Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

doko
14. pro 2013

@jilu04 to víš, každá chce pod stromeček mimino, tak je tam nával 😀 ale já a ta holčina se mnou na pokoji jsme byly jediné češky. tak jsem moc ráda, že mě nedali na pokoj s tou francouzkou, italkou nebo němkou co tam taky byly......nevím, co bych si s nima vykládala 😀 😀

pipinka
14. pro 2013

to teprve si uvědomíš jak svělýho máš chlapa co? za mnou ho pustili až když jsme byla v pohodě.sestra povídala, že dřív ho ke mě nepustí

jilu04
14. pro 2013

@doko to jo to musela být docela otrava, ale tak určitě uměly anglicky, tak by se s nima možná dalo nějak

pipinka
14. pro 2013

my byli na zákrok jen dvě. v jihlavě mají dva dospávací pokoje, tak aby prý měla každá soukromí,ale byla jsem ráda, že jsem tam byla sama 🙂

jilu04
14. pro 2013

@pipinka to teda, když jsem poprvé vstávala na záchod a motala se mi hlava a bylo mi tak nějak všelijak, tak mě přidržoval a bylo to hezký, vlastně celou obu s o mě krásně staral, od tý chvilky, co mě viděl, jak do sebe píchám všechny ty injekce, tak se úplně změnil (k lepšímu)

doko
14. pro 2013

@jilu04 no ale já moc anglicky neumím 😀 otrava to nebyla, byla jsem radši, tam pokecat s nějakou ženskou, než kdyby tam u mě seděl manžel jak u smrtelné postele 😀 😀 a stejně než jsem se pořádně probrala, tak jsme se měly obléct a jít, takže by to stejně bylo úplně zbytečné 😉

jilu04
14. pro 2013

@doko tak to ti já nevím, mě se to moc líbilo, že tam se mnou byl a pomohl mi, když jsem se necítila moc dobře a hlavně myslím, že se pak ten chlap necítí jenom jako dárce spermatu

pipinka
14. pro 2013

@jilu04 jo přesně moje řeč. já už dlouho chtěla vyměnit světlo v chodbě a hle, je tam a zítra oběd vaří manžel a já prý budu odpočívat. no není skvělý? no ak večeru se na mě přijeli podívat naši, manžela rodiče, tak jsem ráda, že mám podporu ze všech stran

pipinka
14. pro 2013

@doko ty máš teda humor 🙂 já když jsme ho viděla jak přichází, tak mi vyhrkly slzy jak jsem byla ráda, že tam je

doko
14. pro 2013

@jilu04
@pipinka já vím, jestli pohoršuju, nechci 😀 myslím to všechno ve srandě 😉 no ono je to těžko, ke mně se tak manžel chová celou dobu našeho vztahu, že doma uklízí, vaří, pere, atd. takže já nemám s čím porovnávat ☹ a já se teda po tom odběru dobře cítila, naopak jsem byla vysmátá, až pak v autě jak úplně odezněla anestezie to začalo pobolívat 🙂 možná proto mi tam nechyběl. jak jenom dárce spermatu? snad i plátce,ne? 😀

jilu04
14. pro 2013

@pipinka to ti věřím, to mě pak taky pozval na oběd, udělal večeři, druhý den uklidil, přidělal mi poličku na kořenky a další 3 dny vařil a já nemusela dělat vůbec nic, až mě to otravovalo. Je dobře, že cítíš takhle ode všech oporu.

pipinka
14. pro 2013

@jilu04 no jak tak čtu, tak máš toho nejlepšího manžela-přesně jako já 🙂

jilu04
14. pro 2013

@doko a to ti tam nedali nic proti bolesti? Ten můj taky dělá všechno, jen teď to bylo takový jiný, to asi je i plátce, ale nevím jak u vás, ale u nás se to po tom všem docela změnilo, myslím, že si víc váží toho, že mě má a že jsem ochotná to pro ty naše dětičky vytrpět.

jilu04
14. pro 2013

@pipinka to asi jo, nevyměnila bych ho za nic na světě

pipinka
14. pro 2013

@jilu04 já taky ne. taky sám vidí co jsem ochotná pro to podstoupit. a můžu srovnávat, před ním jsem měla přítele a ten byl úplně jiný a o tomto nechtěl ani slyše, takže mám toho nejlepšího chlapa na světě

pipinka
14. pro 2013

no nic holky, jdu na kutě, musím ten nedostatek dospat. mějte krásnou noc a zítra papa

jilu04
14. pro 2013

@pipinka No já když poprvý řekla tomu mýmu o spermiogramu, tak to byla katastrofa, klasický argumenty, že on je v pořádku a tak, ale teď si myslím, že kdyby bylo potřeba, tak na to půjde i 10x znovu.

jilu04
14. pro 2013

@jilu04 pa pa a krásné sny

doko
14. pro 2013

@jilu04 ne nedali mi nic, ale řekli mi, že když bude nejhůř, můžu si dát ibáč na noc, jinak do sebe nemám cpát žádné další léky, že to není dobře pro tělo. Tobě něco dávali? ale jako nebolelo mě to tak moc, abych si musela dávat něco od bolesti 😉 tak my to nebereme jako trpění, ale jako nutnost, bez které to prostě nebude. takže u nás změna žádná. ale je super, že se máte vy teď lépe a tak si navzájem užíváte jeden druhého 🙂

jilu04
14. pro 2013

@doko mě dávali Novalgin do infuze se kterou jsem jela ze sálu, takže asi proto to bylo u mě bez bolestí a cítila jsem se dobře. To jo je to krásný. Jak ten tvůj zvládal injekce, když jsi to do sebe píchala?

doko
14. pro 2013

@jilu04 můj nijak, nebyl doma, takže jeho se to nijak nedotýkalo. ale od zítřka mi bude píchat Agolutin, tak už se tomu nevyhne 🙂 aha....tak to já šla ze sálu po svých 😉 byla to taková mini pidi narkóza.....hned na koze mě vzbudili a šla jsem po svých se sestrou na pokoj. tak asi proto mě to poblívalo a Tebe ne. už jsme na to přišly 🙂

jilu04
14. pro 2013

@doko tak to asi jo, to teda úplně čučím

suzik161
autor
15. pro 2013

@petpeta7 Ahoj, 14. den si tam mám volat a domluvit se, já jsem učitelka, takže potřebuji mít trošku časovou reservu, když řeknu ředitelce, že tam nějaký den nebudu, aby mohla udělat suplování a děti si nestěžovali. A to by se mi nejvíc hodilo ve středu, ale uvidím co mi řekne zítra ráno. Nevím, jestli budu testovat, já vstávám v noci většinou na záchod a rozespalá si na to nevzpomenu a pak nevím jestli to má ráno cenu. Asi bych chtěla testnout, ale bojím se zklamání 😒 Takže uvidím, zatím jsem nešpinila, dneska jsem 28.DC, takže by měla normálně dorazit MS, tak uvidíme.
Cítím se tak nějak normálně, občas mě bolí žaludek, pálí žáha, včera mě to v noci vzbudilo. Občas mám takový divný výtok a bolí mě v podbřišku, jinak nic, proto se bojím toho zklamání.

doko
15. pro 2013

@gittynka ahojky to předoperko nakonec byla jen krev má a manžela dva dny předem- na infekce. toť vše 🙂 tak snad to budeš mít stejně jednoduché.

doko
15. pro 2013

tak z 8 vajíček bylo k oplodnění 5. jedno to přes noc vzdalo, tak zatím máme 4 embryjka. jestli to takhle půjde dál, tak ani nebudeme mít ve čtvrtek co transferovat 😀 😀

jilu04
15. pro 2013

@doko uvidíš, že tyhle se už budou držet a krásně porostou, musíš jim věřit, my vždycky když jsme jeli okolo centra než mi je dali, tak jsem jim vždycky na dálku říkala, aby byli hodný a krásně rostli

doko
15. pro 2013

@jilu04 tak to je dobrá podpora embryjek 🙂 no my okolo jezdit nebudeme, ale aspoň jsem se kochala těma fotečkama. ale je to strašně divný vidět svoje embryo na fotce 😉 tak uvidíme, teď už to stejně neovlivním, takže se to snažím neprožívat. spíš se děsím toho období po transferu.

jilu04
15. pro 2013

@doko to je pravda, teď už to musí zvládnout sami, to období po transferu bylo teda aspoň pro mě hrozný, snažíš se nic moc nedělat a odpočívat,ale já jsem zrovna typ člověka, který nevydrží v posteli, všichni mi říkali, abych se nějak zabavila a odreagovala, ale to taky nevydržíš pořád, byly to nekonečný 2 týdny

doko
15. pro 2013

@jilu04 no tomu docela dost věřím 🙂

jilu04
15. pro 2013

@doko no jo ale měla bych si pomalu zvykat, jelikož mě to čeká znova a teda doufám, že tentokrát už to vyjde, protože pak po tý dávce hormonů dostat MS není vůbec nic příjemnýho