Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

jilu04
9. pro 2013

@suzik161 já bych řkla, že už nepřijde, možná tak až za 9 měsíců 🙂 Úplně tě chápu v těch stavech, já jsem to měla a mám taky pořád, Jen to nějak připisuju všem těm hormonům, co do sebe cpu. Zítra jdu na krev, takže bych řekla, že se to dozvím tak ve středu. každopádně ať to dopadne jakoliv, tak aspoň budu vědět na čem jsem. Mě taky asi 3 dny bolí žaludek, pálí žáha a pobolívá mě podbřišek.

doko
9. pro 2013

@jilu04 no jo, ty se máš 😉 ty už budeš mít "donervováno" 🙂
@suzik161 tak ale to je dost dobrý plán 😀 to se mi líbí!!! jak my ženské umíme být vychytralé, když chceme, že? 😀 podle příznaků se neřiď, i kdybys byla, tak za takovou chvilku nemůžeš nic cítit 😉 takže že nic necítíš, je úplně normální. 🙂
holky já jsem na Vás na obě tak zvědavá!!! doufám, že obě budete, aby jste mi vlily novou energii do žil 🙂

jilu04
9. pro 2013

@doko to víš, že ti ji vlijeme, já jsem taky na nás zvědavá, která budeme první v tom

suzik161
autor
9. pro 2013

@jilu04 tak to máme stejné příznaky 😀 jen ta žáha je fat hrozná, dneska jsem byla na obědě ve škole, já moc sladké obědy nejím,ale dnes jsem byla ve škole do 3hod,tak jsem si ty tvarohové buchty dala,pak jsem se málem pozvracela během výuky,hrůza.

jilu04
9. pro 2013

@suzik161 to věřím, já jeslikož na to trpím i normálně, tak mi docela pomáhá se napít mléka

suzik161
autor
9. pro 2013

@jilu04 mléko znám taky,já jsem. O víkendu docela baštila kyselé okurky,tak mi pak bylo lépe

jilu04
9. pro 2013

@suzik161 jo jo kyselý okurky jsou mňamka 😀

gittynka
9. pro 2013

@jilu04
@suzik161
@doko nazdáááár ženy 🙂 vy se tu zas vypisujete 😀 takže vezmu to popořádku 😅
doko: nevěš hlavu, máš minimálku, takže od počátku si věděla, že jich nebude 20, budou 3 za to !KVALITNÍ! 😀, ne určitě to budou super bojovníčci, pěkně si hlaď bříško a mysli na to jak rostou, posílej jim energii - pozitivní mysl hodně pomáhá 😉 aspon já na to věřím 🙂

suzik161 + jilu04: pálení žáhy je dobrý příznak 😀 a k tomu ty okurky, no pane 🙂 budu vám držet 😉 já tu mrchu čekám teď někdy a měla bych jít na krevní testy a ona zatím ne a ne přijít 😒 tak ani nevim jak to stihnu, příští týden už je předvánoční - to nějak utíká moc rychle

a holky s Vánocema mě vůbec neštěvete, já to nějak nestíhám, jeste nemám absolutně všechny dárečky, co jsem chtěla a pro někoho nevím nic - třeba pro přítele - líbí se mi tenhle 3D hlavolam, ale je to prostě kravinka za celkem dost peněz no:

https://www.youtube.com/watch?v=77Bbh1WexqA
jilu04
9. pro 2013

@gittynka no já nevím, já jím okurky už od mala jako kompot, takže nevím, jestli je to příznak něčeho, snad jo. Třeba to že nejde je taky náznak něčeho hezkého, co? 🙂 to je docela dobrý hlavolam

doko
9. pro 2013

@gittynka no věděla, ale že bude málo vajíček a ne folikulů 😀 😀 jestli budou všechny prázdný, tak mě klepne 😀 ale to je jedno, prostě to zkusíme a uvidíme.aspoň je nějaký vzrůšo. to vypadá dost dobře ten hlavolam. kolik to stojí taková sranda? já jednou koupila taťkovi- ale měl ho za půl hodiny vyřešený a bylo po srandě 😖 co ty se rozčiluješ, pokud se nemýlím, Tebe budou obdarovávat příbuzní co se cukroví týče 😀

gittynka
9. pro 2013

@doko jo to nemusej jo? já tomu zatim moc nerozumím...takže je možný že nebude ani jedno vaíčko? já msylela že to ty hormony jakože zařídí :/ tak to s mým štěstím nevím nevím, já ani nevím jestli jsem měla nekdy ovulaci :( ..

@jilu04 holka u mě to nehrozí, já když jsme to zkusili po laparce, tak už jsem měla nejaký 17 DC a ani nevím jestli mám ovulace, navíc ty neprůchodné vejcovody, takže v mém případě by to byl zázrak :D prý jako vyhrát v loterii říkal doktor - když jsme se ho ptali jestli je aspoň malá šance... no a i kdyby se to zadařilo, tak by to bylo hodně rizikové

gittynka
9. pro 2013

holky cena tak kolem 700 😒 pálka to je no http://hlavolamy.heureka.cz/perplexus-epic/

suzik161
autor
9. pro 2013

Děvčata jdu do hajan, dobrou noc!!

gittynka
9. pro 2013

@suzik161 dobrou kočko 😉

doko
9. pro 2013

@gittynka no právě že jsem slyšela, že můžou být nějaký folikuly prázdný. nevím proč nebo jak to. takže ta minimálka je fakt hodně velký risk, ale do toho jsme s tím šli 😉 jediný, čím se utěšuju je, že když nebudou vajíčka, tak se ta minimálka nebude platit celá. 🙂 tak to se musím přiznat, že jsem si myslela, že to stojí víc 😉 pokud víš, že by se mu to líbilo, tak bych to koupila 😅

jilu04
9. pro 2013

@gittynka No já znám holku, která tak nemohla otěhotnět, tak šla na laparku, doktor jí řekl, že má vejcovody z 99 % neprůchozí, tak si řekla, že je fajn, že má aspoň jedno dítko a nechala tomu volný průběh a má teď o 2 krásné děti navíc. Oni taky někdy nevědí všechno a někdy si prostě ta příroda poradí.

jilu04
9. pro 2013

@doko to s těma folikulama je fakt, já po stimulaci měla 15 folikulů, ale v nich jen 13 vajíšek, takže 2 byly prázdný

doko
9. pro 2013

@jilu04 no a přesně na tady tu situaci se připravuju 😉 aby mě pak netrefil šlak 😀 a nevíš čím to je? že můžou být některý prázdný?

jilu04
9. pro 2013

@doko neboj netrefí, určo tam nějaký ty vajíčka budou, já si myslím, že v každým folikulu je jakoby nějaký zárodek vajíčka, jen některý se vyvine a některý ne jako u semínek u kytiček, taky nikdy nevyleze 10 rostlinek z 10 semínek, teda takhle to chápu já, jinak nevím

gittynka
9. pro 2013

@jilu04 no já mám uplně nic neprošlo... vzali by mije, ale prej měli anatomicky správný tvar nezvetssený, tak je tam nechal...pro ivf je to ale spíš nevýhoda- komplikace

gittynka
9. pro 2013

@jilu04
@doko jojo to co píše jilu ohledně vajíček dává smysl, snad má pravdu a budeš mít krásná vajíčka 😉 určitě jo

jilu04
9. pro 2013

@gittynka A v čem to je komplikace, vždyť oni potřebují poze vaječníky a dělohu

jilu04
9. pro 2013

No nic holčiny, jdu do hajan, jsem nějaká unavená, tak pa pa a sladké sny vám všem

gittynka
9. pro 2013

@jilu04 že prej ten vejcovod vcucne to vajíčko dřív než ho stihnou odebrat, proto většinou vejcovody nefunkční odoperujou - on vcucne vajíčko a to se tam časem rozplyne, prostě neprojde vejcovodem, zmizí někde

suzik161
autor
10. pro 2013

@jilu04 držím palce!!!!

petpeta7
10. pro 2013

@suzik161 tak aplikaci Pregnylu jsem zvládla a zatím mi blbě není..uvidíme teda zítra 😕 takže už jsi víc jak týden po IUI a jak se cítíš? 😉
@doko tak to máš šííílené migrény 😝 já mívala bolesti hlavy taky celkem dost, větš. mě bolela jedna půlka hlavy a nejhorší bylo, když mě to bolelo za okem, ale Ibalgin 400 nebo Aulin mi zabíral 🤐 teď už na to naštěstí netrpím a když mě začně bolet hlava, tak si vemu Paralen a dobrý 😉

suzik161
autor
10. pro 2013

@petpeta7 Ahoj, tak to je super, mě Pregnyl píchala švagrová, je lékařka;-D Jsem týden a den po IUI a nic necítím, jsem v pohodě. Občas mě bolí žaludek, říhám a mám takový bílý výtok hustý, jinak nic nepozoruji, ale třeba je ještě brzo. Třeba ten Pregnyl zvládneš v pohodě!!

doko
10. pro 2013

@gittynka
@jilu04 no tak jestli ty moje "semínka " nenarostou, tak uvidí!!!! je tam sama někde vydoluju klidně 😀 no uvidíme, prostě je to loterie. zítra jdu na další UTZ, už mě to fakt nebaví tam obden dojíždět. gitty to je zajímavé, to cos napsala s těma vejcovodama 😉 to vůbec nevím takové info. takže mít vejcovody je spíš na škodu, co? no to jsme to tedy vyhrály 😀
@petpeta7 tak to máš super, že ses toho zbavila 😉 ale tos asi neměla migrény, těch se zbavit nejde ☹ jinak zítra budu moc držet pěsti, ať to dopadne co nejlíp 😉 a máš dárek pod stromečkem 🙂

jilu04
10. pro 2013

Tak holky, už konečně vím na čem jsem. Na jednu stránku se mi ulevilo a na druhou je mi smutno, krev je negativní. Ach jo. ☹

jilu04
10. pro 2013

Teda holky, nějak mě to dostalo víc, než jsem si myslela, že by mohlo. Doufám, že se to žádné z vás nestane taky a budete psát samé pozitivní výsledky.