Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

suzik161
autor
12. lis 2013

@gittynka Ahoj, já to mám půl hoďky. Jsem učitelka, takže moc záskoku za sebe taky nemám, ale v práci to nějak tušili a ředitelka za mnou přišla, zda se něco neděje. Já jsem teď hodně jezdila i ke gynekoložce, takže jsem jí to řekla, že se snažíme a mám nějaké zdravotní problémy. Vzala to naprosto v pohodě, spíš že s tím počítala, takže u mě je to v pohodě. Děti mě spíš podezírají, že už jsem. Dneska mi přišli pro pomůcky a říkali, ať jim je dám, že se teď nesmím namáhat 🙂 Tak snad to budeš mít taky v pohodě 😉

gittynka
12. lis 2013

@suzik161 jeee tak to mame stejne, jsem tez ucitelka-prave na malotridce, jsme tam s vychovatelkou 4 a je to prave problem s temi zaskoky :( deti se te treba ptaly, proc tak casto chybis? Nejak nevim co jim mam rict, je to vesnice kazdy se zna s kazdym.. Ted jsem mesic skoro doma po laparoskopii a deti jsou tak zvedave jsou to tretaci a ctvrtaci

suzik161
autor
12. lis 2013

@gittynka Děti se mě ptali, proč jsem neustále u doktora, já jsem jim řekla, že jednou jednu k zubaři a pak zase jinam. Ale oni něco tuší, jsem třídní v 6. třídě. Tam se mě děti hned ptali, zda chci mít miminko a jestli jim odejdu. Jim už odešly 3 učitelky za tu dobu, co jsou ve škole 😀 Jinak jim nic neříkám, ale nějak to cítí, že se něco děje a mají s tím již zkušenosti od jiných těhotných učitelek. Dneska se mě holčina ptala, jestli chci mít děti, když jsem ji odpověděla že ano, tak se mě zeptala na co čekám, že jsem mladá a že by se ničemu nedivili. Řekla jsem ji na to, že vše nejde tak jak si naplánuje a hlavně, když mi to naplánují oni 😉

gittynka
12. lis 2013

@suzik161 🙂 hezky, to jsou tedy sikulky, tyhle moje deti jsou jeste male, s tihle za mnou zatim neprisly 🙂.. No nejak se s tim poperu, ale prijde mi i ode me nefer, ze jim porad chybim a odpada jim treba odpoledni vyucovani nebo je ma neustale nekdo na zaskok-treba i nevystudovany z vesnice (znamy pani reditelky)... Premyslim, ze se budu snazit odejit brzy na neschopenku, aby se jim to konecne ustalilo a meli jednoho ucitele-mam je totiz na vse krom tv a angliny. Pripadam si pak dost blbe i pred jejich rodici.

suzik161
autor
12. lis 2013

@gittynka Tak to mě napadlo také, že se budu snažit odejít co nejdříve. Mám stejný pocit, přijde mi to nefér, protože se jim prostě nevěnuji jako bych chtěla, neustále někam jezdím i po škole a furt na to myslím, takže tam pro ně nejsem na 100%. I pro ně bude lepší, když budou mít učitele, který se jim věnuje naplno. Popravdě věřím, že se to příští rok povede, takže se teď snažím to nějak vše dohnat a mít vše v pořádku, kdybych to pak předávala nějaké jiné paní učitelce. Tak uvidíme jak to vše dopadne, budu nám držet palce, hlavně aby jsi to nějak zvládla 😉

doko
12. lis 2013

ahojky holky já tady ty starosti naštěstí nemám 😉 měla jsem v práci dost stres a do toho ještě ve škole státnice- tak mi doktoři doporučili zvolnit. tak jsem dobrovolně opustila zaměstnání 🙂 pak bylo těhu, pak revize a za dva měsíce IVF, to snad ani nemá smysl novou práci hledat. jak píšete dojíždění do CAR zabere taky nějaký čas a stejně by mě ani nikdo nechtěl ☹ konec konců ono při tom stimulování mně taky nebylo moc dobře, hormony jsou svině. tak snad to nějak dobře v práci vymyslíte a budou Vám vycházet vstříc 😉 není nad pohodu v zaměstnání.

jilu04
13. lis 2013

Ahojky holky, doufám, že nebude vadit, že jsem se k vám přidala. Já už do sebe pomalu píchám hormony a tajně doufám, že vše bude v pořádku a bude to mít krásný konec. Jinak chodím do Gennetu v Liberci.

suzik161
autor
13. lis 2013

@jilu04 Ahoj, vítej!! Jak se po tom cítíš? 😉

jilu04
13. lis 2013

No zatím to jde, když málo piju, tak mě pobolívají ledviny, takže 5 litrů dodržovat musím, ale až na ty fleky okolo vpíchů to ujde. Naštěstí chodím do práce, takže jsem za to moc ráda, jinak bych se asi doma zbláznila. Jen se mi po nich asi tak hodinu motá hlava, ale měla jsem zatím jenom 2, tak snad už to tak zůstane.

jilu04
13. lis 2013

@suzik161 No zatím to jde, když málo piju, tak mě pobolívají ledviny, takže 5 litrů dodržovat musím, ale až na ty fleky okolo vpíchů to ujde. Naštěstí chodím do práce, takže jsem za to moc ráda, jinak bych se asi doma zbláznila. Jen se mi po nich asi tak hodinu motá hlava, ale měla jsem zatím jenom 2, tak snad už to tak zůstane.

suzik161
autor
13. lis 2013

@jilu04 Teda to je tekutin, to asi nikdy nevypiju ☹ Takže to v práci zvládáš v pohodě? Já jsem zvědavá na sebe, jak to půjde a jak mi bude

jilu04
13. lis 2013

@suzik161 No taky jsem se toho šíleně bála, ale dá se to zvládnout, neboj. V práci to jde docela dobře, aspoň na to tolik nemyslím. Řekla, bych, že je to lepší tam chodit, jelikož to líp uteče a přijdeš na jiný myšlenky. Určitě to budeš zvládat dobře, věř mi, není to zas tak šílený, teda zatím, mám před sebou ještě týden injekcí ☹

suzik161
autor
13. lis 2013

@jilu04 No z těch injekcí jsem docela nervózní, protože se injekcí bojím, takže si je sama asi nepíchnu. Manžel mi řekl, že mi nemůže ublížit, že mi je taky nepíchne. Jen moje mamina říkala, že to budeme muset zvládnout, tak uvidíme jak to nakonec dopadne. Ani nevím, zda to letos stihneme 😕

gittynka
13. lis 2013

@jilu04 5litrů denně? To je nějaký doporučený množství? Já se tak blbě ptám, protože já piju strašně málo - třeba ani ne litr denně a když se snažím hlídat abych ty 2 litry dala, tak mám pocit že jen sedím na záchodě :D takže jestli budu učit a budu muset pít 5 litrů denně, tak to abych pila i při hodině...ale to pak nevydržim do přestávky 😀 😅

gittynka
13. lis 2013

@suzik161 z píchání mám taktéž strach, nikdy se na to nesmím koukat - když mi berou třeba krev, ta jehla mě děsí .... já se spolíhám na tchána - jeste to teda neví :D, on je cukrovkář, takže doufám že s tímhle mi pomůže...jinak na přítele no..ach jo...ale jo tohle dáme, holka, mimčo chcem, tak pro to musíme něco přetrpět, já mám spíš strach z rakoviny prsu, protože ji máme v rodině...jenže takhle se to brát nedá, protože to bys v dnešní době nemohla nic

suzik161
autor
13. lis 2013

@gittynka Já jsem tento měsíc ještě dobírala utrogestan a po tom jsem běhala na záchod furt, dokonce se budím 2x za noc. To vypiju max.1,5l, 5l bude taky sranda. Kolega má na stole takovou placku a ní je: "Učitelem může být každý, kdo udrží křídu a 45min. moč". Tak to asi nezvládnu 😀 Ale máš pravdu pro mimčo musíme zvládnout vše co půjde.

anzet
13. lis 2013

@suzik161 Injekcí se vůbec neboj. Já jsem strašný srab, jehel se bojím jako čert kříže. Opravdu to hůře vypadá než to ve skutečnosti je. Vůbec to nebolí, jde jen o 1.jehlu, zažít si to sama. Za pár dní se tomu zasmějete, čeho jste se bály 🙂

suzik161
autor
13. lis 2013

@anzet děkuji za podporu,to jsem na to zvědavá. Mě se to ještě chvíli týkat asi nebude, příští týden jdu teprve poprvé na krev, pak 12.den UTZ a pak se teprve uvidí. Ale všem vám držím palce moc 😉

jilu04
14. lis 2013

@suzik161 Neboj, určitě to zvládneš, jde jen o prvních pár injekcí a pak ti to už ani nepřijde. Já se do sebe taky bla píchnout a to jsem zdravotní sestra, ale vždycky si říkám, že to dělám pro blaho našich dětí a že nás na konci čeká něco krásného a pak jde už všechno samo.

jilu04
14. lis 2013

@gittynka No mě taky dřív stačilo pít málo, ale paní doktorka mi vysvětlila, že je to vážně důležitý a když máš každou hodinu co jsi vzhůru vypít 3dcl, tak to tak nějak asi vychází. Sice je pravda, že sedím pořád na záchodě, ale dá se to i přizpůsobit normálnímu fungování, jelikož chodím do práce a dojíždím vlakem. Na začátku to vypadá hrozně, když to na tebe všechno vychrlí, ale pak zjistíš, jak to hrozně rychle uteklo a e se to lastně dalo zvládnout v pohodě. Jinak mě připadalo asi nejdelší čekání na výsledky genetiky, ale pak už to šlo.

suzik161
autor
14. lis 2013

Teda nevím co se děje, ale poslední dvě noci je hrůza, vůbec nemohu spát. Říkám si, že nemohu furt na to myslet,ale ono to nejde. Je to fakt hrůza. Bojím se že když na to budu myslet, tak to ani nedostanu. UŽ VÁM VĚŘÍM TO ČEKÁNÍ JE HROZNÉ

doko
14. lis 2013

@anzet ahojky tak už víš jak Ti dopadl KET? 🙂 toto čekání mi asi bude připadat to nejhorší, než budu vědět, zda se to uchytlo či ne. a máš jedno embryjko nebo dvě?
@suzik161 s tím spaním jsme na tom stejně..... 😖 každý to říká nemyslet na to.....ono se lehko říká, ale daleko hůř dělá 🙂
@jilu04 takže ty už máš chvilku před OPU, jestli to správně chápu? 🙂 to je super. a co si pícháš? mně z těch injekcí teda bylo vždycky zle jak psovi, jsem nějaká cíťa. doufám, že teď budu mít něco "lepšího" 😀

anzet
14. lis 2013

@doko Ještě bohužel nevím. Je příliš brzy soudit, jsem totiž teprve 6.den po KET. Tentokrát mi zaváděly 2 mrazáčky, při ET jen 1 emryjko. Doufám, že teď se to už povedlo. Držte pěsti 🙂

jilu04
14. lis 2013

@doko Pochopila správně, příští týden by to mělo vypuknout, tak snad to dopadne dobře. Píchám si Menogon 3 amp najednou do břicha a až na nepříjemné motání hlavy a chvilkové rozmazamé vidění, reakcí okolo vpichů ( otok, zarudnutí, svědění a bolestivost), neustálá žízeň to je celkem v pohodě 😉 Nějak se snažím to brát sportovně, jinak bych se z toho asi zbláznila. Dneska se mě dokonce ráno po noční ptaly holky, jestli nechci zůstat doma na neschopence. To jesm musela mít hroznou ránu.

jilu04
14. lis 2013

@suzik161 Neboj, všechno bude dobrý, zkus si večer udělat čaj z meduňky, ten mi zabírá báječně. A nebo víš co je na o ještě lepší pokud ještě můžeš, dát si panáka, mě když řekla paní doktorka, že to jinak nepůjde, než IVFkem, tak jsem skoro 3 dny brečela a pořád to nemohla pochopit. Nakonec jsem si řekla, že slzy budu potřebovat na to, až se ten šmudla jednou narodí a teď musím všechno hodit za hlavu. Asi to nějak zabralo a od tý doby už to je lepší. A ty potřebuješ teď naspat všechny noci, který pak jednou ti budou chybět. Nejlepší na krásné usínání je se krásně před tím utahat a pak budeš spát jako nemluvně. 😉

doko
14. lis 2013

@anzet určitě to klapne 🙂 a za jak dlouho se dělá tt? slyšela jsem, že u jednoho za 14 dní, u dvou už po týdnu. je na tom něco pravdy? nebo zase jedna bába povídala? 😉
@jilu04 jeejda to s těma ledvinama jsem teda ještě od nikoho neslyšela ☹ ale já mám předepsané jiné, tak ty na to doufám nebudou mít vliv. já zas po těch injekcích měla dost veliký křeče v podbříšku. takže počítám, že mě to bude čekat i teď. holky o Tebe beztak měly jen starost 😉 já taky chodila do práce a kolegyně se na mě tvářily dost podobně 😀

jilu04
14. lis 2013

@doko No jo na každýho to asi působí jinak, tak snad budou v pořádku. A co sis píchala ty? To jo jsou to zlatíčka holky moje, pořád se mě ptají jak mi je, jestli nechci s něčím pomoct atd. Teď budeš taky chodit do práce?

jilu04
14. lis 2013

@anzet Budeme všichni moc držet pěstičky, aby to vyšlo 😵

doko
14. lis 2013

@jilu04 no já měla injekce na stimulace vajíček, ale ne kvůli IVF. takže to byly trochu jiné hormony. teď mám předepsaný Menopur a ještě jedny (ty si nepamatuji, ale začínalo to na P 😀 ). a ty už mám kvůli IVF. je to štěstí mít takové kolegyňky, zvlášť v ženském kolektivu 🙂 ne ,já teď práci nemám, už jsem to tady psala v nějakém příspěvku dřív. lékaři mi doporučili přestat se stresovat a jelikož jsem chodila do práce i na VŠ, tak jsem se vykašlala na práci, abych toho neměla moc. no vidíš ty jsi byla smutná z toho, že Tě čeká IVF a já měla velkou radost, když nám to oznámili 😉 a proč u Tebe není jiná cesta než IVF? problém s Tebou nebo mužem?

jilu04
14. lis 2013

@doko Tak to máš to samý co já, jen se to u mě jmenuje Menogon, ale je to to samý, teda aspoň podle toho co mi říkala doktorka. Tak to je dobře, že se nestresuješ, to taky člověku pak asi moc nepřidá 😅 Přítel je v pořádku, jen je to u mě, už mám za sebou 1 spont. potrat, 1 zamlklý a navíc mi v březnu museli vzít jeden vaječník a ten druhý vajíčka má, jen se mu nějak nechce je pouštět pořádně dozrálý ven, takže se jim musí pomoct.