Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

dana1979
autor
23. lis 2010

@okurkaa jo byla jsem na ET a mám v sobě dvě emryjka 🙂 Na mražení bohužel zase nic nezbylo....tak čekám jak to dopadne. A co ty? Už je líp? Půjdeš příští rok do další IUI ?

okurkaa
23. lis 2010

@dana1979 Tak to moc drzim palce, je dobre, ze alespon nejaka byla, urzite to budou bojovnici 🙂 A jak se citis? Ja jsem uz docela v pohode, byli jsme v jinem CARU, protoze v tom minulem delali strasnou vedu s darcem. Nechteli nam delat IUI, protoze jich maji malo. V tom novem jsme moc spokojeni, ale muzu na ni jit az v unoru, musim si pry poradne odpocinout. Mezitim nam jeste udelaji imunologii. Nemam problem tehotnet, tak jsme se domluvili, ze pojedeme v uplne prirozenem cyklu, protoze dvojcata moje telo nezvladne. Tak uvidime.

dana1979
autor
23. lis 2010

@okurkaa Tak ve Zlíně s dárcem problém nedělají,ale už jsem byla na IUI 6 a nic...Tak to máš fajn,že hned otěhotníš a asi bude fakt lepší to zkusit bez hormonu ať čekáš jen jedno miminko. Já jsem si teď v létě už nehtěla kupovat a píchat injekce s hormonama tak jsem brala jen clostylbebit (nevím jestli to mám dobře napsané) a to se vytvoří třeba jenom dvě vajička. Citím se dobře, ale pořád jenom žeru ☹ Už jsem přibrala 4kg. Ale hlavně ať se to podraří. Nekoupila jsem si ještě ani těhotenský test, mám strach,že bych si ho udělala brzo a budu zklamaná, tak chci vydržet co nejdýl. Budu držet moc palce v únoru.

okurkaa
23. lis 2010

@dana1979 Ty jsi dobra, to ja bych to nevydrzela. Vzdycky jsem se strasne pozorovala...Nechteji, abych stimulovala ani tim Clos... (taky nevim, jak to je), budeme mit pry vsichni hodne prace urdzet i jedno. Mame to dedicne...Tak mi dej vedet, moc preju, aby se zadarilo 🙂

dana1979
autor
23. lis 2010

@okurkaa taky nevím jak dlouho to ještě vydržím...určitě pak napíšu 🙂

lucios
24. lis 2010

Ahoj Dani, myslim na tebe a drzim palecky. Ja se k nicemu zatim nedostala. Je to s podivem, beru Estrimax a cyklus si jede furt dal. Normalne uz bych mela MS, ale s timhle lekem se da cekat na sliznici netusim jak dlouho. Kazdopadne uz mam KET o cely tyden posunuty a sliznice se Dr stale nelibi. Kdyz prijdu na kontrolu tak uz nejsem ani schopna rict, kolikaty jsem DC, uz je to cekani moc dlouhe. 😒

lucios
24. lis 2010

okurkaa, treba se nekdy potkame, nasla jsem te na diskuzi CARu, co chodim i ja.

dana1979
autor
24. lis 2010

@lucios tak to mě mrzí. Snad se KET brzo dočkáš 🙂

okurkaa
24. lis 2010

@lucios Jsi z Prahy? Tak to te rada uvidim a proberem ty nase starosti. Kolik mas sliznici, ja s ni taky porad bojuju, doktor rikal, ze je nizka. Ale tehotnim i pri ni, tak s ni nic delat nebudem. Jinak ja na ni taky brala hormony a vubec na me nezabiraly.

lucios
24. lis 2010

Ahoj okurkaa, jj jsem z Prahy a v Podoli skoro kazdy treti den, uz si z toho delam leghraci. Ja uz bych tam radeji v unoru nebyla, až začneš chodit, ale s tim tedy vuubec nemohu pocitat. Ty vlastne jeste pujdes k Madarovi na imunologii, ze? A neni to zbytecne, kdyz nemas s otehotnenim problem? 😕
Co se tyka sliznice, ja jsem s nasim jedinym ditetem otehotnela i bez sliznice, protoze jsem dostala i MS. Ale ted, kdyz pripravili embrijko, tak to bez ni odmitaji a moje telo ma tvorit neco, co uz tedy vubec samo nedokaze. 😖

okurkaa
24. lis 2010

@lucios Jo, jeste chteji imunologii, kdyby tam byl nejaky problem. Otehotnet muzu, ale mam problem s udrzenim. Jinak ja tehotnim pri 6mm, ale taky si myslim, ze to lze i pri mene. Ale v pripade prirozeneho. Kdyz jsem byla na IVF, tak jsem pri 6mm neotehotnela a pri mene to taky nechteli ani zkouset.

lucios
24. lis 2010

Okurkaa, kdyz o tom tak premyslim. Klidne bych se na imuno vykaslala, ale mas ted tri mesice k dobru a to by bylo nejvhodnejsi zkusit Mojzisku. Ta zpevnuje panevni dno, pro tebe by to bylo jak delane. Jestli ses z Prahy, doporucim ti rehabku.

dana1979
autor
25. lis 2010

Tak mám nakoupené těhotenské testy. Asi je ještě brzo,ale možná zítra zkusím testnout 🙂 Snad konečně uvidím //

okurkaa
25. lis 2010

@dana1979 Budu drzet vsechny pesti 🙂

lucios
25. lis 2010

Dani, nezkousej brzo, at pak nejsi zklamana. Neboj, pokud to bude dobre, cim pozdeji, tim lepe. 😉 Take drzim, co mam.

dana1979
autor
26. lis 2010

Ahoj holky, tak jsem to samozřejmě nevydržela...a bohužel sněhobílo ☹ snad se to ještě změní.

lucios
26. lis 2010

Dani, brzo to opravdu nema cenu. Zbytecne nervy. Ja to mam odpiskane, pry se mam stavit az v lednu. Ani leky nezabraly. ☹

dana1979
autor
27. lis 2010

@lucios Tak to mě mrzí...No já vím,že to je brzo,ale bylo to silnější než já 🙂 🙂 🙂 Dokud nezačnu krvácet naděje je pořád 😉

okurkaa
28. lis 2010

@lucios Ja bych na to taky nesla, ale kdyz je ten cas. Driv nez v unoru me stejne nechteji videt. A proc vubec podstupujes IVF, kdyz uz jsi jednou otehotnela prirozene?

okurkaa
28. lis 2010

@dana1979 Dani, doufam a verim, ze je jeste nadeje. Kolikaty jsi uz den?

dana1979
autor
28. lis 2010

@okurkaa jsem 9 den po ET a od včera slabě krvácím ☹

lucios
28. lis 2010

Ahoj okurkaa, IVF podstupuji proto, ze proste nemohu cekat dalsich x let, az to zase nejakym zazrakem vyjde, protoze mam zvysenou pravdepodobnost, ze to nedopadne, a to nejen kvuli aberacim, ted byla chyba i v mych chromozomech. Po porade s dobrou genetickou jsem se rozhodla pro IVF aby pravdepodobnost byla vyssi (blbec ale jsem se nechala premlivit k ICSI). Ale mam takove tuseni, ze prvni bude i me posledni, nemam silu pojidat a pojimat ty hromady hormonu, kdyz spatne reaguji.
Dani, a co test? Neni jeste nadeje? Moc me to mrzi, ale nevzdavej to, v nejhorsim muzes zase zkusit IUI.

dana1979
autor
29. lis 2010

@lucios Test stále negativní a krvácím pořád. Ale není do klasická MS to vím jistě. Ale nevím co to může být....ještě doufám 🙂 Na IUI se mi už taky nechce. Pokud to nevýjde začnu bombardovat kraj kvůli adopci a zkoušet to s manželem 😉

lucios
29. lis 2010

Dani, tak jeste drzim palce. Ja se ti nedivim, ze se ti do neceho nechce. Z jisteho hlediska je adopce lepsi. S manzelem teoreticky take sanci jeste mate, nejhlavnejsi je, ze jsi mlada. 😉 Vsak clovek nikdy nevi, treba se vam to podari ve 40. Ja bych se napriklad smirila s jednim ditetem, kdyby to nebylo o strach a kdyby mu nehrozilo, ze jako jedinacek bude pod velkym tlakem ambiciozniho tatinka. Ale stejne tak vasemu Stepankovi by asi sourozenec prospel, ne?

dana1979
autor
29. lis 2010

@lucios Já bych se možná taky smířila s jednim dítětem,ale kdyby bylo zdravé. Vždycky jsem si přála mít velkou rodinu a jednou být babička spousty vnoučat 🙂 A Štěpánek si sourozence moc přeje a určitě by mu i prospěl. Už mi pořád říká jak bude přebalovat, krmit,atd. A já jsem mu říkala,že se asi miminko zase nepovedlo tak říkal "halo" jako že budeme čekat na telefon, protože jak jsem si povídali o adopci tak jsem mu říkala,že až nám zavolají pojedeme si pro miminko. Někdy mě fakt překvapí 🙂 Tak ja napíšu ve čtvrtek jak jsem dopadla...

okurkaa
29. lis 2010

@dana1979 Ach jo holky, proc neni zivot jednoduchej a fer????????????????

okurkaa
29. lis 2010

@lucios Ahoj, urcite bych to rada zkusila. Posles mi prosim kontakt?

lucios
29. lis 2010

okurkaa, posilam ti kontakt na as. Babickovou. Je to přímá nasledovnice pi Mojzisove, akorat se nevydes, je trochu od rany 😕 . Take ta mobilizace kostrce neni nic moc, ale asi se tomu neda vyhnout. Kdyztak se koukni jeste po webu, ja mojzisku cvicila naposledy pred 4 lety. Ale musim rict, ze to cviceni ma svuj vyznam. Jestli se dostanes k nejake literature, tak si o tom precti. Clovek se po ni citi dobre. Ja akorat moc daleko nedosla, kdyz zacaly byt cviky dlouhe, tak jsem u toho pravidelne usnula. 🙂
http://www.iscare.cz/fyzioterapie.html
dani, drzim co mam.

okurkaa
30. lis 2010

@lucios dekuju moc. Uz jsem o ni uvazovala drive, ale ta kostrc me vzdycky odradila. Ale asi je nejvyssi cas 🙂

lucios
30. lis 2010

Okurkaa, prave ze to absolutne neuskodi a jsou jen pozitiva a pokud mas problemy s donosenim, zpevneni panevniho dna je dobry postup. Spis nechapu, proc ti chteji delat imuno, kdyz jdes s darcem, to mi logika unika. Ja jsem mela take imuno spatnou, pak jsem otehotnela a nevedela o tom a na imuno v soku zapomnela a zadnou roli to nehralo.