Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

suzik161
autor
3. únor 2014

@doko já jsem se vyděsila, ale už je to lepší. Budeme si ho dávat určitě, embryolog říkal, že to nic neznamená, může to v pohodě dohnat. Ráno si budu volat a ještě se domlouvat 😉

doko
3. únor 2014

@suzik161 aha, to jsem nevěděla, můj doktor nám říkal, že když už se to jednou zpomalí, že už to není moc dobré, proto se tak blbě ptám 😉 a v tom Tvém CARu, po tom co Ti zkazili OPU bych se ani nedivila, kdyby Tě tlačili do ET, jen abys jim to musela zaplatit. tak snad to prcek dožene a bude z něj bojovník 🙂

suzik161
autor
3. únor 2014

@doko holky mi tu psali, že měli taky embryo malinko pozadu a jsou těhotné, tak snad to dožene. Doufám že ta bouračka na to nebude mít nějaký vliv. Uvidíme, kdyžtak to zkusíme za 3měsíce znova

doko
3. únor 2014

@suzik161 já myslím, že nebude 🙂 sice psychiku máš určitě rozhozenou (což se teda vůbec nedivím ☹ ), ale fyzicky se Ti nic nestalo (jestli jsem to správně pochopila) a možná právě proto to bude bod navíc 😉 sice to zní blbě, ale víš jak to myslím, budeš řešit auto a nějaké vyřizování kolem toho a nebudeš myslet jen na bublinu v bříšku 🙂 a myslím, že každé rozptýlení je dobré 😉 protože když člověk jen leží a nic nedělá a jen se pozoruje, tak je to to nejhorší co může dělat. já než měla // dělala jsem všechno stejně jak před tím. pak skoro taky, ale prostě od té doby co jsem skončila v nemocnici, opravdu jen ležím a je ze mně pošuk 😠 už asi dva dny si říkám, že to mimčo už je zas určitě mrtvé a já nemám jak to zjistit 😀 😀 prostě hrabačka jako blázen 😀 hlavně mi holka slib, že zítra budeš mooooooc opatrná a dorazíš si pro prcka v pořádku 🙂 a pak taky s prckem domů 😀

suzik161
autor
3. únor 2014

@doko slibuji ti to, já po dnešku nechci sednout za volant na chvíli. Zítra pojede manžel se mnou. Teď jsi mi dala brouka do hlavy s tím Carem, snad to bude v pohodě a opravdu si nechtějí jen ulevit. Vyvíjelo se od začátku pomaleji, ale vyvíjelo, dneska by mělo být 10-ti buněčné je 7-mi buněčné. Tak snad to bude v pohodě. Počítá se ǎ den po OPU, nebo i ten den? Na OPU jsem byla ve čtvrtek, tak teď jsem 4.den? Děkuji moc

doko
3. únor 2014

@suzik161 jojo teď jsi 4. den 😉 měla by to být kompaktní morula dneska.......dívej na ty stránky, tady jsem si to vždycky porovnávala já: https://www.reprofit.cz/ivf/vyvoj-embrya . nepřemýšlej nad tím a nech to na osudu.....on ten pátý den je stejně rozhodující. právě proto mi ani nejde do hlavy, proč Ti ho v CARu chtěli dávat zrovna dneska? když se ten vývoj ani nehodnotí? já myslela, že se dává buď hned nebo ten 5. den. ale teda nevím, nerozumím tomu ☹

gittynka
3. únor 2014

@suzik161 den OPU se nepočítá dnes má embryjko 4. den 😉

suzik161
autor
3. únor 2014

@doko děkuj moc, uvidím ráno, co na to řekne, teď už s tím nic neudělám 😒

doko
3. únor 2014

@suzik161 no ale hlavně hlavu vzhůru, protože ten pátý den je opravdu zlomový- to znamená, když se bude vyvíjet i zítra, je to dobré znamení 😉 a když nebude, sice budete zklamaní, ale nedojde k ET a tím pádem se Ti ten pokus nebude počítat a nebudete ho muset platit 🙂 aspoň ne celý.....myslím, že je opravdu dobře, že jdeš na ET zítra. budu na Tebe myslet, ani nevíš jak 😉

suzik161
autor
3. únor 2014

@doko děkuji moc, opravdu musím mítn vždy něco speciálního... Už mě to nebaví, manžel je super, přijel z práce a hned šel zamnou do postele a bylo na něm vidět, že je rád, že se nic nestalo. Hned nám začal hledat nové auto, protože 2auta potřebujeme. Stará se o mě krásně 😉

petpeta7
3. únor 2014

@suzik161 jejda, já si nevšimla, že jsi psala o té autonehodě 😨 to mě mrzí, ale hlavně, že se ti nic nestalo! ráno bude moudřejší večera, tak se pěkně vyspi a zítra to už bude zase dobrý! přece jsi chtěla prodlouženou kultivaci-tak se ti to splnilo 😉

doko
3. únor 2014

@suzik161 jojo ty jsi ten náš spešl jedinec 🙂 jééé se máš, že máš tak pozorného a hodného muže 😵 docela Ti teď závidím, že můžete být spolu 😉 to já jsem zase sama a na všechno, tak jako vždycky 😠 a nové auto přece taky není špatné,no ne? 😝

suzik161
autor
3. únor 2014

@doko není to špatné, ale jelikož stavíme, do toho IVF, taky není nejlacinější,tak tohle je zase výdaj navíc. Nedá se nic dělat.

doko
3. únor 2014

@suzik161 a vy ho nemáte pojištěné? to by mělo jít na pojistku,ne? 😉 no to máš pravdu, co člověk nadělá ☹

suzik161
autor
3. únor 2014

@doko Je pojištěné normálně, havarijní na něm není.

doko
3. únor 2014

@suzik161 aha, tak to je pak na houby 😖

suzik161
autor
3. únor 2014

@doko To je, ale to už je jedno, dneska to házím za hlavu a soustředím se na zítra. Doufám, že bude všechno v pohodě a tak jak má být. Nic jiného mě teď nezajímá. Budu ráda až budu mít bublinku u sebe 😉

gittynka
3. únor 2014

@suzik161 tak zlati, zitra ti moc drzim 😉 uzij si tem pocit i s manzelem, je to pekne 🙂

suzik161
autor
4. únor 2014

@gittynka
@doko
@petpeta7 ahoj, tak už ležím v posteli s bublinkou. Vyvíjí se dál, je trošku pozadu, ale může to v pohodě dohnat 😉

gittynka
4. únor 2014

@suzik161 pekne odpocivej 🙂

gittynka
4. únor 2014

@suzik161 suzi a jak teda byla velka? Postoupila od vcerejska?

suzik161
autor
4. únor 2014

@gittynka jj, postoupila, ale jak byla velká neříkal a já se zapomněla zeptat. Řekl mi že se vyvíjí furt dál, je to prostě 50:50.

gittynka
4. únor 2014

@suzik161 tak uvidis 😉 jinak kdby te to zajimalo tak faze a kvalita embrya je ve zprave, kterou jsi urcite dostala 🙂

suzik161
autor
4. únor 2014

@gittynka nedostala jsem nic a ani nechteli nic platit. Ptala jsem sejestli je to všechno a říkali, že ano, asi se prodloužená kultivace neplatí 😒

gittynka
4. únor 2014

@suzik161 to je divne 😖 ... Ani si nedoplacela za puregon a ICSI?

suzik161
autor
4. únor 2014

@gittynka puregon a ICSI jsem měla zaplacené, ještě jsme měli platit tu prodlouženou kultivaci, ale nic nechtěli 😉

doko
4. únor 2014

@suzik161 no tak uvidíš, to jsem teda sama zvědavá jak tohle dopadne 🙂 každopádně se přiznám, že do toho Tvého CARu už bych nevlezla. a kolik po Tobě teda chtěli platit? myslím celkově 😉
@gittynka já taky žádnou zprávu nedostala. ale mně to teda všechno automaticky řekli: kvalitu, šance, atd. a myslím si, že jsem tu zprávu nedostala hlavně i proto, že jsem byla samoplátce....takže se na pojišťovně a nikde nic nevykazovalo a já žádný papír sama pro sebe nepotřebovala 🙂

gittynka
4. únor 2014

@doko jo tak to me nenapadlo, ja myslela ze je ta zprava automaticky davana stejne jako kdyz jses treba po operaci... Ale asi je to tedy ruzne, jak rikas 😵

suzik161
autor
4. únor 2014

@doko platila jsem 2x puregon a ICSI. Asi 10.000kč

doko
4. únor 2014

@suzik161 budu fandit Tobě i té bublině 😉 snad to dobře dopadne 🙂