Čekáme první miminko

doko
14. únor 2014

ahoj holky, chtěla bych vytvořit diskuzi pro všechny těhulky, co čekají na narození svého prvního potomka 🙂 myslím, že společně by nám to třeba lépe utíkalo 😉

gittynka
17. únor 2014

@doko hele nenudim dnes jsem byla ve skole s papirama, zak se me ptali jestli se jim nevratim do prace... Tak jsem jim rekla ze snad ne, ze mam odpocivat 😀 budou muset nekoho nabrat s pracaku, coz chapu je pro ne neprijemnost ale jak jsem tam vesla a ty deti rvaly o 106, pulka kaslala bez zakryti ust, tak se mi az nevolno z toho udelalo... Ty jo zlaty klidek doma... Jojo venku jsme byli 🙂 ten nas ctyrnohy rarach si to naramne uzival a ted tu uz dve hodiny chrupe, jeste se ani nevzbudil na veceri -coz nechapu

doko
autor
17. únor 2014

@makiska1 no už by mohlo být vše dobré, vážně bych se nezlobila 😀 já byla na utz ve středu minulý týden a taky vše bylo ok, tohle mimi přesně na den odpovídá- nějaké vzorové 😀 a na screening jdu právě až 4.3. ☹ je tam hrozně dlouhá pauza. no dala jsem se na vojnu, musím bojovat 🙂 jojo taky do Pronatalu.....akorát jsem se neodvažovala zeptat ke komu, sestra byla jakási nepříjemná, tak jsem se s ní nechtěla moc vybavovat. Vlašín je prý super, všichni ho hrozně chválí a radili mi, abych se objednala k němu, ale přijde mi to zbytečné, někoho se dožadovat, když je to jen jednorázové vyšetření 😉

makiska1
17. únor 2014

@doko to víš že bude 🙂 vše zlé jsme si už vybraly, teď už bude jen dobře 🙂 jj, ty přestávky mezi kontrolama mi taky přijdou šíleně dlouhé, proto jsem byla i na kontrolním utz před dvouma týdnama, řekla jsem doktorce, že po tom, co se mi stalo, chci mít jistotu a radši přijdu pětkrát, než pak to zase zjistit po třech týdnech... Jinak já měla právě recenze na Vlašína, takže jsem si tam zavolala a řekla že se chci objednat přímo k němu, a v pohodě, sestra nic neříkala, zeptala se na PM a dala mi termín, hotovo 🙂 tak jsem zvědavá, jestli je fakt tak dobrej, jak se o něm říká 🙂 těším se na mimino, zároveň mám strach no... ale ... jak říkám, vše bude určitě dobré!!! 🙂

me79
17. únor 2014

@doko
@makiska1 holky, muzu se zeptat, jak casto chodite ted v tehotenstvi na kontroly? Vcetne UTZ?

makiska1
17. únor 2014

@me79 na prvním utz jsem byla 7+2, na druhém kontrolním utz 9+0 a na třetím 11+1... já chodím co dva týdny, protože mám strach po první zkušenosti.... 🙂 teď jdu pozítří na NT, to budu 13+1, a příští týden jdu do poradny, to budu 14+1... no a pak mě určitě objedná až za 4 týdny, ale to už budu mít to nejhorší za sebou, takže už budu snad celkem v klidu 🙂

doko
autor
17. únor 2014

@makiska1 tak uvidíš, já myslím, že za něco tu dobrou pověst určitě má 😉 já jsem zvědavá u koho skončím. ale je mi to docela jedno, jen ať to dobře dopadne. jo mně ty pauzy mezi kontrolama taky přijdou nekonečný......ale minule jsem taky byla na kontrole, vše ok- krevní testy i moč i utz a za tři dny bylo po všem. takže ono ani z těch utz nezjistíš úplně všechno.
@me79 no já byla poprvé v 9.tt a pak v 11.tt (mezitím jsem měla ještě dva utz, protože jsem ležela v nemocnici s hematomem, tak kvůli hospitalizaci). a objednaná na další kontrolu jsem až na 15.tt 😖 přijde mi to málo, vzhledem k tomu, že mám rizikové 😠 ale co nadělám?? jak často máš ty?
@gittynka jsi ho totálně zřídila 🙂 ještě, že jsi doma, ty kašlající děti by pro Tebe asi nebyly moc dobré... 😉 jen doma pěkně odpočívej a nabírej sílu.....až nám to bude řvát doma v postýlce, už se nevyspíme 😀 😀

me79
17. únor 2014

@makiska1 Dekuji. Ja byla na prvnim UTZ v 6.tydnu, na dalsim pak v 11+5 a dalsi me ceka v 17. Pak mimo krevní testy, triple a papp test, ovsem žádná návštěva poradny. Jen me to zajimalo, jelikoz žiji v zahraničí a vubec nevím, jak to v tehotenstvi chodí v CR a hlavne kolik se platí za UTZ a kontroly. Ja Mam do konce tehotenstvi naplánované (pokud nebudou potíže) jen asi jeste 3-4 návštěvy.

me79
17. únor 2014

@doko díky! Bud v klidu 🙂 Jses na tom s kontrolami lepe než ja 🙂)) Drzim palce, at je vse uz jenom ok! 🙂

doko
autor
17. únor 2014

@me79 i já Tobě 🙂 ale hodně jsem od holek tady na MK četla, že v zahraničí ty kontroly nejsou moc časté. jinak tady se za utz a kontroly neplatí nic 😉 těhotné jsou osvobozené od poplatků.....aspoň něco. akorát teda ten screening si musíme platit (1 500 Kč).

makiska1
17. únor 2014

@doko no, to je pravda, že ani častá kontrola nic neznamená ☹ ale jak říkám, teď už bude určitě vše ok 🙂 dám potom vědět, jaký byl Vlašín 🙂 to je jasný, ať je doktor jakýkoliv, hlavně ať výsledek je správný 🙂 a v tom Prenatalu jsou určitě dostatečně kvalifikovaní všichni 🙂

makiska1
17. únor 2014

@doko
@me79 nooo já teda platím... každou návštěvu gyndařky, protože prý zdarma jsou až poradny, a do těch se chodí až od 2.trimestru... takže já platila teď dvakrát, pouze za ten jeden kontrolní utz jsem neplatila, to mi řekla mudr že nic nechce, že to byl jen rychlý utz... potom ten screening, ten je 1450 kč, a jinak za každou fotku z utz platím 50 Kč... no a jinak teda kontroly bývají tak, že se jde na první utz kolem toho 7tt aby bylo srdíčko, pak kolem 11 tt na kontrolní, zda je vše ok, a pak každý měsíc až do porodu do poradny.... a jinak jsou tři velké ultrazvuky... v tom 12-14tt, druhý je 19-21tt a třetí 29-31tt... a pak už se většinou utz nedělají, jen se poslouchají ozvy miminka do porodu....

me79
17. únor 2014

@makiska1
@doko Dekuju holciny! Vidim, ze nekde se neplati, nekde neco ano. No budme my Cesi jeste radi za nase ceske zdravotnictvi a nelamentujme nad 30Kc platbou u lekare. Ja ted platim za kazdou navstevu gyndy vcetne UTZ 180 E. Screening zdarma, krevni testy 99E. Verte mi, ze je mi z toho smutno, ale nenadelam nic.

doko
autor
17. únor 2014

@makiska1 😲 😲 to vážně??? já teda neplatila nic ani u minulé dr. s tím prvním těhu a teď taky ne.....a když jsem ležela v nemocnici, tak tam jsem taky neplatila- všude jsem slyšela jen to samé- jste těhotná, vy nic neplatíte. to teda čučím, že musíš platit. a fotky z utz mám taky zadarmo 😉
@me79 a kde jsi v zahraničí? 🙂

makiska1
17. únor 2014

@me79 ty jo... ☹ tak to teda my s našima 30 Kč se můžeme proti těm vašim poplatkům jít zahrabat ☹ a kde jsi??? ale zase neodvádíš z platu zdravotní ne? stejně je to děs....

makiska1
17. únor 2014

@doko jojo, zatím platím jak mourovatá 😀 a fotky se u mé gyndařky platí bohužel vždy ☹ co se dá dělat, těch 50 Kč mi za to stojí, aspoň budu mít nějakou památku na mimi v bříšku 🙂 průkazku prý v porodnici odeberou a nechávají si... nechápu proč... ☹

me79
18. únor 2014

@makiska1
@doko Jsem na jihu Evropy a divila by ses kolik procent z platu se odvadi statu!!! Nevim presne ted v %, ale je to vic nez u nas v CR. Tady se plati za vsechno, jedine, co je zadarmo jsou operace a pobyt v nemocnici.

vercula7
18. únor 2014

@makiska1 já teda v první poradně byla už v 1.trimestru

doko
autor
18. únor 2014

@makiska1 no to chápu, já bych to taky platila, jen je to nespravedlivé, že jedna musí a jedna ne 😉 ale s tou poradnou mi to přijde divné, já chodím do poradny od toho, co jsem našla na testu //. to mi přijde, že si to Tvoje dr. trochu "upravila". 😀
@me79 a jak dlouho tam budeš? už napořád? Tě obdivuji, mně by bylo po domově hrozné smutno 🙂 měla jsem možnost jít bydlet do Anglie k mé dobré kamarádce, která je tam už několik let, ale nedokázala jsem to ☹

me79
18. únor 2014

@doko Ano, jsem tu uz naporad. I kdyz ono nikdy nevis 🙂 Nejak se mi uz moc nestyska po CR, jelikoz jsme tam vetsinou dost casto 😉 Nebo rodina leta za nami 🙂

makiska1
18. únor 2014

@me79 ty jo, tak to je teda hrozný ☹ no, sice všichni nadávají na české zdravotnictví, ale když se to srovná s jinými státy, zjistíme, že na tom zas tak zle nejsme... 🙂

makiska1
18. únor 2014

@vercula7 no jako u mudr na gyndě jsem byla v I. trimestru taky, 3x, ale ani jednou to nebyla poradna... to mám teď 26.2. první, a budu už 14+1...

makiska1
18. únor 2014

@doko no, jako taky mi to přišlo divný, protože jsem taky četla, že těhotné nic neplatí, ale asi si to každý mudr dělá po svém :-/ ale co, já se s ní hádat nebudu.... 🙂 teď už bych platit neměla, tak uvidíme 🙂

vercula7
18. únor 2014

@makiska1 to je zajimavé já měla už přímo poradnu v první trimestru

vercula7
18. únor 2014

@makiska1 já měla první poradnu když jsem měla být 11tt ale na poradně dr zjistil že je mimčo už 12tt

vercula7
18. únor 2014

@makiska1 a to mě tam vážili plus odběry,moč a ultrazvuk

makiska1
18. únor 2014

@vercula7 no, evidentně to má každý mudr nastavený jinak, poprvé jsem z toho byla taky trochu překvapená, jelikož jsem si myslela, že těhotné neplatí... no, já zatím platím pokaždé 😀 ale teď už bych snad neměla, uvidíme 🙂

vercula7
18. únor 2014

@makiska1 já taky platila pokaždé ale v poradně už jsem neplatila nic

makiska1
18. únor 2014

@vercula7 je to bordel no 🙂

vercula7
18. únor 2014

@makiska1 akorát je teda fakt že když chci fotku tak u svého gynekologa si vždy za fotku musím zaplatit 50,-

makiska1
18. únor 2014

@vercula7 jojo, taky platím 50kč za každou fotečku... ale za krásný obrázek miminka mi to stojí 🙂 vždycky jí řeknu ať mi udělá fotku a ona půl hodiny fotí a pak vybírá, která je nejhezčí a kterou teda má udělat 😀 sranda 🙂 minule mi udělala čtyři!! a že teda ty další si dá na nástěnku, asi máme nějaké ukázkové miminko 😀