Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

ankil
26. čer 2011

@dana1979 tak to je krása, takového drobečka 😵 😵 😵 a jak jste na ni dlouho čekaly? Dani, my už máme taky princátko doma 😉 , dneska je mu přesně měsíc 😀

dana1979
autor
26. čer 2011

@ankil Fakt? No to gratuluji...ani jsi nenapsala 🙂 A je to kluk? Žádost jsme podávali v květnu 2008 a zařazeni jako žadatele jsme byli v květnu 2010. Tak že něco přes 3 roky. Je to super dostat takovou krásnou zdravou holčičku než se nervovat přirozeně a pak čekat jestli to výjde (v mém připadě spíš čekat jestli to zase nevýje) a nebo podstupovat ty IVF a IUI s dárcem za tolik peněz. Jsem fakt ráda,že to tak dopadlo. Už jsem myslela,že se toho miminka nedožiju 😉

ankil
26. čer 2011

@dana1979 jj, máme páreček. Jsem ti chtěla napsat jak se princeznička jmenuje a už to vidím, tak ještě jednou gratulace k Nelince a jak na ni reagoval Štěpánek? To musel být nádherný pocit když Vám oznámili že budete mít doma co nevidět uzlíček.

lucios
27. čer 2011

Ahoj Dani, to je výborná zpráva. Takže to budeš mít se vším všudy u takto malého miminka. Přeji celé rodince moc štěstí, užijte si to. 🙂 🙂

atreyu
28. čer 2011

och dievčatá ja sa tak teším s vami...každá má doma uzlíček alebo onedlho bude mať...už len ja ☹ furt verím, že sa nám to podarí rýchlo...

dana1979
autor
28. čer 2011

@atreyu nesmutni...určitě ti to výjde 🙂 Já jsem to teď vůbec nečekala a přišlo to.

markee
4. črc 2011

ahojky holky, koukám,že od dubna jsem tu nebyla. Prostě nemám moc náladu na PC. Ale zastesklo se mi po vás a během těch dvou měsíců,takové krásné zprávy.

@dana1979 , moc gratuluju k Nelince. Je to krásná zpráva a to štěstíčko vám moc a moc přeju.

@ankil , téda zdravého klučíka,to je skvělé. Měsíční uzlíček už je to, jééé.

@lucios, jé čekáte holčičku. To jsou taky krásné zprávičky. Držím pěsti ať je už těhu jen a jen v klidu.

Všem vám holky moc držím pěsti,aby vám ty miminka vyšli. Vím,že vždy píšu o sobě to samé,že už si zvykám na jedináčka. Ale moc pravda to není. Občas mám prostě slabé chvilky. Pak za nějaký čas přijde vždy manža,že jim maj zas strhávat procenta z platu( profi hasič) a pak mě to přejde,pže s těmi penězi co máme ušetřit na IVF s PGD a případné další pokusy, nám fakt nejde. Ráda bych řekla,že na penězích nezáleží,ale bohužel,když nejsou,tak to jde špatně plnit si sny.
Jinak jsem měla nějaké zdrav.problémy a došla si na alergologii. Zatím mi dali xyzal a dejchák. V září jdu na testy na co mám tedy alergii. Je to hodně z práce,ale bohužel u nás je o práci nouze,takže nemůže i z té pakárny odejít. Hledám pořád,ale bohužel nemám známosti a průbojný typ taky nejsem.
Holky,zas nakouknu a budu se těšit s vámi z těch nádherných zpráviček na světě.
Mějte se.

dana1979
autor
13. črc 2011

@markee děkuji za gratulaci...je to tak úžasné mít tu zdravou holčičku doma. Všechno je tak jiné 🙂 Přeji Ti ať jsi brzo taky šťastný a mimino se zadaří 🙂

atreyu
28. črc 2011

@dana1979 ahojky ako sa máte?akurát pozerám, že máš opäť snažíme sa otehotnieť..takže to nevzdávate? 🙂 a maličkú nám neukážeš?čo na ňu Števko? 🙂

dana1979
autor
28. črc 2011

@atreyu To snažíme se otěhotnět tam mám pořád....ale než bude mít Nelinka rok si budeme dávat raději pozor a pak to ještě zkusíme. Štěpánek je nadšený ze sestřičky 🙂

atreyu
28. črc 2011

@dana1979 aha tak držím pršteky potom aby sa vám to do tretice podarilo 😝
a jééééjo malinká je nádherná a oni dvaja ku sebe proste patria 🙂 to je pekné ako ju má rád 🙂

dana1979
autor
28. črc 2011

@atreyu snad jim ta láska vydrží 🙂 A jak se máš ty?

atreyu
29. črc 2011

@dana1979 no ja sa mám dnes prešťastne 🙂 ...našla som si dnes ducha na teste a v limite...kiežby sa nám to podarilo dotiahnuť do úspešného konca...veľmi sa bojííííííííím ☹

dana1979
autor
29. črc 2011

@atreyu Tak to moooooooooooc gratuluji 🙂 Držím palce a dej vědět jak čárka sílí 😉 Určitě to výjde,neboj....

atreyu
29. črc 2011

@dana1979 ďakujem veľmi pekne, bodaj by si mala pravdu a určite dám vedieť 🙂

atreyu
1. srp 2011

@dana1979 ahojky tak čiaročka krásne silnie zatiaľ, ale včera som začala slabulinko špiniť (hnedá farba)...tak neviem ☹

dana1979
autor
1. srp 2011

@atreyu myslím,že slabé šinění může být...hlavně,že čárka sílí...Určitě to bude o.k. 🙂

atreyu
1. srp 2011

@dana1979 bodaj by si mala pravdu 🙂 budem informovať 😝

atreyu
4. srp 2011

@dana1979 ahoj tak špinenie trvalo len ten jeden dník a dnes je čiaročka rovnako tmavá ako kontrolná 🙂

dana1979
autor
4. srp 2011

@atreyu No to je krása...taky bych se jednou chtěla dočkat takových TT 😉 Tak teď se hlavně moc nenervuj a věř,že to dotáhneš do šťatného konce 🙂

lucios
4. srp 2011

atreyu, také potichu držím palečky. Pořád vám sem nakukuji a jsem ráda, když jsou dobré zprávy. Dani, ty bys ráda ještě třetí dítko? Já čekám, jaké to bude zvládnout dvě, když starší je hyperkynetický, jednoduše dost náročný. 😉

atreyu
5. srp 2011

@dana1979 ďakujem a dúfam a verím 😵 a dočkáš sa uvidíš 🙂

@lucios aj tebe ďakujem....som strašne šťastná a dúfam, že nám je súdené byť v apríli rodičmi kásneho zdravého bábätka 😵

dana1979
autor
5. srp 2011

@lucios Chtěla bych ještě klidně dvě děti 🙂 Ale taky uvidím jaké to bude. Zatím zvládám,ale neříkám,že to není náročné (asi hlavně kvůli postižení Štěpánka). Tak uvidím...Ale už od 14 let jsem nemyslela na nic jiného než si dodělám maturitu, vdám se budu mít děti. Bohužel to tak nebylo a já teprve teď okusila jaké to je mít zdravé miminko...Nedávno mi sestřička u doktorky řekla,že péče o Štěpánka je služba a o Nelinku je radost. A má pravdu.

atreyu
12. srp 2011

Včera som bola na ultrazvuk bábo ešte nebolo vidieť, ale doktor povedal, že to sedí na 5tt 🙂 ale mám tam hematóm ☹

dana1979
autor
12. srp 2011

@atreyu Neboj...to někdy bývá. Kamarádka je taky v 5 týdnu a bylo vidět jen embryjko...jde zase na kontrolu za 2 týdny. Určitě příště uvidíš už srdíčko 🙂

renatap
18. srp 2011

@dana1979 dobrý den, můžu Vás prosím poprosit o mail.adresu (moje je: renata.platenikova@seznam.cz), chtěla bych se na něco zeptat ohledně nemoci našeho syna a četla jsem, že máte bohužel stejné zkušenosti, děkuji moc, Renata

dana1979
autor
18. srp 2011

@renatap už jsem napsala na mail 🙂

renatap
18. srp 2011

@dana1979 já taky, děkuji 🙂

strelicia
23. srp 2011

ahojte, mm ma tiez tuto geneticku poruchu a prave sme absolvovali opu a cakame kolko sa nam oplodni vajicok. mali sme ich 8 zrelych, myslite ze mame sancu aby aspon 1 ks ostal na transfer? strasne sa bojim.

dana1979
autor
24. srp 2011

@strelicia Ahoj...a to jdete na IVF s dárcem nebo spolu? Myslím,že naděje tam vždycky je a někdy stačí jen jedno embryjko a zadaří se. Držím palce 🙂