Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

doko
13. led 2014

@suzik161 no já u ní byla, když jsem byla dítě 😉 jednou a naposled. od té doby se tam bojím jít, že mi řekne něco špatného nebo něco ☹ moje teta chodí každý rok a vždycky jí předpoví věci, které se za ten rok vyplní. je to super a zároveň děsivé 😀 a testovala jsi ovu testem nebo těhu testem? na těhu je podle mě moc brzo, ten by neměl šanci Ti něco ukázat ☹ tak uvidíš.......já se s injekcema otravuju pořád......ten nízkomolekulární heparin docela dost bolí....ale snad to k něčemu je 😉

suzik161
autor
13. led 2014

@doko prosím tě, je možné, že by mě po ovulaci furt pobolíval ten vaječník? Je to taková tupá bolest, nejvíc ji cítím večer.... Teda doufám že je to vaječník je to v těch místech, když ohneš záda dozadu, tak v tom místě, kde se ti to prohne... Jsem z toho nějak zmatená

petpeta7
13. led 2014

@doko jestli se ti zdá, že potratíš, tak můžeš být úplně v klidu! mně se několikrát potvrdilo, že se mi zdál pravý opak toho, co se pak stalo! fakt mazec 😀 akorát je blbé, že tě to budí..naštěstí nemusíš vstávat třeba v půl 6 do práce 😒 a nevolnosti nemáš?

doko
13. led 2014

@suzik161 no tak to se přiznám, že nevím ☹ podle mně je už dost pozdě na to, aby to mělo něco společného s ovulací,ne? a bolí to jen na té jedné straně? 😖 fakt nevím. to se mi nikdy nestalo. ale tak já měla jen dvě ovulace (o kterých vím) , takže těžko budu něco vědět 😀

suzik161
autor
13. led 2014

@doko je to právě jen na té jedné straně, už jsem z toho docela vyděšená co se děje a už chci aby byla středa a musím se tam zeptat, doufám že na to nezapomenu 😉 😒

doko
13. led 2014

@petpeta7 tak to doufám, že máš pravdu 😀 i když já už to taky slyšela, že když se zdá něco špatného, znamená to dobré zprávy 😉 tak v tom případě, ať se mi takové sny zdají dál 😀 nemám, ale já je neměla ani napoprvé.....asi budu ten typ, který to na sobě vůbec necítí 😉 nebo to přijde později, to je taky možné.

doko
13. led 2014

@suzik161 no radši se optej 😉 zkoušela jsem se dívat na netu a psaly tam holčiny, že to bývá prostě bolest spojená s tou ovulací i tak dlouho po ní. že ten vaječník pořád pobolívá. tak snad to bude ono a nebude to nic zvláštního 🙂 ale pro klid v duši se radši zeptej.....a hlavně se zeptej, jestli nejsi těhotná 😀 😀 na to nesmíš zapomenout 😀

suzik161
autor
13. led 2014

@doko na to určo nezapomenu ;-D děkuji moc za pomoc

doko
14. led 2014

@suzik161 poslala jsem na zítřek srdíčko, ať přinese štěstíčko 🙂 (když už ne hcg, tak aspoň pořádný rozpis na včeličky 😉 )

suzik161
autor
14. led 2014

@doko Děkuji moc, docela se těším, ale i bojím 😀 dám vědět, až přijedeme, bude to nějak navečer 😉 co ty, jak se ti daří?

doko
14. led 2014

@suzik161 neboj, snad to dobře dopadne 😉 a kdy by měla dorazit mrcha (pokud by to teda nedopadlo)? ať tak nebo tak, čeká Tě docela akční období,co? 😀 no já dneska byla s kámoškama v cukrárně (tu jsem měla tendenci celou sežrat), ale jak jsem tam jela, tak byl přeplněný bus a musela jsem stát a řidič s náma jel jak s prasátkama. tak mám docela strach. hodně mě bolelo v podbříšku (a to jsem doteď nic necítila). asi jak to s náma cloumalo a já stála, tak nevím, jestli se tam něco nepodělalo ☹ ale to se dozvím v pondělí 😀

suzik161
autor
14. led 2014

@doko Já počítám s obojí, pokud se to nepovedlo, tak se to třeba povede příště se včeličkama 😀 musíš být opatrná, třeba se prcek ozývá a dává vědět, že tam je 😉

doko
14. led 2014

@suzik161 no a nebo mi dával vědět, že se taky loučí, jak ten před ním 😀 ale jsem moc ráda, že jdu k dr až tak pozdě 😉 aspoň se nestresuji. a kdyby došlo na včeličky tak bys měla krátký protokol nebo dlouhý?

suzik161
autor
15. led 2014

@doko To mi právě všechno řekne až dnes, já vlastně ani nevím jaký je mezitím rozdíl. Nemysly hned na to nejhorší!! To budeš v kolikátém až tam půjdeš?

petpeta7
15. led 2014

@doko tak to máš dobré, že ti není špatně! 🙂 já jsem právě asi ten druhý typ, kterému se hned zvedá kufr 😝 když jsem byla na dovolené na lodi, tak jsem 2 dny blula a ani jsem se nemohla posadit, jak mi bylo blbě 😖 navíc nám tehdy nevyšlo počasí, takže nejhorší dovolená 🤐
@suzik161 držím moc pěstičky na tu kontrolu! 😉

suzik161
autor
15. led 2014

@petpeta7 děkujim uvidíme co bude...dneska mám takovou divnou náladu, nejradši bych se na to všechno vyprdla ale nemohu, protože to asi jinak nepůjde. Mám nějaký splín 😒

suzik161
autor
15. led 2014

@pipinka Ahoj, tak jak to v práci zvládáš? Jak se cítíš?

doko
15. led 2014

@suzik161 tak uvidíš, co Ti řeknou 😉 no v pondělí bych měla být 8. tt (odhadem, jistá si vůbec nejsem, protože nevím, jak se to při IVF počítá).
@petpeta7 tak to s tou lodí znám, to mi nedělá taky moc dobře. v Řecku jsem si s tím docela užila. ale jak píšeš to s tím počasím, to je docela na houby......fakt škoda peněz....a kde jste byli? v ČR? nebo v zahraničí?
holky dneska mi ale moje nej kámoška řekla, že vypadám jak kdybych čekala čtyřčata ☹ ☹ že i přes ten zimní kabát mám břicho větší než minule 😠

pipinka
15. led 2014

@suzik161 ahojky, zatím jsem ještě doma, jdu až v práci. ale už víme proč to nevyšlo.
jsem trombofilik a jednou ročně jezdím na kontrolu. a mudr mi tam povídal, že pokud podstupuji IVF, musí mi dát nějaké injekce na ředění krve v sanusu a ty jsem nedostala. prý kdybych je dostala, tak to vyjde. tak mám pěkný vztek a jsem zvědavá co mi na to řeknou až tam pojedeme.
a jak jste na tom vy holky?

doko
15. led 2014

@pipinka ahojky, já ty injekce mám taky- je to ten fraxiparin co si píchám, jestli si pamatuješ jak jsme se o tom bavily. a podle mě je blbost, aby to kvůli tomu nevyšlo. minulé těhotenství jsem je neměla a otěhotněla jsem. možná kvůli tomu byl ten potrat. ale do 8. týdne těhotenství je jedno jestli ty injekce pícháš nebo ne. sestřenka je má taky a otěhotněla i bez nich a dopíchávali se injekce, až se zjistilo, že je těhule. kdo Ti řekl, že to nevyšlo kvůli tomu? teda nevím, ale mně bylo vysvětleno že ty injekce mají vliv až od toho 8. týdne, že se plod začne vyživovat přes placentu.....a když si trombofilik, tak ta placenta "se ucpe" a přestane se plod vyvíjet. ale do osmého týdne je prý úplně jedno, jestli ten heparin máš nebo ne. to mi řekl můj doktor.

suzik161
autor
15. led 2014

@petpeta7
@doko
@pipinka Tak jsem doma, těhotenství zatím žádné neviděl, ale možné je prý všechno. Docela jsme se dneska nasmáli 😀 jinak jsem dostala 3dávky Puregonu, myslím, a pero, takže teď čekat až MS dorazí, nebo spíš ať nedorazí 😀 děkuji za podporu

doko
15. led 2014

@suzik161 čemu jste se tak smáli? 😀 to je dobře, člověk to musí brát s humorem 😉

suzik161
autor
15. led 2014

@doko Jak jsme tam přišli, tak jsem šla na záchod a manžel měl zase připomínky, že jsem kropenka. Pak jsem šla na utz a doktor mě poslal zase na záchod, že nic nevidí 😀 Pak jsme se smáli, že pro mě dnes připravil trochu tělocviku. Pak se nás ptal, jestli jsem měla ovulaci, tak jsme mu vše řekli a smáli jsme se u toho všichni. Když jsem mu řekla, že jsme se snažili 3 dny, tak se podíval na manžela a začal se smát, bylo mu asi jasné, že to nebylo moc dobrovolné. Takže jsme se pobavili 😉

catchulinecka
15. led 2014

dobrý večer holky, já nemám nic zajímavého, jen že jsme byli konečně dneska poprvé na klinice, ten pan doktor Machač je fakt borec 🙂 celkem mi dal chuť do toho všeho jít a hlavně, že je velká naděje na úspěch. Zatím ale nevím nic moc konkrétního, jen že manžel je úplně v pořádku a já mám prostě nepravidelný cyklus ☹ a neovuluju, tohle je asi ten problém, takže máme přijít na konci měsíce a dáme se do toho. Začíná se něco dít i u nás, jupíííí!!!!

doko
16. led 2014

@suzik161 tak to je dobré 😀 doufám, že se taky v pondělí budu smát 🙂
@catchulinecka jak jako nic zajímavého? 😲 vždyť první návštěva na klinice je důležitá 😉 konečně se nám ten leden rozjíždí 😵

doko
16. led 2014

@gittynka ahoj co ty? jak se máš? pořád čekáš na mrchu, nebo už dorazila? 🙂

pipinka
16. led 2014

@doko nevím já tomu nerozumím,ale tohle mi řekli na hematologii. já se v tom nevyznám. zítra už jdu do práce a mám směny docela v pohodě, zatím mě šetří 🙂

doko
16. led 2014

@pipinka já taky nevím, jen jsem ještě neslyšela, že by to měl být důvod k neotěhotnění. schválně uvidíš, co Ti řeknou v CARu 😉 tak to je fajn, že jsou na Tebe hodní a snad než začnou být zlí, tak jim zdrhneš na druhej pokus 😀

doko
16. led 2014

holky tak já začala špinit, myslím, že to nevěstí nic dobrého ☹ ☹

gittynka
16. led 2014

@doko ahoj holka...jenom špiníš? To by nemuselo vadit ne, to se snad stává, zkus si radši testík a zavolej do caru.. jinak já čekám čekám, teda spíš jsem dočekala, dnes špinění a už mě bolí bříško, volala jsem ted do caru od soboty mám píchat a v pátek příští na první ultrazvuk, tak vás budu informovat, jak to zvládám, je mi do breku myslela jsem si naivně, že se nám to třeba ted po tý operaci povede přirozeně, ale byla to hodně naivní představa když mám nefunkční vejcovody a přítel 2% dobrých spermií ☹ ☹ nálada na hovno...