Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

doko
17. pro 2013

@jilu04
@gittynka
@suzik161 holky jste hodné, ale sama tomu moc nevěřím. četla jsem na netu, že čím horší kvalita, tím víc jakýchsi fragmentací v cytoplazmě a ty tam způsobují smrt embrya. tak nevím. zítra asi budu volat do CARu co a jak. vůbec mi nikdo o nějaké kvalitě nikdy neřekl ☹ docela jsem byla dneska překvapená. pořád všichni jen přetřásají kolikati-buněčné jsou, ale aby i někdo něco řekl o té kvalitě, to ne 😀 manžel je z toho špatný chudáček můj ☹

jilu04
17. pro 2013

@doko já myslím, že to neříkají právě kvůli tomu, aby ten pár nestresovali, vždyť i ten nejslabší může být nakonec ten nejsilnější 😉

gittynka
17. pro 2013

@doko holka já myslím, že to vidíš zbytečně černě, spousta IVF měla vajíčka skupiny B a jsou z nich děti, neřekla bych že je to až zas tak podstatné, když na to ani lékaři nijak zvlášť neupozorňují, rozhodně ber to teď tak jak to je a mě tedy přijde že to vůbec není špatný...hlavně teď se tím netrap, to stejně nemá smysl a nic to neovlivní, ty potřebuješ být v pohodě a koukej se už začít těšit, co ja bych za to dala, kdybych měla aspoň nějaký vajíč a a už šly do mě 😉

doko
17. pro 2013

@jilu04
@gittynka holky nebudu dělat ukvapené závěry a počkám na vyjádření našeho doktora 😉 to bude asi nejlepší. než se tady stresovat nějakýma výlevama někde na netu 🙂

doko
17. pro 2013

těma výlevama myslím články o kvalitě apod. co jsem tady různě na netu našla 🙂

jilu04
17. pro 2013

holky vzdávat to nesmíme, nikdy, jsou to naše děti a i kdyby měli kvalitu 0, tak přeci neřekneme, ty jsi špatný,tebe nechci. Já jsem dneska na kontrole dopadla na nic, v děloze mám srůsty po prodělaných zánětech, čeká mě hysteroskopie, vaječník mám pořád nafouklý jako balonek, po hormonech se mi spoustila zřejmě laktace a mám zánět močáku a taky to nevzdávám. Když jsem přišla dneska k paní doktorce, tak moje pvní otázka byla, kdy to budeme moci zkusit znovu, i když mě podbřišek bolí jako blázen a s každou kapkou moči brečím.

doko
17. pro 2013

@jilu04 tys to asi nepochopila, já neřekla, že jsou špatný, že je nechci. jen prostě zase o něco menší šance do zdárného konce. já se nechci nechat konejšit růžovýma představama, když vím, že realita je prostě někdy krutá. a tak nemohly ty srůsty způsobit to neuhnízdění? to by mohlo být tím,ne?

jilu04
17. pro 2013

@doko já jsem to pochopila, jen nechci, abys myslela negativně, to ti moc nepomůže, oni to zvládnou, ať už mají jakoukoli kvalitu, to je možný, že to mohlo způsobit, ale jelikož u mě je problém v tom toho drobečka v sobě udržet, tak si myslíme, že to bylo to hlavní, nějak moje tělo ho nechce,ale já mu dokážu opak. Musíš tomu věřit. Je pravda, že pak když to vyjde špatně tak je to kruté, ale dá se to zvládnout. Mě třeba pomohlo myslet na to, že máme další 3 pro které musím být statečná.

doko
17. pro 2013

@jilu04 aha, to jsem nevěděla ☹ a jak to, že máš problém ho v sobě udržet? já tomu věřila minule, 11 týdnů jsem se těšila na mimino, na utz jsem koukala jak mu bije srdíčko a jak se tam mele a stejně z toho nic nebylo. to pak těžko věříš na dobrý konec, zvlášť když jsi realista 🙂 já s tím mám ale problémy celý život, do školy jsem kvůli tomu musela o rok později......nemám žádnou fantazii a všechno vidím strašně reálně. naši s tím se mnou v dětství chodili k doktorovi 😀 ale očividně to moc nepomohlo, prostě ten pohled na život už mi zůstal 🙂 3 sněhuláčci to je dost dobré 😉 a to se rozmrazují všechna zároveň? nebo třeba jen dvě a jedno ještě necháte?

jilu04
17. pro 2013

@doko jo tak to se neví, proč to tak je, všechny vyšetření jsou v pohodě, jen to prostě nějak nejde, dokonce jsme na těhot. přišli s mojí obvoďačkou už při HCG 10, nasadila mi hnedka léky a stejně to nedopadlo. Asi se jim u mě nelíbí. Vím jaké to je koukat na mimčo a najednou prázdno, i po 4 rokách považuju 31.7. za datum něčeho smutného a ošklivého, budu si to pamatovat do konce života, ale časem se s tím naučíš žít a jít dál, jen to hodně dlouho bolí a musíš si o tom s někým povídat a nejhorší pro mě bylo, když jsem pak nastoupila do práce a tam jsem viděla všechny ty ženský, který si toho zázraku neváží a chodí na UPT. Pořád doufám v nějaký zázrak, že se jim konečně u mě bude líbit a budu jednou máma.
To já nevím, ale asi rozmrazí 2 a uvidí se, jak na tom budou a podle toho budou postupovat dál.

doko
17. pro 2013

@jilu04 já myslím, že s tím žiju docela normálně, akorát prostě už nejsem naivní. vidíš to u sebe, doufala jsi v dobrý konec a jen Tě to pak o to víc bolelo ☹ určitě budeš jednou máma 🙂 to je jasný. jeejda, tak to jsem docela ráda, že já nikoho takového ve svém okolí nemám. ale každý máme naložený to svoje a prostě se s tím musíme nějak srovnat. tak snad je budou rozmrazovat co nejdříve 😉 a co plánujete s mužem na Silvestra? už máte nějaký plán?

suzik161
autor
18. pro 2013

Dneska jsem ztratila naděje, na ranním testu bylo bílo. Takže si myslím, že to nedopadlo ☹ bude nás v lednu asi víc, teď jen přemýšlím, zda to zkoušet znova přes IUI mebo jít rovnou do IVF, pokud by to nabídl, Ách jo

doko
18. pro 2013

@suzik161 a dělala jsi jen jeden test? mohl být falešně negativní. počkej radši na krev 😉 já být Tebou určitě bych ještě aspoň jednou radši zkusila IUI. na IVF pak můžeš jít vždycky, to Ti nikam neuteče.

suzik161
autor
18. pro 2013

@doko dělala jsem jen jeden, počkám do zítra. Uvidím co mi řekne, tohle byl spíš zázrak, že mi dozrálo samo, bylo to po víc jak roce, takže uvidíme jestli se to ještě povede, úplně mě to dneska podrzilo nohy ☹ furt jsem si říkala, že to nemusí vyjít, ale tak nějak jsem doufala, že ano

pipinka
18. pro 2013

@suzik161 dej tomu čas, určitě to dopadne dobře

pipinka
18. pro 2013

holky jen tak se zeptám. když rozbalujete dárky pod stromečkem a máte tam dárek od manžela, jak jste napsané? jménem nebo jinak?

suzik161
autor
18. pro 2013

@pipinka uvidíme jak to dopadne, já tam mám napsané Zuzka a srdíčko nebo miláček

doko
18. pro 2013

@suzik161 třeba se tělo vzbudilo a ještě to půjde 🙂 a kdyby ne, tak Tobě by nemohli ovulaci vyvolat clostíkem? to by bylo super, kdyby to šlo takhle 😉 ale uvidíš, třeba to vůbec není negativní a my už tady řešíme další postup 😀 ale chápu Tě, taky se snažím vždycky zvažovat všechny možnosti, i když někdy možná předčasně.
@pipinka já tam mám jméno, nesnáším zdrobněliny a různé přezdívky!! 🙂

suzik161
autor
18. pro 2013

@doko na clostík nereguji, necháme to koňovi a já uvidím zítra

doko
18. pro 2013

@pipinka pipi kdy jdeš zítra na transfer? 🙂 nás to čeká 10:30.

pipinka
18. pro 2013

@doko my ještě nevíme kdy přesně, vše se rozhodne podle dnešních výsledků

pipinka
18. pro 2013

@suzik161 já tam mám napsané Lída, ne miláček jako každý rok. a to jsme se brali letos v říjnu. Popravdě vám řeknu, že mě to zamrzelo a obrečela jsem to

doko
18. pro 2013

@pipinka tak pak dej vědět 🙂 ať na Tebe můžu myslet. já myslím, že jsi přecitlivělá z těch hormonů.....podle mě, chlap vůbec neřeší co napíše na jmenovku od dárku a nebylo tím vůbec nic myšleného 😉 náhodou je Tvůj manžel moc šikovný, že už má dárky a dokonce i zabalené. ten můj nemá vůbec nic 😀

pipinka
18. pro 2013

@doko to máš pravdu, co ty hormony u mě dělají to je děs. jsem strašně přecitlivělá. on už má dárky, má jeden pro mě a dva společné pro nás oba. a to jsme si řekli, že si nic dávat nebudeme když podstupujeme IVF. Tak jsem mu narychlo koupila aspoň voňavku a novou peněženku aby tam vůbec něco měl

pipinka
18. pro 2013

jaké máte cukroví holky? chtěla bych ještě jeden druh a nevím jaký. jaký je u vás oblíbený druh cukroví?

doko
18. pro 2013

@pipinka my si taky budeme dávat jen drobnosti 😉 co potřebujeme si koupíme přes rok, tak teď jen takové maličkosti pro radost. já akorát dělám marcipán do pomerančových tyčinek. ale dělám to letos poprvé, tak vůbec nevím, co z toho bude 😀 nejoblíbenější mám medovník, ale ten dělat nebudu, ten už má mamka i tchýně, takže ho letos bude dostatek 🙂

jilu04
18. pro 2013

@doko no jestli to všechno půjde dobře, tak asi nějak na únor by to mělo vycházet, ale hlavně musíme počkat, až zaso dostanu MS, pak se objednám na tu hysteroskopii a prý nějak pár dní na to, by mi je měli dát.
@suzik161 vím úplně přesně jak se cítíš, já to před pár dny prožívala taky, uvidíš, co ti ještě ukáže krev, já se pak hnedka objednala k doktorce a prorali jsme co a jak by bylo teď dobré udělat a neudělat, já bych si nechala poradit od nich.
@pipinka Víš, že asi ani nevím, ale řekla bych, že miláček nebo tak něco. My to taky nějak moc neřešíme, co budeme mít pod stramečkem, hlavně že budeme všichni 3 (i pejsek samozřejmě) spolu. Jinak u nás doma vždycky jako první zmizí plněné ořechy a moje nejoblíbenější jsou kokosová kolečka.

pipinka
18. pro 2013

holky asi jsem se zbláznila ale pustila jsem si tom a jerry 😀

jilu04
18. pro 2013

@pipinka neboj nezbláznila, já posledně koukala na ptáka uličníka a kojota 😀

pipinka
18. pro 2013

@jilu04 no to jsem ráda, že ty hormony nepůsobí jen na mě 🙂 ještě půl hodiny a budu volat, bože to jsou zase nervy, už ať to mám za sebou.ale embryolog nevolal. tak je to snad dobré