Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

doko
29. led 2014

@gittynka i ten Tě čeká, neboj 😀 jo vidíš, budeš vědět, kolik se Vám udělalo embroušůů 😉

gittynka
29. led 2014

@doko tak uz to vim 😀 vsech 15 vajicek bylo kvalitnich a 13 se jich podarilo oplodnit 🙂 pevne doufam, ze jich zustane co nejvic 😉 mam radost snad to nezakriknu

doko
29. led 2014

@gittynka no tak paráda 🙂 to bude nanuků.....to můžeš rozdávat 😀 já myslím, že jich určitě zůstane moc i kdyby jich to pár vzdalo 😉 nejhorší pak bývá ten poslední den, kdy nastupuje mužský faktor. ale tak u nás jsme s tím počítali, protože manžel má bídné spermio ☹ a na kdy Ti vychází ET?

gittynka
29. led 2014

@doko na nedeli 🙂 cas mi jeste poslou 😉 no my mame 97% spatna hlavicka, ale ty prave doufam vyselektovali pri ICSI a vybrali snad z tech dobrych 3%. Tak ted uz by tahle konkretni vada mit snad vliv nemela, ale ten posl. den je asi nejhorsi i v rozhodovani co zamrazit, tam jdou opravdu jen nejkvalitnejsi .... Uvidime zitra kolik jich bude bojovat dal 😉

doko
29. led 2014

@gittynka tak šup šup, ať už je neděle 🙂 no to se neboj, já myslím, že na zamrazení určitě budou 😉 taková úroda, to by bylo, aby nebylo 😀 my máme špatných 98% a připláceli jsme za PICSI (to se vybírá nejen podle vzhledu u ICSI ale i pomocí toho hyaluronu) a stejně nám to ten 5. den půlka vzdala. ale nevadí- ono stejně člověku jde o toho jednoho bojovníka-co si budeme 🙂 říkala sestra, že tam chodí jedna paní- ta má vždycky jeden folikul, v něm jedno vajíčko a z toho jedno embryo!! a to se chytne a narodí se jim mimčo 😀 😀 že už má paní doma takhle dvě děti a plánuje třetí 😀 ale mě by teda asi kleplo, jít na IVF s jedním folikulem, to chce odvahu!!! 😉

gittynka
29. led 2014

@doko nojo tak to se da predpokladat, ze to u nas bude asi dost podobne ... Vidis to PICSI nam ani nenabizel, asi je to skoda, určite bychom si priplatili, no ted je to uz jedno nebudu to resit... A jak pises- jde o toho jednoho a vsechno ostatni BONUS navic 😀

doko
29. led 2014

@gittynka nám ho taky nenabídli, řekla jsem si o něj. napřed se kroutili a pak z nich vylezlo, že to vlastně o hodně zvyšuje šance 😠 manžel byl hodně naštvaný, že z nás chtěli vytáhnout prachy za první neúspěšný pokus a pak při druhém se možná fakt snažit ☹ ale s náma to nemůžeš vůbec srovnávat, my měli 5 vajíček k oplození, ty jsi jiná liga 😀

gittynka
29. led 2014

@doko jen nerikej , on pocet nemusi byt vubec tak dulezity jde o kvalitu a ne kvantitu, i kdyz rikam si, to by v tom byl uz fakt cert aby se to nepovedlo 😀

doko
29. led 2014

@gittynka co čert, to už snad celý peklo s tolika vajíčkama 😀 já myslím, že můžeš být ráda, vždyť vajíčka kvalitní máš- jinak by ti je neoplodňovali 🙂 a ty co Vám zůstanou zamrazíte a už třeba na další IVF vůbec nebudeš muset jít 😉 to by bylo úplně nejlepší.

lucikk1
29. led 2014

@doko to nam rovnou doktorka PICSI doporucila

doko
29. led 2014

@lucikk1 no vidíš. my taky měli 5 vajíček 😉 vydrželi nám dva bojovníci, kteří byli ve stadiu hatchující blastocysty, tak třeba na tom budete ještě líp 🙂

gittynka
29. led 2014

@doko jooo holka tak to by bylo uplne nejlepsejsi 😉 ale nebudu zastakova naivka a narocna pacientka, uplne mi ted z te varky bude stacit jedno mimi 😵
Zlatí, vracim ti srdicko at mas alespon jedno- ja jeste mam 😉 vcera mi mooooc pomohlo. dekuju

gittynka
29. led 2014

@suzik161 posilam taky srdinko 😉 a zitra se drz, mnohem lepe se to proziva, kdyzs e nenervujes, opravdu necekej zadne drama, vse probiha v poklidu a bez velkych bolesti, max budes citit brisko jakoby u Ms mozna ani ne tolik a je to tak rychle-schvalne mrkni na hodinky az pudes a az se vzbudis 😉 drzim pesticky

suzik161
autor
29. led 2014

@lucikk1 Děkuji za detailní popis, uklidnila jsi mě 😉

suzik161
autor
29. led 2014

@gittynka Moc děkuji, už jsem se trochu uklidnila, dneska na nás vychrlil chlap, že se budou zdražovat kouplny, tak si musíme vybrat dlažbu apod. takže ani nestíhám na to myslet 😀 To máš pěknou úrodu, určitě to min.1 zvládne, věř mu 😉

suzik161
autor
29. led 2014

@doko Já jsem si koupila drahou, 2000Kč ale je bezkabelová, ta se mi líbila nejvíc 😀 Moc děkuji za podporu, jsem klidnější už 😀

lucikk1
29. led 2014

@doko staci mi i jedno vsak vis🙂

doko
29. led 2014

@gittynka děkujii....já ho nechám tomu svému mimískovi 🙂 pěkně mě trápí.....trpím docela nechutenstvím a když už do sebe něco nasoukám, tak se mi chce zvracet 😖 ale třeba je to dobré znamení, protože u toho prvního mi vůbec nic nebylo a dopadlo to blbě ☹
@suzik161 tak ono je lepší investovat a mít něco s čím budeš spokojenější 😉 třeba to bude žehlit samo 😀
holky a ten byt nakonec kupujeme.....řekli jsme si, že to zkusíme a když něco, tak ho prostě kdykoliv prodáme a nebudeme se teď stresovat. jsou důležitější věci 😉 P.S.: máte některá zahrádku??? 😀 😀 asi budu potřebovat nějaký rady, protože zahrádku mít budeme a já moc zemědělec teda nejsem 😅
@lucikk1 vím, ani nevíš jak moc dobře 🙂 držím palec,ať to dobře dopadne 😉

gittynka
29. led 2014

@doko to je URCITE dobre znameni 😉

petpeta7
29. led 2014

@doko já jdu v pátek na UZ a pak uvidíme..minule jsem na ten Merional zareagovala celkem dost na to, že jsem měla celou dobu jen 1 ampulku za den. Když jsem tam měla 5 folíků, tak jsem mohla mít i paterčata 😒 bylo to takové hraniční, protože kdybych tam měla folíků víc, tak by mi tu IUI změnili na IVF. Tak uvidíme pozítří 🙂 a jak se máš ty? 😉

doko
29. led 2014

@petpeta7 týýý brďo, že paterčata. no to by bylo docela nadělení,co? 🙂 ale tak to je super, že tak funguješ 😉 třeba to teď klapne!!! já se mám všelijak, po zdravotní stránce docela dobře, ale hádám se s manželem 😠 minule měl tendenci to vykládat, že jsme těhu a když jsme pak potratili, bylo to nepříjemné to všem vysvětlovat (i když to byli jen rodiče a nejbližší). a teď už zas plánuje, jak to povykládá rodičům a já nechci. tak se tak nějak nemůžeme shodnout ☹ ☹

gittynka
29. led 2014

@doko nedivím se ti...taky bych měla už strach...bydlím s přítelovými rodiči a ti strašně chtějí vnouče, bohužel hrozně tlačí na pilu a jsou netaktní...takže těm jsme se rozhodli nic neříkat a řeknu jim to až jestli teda budu aspon 10-12 týdnů těhu, mojí rodině mamce a tatkovi jsem to řekla, normálně to s nimi řeším, fandí mi, ale pořád řeší mě, ne to miminko, oni jsou poměrně mladí, takže to je v klídku.. nastestí jsme v tomhle s Vaškem za jedno

doko
29. led 2014

@gittynka no my jsme taky byli......že to budeme říkat až tak ve dvanáctém týdnu....ale bydlíme dočasně s mými rodiči a jak jsem hodně riziková (a ještě do všeho ten pobyt v nemocnici a nemůžu pořádně nic dělat) tak jsme to byli nuceni říct to mým rodičům. aby chápali, že netahám nákupy a nic nedělám. 🙂 jenže teď o víkendu máme jet k jeho rodičům a on najednou, že když to ví naši, tak to prostě musí vědět i jeho rodiče, že je to nefér. ☹ ☹ a tak. a jak říkáš, jeho rodiče jsou taky netaktní (taťka ne, tomu bych křivdila, ale mamka). a to zas bude maminko to a maminko tamto a najednou mi bude vypisovat sms a volat a ptát se jak se mám (normálně se moc neozve, jednou za čas, když něco potřebuje) 😖 akorát mě bude víc a víc stresovat. 😠 jsem z toho pěkně zdrblá a nevím, jak tomu zabránit, vůbec mě nechce poslouchat 🤐

doko
29. led 2014

@gittynka no tak jsem se vykašlala na to svoje naznačování a vybalila jsem teď na něj jak se strašně bojím a že to říkat ještě nechci a říkal, že vůbec netuší, že mě to tak trápí a že to teda necháme ještě být 🙂 🙂 🙂 uffff jak se mi ulevilo 😉 to jsem nečekala takovou reakci 😀

gittynka
29. led 2014

@doko nezzávidím ☹ u nás je to dobré v tom, že Vašek opravdu ty své rodiče zná a vždy stojí za mnou, to je super, dkyby to tak nebylo, tak bych tu ani nechtěla být, máme sice oddělené byty (my přízemí, oni patro) a nijak mi neškodí, ale prostě cítím se tu pořád jakoby na návštěvě, máme v plánu stavět, ale to jeste bude nejaký ten rok trvat...já je chápu nemají vnoučata, dceru odrostlou - děti nemá a tak se čeká na syna, ale zas nevedi čim procházíme, no je to těžké, kord když všechny sestřenky Vaška kolem těhotní a oni si pořád chovají a všichni se jich ptají a kdy už budete mít... tyhle kecy mě už tak SEROU 😖 ...takže jsme se docela odcizili, nechodim ani nahoru na kafčo, třeba se celý den nevidíme, ani nevim jestli vedi, že jsem doma - a to chodíme do domu jedním vchodem, kdyžtak jim řeknu že mám silné hormony kvůli endometrioze a musím být v klidu - to už máme s Vendou domluvené...zkus si s ním jeste promluvit, jak je těžké tím procházet, klidně mu ukaž tohle co si píšem, třeba to pochopí... moc ti fandím 😉 a kdyby to přeci nešlo, tak at to řekne, ale ty si snimi zase promluv, že si nepřeješ aby s tebou jednali jako při minulém těhu, že je to pro tebe ted citlivé téma, zvlást když máš problémy od začátku(to krvácení), nechtěla bych aby mi říkali maminko - to mi už přijde fakt uhozený

gittynka
29. led 2014

@doko tak to je od něj ale hezký 😉 poděkuj mu, že jsi ráda, že tě chápe a počká na tebe až se na to budeš cítit

doko
29. led 2014

@gittynka vidíš? 😀 já jsem cítila co mi poradíš, tak už jsem to udělala 😀 fakt to bylo nejlepší......no právě ☹ na nějakou maminku vážně zvědavá nejsem........to máš super, že Tě Tvůj tak podporuje. 😉 tak to má být. my jak bydlíme u našich, tak můj drží basu s mamkou, takže já nemám šanci 😀 😀 ale jsem ráda, že si rozumí. a než zavládne ponorka, tak se snad budeme stěhovat. a to s těma kecama to mi ani neříkej.....já už byla bombardovaná takovýma dotazama jako: a proč jste se teda brali, když už máte rok a půl od svatby a děcko nikde??????!!!!!!!!! no tak co bys na to řekla?? 🤐 🤐 🤐

doko
29. led 2014

@gittynka to už se taky stalo 😀 😀 neovládáš na dálku můj mozek??? 😀

gittynka
29. led 2014

@doko rekla bych ze je to vas zivot a at se oni laskave staraji o svuj, ale ja jsem drzka vim to 😀

gittynka
29. led 2014

@doko jojo mam tady dalkovy ovladani s antenkou 😀