Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

kathyna
22. zář 2010

@ankil , velká gratulace k // 😉 😵

lucios
22. zář 2010

Ahoj kathy, tak takhle jednoduse bych si to take prala. Drzim palce a uzivej si tehotenstvi.

ankil
22. zář 2010

@kathyna jééé, tak to je krásný, gratuluji 😵 😵

dana1979
autor
22. zář 2010

kathyna...moc gratuluji. Ráda slyším,že se někdy podaří přirozeně mít zdravé miminko 🙂 A v kterém týdnu Ti dělali odběr plodové vody? A proč jsi nešla na odběr chrodiových klků?

kathyna
22. zář 2010

holky dík 😉

kathyna
22. zář 2010

@dana1979 , byla jsem ve 13tt u MUDr.Břešťáka na prvotrimestrovým screeningu, tam bylo všechno v pořádku - utz, nosní kůstka, šíjové projasnění i krev, tak mi klky nedoporučil. Triple testy vyšly taky dobře, takže jsem vlastně asi ani na plodovku nemusela. Ale pro jistotu jsem se domluvila se svým Dr., že jí uděláme v 17tt. Měla jsem ty rychlovýsledky,ty byly za pár dnů a konečné výsledky za 3týdny.

dana1979
autor
22. zář 2010

No já byla ve 12 týdnu na tom screeningu a taky tam nic nenašli ani v krvi a stejně potom z odběru choriových klků to bylo špatně ☹ Musí to být super mít takové výborné výsledky z plodové vody 🙂 🙂 🙂 Mi to teď zkoušíme taky s manželem,ale chci jít na IVF s dárcem pokud se nezadaří.

kathyna
22. zář 2010

Dani, pocit je to nááááádherný 😵 😵 😵 Ale do těch rychlovýsledků plodovky v 18tt to byly příšerný nervy a strach z každého utz.
Za to teď už se mi ulevilo a můžu si to těhu s radostí užívat 😵

dana1979
autor
22. zář 2010

@kathyna no to věřím. A platila jsi něco za ty rychlovýsledky? A jestli jo kolik?

kathyna
22. zář 2010

Neplatila - asi kvůli tý anamnéze - aby, kdyby tam něco našli, mohlo dojít co nejrychleji k zákroku

dana1979
autor
22. zář 2010

A ty jsi těhotná poprvé? Já doufám,že kdybych otěhotněla už by to vyšlo přece nemůžu mít 5krát smůlu. Tak si to těhu pořádně užívej a hlavně ať je vše o.k. 🙂

kathyna
23. zář 2010

Ne, jsem těhotná podruhé, koukni do alba, byla jsem těhotná přirozeně s trojčaty, ale ve 12tt byl zamlklý potrat, revize a z pitvy špatná genetika - trisomie.

kathyna
23. zář 2010

Budu držet palce, at se ta smůla plolomí i u vás a konečně to vyjde 😵 Jak píšeš, nemůže to být po tolika pokusech pořád špatný.

dana1979
autor
23. zář 2010

No taky už toho máš dost za sebou. Trojčata přirozeně to je něco 🙂 A to měli všechny tu genetickou vadu? Neznám nikoho komu by to 5krát nevyšlo,ale možná to bude tím,že to nikdo tolikrát nezkoušel 🙂 Musím prostě doufat.

lucios
24. zář 2010

Ahoj holky,
tak mam rozjete IVF, jeste nevim, jak se to bude vyvijet, zatim zadna rychlost.
Dani, ja si z neplodnosti pamatuji holcinu, co potratila 4 krat. Popate porodila zdraveho kluka. Kupodivu jim nic nenasli na genetice, ale netusim, zda delali genetiku tem embrium. Podle mne mela problemy s trisomiemi. Muj gynekolog mi po potratu vzdy rika, ze to mohlo byt spatne zalozene vejce, a ze se to neopakuje. Ale opak je pravdou. Prave ze se to opakuje. Ale vidis, smula se da prolomit. Jen je myslim dulezite, mit dost pokusu, tzn. byt dost mlada. A to ja uz moc nejsem 😲

lucios
24. zář 2010

.........................................................................................................................................................................omlouvam se, ale mne ty zverejnene prvni radky stvou

dana1979
autor
24. zář 2010

@lucios a kolik ti je let? Já mám 31 tak už to taky není nejlepší. Poprvé jsem otěhotněla před 10 lety....Tak snad to příjde co nejdřív 🙂 A držím palce na IVF...jdeš na IVF s PDG nebo dárcem?

lucios
24. zář 2010

Ahoj Dani.........................................................................................................................................................
mne uz tahne na 37 za par dni. PDG mne nejak nezaujalo, nemam chut do takovych drahych pokusu. Davam tomu posledni rok a pak konec, smirim se s jedinackem. Ale delam to jen kvuli nemu, ne kvuli sobe. Ale uz jsem se seznamila s tolika fajn lidmi, co jsou jedinacci a na sve detstvi si nestezuji, tak to take musi jit.
Dnes jsem byla na kontrole a spatne reaguji na Puregon, tak z toho mozna nic nebude. Jinak my uz se snazime dohromady 8 let a prirozene otehotnim v prumeru jednou za dva roky.... 😖

dana1979
autor
24. zář 2010

Tak to máš skoro jako já. Taky se mi hned nedaří otěhotnět a to ani po Ivf nebo IUI. Tak snad se to ještě zlepší a IVF výjde.

mony80
27. zář 2010

Ahojte dievcata, chcem sa s vami podelit o krasnu spravu. Po IVF ICSI cakame zdrave dievcatko. Nezdedila ani po mne ani po MM ziadnu nasu mutaciu 😵 😵 Amniocenteza to potvrdila.
Nasa princezna mala neuveritelne stastie ze takto presla celym tym neskutocnym procesom aj bez PGD.
Vsetkym vam zelam tento neskutocny pocit stastia a pokornej vdacnosti .

dana1979
autor
27. zář 2010

@mony80 to je krásná zpráva...poslední dobou se všem začíná dařit 🙂 snad to výjde i nám. A proč jsi šla na odběr plodové vody a ne na odběr choriových klků? Já nemám odvahu jít na IVF s manželem zkusím toho dárce ještě jednou. Ale je super,že se vám to povedlo 😉

mony80
28. zář 2010

@dana1979 sla som na plodovku pretoze po porade s genetikmi nam to bolo doporucene viac ako odber choriovych klkov. Bali sa ze by vysledky nemuseli vyjst a bolo by nutne opakovat odber a taktiez ma amnio vraj vyssiu spolahlivost. Takze sme sa poriadne potrapili cakanim, nuz ale oplatilo sa 😵 😵

Moc moc vam babulky vsetkym drzim palce 🙂

dana1979
autor
28. zář 2010

@mony80 no já jsem to taky slyšela,že ta plodovka je v tomhle lepší a jistější...ale dělá se hrozně pozdě. V kterém týdnu jsi na ni byla? Mi říkali,že nejdřív se dá dělat v 15 týdnu.

lucios
28. zář 2010

Ahoj holky. Moni, velka gratulace. Kez by to tak slo dal. 🙂

mony80
29. zář 2010

@dana1979 bola som v 16. a potom 3 tyzdne cakania - bolo to na zblaznenie, hlavne ked malicka zacala medzi tym uz kopat

dana1979
autor
29. zář 2010

To znám poprvé jsem byla v 17 týdnu a v 19 mi volali,že to je špatné a po druhé jsem šla v 17 týdnu na ukončení po choriových klkách. Poprvé mě taky už začalo miminko kopat...

lucios
5. říj 2010

Mony, psala jsem ti dotaz na IP, diky predem za odpoved.

dana1979
autor
7. říj 2010

Ahoj holky, tak dneska jsem byla u doktora domluvit si IVF...21.10. jdu na sono a pak už jen budu čekat na menzes abych mohla začít s injekcemi 🙂 Tak v listopadu to vypukne. Hrozně se těším a hlavně doufám,že to už konečně výjde...

ankil
7. říj 2010

@dana1979 tak to je super zprávička 🙂 ať ti to čekání rychle uteče, půjdeš do Zl?

dana1979
autor
7. říj 2010

Jo do Zlína, už jsem si tam nějak zvykla a nechci to měnit 🙂