Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

dana1979
autor
20. črc 2010

Ankil - tak na IUI jdu v pátek na 11hod 🙂

ankil
20. črc 2010

@dana1979 super 🙂 a kolik máš foliků, já se to dovím zítra jestli pojedu v pátek, pak písnu

dana1979
autor
20. črc 2010

Mám dva, v každém vaječníku jeden 🙂

ankil
20. črc 2010

jé tak doufám že budou dvojčátka 😉

dana1979
autor
20. črc 2010

No to radši ne!!!!!!!!!!!!!! Úplně by mi stačilo jedno 🙂 🙂 🙂 Mám jen dvě ruce a na Štěpánka už teď někdy potřebuju dvě 😉 Jen ať to už vyjde. A ty se dovíš kdy jestli půjdeš na IUI nebo až na IVF.

okurkaa
20. črc 2010

Dani, co to čtu, moc držím palce 🙂

dana1979
autor
20. črc 2010

Díky 🙂 A co ty a mimika? Jak se máte?

okurkaa
20. črc 2010

Snad dobře, ale už mi začíná trošku harašit. Mám strašný strach, že už nejsou miminka živá a podobně....Tak snad to bude dobré.

dana1979
autor
20. črc 2010

Tak to rychle na takové věci přestaň myslet 🙂 všechno bude fajn uvidíš. A kdy jdeš na kontrolu?

okurkaa
20. črc 2010

No právě že až přístí čtvrtek. Tak snad to bude dobré, taky si říkám, že zbytečně blázním.
Děkuju a a moc držím palce 🙂

ankil
20. črc 2010

@okurkaa jasně, neblbni, takové myšlenky vůbec nepřichází v úvahu, hezky si užívej bobíšku v bříšku, neboj je jim tam dobře
@dana1979 uvidím jak dopadnu zítra, kdyby vše bylo ok tak bych měla jít v pá na utz jestli je tam nějaký folikul /tento cyklus nestimuluji/ a kdyby jo tak zkusíme ještě IUI, žádost na IVF je podaná, takže počítám příští cyklus bychom měli jít dotoho

ankil
21. črc 2010

@dana1979 vše v pořádku, takže v pátek až na 13 hod 😒 , a bude tam asi pořádný nával, žeprej bude ordinovat jen jeden dr.

dana1979
autor
21. črc 2010

Ankil - tak to se neuvidíme...teda pokud nebudu muset taky čekat když tam bude jen jeden doktor ☹ Já stimuluji jen clostylbegitem stojí přes 20Kč a udělá stejnou službu jako injekce 🙂 Tak snad ti výjde i ta IUI a třeba by už IVF nebylo třeba 😉

markee
21. črc 2010

ahojky. Jdu se pochlubit Dnes dva nové přírůstky miminek. Jedno mrně dnes ráno od kamarádky. Holčička Alenka a 3200g a 48 cm(TP měla 31.7.),takže o 10dnů dříve. Prý s ní měla dost práce,ale naštěstí né moc dlouho,skoro nestíhali do porodnice. Už maj druhou holčičku.
No a druhý přírůstek od nevlastní ségry a to je klučík Aleš, 2800g a 48cm(TP měla 18.7.)a narodil se ve 12:30. Blbě jí bylo už od včera odpoledne. Ráno včera byla na kontrole v porodnici a prý to ještě na porod nevypadá. No a v noci ve 23hodin přijeli a narodil se před hodinkou a něco. Teď je na kapačkách-ségra.
No už jseme si dali panáčka na zdraví dětiček a i kvůli tomu,že jsem se začla nějak klepat. Prostě na mě dolehla psychika. Jsem tetáááááá

dana1979
autor
21. črc 2010

Tak to gratuluji 😉

ankil
22. črc 2010

@dana1979 držím pěstičky ať to zítra dopadne na jedničku, tak to je zanedbatelná částka za clostík, já měla po injekcích 4 folíky, ale myslím že ty injekce jsou silnější, ale nač víc, stačí úplně 2 😉

dana1979
autor
23. črc 2010

Tak jsem po IUI...zase mě bolí hrozně břicho,ale to vydržím 🙂 A zase 14 dní čekat ☹ A jak jsi dopadla ty ankil? Půjdeš na IUI?

ankil
23. črc 2010

@dana1979 tak tfuj,tfuj, tfuj ať to tentokrát vyjde 😵 , my bohužel na IUI nejdem, bylo by to zbytečný, nízká sliznice a folíci taky prďatí ☹ takže příští cyklus už stimulka na IVF

dana1979
autor
24. črc 2010

Ankil - tak škoda,ale IVF už bude určitě tutovka 🙂

ankil
24. črc 2010

@dana1979 já nevím, ale mám nějaký strach aby to vyšlo, jsem ale trubka co

dana1979
autor
24. črc 2010

Ankil...mi to IVF bohužel nevyšlo,ale asi to bylo tím,že jsem těch 14 dní moc neodpočívala...Moje kamarádka byla na prvním IVF (manžel měl málo spermii) a hned se podařily dvojčatka. Řekla jsem si,že budu myslet pozitivně,že už jsem určitě těhotná tak se snaž taky 🙂 Nemůžeme myslet na to,že se to nepovede....

markee
24. črc 2010

ahojky,
@dana1979 držím pěsti,aby se mimča už uchytila 😉
@ankil neboj, příští cyklus bude určitě vše jak má být a IVF vyjde.

ankil
24. črc 2010

@dana1979 rozkaz, povede se to, musíííííííí 😎
@markee ahoj a opožděně gratuluji k tetkovství 😀 😀 😉

dana1979
autor
25. črc 2010

Ankil...tak se mi to líbí 🙂 Ale těch 14 dní je hrozně dlouhých ☹

okurkaa
26. črc 2010

Ahoj holky, nemám teď moc přístup k internetu, ale Dani, tobě moc držím palce. To čekání je strašné, ale snad ti to rychle uteče a dobře to dopadne.
🙂 Ankil, tobě taky přeju hodně štěstí a pevných nervů při IVF.
🙂 Jinak u nás to příroda vyřešila. Dneska jsem trošku krvácela, tak jsem šla na kontrolu a příroda o víkendu zredukovala trojčátka na dvojčátka. Tak snad se jim bude dařit.

dana1979
autor
26. črc 2010

okurkaa....tak to je super. Aspoň nemusíš na tu redukci. Kamarádka čekala trojčatka přirozenou cestou a příroda to zredukovala sama na jedno je taky hrozně drobná a malá tak byla ráda 🙂 Tak ať se dvojčátka udrží a vše je O.K.

ankil
26. črc 2010

@okurkaa tak to je bezva a doufám že už si příroda dala říct a už dál redukovat nebude 🙂 jé tak nakonec dvojčátka, krása a jak ti jinak je

dana1979
autor
26. črc 2010

ankil - chtěla jsem se tě zeptat jestli Tě po IUI bolelo břicho. Mě po prvních 4 inseminacích vůbec a teď po těch dvou šíleně moc ☹ Tak nevím čím to může být...Jinak mi je špatně asi s utoše. V noci jsem myslela,že už půjdu zvracet.

ankil
26. črc 2010

@dana1979 jj bolelo a řezalo v podbříšku, ale tak za 2 dny to přešlo a pak už jen sem tam

dana1979
autor
26. črc 2010

No mě to bolelo jen ten den pak už vůbec,ale šíleně moc...Jestli ještě půjdu na IUI tak se zeptám. Je divné,že před tím mě to nebolelo skoro vůbec.