Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

dana1979
autor
3. srp 2010

okurkaa - já trpěla na nízký tlak a v těhotenství se mi právě spravil 🙂
ankil - tak ať dorazí včas a můžeš začít 😉

Já se cítím tak,že menzes asi dorazí ☹

okurkaa
3. srp 2010

Ankil, a půjdete s darovanými nebo se svými?

ankil
3. srp 2010

@okurkaa s darovanými @dana1979 doufám, že se někde nezapomene......... Dani nestraš to se bobís určitě zabydluje, držím palečky 😉

dana1979
autor
3. srp 2010

Zítra si budu dělat test tak pak napíšu 🙂

dana1979
autor
4. srp 2010

Tak hlásím,že test je negativní podle toho jestli počítám první den po IUI už den výkonu jsem 13 den a pokud se to počítá až den po IUI tak 12 den. Snad mám ještě nějakou naději, ale raději počítám i s tím,že se to zase nepovedlo ☹

ankil
4. srp 2010

@dana1979 ☹ počkej na krev třeba to vyjde, myslím na tebe

okurkaa
4. srp 2010

Dani, to je mi moc líto. Dej si chvilku opočinek. Taky na tebe myslím.

dana1979
autor
4. srp 2010

Holky díky moc 🙂 Přemýšlím jestli pokud to nevýjde jít do další IUI nebo chvíli počkat a našetřit na další IVF.

dana1979
autor
5. srp 2010

Test i dnes negativní ☹ Zítra jsem chtěla jít na krev ať to vím jistě,ale musím se Štěpánkem zase na ušní tak to asi kašlu...
Ankil a co si budeš píchat před IVF?

markee
5. srp 2010

ahojky holky,
Dani, je mi to líto,jestli je test negativní. Ale i tak bych na krev došla.
Okurkaa, jak se maj miminka? Doufám,že jste všichni v pořádku.
Ankil budu držet pěsti,aby IVF dopadlo dobře 😉

ankil
5. srp 2010

@dana1979 to mě moc mrzí 😢 a nechceš si třeba dát měsíc pauzu ať si i tělo trošku odpočine? u prvního IVF jsem píchala puregon tak snad budu mít to samé, jinak jsem se s dr. o tom vůbec nebavila 😅 čím budu stimulovat
@markee díky, snad to vyjde 😵 a ty jak 😉

dana1979
autor
5. srp 2010

ankil - chtěla jsem to teď 3krát zkusit protože mám snížený úvazek a tak můžu chodit kdykoliv k doktorovi. Od září už zase budu v práci pořád. Ale taky zvažuju jestli do toho ještě jít. Na IVF nemám peníze ☹ A zkoušet to s manželem je šílená loterie, ale taky mě napadla 🙂 Půjdu zítra ráno na tu HCG a pak rychle se Štěpou na ušní a aspoň budu už zítra odpoledne vědět na čem jsem.

ankil
6. srp 2010

@dana1979 tak jak dopadla krev a co Štěpánek už je to lepší?

markee
7. srp 2010

ahojky holky,
ankil, my zatím nic. Beru HA,chodím na brigádu. Byla jsem opět na pohovoru a opět to nevyšlo. Prostě stálá práce a dobrý příjem se mi vyhýbají. Nojo nejsem z těch šťasnějších ☹
Uvidíme co bude časem,co budoucnost přinese.
Dani, jak jsi dopadla a co Štěpánek?

ankil
12. srp 2010

@dana1979 haloooo, co je s tebou 😕
@markee uvidíš třeba na tebe nějaká úžasná prácička čeká 😉 ....jinak já nic, ms nikde, zítra jdu na vyvolávačku a pak stimulka na ivf 🙂

okurkaa
12. srp 2010

Ankil, Danca asi odpociva. Psala jsem ji, ale neozyvat se. A ty uz se chystas, tak to drzim palce 🙂

ankil
12. srp 2010

@okurkaa no chystám, ms měla dorazit a samozřejmě že nic, uvidím snad vyvolávačka zabere a co ty? máš krásný termín a co broučci jste v pořádku? Doufám, že se Danča brzy ozve 😉

okurkaa
12. srp 2010

No, termin krasny, ale velmi orientacni. Dvojcatka se pry nenechavaji dele nez do 38tt. Tak uvidie, do kdy se mi je podari udrzet. Zatim se nam dari, ale to treti se jeste uplne nevstrebalo a poradne me zlobi. Dost casto krvacim, nekdy min, nekdy hodne. Tak dost casu travim na pohotovosti. Ale drzi se a rostou, to je hlavni. Bricho mam uz na ctvrty mesic a to teprve koncim 3. Manza me pobavil, rikal, ze se ti tak rychle nafouklo 🙂

okurkaa
12. srp 2010

Jinak ti moc drzim palce, ta se to vydari. Budete mit stejneho darce jako pri IUI?

dana1979
autor
12. srp 2010

Ahoj holky ....jsem od pátku se Štěpánkem v nemocnici. Pořád mu teklo z toho ucha tak dostal silné anitibiotika a od pondělí má ještě další které dostává infuzí. CT mu dopadlo špatně,ale zatím se od operace upustilo tak jsem moc ráda. Na chvíli jsem jela domů sbalit si nějaké věci a jedu zpátky. Budeme tam minimálně do pondělí možná dýl. Krev byla samozřejmě negativní a další IUI díky nemocnici nestihnu. Všechny vás tu zdravím a až budeme doma zase napíšu. Pa 🙂

okurkaa
12. srp 2010

Dani, tak to moc drzim palce. Hlavne at je v poradku!

ankil
12. srp 2010

@okurkaa ale letí to, už budeš končit 3 měsíc, držím palečky ať je vše v pořádku 😵 .... to právě nevím jestli bude stejný dárce, ale asi jo
@dana1979 tak to je mi moc líto, doufám že se Štěpánkovi brzy uleví a budete moct jít domů. zatím se měj a dej pak vědět.pa

dana1979
autor
17. srp 2010

Štěpánek musel dneska na operaci s tím uchem tak je na jipce a já na noc doma. Je moc statečný 🙂 Mějte se o mooooc líp jako já. Pa

ankil
17. srp 2010

@dana1979 ☹ držte se

markee
23. srp 2010

@dana1979, držím pěsti,ať je vše v pořádku. Držte se.

lucios
23. srp 2010

Dani, moc na vas myslim, at se Stepanek rychle uzdravi. Je to urcite sikula a zvladne to.

dana1979
autor
23. srp 2010

Už jsme doma 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dana1979
autor
23. srp 2010

ankil kdy jdeš na to IVF? Já uvažuju,že jestli našetřím tak půjdu v listopadu nebo prosinci. Hlavně chci zhubnout do té doby aspoň 10 kg...

ankil
24. srp 2010

@dana1979 ahooooj, konečně doma 🙂 , co Štěpánek, jak je mu? V pátek jdu na poslední kontrolní utz a v pondělí to vypadá na OPU, no já chtěla taky něco zhubnout, ale nepodařilo se mi to a ještě jsem i přibrala 😒 , při IUI mi naskočila 2 kilča navíc

dana1979
autor
24. srp 2010

Štěpánek je raubíř, pořád jen běhá 🙂 Zítra jdeme zase na převaz a ve čtvrtek dostane 24 hodinové EKG protože měl srdeční arytmii tak to bude něco ho uhlídat. No já už mám 90kg ☹ S každým IVF nebo IUI přiberu a pak to moc nejde dolů. Tak a ať máš hodně kvalitních vajíček 😉