Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

petpeta7
18. kvě 2014

@doko to jsem moc ráda, že to u tebe dobře dopadlo, protože to by mě už opravdu porazilo! tolik špatných zpráv 😢 teď už budeš snad v pohodě! a ty jsi začala krvácet, nebo co se dělo, jestli se teda můžu zeptat 🤐

78marcela
18. kvě 2014

@petpeta7 bolesti pokračují i dnes i když mírnější. Úplně to nevzdáváme, ale teď když jsem se sprchovala, ukapla taková kapka jako na Spineni. No uvidíme. Vystoupení no prostě normal, děti ve školce, a v restauraci dobrota. Kuřecí stejk na sušenych rajčatech, se smaženými kukuřickami a syrovou omáčkou.

petpeta7
18. kvě 2014

@78marcela tak fajn, že jsi to ještě nevzdala 🙂 mně to jen tak přišlo, jak jsi to předtím psala 😨 sušená rajčata mám taky moc ráda! 😀 rajčata jsou vlastně moje nejoblíbenější zelenina - můžu je skoro ke všemu 🙂

78marcela
18. kvě 2014

@petpeta7 já je mám moc ráda. Dělám si často i těstoviny s nimi, jen uvařím těstoviny, nakrájím je do toho, nejlepší rajčata jsou myslím v Lidlu-Barila nebo tak nějak se jmenují, pak na olivovém oleji trochu osmahnu česnek na plátky, klidně půl palice, a do toho třeba rukolu, někde dávají i žampióny, to já zase až tak nemusim, no a parmezan a já bych se toho ujedla. Nebo miluju těstoviny s bazalk.pestem a parmezan. Sem tam k tomu přidán oříšky když mám. Jejda to je téma teď na noc, hned bych si dala.

suzik161
autor
18. kvě 2014

@doko je to jako minule, zase 4.den nalitá prsa a pak zase povadly. I když teď byla čárka na testu výrazná oproti minule. Ale už odchází cucky, takže tomu nevěřím.
@78marcela nedělala, nějak jsem na to zapomněla 😉

suzik161
autor
18. kvě 2014

@petpeta7 mám normál MS, už má i cucky. Je to lepší než včera, ale je to ona. Včera to ze mě prímo lilo. Zítra do Caru na UTZ, ale červen bude taky dobrý na KET, teď chci udělat imuno a asi genetiku, abych měla klid a šup na KET, ať tam nemrznou dlouho 😉

doko
19. kvě 2014

@78marcela to je pravda, známá rodila přímo v tom 26. týdnu a dnes má zdravou dvouletou holčičku 🙂 ta hranice pokusu o záchranu je 24. týden a pak to s každým týdnem stoupá. a hranice hmotnosti je 500 g, my už máme 620 g. ale fuuuj nechci si nic takového přivolávat ☹
@suzik161 ty vyšetření jsou fajn, taky jsme si je nechali po tom potratu pro klid duše udělat 😉 aspoň víš, že tam příčinu hledat nemáš. akorát na genetiku se čeká 6 týdnů, tak ten čas neutíká. ale stejně je super, že máte nanuky.
@petpeta7 jasně, že se můžeš zeptat 🙂 ne, mně nebylo nic, ale necítila jsem pohyby ☹ celý den, což bylo divné, protože už jsou dost intenzivní a časté a najednou jak když utne. tak napřed jsem si řekla, že nebudu vyšilovat, pak jsem zkusila takový to šťouchání do břicha, hlasité zvuky, apod. a nic. navečer už jsem byla s nervama asi víš kde, tak jsme jeli. ale dojeli jsme na pohotovost a malá zase stávkovala. ležela jsem na tom utz snad přes 30 minut, doktorka do ní šťouchala a břicho všelijak mačkala a nic se nedělo 😠 pak ji jako poslední pokus bouchla po hlavičce a jen se jí zavlnily šlapky (miminka to prý nemají rády, mělo ji to vyprovokovat) . jinak srdíčko, placenta, průtoky pupečníkem a všechno bylo v naprostém pořádku. tak mě tam nechala na pozorování a že si mám jít lehnout na pokoj a zkusit se uklidnit a budeme měřit srdeční ozvy, abychom ji hlídali. tak pak večer přijela sestra s tím přístrojem, na břicho mi dala sondy, zapásala je a pořádně ten tlukot zesílila, abychom ji hezky slyšely a najednou jak slyšela to svoje srdce tak začala tak kopat do těch sond 😀 😀 sestra se začala smát a že: vy mně vykládejte, že necítíte pohyby, vždyť já vidím, jak Vám to břicho nadskakuje. tak to už jsem se taky smála (a štěstím brečela zároveň). monitorovali nás ještě v sobotu celé dopoledne, ale jelikož pohyby zase měly svou pravidelnou frekvenci a jinak bylo vše ok, tak jsem mohla domů. no prostě si z nás dělalo mimino srandu. ale doktorka říkala, že kdyby zase něco, radši hned přijet 😉

lucikk1
19. kvě 2014

@suzik161 to me mrzi. jeste ze mame mrazacky co? Je ale divne ze mas pozitivny tt. Uvidis co ti v caru reknou.
Holt nekdy to urcite vyjde jenom to cekani a nejistota jsou umorne. Budes do KET na neschopence? Uz jsem o tom taky premyslela. Kdyz to nevyjde ze bych sla dalsi mesic. Prijde mi blbe jit do prace na nejakych 14 dni a zase jit na 14 na neschopenku (po ket se asi taky chodi ne?).

suzik161
autor
19. kvě 2014

@petpeta7
@doko
Ahoj, mám hCG 95, což znamená, že jsem těhotná. Jen krvácím, takže jsem dostala Utroš a musíme doufat, že se to embryo udrží a neodejde. Ve středu mě čeká zase krev a moc doufám, že bude hodnota jednou taková. Jdu ležet a ani se nehnout. Jinak ráno byla čárka zase líp vidět, ale ve vzteku jsem ji zase vyhodila, takže budu doufat, že bude zítra zase lepší a ukážu vám ji. 😉 😒

@lucikk1 Nebudu doma, taky chci jít další měsíc, ale jak jsem učitelka, tak mi to vychází na začátek prázdnin, takže si ten poslední měsíc ve škole užiju a o prázdninách bych an to šla. Jen doufám, že si to embryo vybojuje a udrží se.

doko
19. kvě 2014

@suzik161 no ale tak to jsou super zprávy,ne? teda samozřejmě v mezích možností 🙂 tak šup šup, nožky nahoru, manžel se teď musí o Tebe a prcka postarat 😉

suzik161
autor
19. kvě 2014

@doko Jsou to dobré zprávy, samozřejmě jsem nohama na zemi a počítám se vším, ale vím, že otěhotnět můžu. Když to teď nevyjde, vyjde to příště. Ale hladím bříško a říkám prckovi, jak je tu krásně a těší se na svět, aby se tam udržel. Zítra budu zase testovat, zatím se ta čárka pěkně vybarvovala, nejsem lovec duchů 😉

78marcela
19. kvě 2014

@suzik161 no hlavně o prázdninách už se budeš chystat na náš výlet těhotných učitelek do znojma. @dagin to zahájila minulý měsíc, ty teď a já příští měsíc a bude to.

Už jsem si našla pozitivum na tom květnovém neúspěchu. Kdyby to ted vyšlo, měla bych termín porodu 30.1. A první týden v únoru jsou státnice. Tak jsem je chtěla odložit. No a ted to bude tak, že si odstátnicuju a za měsíc si porodím. Takže taky dobrý, ne?

doko
19. kvě 2014

@suzik161 tak moc na Vás myslíme 😵 ať se prďolka zakousne a nepustí 😀
@78marcela to je aspoň správný přístup 😉 chválím!!! jen ať nedopadneš jako já, já s každým neúspěchem státnice odkládala a teď když se zadařilo a měla bych jít ke státnicím, tak mi zrovna vychází termín porodu 😀

suzik161
autor
19. kvě 2014

@78marcela neházej flintu do žita, mrkni na mě!!! Ve středu bude honota lepší a ty budeš mít // 😀

78marcela
19. kvě 2014

@suzik161 no však já si říkala že když tam ty čárky máš že to prostě musí klapnout. Na středu držím pěsti.
@doko já se už na ty státníce těším. A dam si pauzu a na dva roky už nebudu na žádnou další školu ani myslet. Stačilo. Takže první týden v únoru státníce a první týden v březnu porod. Je to jasné.
A březen je stejně hezčí měsíc než únor.

suzik161
autor
19. kvě 2014

@78marcela zítra napíšu , jak vypadal test

78marcela
19. kvě 2014

@suzik161
@suzik161 určitě napis, klidně hod i fotku, ať se můžeme pokochat.

suzik161
autor
19. kvě 2014

@78marcela zítra už ho vyhazovat nebudu 😀

78marcela
19. kvě 2014

@suzik161 představ si, že ten můj se mi ztratil sám ani jsem ho nemusela vyhazovat. Dělala jsem ho o půl páté ráno, a pak jsem si šla ještě lehnout a pak jsem se znovu chtěla podívat jestli se tam přece jen žádná čárka neudělala třeba po limitu a test fuč. Nechápu. A teď jsem došla z práce, chtěla jsem si nachystat ten druhý z krabičky na zítra a je tam jen prázdná krabička. Nechápu. Jsou tři možnosti: a- koupila jsem si ausus test jenom s jedním testem. B - v mém pokoji se nachází bermudský trojúhelnik a c - už mi z toho všeho hrabe.
Co je správně?

suzik161
autor
19. kvě 2014

@78marcela a co přítel nebo manžel? Nemáte doma nějaké zvíře? Já takhle hledala 2roky prášky na štítku, máme doma kočku a ta si s nima hrála a zapadli jí pod postel pod šufle. Tam jsem se fakt nekoukala😀 z krabičky netuším jak se mohl dostat

78marcela
19. kvě 2014

@suzik161 přítel jezdí na víkendy pouze, ten doma ráno nebyl, jsem tu jenom s babičkou. Ta tun půl páté ráno určitě nebyla, navíc to před rodinou tajíme. Pes je na dvorku. Přišla jsem na to. Koupila jsem si aususovy test, který nejenom že tam byl jenom jeden, ale navíc ještě je i kazovy a špatně testuje, špatně ukazuje těhotenství.

suzik161
autor
19. kvě 2014

@78marcela no vidíš to, to je ono!!!! Koukej tu krabičku zahodit a testuj jinou!!

78marcela
19. kvě 2014

Dobrá fabulace, ze jo? 🙂
Vyplývá z ní že je správně možnost C - hrabe mi. 😀 😀

78marcela
19. kvě 2014

Už jsem ji zahodila, stejně byla prázdná.
@suzik161

suzik161
autor
19. kvě 2014

@78marcela já myslím, že jsme na Chocholouška zralé skoro všechny. 😀 hlavně že tě nepřechází humor. Ale jestli tam byl jen jeden, tak je třeba špatný!!

suzik161
autor
19. kvě 2014

@78marcela mám možnost d) nedělal si u tebe test ještě někdo jiný 😀

78marcela
19. kvě 2014

@suzik161 že by babička?

78marcela
19. kvě 2014

@suzik161 kdyby mi dneska ráno někdo řekl, že se tu budu tak smát, tak bych tomu ani nevěřila. Ráno jsem si tu mínila vyřvát oči.

suzik161
autor
19. kvě 2014

@78marcela a proto ten test utekl, aby jsi ho už neviděla a myslela na ten zítřejší, který bude lepší 😀

lucikk1
19. kvě 2014

@suzik161 vyborne zpravy tak ve stredu cekam jeste lepsi!!! Odpocivej