Čekáme první miminko

doko
14. únor 2014

ahoj holky, chtěla bych vytvořit diskuzi pro všechny těhulky, co čekají na narození svého prvního potomka 🙂 myslím, že společně by nám to třeba lépe utíkalo 😉

doko
autor
4. bře 2014

@aarriel
@gittynka holky díky 🙂 já jsem pořád jak pro drogama 😀
@rumca gratuluju k dobrým zprávám 😵

rumca
5. bře 2014

Taky přeji všem maminkám aby jejich zlatíčka byly zdravé 🙂 a jak se říká tady na moravě hodně žravé 🙂

doko
autor
6. bře 2014

@gittynka ahojky gituš, tak jak se těšíš zítra na mimouša? 🙂 v kolik zas budete muset ráno vyjíždět? zase nějak brzo? ☹

gittynka
6. bře 2014

@doko ahojda 🙂 hele tesim se, ale i mam obavu nebo spis nejistotu, aby bylo vse OK 🙂 tentokrat to mame o hodku dele, tak budeme vyjizdet nejak po pul sedme a to uz se da 🙂 akorat me je teda porad soufl od zaludku, sice nezvracim, ale pritel se mi uz smeje, kdyz vidi, jak mi to porad natahuje a krivi pusu 😀 😅 jinak dobry, jo a kdyz to dobre dopadnem tak se chcem mrknout vedle na veletr Prodite 🙂 je to tam v jedne budove, asi nic velkeho, ale my nic kupovat ani nechcem, spis na cumendu 🙂 mame to hned vedle- Reprofit Hlinky, takze koukam na tu kulatou budovu 🙂 tohle je mylsim ve Vecku a co ty? Co delas cele dny?

doko
autor
6. bře 2014

@gittynka no já sem teď ani moc nechodím, manžel má týden dovolenou, tak si ho užívám 🙂 strašně mi ten čas s ním utíká ☹ na ten veletrh jsem chtěla taky, ale neprošlo to 😀 prý bych chtěla hned všechno kupovat 😀 přitom když jsme jeli ze screeningu, tak jediný kdo Elišce něco nakupoval byl manžel 😀 tak mi pak musíš napsat, co se Ti tam líbilo a nějaký tipy 😉 zítra na Vás budu myslet, ať kontrola dobře dopadne!! mě čeká poradna za týden, ale začínám se na malou docela těšit. mně je taky pořád ještě špatně .....už ne tak často, ale včera jsem měla několikrát namále. ti chlapi jsou pěkný potvory- můj z toho má taky strašnou srandu 😖

aarriel
7. bře 2014

Tak jsem se objednala na NT screening a pak doktor prý ze zásady pohlaví neříká ☹

doko
autor
7. bře 2014

@aarriel 😲 jakto? možná to je nějaké pracoviště, kde nemají tak dobré vybavení a nepůjde to s jistotou poznat ☹ tak Tě nechce plašit. my se schválně s manželem objednali na prenatální diagnostiku přesto, že u nás v nemocnici ty vyšetření dělají taky, ale nejde tam toho tolik vidět 🙂 tak jsme si trochu "zajeli" 🙂 tak hlavní je, aby miminko bylo zdravé 😉

gittynka
7. bře 2014

@doko ahoj holka 🙂 promin ze pisu az ted, jsem se k tomu za cely den nedostala 😵 u nas vse OK, prcek ma pres centimetr a busi mu srdicko 🙂 byl dost v rohu, takze mam sice fotecku ale je to jako rozmazane, nic moc tam neni videt. Jinak ptala jsem se na to pocitani a bylo mi receno, ze pokud bylo OPU 12. den a nebyl to nejak umele rizeny cyklus- jako ze mi nemuseli vyvolet menstruaci atd. tak mam pocitat podle menstruace, ze pry je to jedno a ty 2 dny nehraji zadnou roli. Prcek byl dnes podle ultrazvuku na 7+1 coz presne odpovida na muj den posl. menstruace 🙂 ale myslim, ze jeden den sem jeden den tam 🙂 stejnak se to kdyztak bude upravovat podle velkeho UZ, hlavne ze je Ok. Stavili jsme se asi na hodinu na tom veletrhu, bylo toho tam dost, kdybych byla v pokrocilejsim stavu tak tam necham urcite hodne penez 😀 ale takhle jsme spis opravdu jen obhlidli i kdyz mi Vasek rekl, hlavme ne ze budes chtit neco kupovat... No obchazeli jsme a najednou jsme narazili na ceske kocarky Patron - puvodni firma Liberta a ty se nam tak zalibili, ze me vasek premlouval at ten kocarek koupime, navic meli 20% slevu-veletrzni cenu 😀 takze to nakonec bylo presne naopak a ja ho musela premlouvta at jeste pocka, ze je brzy 😀 pani co tam u toho byla, se celkem dobre bavila... A pak nam rekla, ze maji vzorkovnu v Olomouci a ze jeden vikend v mesici je sleva 20% na kocarky, takze jsme se domluvili, ze se tam stavime az budu trosku v pokrocilejsim stavu 🙂 dostala jsem spoustu casopisu Betynky, Maminka, Katku a Svet zeny, takze mam co cist a samo nejake slevy, coz asi ja nevyuziju a ruzne prospekty a vizitky, ale jo, vybrala bych si tam veci 🙂 chtela jsem autopas, ale ten jsem nevidela, ale urco tam taky nekde byl, bohuzel Vasek uz pak spechal do prace 😖 ale co jsem si tam dala jahody cerstve s bananama na takove tlustsi spejli napichane a obalene v belgicke cokolade - jakoby fondue, jez to bylo taaaaaak dobry ty jahudky nemely chybu, takze vlastne fajn den.... Na posledni kontrolu do CARU frcime za mesic 8.4. a prej uz se mam objednat ke svemu doktorovi tak tam budu v PO volat ... 🙂

doko
autor
7. bře 2014

@gittynka tak to jsou samo dobré zprávy 🙂 jsem ráda za Tebe i za miminko!! to jste museli mít hezký den!! a s tou špejlí mi nedělej moc chutě,jo? 😀 ale dala bych si jen ovoce bez čokolády (dneska jsem zjistila, že jsem přibrala 1,5 kg) 😉 tak je fakt, že dva dny nic nejsou. mně stejně vždycky doktoři říkali, že to nejde úplně přesně na den změřit. prý je oficiální až ten datum ze screeningu, ale mně to zůstalo stejné po celou dobu 😀 Tvůj tak chtěl utrácet,jo? je fakt, že na kočárek by bylo opravdu hóóódně brzy. to já dneska dělala čistku šatníku- vše co neobleču nebo mi z toho leze břicho nebo nedopnu šlo pryč......no co myslíš? zůstaly tam 4 trika a jedny těhotenský kalhoty 😖

gittynka
7. bře 2014

@doko z toho si ted nedelej vunec hlavu Vasek do me celou cestu hucel ze jako musim poradne jist a ja rikam, to budu ale jak spek a budes mi to vycitat... Prej: to urcite, ted snad na postave nezalezi, prcek musi mit hodne jidla, aby rostl, no proste nejak ho to zacalo fakt brat 😀 coz jsem samo rada... 1,5 kg to neni nic, to vubec neres ja uz to mozna taky mam nahore, nevim musim se zvazit az budu zas u nasich 🙂 neda se nic delat draha doko, budete muset jit na nakupy 😀 takovy krasnyho obleceni co ted delaji pro tehotny 😀 musis zkasnout chlapa doma 😀

aarriel
7. bře 2014

@doko Prej to neříká nikomu, protože je ještě malá pravděpodobnost, že se trefí určitě a nechce aby se pak maminky na to upínaly a pak za ním chodily, že jim to neřekl dobře. No tak to budu muset ještě vydržet... Samozřejmě že je důležitější aby byl zdraví, ale já jsem tááák zvědavá 🙂

doko
autor
7. bře 2014

@gittynka no já neřeším váhu, ta je mi jedno, ale spíš to, že nemám co na sebe 😀 na manžela musím pomalu, chci teď do nového bytu nové truhlíky a květináče, jen co jsem počítala základ, bude to něco přes 3 000 😅 aby se mi z toho chudák nezbláznil 😉 to je pěkné, že má Tvůj o Tebe takovou péči (teda spíš o mrňouse). já mám někdy pocit, že ti chlapi, když ty mimča vidí na utz, tak jim začnou konečně připadat opravdoví. mně taky muž dneska psal smsku: ahoj holky moje, jak se dneska máte (musel dneska do práce ☹ )....a pořád Eliška to a Eliška tamto 🙂

doko
autor
7. bře 2014

@aarriel no tak je to, jak jsem si myslela, že to tam ještě moc dobře nevidí na tom jeho utz 😉 to se mu ani nedivím, kdybych si nebyla jistá, to bych taky neříkala 🙂 těhotný maminy dokážou být určitě pěkně nepříjemný pod návalem hormonů 😀

aarriel
7. bře 2014

Jo to dokážou 🙂 No nic, tak si počkám pár týdnů, já to vydržím, ale tatínek bude asi víc netrpělivej než já 😀 Navrhl, že mu zkusíme přinést flašku 😀

doko
autor
7. bře 2014

@aarriel 😀 😀 vy jste teda!!! u nás to chtěl taky říkat manžel- já si dokonce chtěla nechat překvapení až do porodu, ale neprošlo mi to ☹ to vydržíte a nebo běž na screening někam, kde to říkají 🙂 stejně když mimčo bude blbě natočené, tak nikdo nic neuvidí!!! to jen ta naše nezbednice roztahovala nohy jako by se nic nedělo 😀

doko
autor
14. bře 2014

ahoj holky, jak se máte? 🙂 taky máte venku tak krásné sluníčko? 😵 ale dneska prý naposledy ☹ a co Vaše miminka?

gittynka
14. bře 2014

@doko ahoj doko 🙂 prcek se ma asi dobre, ale na me si to vybira, je mi cele dny zle ☹ a nejhorsi je to vecer, za cely den se to pekne stupnuje... Uz i zvracim ☹ nemá na nic chut a kdyz jsem hladova tak zvracim, tak do sebe nacpu kousek neceho a zas me pali zakudek a zaha, jako ja si nevyberu 😀 u nas je taky krasne pocasi 🙂 kazde odpolko chodim ven s Oskym, tak si to uzivame, pokud mi je zrovna aspon malinko lepe, jinak hodne lezim a spim

doko
autor
14. bře 2014

@gittynka chudino 😀 to zní hrozně, to co píšeš 😀 ale já se Ti nemám co smát, včera jsem přijela z kontroly a pozvracela jsem se 😀 a to jsem si myslela, že už mám klid. u mně to není tak hrozný, jak to bylo, ale sem tam je mi taky šoufl. se Oskar teď má, když Tě má pořád doma 😉 a kdy jdeš na další kontrolu?

gittynka
14. bře 2014

@doko no hele mám toho ted víc. 24. 3. jdu na první část screeningu - krev a malý ultrazvuk - tady musíme jezdit do nemocnice, muj gyndař to v ambulanci nedělá, 1. 4. jdu ke svýmu gynekologovi na kontrolu a 8.4. jedu naposled do Brna do caru, na tu druhou screeningovou část říkal, že me objedná nejak ve 12. týdnu. No však já jsem se chtela pořád objednat k tý zubařce, ale prostě ted nemám odvahu, jak je mi porad zle, natahuje mi desne i čistení zubu. Nastesti me zuby vubec nebolej - musim zatukat, ale zatim bych nevydržela aby se mi 20 minut hrabala v puse a já ji měla otevřenou...musim aspon 2-3 tejdny počkat než přejdou ty nejhorší nevolnosti...jo Oskar si to jinak náležitě užívá, pořád by se mazlil, přítel nam to pekne závidí, ale stačí když me vidí jak ženu na wc a už mě lituje, si asi neuvedomuje že takhle trpim celej den 😅 ale jako jo...co bych pro prcka neudelala, že jo 🙂 hlavne at je OK 🙂 a u tebe kontrola v pohodde?

doko
autor
14. bře 2014

@gittynka 😕 ty ty doktory máš, aby ses doma nenudila,co? 😀 ne ale vážně, čeká Tě toho dost, ale aspoň člověk ví, že je pod dohledem 😉 s těma zubama jsem to měla stejné......dokonce jsem musela přestat používat ústní vodu, protože jsem to vyplachování pusy vážně nedávala. a jednou jsem si kartáčkem čistila zadní stoličky a už to letělo ☹ ale teda zubaře jsem zvládala v pohodě 😉 tím, že tam jsem v pololehu a ještě se zakloněnou hlavou dozadu mi to nepřišlo tak strašné. já jdu k zubařce zase za 10 dní. toto těhotenství už potřetí 🙂 jo já na kontrole dobrý, malá včera na utz ukázala akorát šlapky (moc nechápu jak tam byla natočená) , tak ji doktor trochu šťoural, než ji našel hlavičku a tělíčko....byla hóódně divně stočená 😀 ale hlavně, že roste a je v pořádku, ať se v břiše válí jak chce. příští týden jdu na krevní testy, kvůli RH mínus- zkontrolovat protilátky plus nějaké další věci. a na další kontrolu jako takovou až 10.4.- ale zase zjišťuju, že čím méně těch kontrol mám, tím méně mě to stresuje 🙂

doko
autor
27. bře 2014

@gittynka těhule co pořád děláš, že se ani neozveš? 🙂 prosímtě potřebovala bych od Tebe poradit.....neslyšela jsi někdy o tom, že po IVF je vysoké riziko rakoviny? nejčastěji prsu? po těch umělých hormonech apod.? já jsem z toho docela v šoku, ta informace se ke mně dostala teprve minulý týden. v CAR mi samozřejmě nikdo nic neřekl a i kdyby na tom bylo něco pravdy, asi by se s tím moc nechlubili ☹ nevím, možná to není pravda, já něco takového teď slyšela poprvé. tak by mě zajímalo, jestli k tomu třeba nemáš nějaké info nebo tak.

gittynka
27. bře 2014

@doko jo mam ptala jsem se na to konkretne protoze rak. mame v rodine a dokonce i rakovinu prsu.. Dr. mi rekl, ze se o tom spekuluje asi tak jako o hormonalni antikoncepci, ale ze to vedecky potvrzene nebo podlozene neni... Navic toto se tyka asi hlavne tech, kdo absolvujou ivf opakovane, rikali mi, ze jedno ivf navic s davkami hormonu jake jsem mela (125 jednotek-coz je temer nejnizsi davka co davaji) se toho nemam obavat... Takze to jsem uplne vypustila... Vzpomne si jak sla ta informace o hormonalni antikoncepci ze zpusobuje trombozu a i se o ni pochybuje co se tyce rakoviny, takze ono je to nadsazene neboj se

gittynka
27. bře 2014

@doko jinak ja jsem v pohode, teda v ramci moznosti, nevolnosti stale trvaji i kdyz ne tak velke... V pondeli jsem videla prcka je velky jak jahoda-3,4 cm 🙂 poprve to bylo miminko a ne jen flicek-proste fakt ruce nohy mega hlava 😀

doko
autor
27. bře 2014

@gittynka tak já měla "jen minimálku" tak teď to neřeším, ale časem určitě budeme chtít druhé a nanuky nemáme, takže počítáme, že nás určitě ivf ještě čeká. no nadšená z toho nejsem 😀 to právě všude čtu, že to není podložené a vědecky dokázané a tak. ale kdoví jestli to tak není jen proto, aby se nerozpadl ten byznys.
jojo ta mega hlava je nejsrandovnější 😀 ale neboj, za chvilku se to dorovná 🙂 tak hlavně, že se máte s mimískem fajn.

gittynka
27. bře 2014

@doko hele ja si myslim ze tohle mi tak neublizilo jako tech 10 let co jsme brala ty hormonalni s prominutim sracky-antikoncepci, to je podle me zlo dnesni doby, nehorazny byznys, kdyby tohohle nebylo tak by mozna ubylo IVFek o tretinu, normlane bych tomu verila kdyz ctuak maji holky problemy s ovulaci a pravidelnosti cyklu

gittynka
27. bře 2014

@doko jinak co jsem slysela tak je pry pekna srajda i ten clostilbegyt-musi se uzivat max 3 cykly pak zas 3 pauza a pak 3 mesice lecba-nemel by se snad uzivat celkove dele jak 6 mesicu ... Ale co je na tom pravdy netusim, pravda je ze ivf je zaprah, ale celkem jednorazovy a kratkodoby

doko
autor
27. bře 2014

@gittynka no já jsem si právě k tomu umělému připočítala taky těch mých 7 let antiny 🤐 tak uvidíme časem, co z toho bude (snad nebude). no to máš určitě pravdu- u mně za to může antikoncepce- já o tom vím, to nám doktor řekl hned na první návštěvě v centru 😠 kdybych ji nebrala, tak jsme se mohli aspoň snažit pokoušet přirozeně. proto jsem rozhodnutá, že už to po porodu nechci ani vidět 😉

doko
autor
27. bře 2014

@gittynka jo to s tím clostíkem máš pravdu- to mi dokonce řekli i v centru......a je to tuším napsané i v příbalovém letáku 😉 proto nechápu když tady čtu, že to některým holkám valí 6 měsíců v kuse apod. 😠 já to měla 2 měsíce a stačilo 😀

gittynka
27. bře 2014

@doko taky jsem tak rozhodnuta, bohuzel nevim co bude ďelat endometrioza, s tou bolesti se zit neda a jinak nez hormonama to asi nepujde resit coz me neskutecne stve, ale uvidime, treba to pujde nejakou alternativni cestou, rozhodne to zase zkusim 🙂

doko
autor
27. bře 2014

@gittynka jsme na tom podobně- PCOS taky nejde upravit nijak než hormonama. ještě je cesta drilling, ale to je dočasné. no až budou mimča na světě, tak už budeme mít konečně klid a trpělivost na tu alternativní cestu 😉 jak píšeš. aspoň to zkusíme 🙂