Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

jilu04
14. lis 2013

@gittynka To jo musí to být pak šílený zápřah

@doko Ty jo, tak to teda nevím, jestli bych zvládla, úplně by 2 stačili. Ty 4 teda už nevím, kam bychom doma dali.

doko
14. lis 2013

@gittynka to máš pravdu v tomto budou dvojčátka určitě lepší 😉 je fakt, že jsme u těch tetiných dvojčat byli zapojení celá rodina, aby na to nebyla sama chudina, ale i tak jsme to prostě nějak zvládli 🙂 musely bysme taky zavolat do pohotovosti babičky.
@jilu04 to byla sranda, to se doufám nestane 😉 říkám, já budu ráda, když z toho ve finále bude jedno miminko 🙂

jilu04
14. lis 2013

@doko Ještě že budeme mít ty babičky, tetičky a tak, kdo nám bude pomáhat, co?

doko
14. lis 2013

@fachy teď mě tak napadá, hlavně si najdi nějaký CAR, kde dělají i krátký protokol. jelikož jsi mladá a máš PCO, mohla by to pro Tebe být lepší varianta 😉 ale ne všude ho dělají. já mám taky PCO a jdeme na něj.

doko
14. lis 2013

@jilu04 no tím si nejsem u nás tak jistá.....s našima jsem jaksi na ostří nože v poslední době a tchánovci bydlí docela kus od nás 🙂 jak se na Vás tvářili rodiče atd.? jakože jdete na IVF? my jsme s tím teda moc nadšení nesklidili ☹

jilu04
14. lis 2013

@doko Poslouchej a říkali ti tam o možnosti IVM? Je to neco na princip ivfka, ale není to tolik pro tebe a tvoje vaječníky zatěžující.

jilu04
14. lis 2013

@doko Nám naši držejí všechny palčky, mamka mi každý den volá, jestli jsem si nezapomněla píchnout a jestli piju Inofolic a dalších asi tisíc otázek a tchýně je taky v pohodě, včera mi volala, jak mi je a že kdyby se cokoli dělo, tak ať jí zavolám, že hnedka přijedou, Myslím, že o mě mají větší strach než já sama.

doko
14. lis 2013

@jilu04 jo, však na to jdeme (akorát tady se to jmenuje IVF s minimální stimulací a ne IVM jak v některých CARech). 🙂 bylo nám to právě doporučeno jako pro nás lepší varianta 😉 a hlavně tím nevyplýtváš pokus na pojišťovnu. proto jsem to fachy psala 🙂

doko
14. lis 2013

@jilu04 tak to máš super 😉 na nás se všichni tváří, jakože to moc hrotíme a jestli hned musíme běhat někde po doktorech ☹ (protože se se vším všudy snažíme 9 měsíců- včetně toho těhotenství a revize).

jilu04
14. lis 2013

@doko Víš co, tohle je jen vaše věc a vaše rozhodnutí a jestli se jim to nelíbí, tak na to koukat nemusí. Pokud to tak cítíte, že toho prcka chcete, tak to je nejdůležitější pro vás oba. My to teda zkoušeli asi 5 let, než jsme se tam dopracovali, ale znám i lidi, kteří tam šli po půl roce a teď už mají doma rošťandu. Takže si myslím, že tady máte ode všech velikou podporu. 😅

doko
14. lis 2013

@jilu04 asi máš pravdu 🙂 právě my šli do CARu hned po třech měsících. od vysazení HA a doktoři nás tam pochválili, že je dobře, že jsme tak hned přišli, že kdybychom čekali kdoví jak dlouho, stejně bychom se nedočkali 😉

jilu04
14. lis 2013

@doko Přesně a kdoví, jak by ses dlouho trápila, jesti má manžel tak špatný spermoníky.

jilu04
14. lis 2013

@jilu04 Uvidíš, že už to bude dobrý teď.

mat_ova
14. lis 2013

Ahoj holky, nás to čeká na konci listopadu 🙂
O mimčo se snažíme od října 2011, ale nedaří se. Mám po chlamydiovém zánětu v roce 2008 jen jeden vaječník. Rok jsme v péči CAR, loni jsem podstoupila laparoskopii, kdy mě sice potěšili tím, že mám zbývající vejcovod průchodný, ale zase zjistili endometriózu ☹ Zkusili jsme jedno IUI bez stimulace, jedno IUI s clostylem, bez úspěchu. V červnu jsme chtěli jít na IVF, ale měla jsem podezření na boreliózu, tak jsem byla přeléčena antibiotiky a přesunuli jsme IVF na podzim.....a teď nadešel ten správný čas 🙂
V úterý si jdu pro injekce, a na dovolené bych to měla dostat a začnem stimulovat....do vánoc bychom měli mít emrijka u sebe a čekat na výsledek.
V práci je to docela na prd, máme teď docela stres a tlak, většina o naší snaze ví a už teď vidím, jak budou naštvané, když to vyjde, že jsem se na ně vyprdla a oni budou mít ještě více stresu ☹

jilu04
14. lis 2013

@doko Uvidíš, že už to bude dobrý teď.

doko
14. lis 2013

@mat_ova ahojky vítej mezi námi 🙂 teda, taky kde se naskytne komplikace, tam se naskytne,co? aspoň si teď můžeme všechny navzájem sdělovat zkušenosti a postřehy 😉 a kam jedete na dovču? taky bych někam jela a hned!!!! 🙂
@jilu04 snad bude 🙂 neměla sis jít píchat injekci? 😀 já musím jít balit, zítra se stěhujeme a čeká mě hromada práce 😖

jilu04
14. lis 2013

@doko Jo tak tu už mám v sobě a už mě to přestává bavit, už mám břicho jako cedník a pěkně bolavý. Teda stěhujete se do vlastního?

mat_ova
14. lis 2013

@doko Jedem jenom na Šumavu (i když je to pro nás přes celou republiku, jsme od Ostravy), ale za to se neksutečně těším, potřebuju hlavně ypnout a vypadnout z práce -)

Já právě doufám že tady najdu rady, tipy, podporu a pochopení! Když v okolí s eordí jak po másle a nebo děti ještě nechtějí 🙂

mat_ova
14. lis 2013

Holky, máte nějak časově dané, v kolik hodin se píchá injekce?

doko
14. lis 2013

@jilu04 musíš si neustále opakovat, že to děláš pro mimi 🙂 to Tě pak přestane určitě hned bolet 😉 to právě ještě ne, jsme teď v nájmu, stěhujeme se na chvíli k rodičům a pak do vlastního 😉 intenzivně hledáme, co bychom koupili, ale jaksi nás zatím nic "neoslovilo" 😢
@mat_ova proč jenom na Šumavu? vždyť u nás je tak krásně 😉 to je vždycky nejlepší- změnit prostředí. tak pochopení tady máme asi všechny......nemáme si co závidět 🙂 ale to s tím okolím nevím nevím....kolem mně má v poslední době problém s otěhotněním čím dál víc lidí ☹ mám taky 25 let a říkali jsme si s manželem, že začneme s dětma brzo, abychom s tím neměli problémy- no a skončili jsme v CARu 😀

jilu04
14. lis 2013

@mat_ova Já jsem asi zatím jediná, která si je píchá momentálně a je to přesně ve 21.00

jilu04
14. lis 2013

@doko Tak snad něco brzy najdete. Já už bych se nikdy nestěhovala, bylo to hrozný, ale krásný.

doko
14. lis 2013

@jilu04 tak krásný nebo hrozný? nějak to nejde dohromady 🙂 budeme muset něco najít- dali jsme si s manželem předsevzetí, že než bude miminko, musíme pro něj vytvořit nový domov. akorát je mi z toho smutno, bydlíme tady 6 let a nechce se mi jít pryč ☹ ☹ ale platit nájem, to je asi lepší splácet hypo 😉

jilu04
14. lis 2013

@doko nejde to moc dohromady, ale je to tak, bylo to krásný se nastěhovat do něčěho našeho, kde budeme zakládat svojí vlastní rodinu, ale hrozný byly všechy ty krabice, tašky, montovat nábytek a vše okolo toho. Bylo to vyčerpávající. To se ti nedivím, že se ti nechce pryč, máš tam vzpomínky, taky by se mi nechtělo. To víš, že je lepší platit hypotéku, protože to pak jednou bude vaše. chcete domeček nebo byt?

mat_ova
14. lis 2013

@doko miluju české hory, takže dál ani nechci 🙂 Mám trošku depku z konzumně založených kolegů, proč nejedeme po dálnici, proč se nerozšoupneme (zamluvili jsme si malinký dřevěný penzionek na okraji lesa, prostě jen my, náš pes a příroda), proč neslelduju televizi a tak :-/

Jo, začít brzo 😀 Já si ve 24 říkala, že je to tak akorát, po vysoké, před svatbou. Ještě jsem se obávala, že bych mohla být těhotná nevěsta, a prd 😀 Nepomohla ani svatba, ani koupě domu, ani rekonstrukce, prostě žádné "nemysli na to".

Sthovali jsme se před půl rokem, konečně do vlastního, ale doteď nejsou některé krabice na půdě vybalené ☹ Takže se na to dobře vyspi!

mat_ova
14. lis 2013

@jilu04 no, devátá večerní by byl pro mě mor, někdy v tu dobu už spím 🙂

doko
14. lis 2013

@jilu04 nám je to tak jaksi jedno 🙂 prostě se díváme na nabídky i domečků i bytů. čekám co na mě nějak "dýchne" 😉 což je asi blbé, kdybych měla jasnou představu, shánělo by se nám lehčeji. jojo už abychom měli něco svého, budu mít ty vzpomínky tam a nebudu je muset opouštět 😉
@mat_ova já taky měla 24 když jsme začínali 😀 já měla po svatbě, ale ještě před státnicema. na tu větu nemysli na to jsem už úplně alergická 😖 děkuji....snad načerpám dostatek sil a pak odtahám jednu krabici za druhou 😝

jilu04
14. lis 2013

@mat_ova No to já bych taky už někdy nejradši spala, ale vydržet to musíme. Teda ty se máš, že jedete na dovču, já bych taky jela, i když jen na Šumavu, my v létě byli taky v jižních Čechách a moc se nám tam líbilo. Uvidíš, co vám řeknou v CARu, asi bych s tím neváhala, když to zkoušíte už delší dobu. Aspoň budeš vědět na čem jste a můžete začít s tím něco dělat.

mat_ova
14. lis 2013

@jilu04 no my právě začnem přítí týden, doktor říkal že je zbytečné zkoušet další IUI vzhledem k endometrioze. Takže se modlím, aby o vyšlo a na Vánoce budeme ve třech (čtyřech), i když o tom ještě nebudeme vědět 🙂 Švagrová má dvojčata přirozeně a kupodivu mě to nevyděsilo, ale naopak nalákalo a v dvojčátka docela doufám 😉

jilu04
14. lis 2013

@doko To si piš, je to krásný, když z nějakýho domečku dokážeš udělat domov. Nám to trvalo asi rok, než jsme si něco našli a vlastně jsem měla požadavky jednoduchý, aby tam byla škola, školka, nebo aspoň nějaký spoj k nim, poblíž nemocnice, kde pracuju a nějaký ten obchůdek, ale jinak jsem nebyla vůbec náročná 😅