Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

gittynka
2. pro 2013

@doko a ty stimuluješ ale nejdřív jen práškama ne? Já na tomhle začínáma postupně se to bude spíš zvyšovat...no nám teda říkal že i s pojistovnou to bude kolem 20 000 tak já nevím, no nechám to na nich...snad mě neobírají o peníze a snaží se udělat to nejlepší co dovedou 🙂

gittynka
2. pro 2013

@fachy určitě se to povede 😉 já začínám v lednu píchat

fachy
2. pro 2013

@gittynka co dělají na první konzultaci?

doko
2. pro 2013

@gittynka ajoooo ty na tom začínáš. tak asi proto. protože já bych to měla mít celou dobu 😉 jo napřed práškama a v pátek včeličky 😀 už teď se těším, až mi z toho zase bude blbě 😀 to bude víkend 😅
@fachy ahoj, tak super, že jste objednaní 🙂

gittynka
2. pro 2013

@fachy mě vyšetřil vnitřním ultrazvukem, přítelovi vzali sperma a projel moje papíry z nemocnice (z laparky, mám endometriozu 4. stupně) no pak navrhl řešení, já si jedu před vánocema pro léky a od začátku ledna mam zacít píchat 😉

gittynka
2. pro 2013

@doko no já doufám, že mi blbě nebude - v lednu uzavíráme známky, bude to frčák, musím makat... už ted mi delá starosti opu a transfer

doko
2. pro 2013

@gittynka no to nevím, na to bych nespoléhala ☹ se mnou teda ty hormony pěkně mávají. ale třeba to na sobě ani nepoznáš 🙂 a kdy vůbec uzavíráte známky? až na konci ledna? a ty bys měla jít cca v polovině ledna na OPU,že? tak prostě ty známky uzavřeš o 14 dní dříve a půjdeš na PN 😀 a je to!! 😀

gittynka
2. pro 2013

@doko hehe nojo když bude potřeba tak jo no...to bude sranda..mám tam strašně málo známek dtotiž...no nic dám dětem hned po vánocích pekně písemky a uvidíme no..
na jak dlouho myslíš že to bude s tou neschopenkou od opu do transferu a pak jak dlouho ještě?

gittynka
2. pro 2013

@doko nechce se mi čekat na výsledek asi doma.... bych pak přišla po 3 tydnech do školy že nic...asi bych to nedala nevím ☹

doko
2. pro 2013

@gittynka tak to nevím, všechny co znám, tak byly od OPU doma ☹ přece nebudeš riskovat, že se mimi neuchytí jen kvůli tomu, že chceš jít učit? to neee ☹ to za to nestojí......jít tam po třech týdnech je v klidu.....prostě řekneš, že byla nějaká komplikace a nedopadlo to. ale sestřenka šla po 3 měsících do práce (potratila na konci 10. týdne). to musí být teprve psycho 😠 😠 všichni na Tebe čumí a litují Tě......ta lítost je na tom to nejhorší podle mně 😖

gittynka
2. pro 2013

@doko asi máš pravdu, zůstanu doma a basta 😀 stejně už potřebuji od paní ředitelky vypadnout... je to zlý člověk a neumím se jí bránit... uplně před ní ztrácím sebeúctu, vždycky si představuju že jsem zrcadlo a všechno co na mě kydá odrážím nazpět a utoho se usmívám jak měsíček nad hnojem 😀

gittynka
2. pro 2013

ty jo ja tady zas sedim a vykecávám se místo toho, abych psala přípravy na zejtra ach jo....to zas bude do půlnoci 😅

a to jeste u toho dělám domácí Rafaelo 🙂 http://angel-fashion-inspiration.blogspot.cz/20...

doko
2. pro 2013

@gittynka to s tou říďou zní dost drsně 😠 no vidíš a ty bys tam chtěla dál chodit 😉 mňááám......nedělej mi chutě 😀 my se ho chystáme dělat až na Vánoce (konečně jsem všechny ukecala, že cukroví kupovat nebudeme, ale upečeme - i když to nikdo neví, že už dneska stimuluji 😀 , tak nevím jestli si to zas nerozmyslí )

gittynka
2. pro 2013

@doko nojo ona je drsná...ale práce mě baví jinak... hele já to právě dneska zkouším - páč se mi líbil jak je tenhle jednoduchej a když budou koule dobrý, tak je udělám na vánoce... zatím jsou teda dobrý (sežrala jsem pulku toho těstíčka) 😀 ... však upeč ale jen pár druhů, neblázni jak moje mamka s 20 druhama, ty se se sousedkou předháněj která má víc 😀 já to mám vyřešené - nemám troubu 😅 takže já vždycky dostávám :D od maminky, od babičky, od tchýně ...no myslím, že tu troubu si ještě hodně dlouho nepořídíme 😀

doko
2. pro 2013

@gittynka 😲 😲 😲 ty nemáš troubu?? a jak pečeš třeba kuře? 😀 jééé ty si taková kuchta jak já 😀 než něco dodělám, polovina už není 🙂 tak já udělám jen něco jednoduchého a bude 😉 zbytek se přece může vždycky dokoupit 😝 já stejně takový to klasický cukroví moc nemusím......jsem toho už přejedená 🙂

pavli79
2. pro 2013

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? Taky me ceka 1.IVF, resp. uz jsem v procesu...jsem po OPU, zitra je 5.rozhodny den kultivace, tak netrpelive cekam. Nechavame si delat PGD, takze transfer pripada v uvahu az po Svatcich...no zalezi co mi zitra reknou, jak se bojovnicci vyviji ;)
Ctu tady ze nektere chcete byt po OPU na neschopence...to vam doporucil doktor? Totiz ja o tom ctu ted poprve 🙂

doko
2. pro 2013

@pavli79 ahoj jasně, určitě se přidej 🙂 a kolik máš teď embryjek? a proč budete mít PGD? snad bojovníčků vydrží co nejvíc 😉 ne, že chceme být na neschopence, ale kámošky to tak měly. po OPU na neschopenku, pak byl stejně za chvíli ET a po ETU jsem snad ještě neslyšela, že by někdo šel do práce 😉 to je super, že jsi další lednová 🙂

gittynka
2. pro 2013

@doko já mám něco jako remosku takovej pekáček do elektriky, na kuře a zapékané věci naprosto dostačující :D zatím jsem všechno udelala i buchta v tom jde, ale cukroví to tedy ne 😀 ne že by mi to nějak extra vadilo...jo máš recht, taky jsem toho běžnýho už přejedená....jinak já když vařim, tak pak když je hotovo tak už nejim, prtože v průběhu ochutnávám ochutnávám, že nakonec na to absolutně nemám chuť jak jsem přežraná 😀 ...hele jdu spinkat dobrou zítra 🙂

doko
2. pro 2013

@gittynka jo jdu taky, navalila jsem do sebe tabletky a pletou se mi písmena 😀 dobrou 😉

gittynka
2. pro 2013

@pavli79 ahojky 🙂 no já právě nevím jak s tou neschopenkou... je pravda že mezi OPU a transferem je jen pár dnů, ale jak je to pak to netuším...já bych asi radši byla doma, prtože mám v práci nervy s pí ředitelky, ale zeptám se na to v CARu a podle toho, co mi doporučí se zařídím 😉 ale jestli mi bude nějak zle třeba po hormonech nebo bolesti bříška, tak na to opravdu kašlu

pavli79
3. pro 2013

@doko
@gittynka
Ahoj holky, díky za přivítání 🙂 No my si necháváme dělat PGD dobrovolně, abychom si byli jisti, že to, co do mě budou transferovat, je zdravé a nezanikne třeba po pár dnech kvůli nějaké vadě. Takže vlastně jakoby zvyšujeme šanci, že po transferu bude vše OK, protože do mě vloží jen naprosto zdravé embryjko, což u běžného transferu nemusí být. A pak je samozřejmě otázkou, jak to tělo přijme... tu budem řešit všechny 🙂
Aha, tak teď to chápu s tou neschopenkou, že vám to bude navazovat na OPU, pak hned ET. Mě to nedocvaklo, jak máme to PGD, tak to má trošku jiný proces. Takže vy jste ještě na OPU nebyly... kdy se chystáte?
Já byla minulý týden, odebrali 10 vajíček, 7 bylo zralých, 5 se oplodnilo, a dneska je 5.den kultivace a stále jich je všech 5, z toho 2 už jsou vhodné k tomu PGD. Zítra budu znovu volat, jestli jsou vhodné i ty ostatní, nebo se budou mrazit nevyšetřené, pro případ, že by všechno selhalo, zkusili bychom asi i transfer nevyšetřeného.
A kam chodíte? Ja do Helios Brno.
Gitty, Ty se bojíš že Ti bude špatně - snad ne, já musím zaklepat, ale zatím jsem celou stimulaci zvládla bez potíží, jo trochu mě břicho bolelo, když dorůstaly vajíčka, ale dalo se to vydržet. Pro miminko vše 🙂

petpeta7
3. pro 2013

@suzik161 ty se máš, že už to máš za sebou! 😉 a nebolelo to vůbec?-někdo říká, že je to jak když ti dělají stěry na běžné gyn. prohlídce? a jak dlouho se leží po IUI v CARu? Doufám, že je ti dnes už fajn a moc držím pěstičky, aby se embryjko zabydlelo u tebe v děloze! 😉

doko
3. pro 2013

@pavli79 já bych měla jít na OPU asi týden před Vánoci, záleží jak budou reagovat vajíčka 🙂 v pátek jedu na první UTZ a uvidí se. ale já vajíček budu mít určitě málo, protože jdu jen na minimálku 😉 chodím na Unicu do Brna a PGD jsme chtěli, ale nebylo nám to doporučeno, prý jak se do toho embrya začne vrtat (kvůli tomu odběru na vyšetření) tak se to embryo znehodnotí a už pak není v tak dobré kvalitě a je možné, že se přestane právě vyvíjet kvůli tady té invazivní metodě 😉 ale jsem ráda, že budeš mít tuto zkušenost a řekneš nám, svoje dojmy a postřehy. kdybych někoho znala, kdo si tím prošel, zase by to byla super zkušenost 🙂 bohužel nikdo takový v mém okolí není ☹ ☹

petpeta7
3. pro 2013

@doko já půjdu taky v pátek na UZ a doufám, že tam nebudu mít přehnaně moc folíků 😕 a jsi teda ráda, že to stihnete ještě do Vánoc? 😉

suzik161
autor
3. pro 2013

@petpeta7 Ahoj, vůbec to nebolelo!! Ani jsem to necítila, možná že gynekologické vyšetření je trošku horší, to občas cítím, ale tady opravdu nic. Ležela jsem tam 20min. Doufám, že se to povede 😀

doko
3. pro 2013

@petpeta7 já počítám, že u mně v ten pátek nebude vůbec nic vidět. je to totiž docela brzo a já reaguji pomaleji, takže si myslím, že to bude zbytečné 😉 ale tak radši. no ani nejsem, věříš? chtěla jsem mít Vánoce v klidu a ne se ohlížet, jestli můžu dělat to nebo tamto. k tomu všechny ty návštěvy......přemýšlím, že budu dělat jakoby nic a buď se to chytne, nebo prostě nechytne. já bych byla radši, aby se to vůbec nechytlo, než aby to zas dopadlo špatně 🙂 ale to jaksi nevím, jak bych zařídila 😀

gittynka
3. pro 2013

@pavli79 ahoj 🙂 jojo vůbec nevím co mě čeká, ale jelikož mám endometriozu, tak myslím, že nic horšího už být nemůže 🙂 na bolest jsem zvyklá

gittynka
3. pro 2013

@doko ale zas budeš mít možná krásný vánoce, budeš to už vědět? asi vlastně ještě ne vid? Tak silvestra 😀

gittynka
3. pro 2013

holky já jsem zas dnes z práce totálně vyždímaná a to je teprv úterý a já mám práce nad hlavu :( a to nemluvím o tom bordelu co tu máme, jak po výbuchu 😒

doko
3. pro 2013

@gittynka ahoooj no právě na Vánoce nic vědět nebudu. ale i kdybych na Nový rok věděla, že mám na tt //, tak já radost mít nebudu. po své zkušenosti se budu radovat, až budu ve 4. měsíci 😉 do té doby totiž stejně fakt nevíš co přijde. ale s mým štěstím nakonec nebudou žádný vejce a nakonec pojedeme na to zrušený wellnes 😀 😀 uvidíš 😉 na úklid se vyprdni, pokud to Tobě nevadí, ostatním to může být úplně jedno. akorát ty pracovní povinnosti budou asi horší,co? ☹