Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

doko
20. pro 2013

@pipinka to mě ani nenapadlo to spolu spojovat. by mě zajímalo co by Ti v CARu řekli 😀 myslím, že se asi moc pozoruješ 😉

pipinka
20. pro 2013

@doko však taky jo, už nebudu, kašlu na to. nechám to být, budu jen věřit a uvidíme

pipinka
21. pro 2013

ahoj děvčata, tak copak dnes děláte?: Jak si užíváte předvánoční čas? Já čučím na bednu a odpočívám 😀

suzik161
autor
22. pro 2013

@pipinka jen odpočívej!! Já jsem včera dělala velký úklid, dodělala cukroví a dneska jsem se pustila do vánočky, mojí první. Tak jsem zvědavá jak to dopadne 😀

pipinka
22. pro 2013

@suzik161 no to já včera jen ležela. už mám konečně radost, že začínají pohádky. Jinak jsem šla spát asi ve čtvrt na pět ráno, nemohla jsem spát, tak jsem přečetla dvě knížky. vstávala jsem rovnou na oběd 😀

doko
22. pro 2013

@pipinka ahoj, jak se máš? 🙂 já od transferu ještě neležela, pořád někde lítám. byli jsme ve městě oběhat nákupy, trhy, o víkendu jsme hodně chodili po návštěvách a když mám chvilku mezitím, tak vařím, peču, peru, uklízím, balím dárky, no prostě všechno 😀 za chvilku jedeme s manželem do kina 😉
@suzik161 teda klobouk dolů za tu vánočku!! já na ni sbírám odvahu už několikeré Vánoce, ale pořád nic. pak dej vědět, jak se povedla, třeba na ni taky najdu odvahu 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
22. pro 2013

Ahoj holky, nas ceka v lednu taky umele oplodneni a taky PDG... ta hlavne, nemate nektera zkusenost?

pipinka
22. pro 2013

@doko tedas obdivuju tě, já ležím celou dobu, když delší dobu stojím tak mě píchá v oblastí vaječníků, tak si užívám ležení. přes den spím a v noci ponocuji 🙂

@suzik161 obdivuju tě, do vánočky bych se nepustila, nechala jsem si ji upéct u maminky

@zzzzuuuuzzzziiii ahojky, nám dělali PGD v prosinci, vyšetřili nám 3 embrya, z kterých bylo v pořádku jen jedno, které mi ve čtvrtek vložili.vůbec se ničeho neboj, jsou to jen trochu nervíky. kam chodíte do centra?

pipinka
22. pro 2013

@doko jak ty se cítíš? vše ok?

doko
22. pro 2013

@pipinka já zas Tebe 🙂 nedokázala bych ležet i kdybych chtěla ☹ musela bych na to pořád myslet. a když mi doktor po transferu ještě na sále řekl, že teď už je to jen o psychice a ničem jiném, měl pravdu. takže já se přes den pěkně znavím a pak už v devět chrápu jak malé dítě 😀 no já ty vaječníky necítím, tím, že jsem měla jen minimálku, tak to tělo nedostalo takový zápřah jako při klasickém IVF 😉 takže to je fakt výhoda. ale chtěla jsem se Tě zeptat, kdy budeš testovat? nebo to vydržíš až do krve? já teda ne 😖

pipinka
22. pro 2013

@doko no popravdě nevím, doma žádný test nemám, musela bych se vydat do města a to se mi nechce.kdy se chystáš ty? já ležím a vůbec na to nemyslím, nějak si to nepřipouštím, vytáhla jsem lanczovky tak čtu jednu za druhou 😀

doko
22. pro 2013

@pipinka no my nevíme, já bych chtěla testovat co nejdřív a manžel co nejpozději 😀 tak uvidíme, jak dlouho to vydržím. já si pár testů koupila v lékárně už když jsem kupovala léky na stimulaci, abych měla. tak nevím. akorát jsme dojeli z kina, teda film nic moc, spíš nic než moc. ale zase jsem ráda, že jsme byli venku. a teď jdu manželovi vařit jídlo na zítra do práce 😉

petpeta7
22. pro 2013

@suzik161 ahoj..nějak jsem nestíhala sem zajít...jak jsi na tom? já jdu zítra na krev, ale asi to bude blbý, protože na sobě nic nepozoruju..."mrcha sice ještě nedorazila, ale to nic moc neznamená ☹

doko
22. pro 2013

@petpeta7 přeji samé pozitivní informace 🙂

pipinka
23. pro 2013

@petpeta7 věř že tam mimísek je.neztrácej naději, určitě budete mít ten nejkrásnější vánoční dárek
@doko mě bolí podbřišek jako prase, včera jsem se byla trošku projít, asi mi to přichází všechno k sobě. včera byl pátý den po zavedení a manžílek mi hladí každý večer bříško a povídá si prý s naší Natálkou 🙂

jo a ještě něco vám musím říct. manžílek dneska vytíral. Já nesnáším mopy, tak má hadr a koště a řeknu vám, že takhle nadávat jsem ho dlouho neslyšela 😀

petpeta7
23. pro 2013

@pipinka @doko @suzik161 tak už mám dnešní kontrolu za sebou a zrovna vám píšu, že test byl negativní ☹ naštěstí jsem nebyla moc natěšená a spíš počítala se špatným výsledkem, tak to aspoň nebyla taková bomba 😖 Všichni v IVF Zlín na mě byli hodní a povzbudili mě do dalšího snažení, takže v lednu pokračujeme. Zkusím se teď zaměstnat a večer u pohádky mi už snad bude dobře. Vám přeju hezký den!

pipinka
23. pro 2013

@petpeta7 ☹ to je mi strašně moc líto. jak budete dále pokračovat? nemyslí na to, vím že to moc nejde,ale asi to takhle bylo správné. Užij si krásné vánoce, nový rok, vyražte na procházku a uvidíš že bude dobře. příště to určitě vyjde uvidíš

doko
23. pro 2013

@petpeta7 holky to jsem teda zvědavá, kdo to prorazí tady tu smůlu 🙂 třeba nás osud nechává, aby jsme šly všechny společně v lednu a budeme mít všechny zároveň banděra 😉
@pipinka teda, vy jste odvážní, už tomu říkáte i jménem 😉 my stále děláme jakoby nic a doufám, že to tak i zůstane 🙂 dneska jsem nesla nákup a krabice s cukrovím a říkám, jestli jsou ti embrouši kvalitní, tak se udrží a jestli kvalitní nejsou, ať jdou radši pryč 🙂

pipinka
23. pro 2013

@doko já o jménech nechci nic slyšet, to manžel povídá. já už funguju úplně normálně,jinak kám si, bud to vyjde nebo ne. člověk má být v pohodě tak jsem a nemyslím na to.
no a jinak u mě řeknu vám, že mě nikdy nic napoprvé nevyšlo

doko
23. pro 2013

@pipinka vidíš já ani nevím, jestli u mě napodruhé ano nebo ne 😀 akorát mamina dneska vyzvídala, proč mám plný noční stolek injekcí a tabletek ☹ tak jsem si navymýšlela, že to mám kvůli úpravě hormonů a že to nic neznamená 😉 ještě, že tomu moc nerozumí a taková výmluva jí docela stačí 🙂

pipinka
23. pro 2013

@doko ty jo, to já už nemám nic, jen tabletky, injekce už ne. to víš rodiče jsou zvědaví 🙂 a máš taky neschopenku nebo funguješ normálně?

suzik161
autor
23. pro 2013

@petpeta7 anhoj, tak budeme v lednu spolu, já jsem biochemické těhotenství, takže pujdu taky. V půlce ledna si pojedu pro injekce;-D

suzik161
autor
23. pro 2013

Holky, přeji Vám, hezké Vánoce, šťastný nový rok, ať se vám v příštím roce splní tajná přání.

doko
23. pro 2013

@pipinka 😲 😲 😲 😲 ty nemáš agolutin??? a co máš na podporu případného těhu????? já taky nechci injekce ☹ ale doktor říkal, že utroš nestačí, že se po ivf vždycky musí píchat agolutin ☹ ☹ no já kvůli otěhotnění nechala zaměstnání, takže já jsem bez práce, tak tady ty věci naštěstí vůbec nemusím řešit 🙂 ale už mě to doma nebaví, tak jsem si minulý týden poslala dvě přihlášky na výběrové řízení na volná místa (kdyby nevyšlo těhu, tak se aspoň ponořím do hledání nové práce 🙂 ).

doko
23. pro 2013

holky já Vám všem taky přeji krásné Vánoce a splnění nejen tajných přání, ale hlavně toho, které si tady všechny moc a moc přejeme 🙂 ať je ten nový rok lepší než ta debilní třináctka a všem se zadaří 😉

pipinka
23. pro 2013

@doko ne já nemám nic, jen utroš a prednison. injekce mi nedal žádné ☹ to je jako na podporu?

doko
23. pro 2013

@pipinka prý jo, na sliznici ☹ nechtěla jsem to, vzpouzela jsem se, protože injekce nijak nevyhledávám, ale bylo mi řečeno, že při IVF je to nutnost a až kdyby bylo embryjko pořádně zavrtané, se přejde na utrogestan (to je to samé, akorát s nižším účinkem-ASI). tak já nevím. ale nechci Tě plašit. ono asi záleží na CAR, jaký mají postup. sliznici jsem měla ale dost vysokou i tak, tak já nevím, proč to musím mít. jestli je nějaká kvalitnější? nevím, nějak blíže jsem to nezkoumala. ale tak při prvním těhu jsem neměla žádné léky, žádný utroš, žádné injekce a mimi se stejně zavrtalo, takže bych to neřešila 🙂

pipinka
23. pro 2013

@doko no tak to já si zavádím utrogestan 3x denně 2 tablety, a mám kyselinu listovou. Ty už jednoho sviště doma máš?

doko
23. pro 2013

@pipinka no ten já chtěla taky, ale prý je na něj brzo ☹ já mám agolutin, estrimax, kyselinu listovou a fraxiparin. hrůza ty léky 😀 právě nemám, měla jsem zamlklé těhotenství na konci 11. týdne. tak snad to příště klapne a bude to mít šťastnější konec 🙂

pipinka
23. pro 2013

@doko NA CO JE ESRIMAX a fraxiparin?promin, to jsem nechtěla