Čekáme první miminko

doko
14. únor 2014

ahoj holky, chtěla bych vytvořit diskuzi pro všechny těhulky, co čekají na narození svého prvního potomka 🙂 myslím, že společně by nám to třeba lépe utíkalo 😉

gittynka
27. bře 2014

@doko presne 😉 tak hodne dalsich spokojenych dnu s milacky v brisku, je to ale skvely pocit vid? Uplne nepopsatelny, budeme maminkami.... Jsem z toho uplne pryc vzdycky kdyz se nad tim zamyslim do hloubky 😀

doko
autor
27. bře 2014

@gittynka je to moc krásný 😵 strašně už se těším na pohyby. zatím to jde aspoň vidět- vždycky se mi natlačí do jedné poloviny bříška a ta druhá se splaskne....tak ho mám pěkně zešikma 😀 dneska jsem to ukazovala i babičce, tak jsme se tomu smály. ale stejně tam mám pořád obavy co bude a jak bude.....ale víc převládá ta radost 😉 ale s výbavičkou jsme ještě nezačali radši. a kdy Tě čeká screening? 🙂

gittynka
27. bře 2014

@doko prosim te az za3 tydny!!! Hruza vydrzet do 16.4. ... Tak to vis, ze cervik me taky hloda, zvlast kdyz jeste nemam po tom screeningu, ale snazim se byt hodne pozitivni, je teda fakt, tady jak to vedi vaskovi rodice, tak ty uz jsou nateseni a porad o tom mluvi a delaji si srandicky a tak... Takze snad bude vse v poradku... Proste musi, nic jineho si nepripoustim 😉 😀 .... Ated uz jdu chrapat, pul desata je moje obvykla doba 😀 mej se krasne a at pekne rostete 😉 packo 😵

doko
autor
27. bře 2014

@gittynka já myslím, že teď už se o ně budeme bát pořád 🙂 jj vy taky 😉 dobrou!!

opifka
28. bře 2014

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem taky prvomamka s neplánovaným mimčem a někdy mám pocit, že si vůbec neuvědomuju, co se vlastně děje. To jako třeba ležím a říkám si: No jo, budu máma 😀
Všechno se u nás semlelo hrozně rychle, jak pan doktor trefně napsal do kartičky "Otěhotněla spontánně". S přítelem jsme byli chvilku spolu a vlítli jsme do toho rovnou po hlavě. Jak se na to u vás doma tvářili? Musím říct, že jsem se bála přítelovo maminky, ale ta to vzala úplně s pohodou a hrozně se těší 🙂 Bude totiž prvně babičkou.

gittynka
28. bře 2014

@opifka no hehe moje situace se s tvoji vubec neda porovnavat, ja jsem extrem naopak-vytouzene detatko, 11 let s pritelem, 2,5 roku snaha, pak nemoc a nakonec IVF, takze u nas je to vymodlene pro vsechny a jelikoz jsem porad na zacatku, tak kazdy den prijimame s pokorou, jinak ten pocit, ze budu snad konecne maminka je nenpopsatelnej, jak uz jsem psala doko 🙂

opifka
29. bře 2014

@gittynka
Tak to držím palce, mám ve svém okolí pár známých, kteří mají s otěhotněním velké problémy. Sestra má taky vymodlenou holčičku, snaží se o druhé už dva roky a stále nic. I když ty dvě čárky na testu mě rozhodily, ani jednou jsem nezvažovala jít na potrat, prostě na tohle nemám. Hlavně proto ten pocit, že teď nosím něco cenného 🙂 Ale bála jsem se problémů s otěhotněním taky, od mala bojuju se štítnou žlázou a když jsem přecházela do puberty, brala jsem dost silné léky. Shodou okolností má přítel úplně stejný problém, ale jak se ukázalo, buď ŠZ neměla vliv nebo jsme to trefili v dobrý den. Kdo ví...

gittynka
29. bře 2014

@opifka bud rada, me doktor narovinu rekl, ze kdybych otehotnela v 19-20 a nebrala 10 let HA tak nemam s nejvetsi pravdepodobnosti endometriozu a problem otehotnet, takze bud rada 🙂 je to vskutku dar, pro zenu ten nejcennejsi 🙂 a vzdycky se to da nejak poresit a zvladnout, za to tu vzajemnou lasku nam to stoji 😉 jsem stastna ze budu mamca 🙂 i kdyz z toho mam respekt 🙂

gittynka
29. bře 2014

@opifka tu stitnou zlazu hlas hlavne vsude predem, aby treba vysetrili mimco az se narodi, abyste nemeli zbytecne komplikace 🙂 jinak si myslim, ze tohle maji snes dr. dobre zmaknute

opifka
29. bře 2014

@gittynka
Myslím, že HA na to taky měla vliv, po osmi letech jsem vysadila a bylo mi daleko líp, i když MS byla tedy strašná. Dva roky se nic nedělo a po dvou letech jsem do toho vlítla. Jsem hrozně ráda, že se to stalo, přeci jen jsem měla velké obavy, jestli vůbec se to povede. Pravda je, že kdyby to bylo později a já byla starší, mohl ten problém být větší. Už se nemůžu dočkat 🙂

Jinak se ŠZ asi bojovat budeme všichni tři i nadále, přítel stále bere léky, já teď dočasně po dobu těhotenství, jinak už ne.

gittynka
29. bře 2014

@opifka tak to drzim pesti, at je to pokud mozno s co nejhladsim prubehem 🙂 jojo HA je zlo, hestli budu mit dcerku, tak se ji od toho uplne pokusim ochranit, i kdyby mela mit deti v 18... To same antibiotika jine sr.... ktere zapadni lekari tak radi predepisuji

petulikaa13
29. bře 2014

@opifka Ahojky, tak jsem na tom trošku podobně jako ty 🙂 Jsem s přítelem rok a půl a taky čekáme první a neplánované mimčo...stalo se to náhodou, když jsem byla po operaci, tudíž oslabený organismus po narkóze, do toho ATB proti zánětu a během pauzy mezi antikoncepcí jsem zapadla. (A to jsem se před třemi lety snažila s bývalým přítelem o mimi téměř rok a nic, doktor mě strašil, že nemám ovulaci a budu mít s otěhotněním problémy). Taky mě dvě čárky na testu rozhodily, přítele úplně, měli jsme úplně jiné plány a taky obava, aby bylo mimčo zdravé! Teď jsem 22t a jsem neskutěčné rádá, že to mimi budeme mít. I přítel se těší. Nová kapitola našeho života a hlavně když tu moji princezničku cítím, jak v tom břichu řádí, nemůžu se na ní dočkat. Ale taky mi asi nedochází co vše mě čeká...Mám radost i strašný strach, abysme to zvládli 🙂 🙂

opifka
29. bře 2014

@gittynka

Přitom bych dneska čekala, že HA už nebude takový problém. Nerada bych se k ní vracela po porodu, ale bojím se, abychom do toho nevlítli znovu 😀

@petulikaa13
To my nejsme spolu ani rok, ale zvládá to dobře. Pořád mi ochmatává bříško a jakmile zahlásím, že se malý vrtí, tak hned letí a chce ho cítit 🙂
To je gól, já se s bývalým taky snažila a vůbec nic celý rok! Propadala jsem panice, přitom s novým přítelem to šlo fofrem. Já se trochu bojím, abych měla vše, co bude potřeba, konzultuju to se ségrou, ale ta pokaždý mávne rukou a řekne: To neřeš, to máme!
Takže momentálně mám jen pár hadříků od babiček, tetiček, nějakou tu hračku a usínacího medvídka 😀 Začínám se docela plašit, teď už to bude jak blesk a hurá rodit.

petulikaa13
29. bře 2014

Taky mám jen hadříky, jedno balení plínek a jednu hračku 😀 teď nás čeká ještě rekonstrukce kuchyně a pak rychle nakoupit co bude třeba...ale co bude třeba a co jsou zbytečnosti??? 😀 😲 nepotřebuji mít všechny vymoženosti, které mi zaplní celý byt a pak to ani nebudu potřebovat.... a pak se uklidním: kdysi taky nic nebylo a všichni jsme vyrostli a měli jsme lepší dětství než teď s těma vymoženostma 🙂

petulikaa13
29. bře 2014

@opifka Taky mám jen hadříky, jedno balení plínek a jednu hračku 😀 teď nás čeká ještě rekonstrukce kuchyně a pak rychle nakoupit co bude třeba...ale co bude třeba a co jsou zbytečnosti??? 😀 😲 nepotřebuji mít všechny vymoženosti, které mi zaplní celý byt a pak to ani nebudu potřebovat.... a pak se uklidním: kdysi taky nic nebylo a všichni jsme vyrostli a měli jsme lepší dětství než teď s těma vymoženostma 🙂

opifka
30. bře 2014

@petulikaa13

No rekonstrukci do toho, to je taky paráda. My potřebujeme dokoupit dost věcí do bytu, jako nějaký menší skříňky a hlavně postel, jenomže nemáme auto a já se chystám vzít Ikeu útokem 😀
Právě taky netuším, co budu životně potřebovat a co mi bude jen ležet ladem a skladem. Hlavně se mi to ani do bytu nevejde, máme podkrovní a je pidi, takže to bude tak tak pro nás tři.
S tím dětstvím souhlas, dodnes si pamatuju, že má nejlepší hračka byly mamčiné dřeváky a spodní šuplík s kuchyňským náčiním 😀

aarriel
31. bře 2014

Ahoj holky. Taky čekám první mimčo. Chtěla jsem se zeptat, vyznáte se v těch látkových plenkách, co jsou teďka? Já pamatuju ty klasický čtverce, který se skládaly a teď na to koukám jako puk, co to je teď za vkládací plenky a vše v jednom a tak. Ty jo, vůbec nevím co pořídit pro mimčo 😒

doko
autor
12. kvě 2014

ahoj holky, nemáte některá tip, kde koupit kabátky pro miminka bez kapucí? 🙂 (ať už internet nebo kamenná prodejna) nemůžu je nikde sehnat ☹ všude cpou ty kapuce, ale nechci malé krčit pod páteří kapuci.

bobinaa
12. kvě 2014

Ahooooj, ráda bych se k Vám přidala - taky jsme čekatelé na 1. mimi (já jsem dnes 25+4) a pohlaví zatím stále nevíme 🙂

bobinaa
12. kvě 2014

@doko Ahoj, jestli můžu doporučit, tak já skoro vše objednávám ze http://www.sweetbaby.cz/

doko
autor
12. kvě 2014

@bobinaa ahoj vítej 🙂 díky za tip,ale přijdou mi tam ty samé oblečky dražší než na http://www.mamitati.cz/ . ☹ měla jsem představu bavlněného kabátku, nějakého pevnějšího, ne úplně tenkého (na podzim a zimu) ale nemůžu nic takového sehnat. koupila jsem jeden takový náhodou a teď bych jich chtěla víc a ne a ne na ně někde narazit 😀

bobinaa
12. kvě 2014

@doko Ono je to vesměs podobný 🙂 a tady po bazárku ses dívala?? kdy máš termín?

doko
autor
12. kvě 2014

@bobinaa termín mám 6.9. 🙂 a ty? no právě bazárkové věcičky už nechceme- pár jich máme a to stačí. teď chceme nakupovat nové, ať to máme tak nějak namíchané, ale teda v dnešní době koupit něco bez kapuce mi přijde nemožné 😀 hlavně ty kabátky....máme velký byt v cihlovém domě, tak se bojím, jak to tam bude přes zimu (ta nás tam teprve první čeká), chtěla jsem mít v zásobě i nějaký teplejší oblečky 😉

bobinaa
12. kvě 2014

@doko Tak to je rozumný 🙂 Já bych měla rodit v půli srpna, ale doufám. že to bude malinko dřív.. Už kvůli těm bodýčkám, co jsem koupila 😀 mám jich hodně letních-jsem se nějak rozjela při nákupech... 😀

doko
autor
12. kvě 2014

@bobinaa já myslím, že i kdybys rodila v polovině, tak budou ještě pěkná vedra 🙂 no ty nákupy jsou šílené co? někam vlezeš a nemůžeš se zastavit 😀 já ještě v pohodě, ale manžel je jak rozjetá mašina......nakupování nenávidí, ale co se týče věcí na malou mám z něj pocit, že má potřebu vybrat celé kojenecké oddělení 😉 a pořád chodí se seznamem, co ještě máme koupit. já třeba bodýčka s krátkým rukávem nekupovala, ale moje mamka se nechala minulý týden unést a nějaký koupila. když to neupotřebíme teď-schováme to pro druhé mimi 😀

bobinaa
12. kvě 2014

@doko 😀 😀 Takže čekáš holčičku? Já celou dobu snila o chlapečkovi, ale když koukám na ty hadříky, asi bych taky chtěla holčinu 😀 Jinak manžel se k tomu zas staví tak, že je mu úplně jedno, co koupím, takže mám volný pole působiště 😀 😀 Základy už máme nakoupené, ještě pár drobností a můžu rodit.. 😉

doko
autor
12. kvě 2014

@bobinaa jojo holčičku 😉 já myslela, že to bude kluk jako buk, ale doktor mě už v 14. týdnu vyvedl z omylu, že to je na sto procent holka. a pak už se to jenom potvrzovalo 🙂 tak to Ti moc závidím, my máme jen pár oblečků (ještě ani ne všechny od té nejmenší velikosti) a to je vše ☹ začínám z toho být nervózní.....koupili jsme nový byt, tak se postupně stěhujeme a na výbavičku nám nezbývá tolik času ☹ ale pořád si říkám, že to snad nějak stihnu.

bobinaa
12. kvě 2014

@doko Já myslím, že jestli máš něco na převoz z porodnice a pár kousků navíc, tak to na to nejhorší stačí... a v dnešní době, kdy sedneš k netu a vše ti přijde až domů, není problém mít do dvou dnů nakoupeno vše! Druhou otázkou je, kde na to furt brát 😀

doko
autor
12. kvě 2014

@bobinaa finance jsou kapitola sama o sobě 😀 to je vážně výhoda, že kdyby bylo nejhůř, objednám z netu. no ale stejně bych to pak ráda měla nachystané dopředu. ať si to trochu "užiju" 🙂 ale já myslím, že až se nastěhujeme, tak když se do toho opřu, tak to stihnu 😉

bobinaa
13. kvě 2014

@doko Tak budu držet palce, ať vše stihneš s předstihem.. Je fakt, že já se taky chodím do skříně aspoň na ty věcičky dívat - jak jsou malinkatý a ňuňavý 😀