tomu že se ješě neví jak budu reagogvat na hormony a jeslti se nebude postupně přidávat, já fakt netušímje napsaáno krátký protokol - Puregon 125 jednotek + event. Orgalutran....akorát ját eda budu píchat už od 2. dne cyklu

doko
2. pro 2013

@gittynka já stimuluji od 3. dne....to nemůže být rozdíl přece ten jeden den ☹ hmmchmm....stát to má 13 000 Kč,- (celé, bez pojišťovny a platíš si to sama). ale my si chceme zaplatit PICSI (vybrání těch nej spermií) tak máme nachystáno 20 000 radši 🙂

fachy
2. pro 2013

Ahoj holky, tak jsem objednaná do Gennetu v Liberci na začátek Ledna. Vůbec nevím co nás čeká a mám docela strach. Snad se to konečně povede.