Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

sambuca
6. zář 2011

@atreyu A víš přesně den, kdy jsi měla ovulaci? Pokud ne, tak odchylka týden je sranda! To má každá druhá baba.. Já měla vždy 14 dní rozdíl a postupně stoupal, týden vůbec nic neznamená!

atreyu
6. zář 2011

@sambuca práveže ja viem kedy bola...merala som si teploty a zapisovala to do grafu...takže ovuľka bola na 16 dc

sambuca
6. zář 2011

Hele prcek to může dohánět postupně... v prvním trimestru může být o týden opožděný a ve druhém může vypadat o týden starší... Buď v klidu 🙂 Můžu se zeptat, kolikátý DPO Ti test ukázal //?

atreyu
6. zář 2011

@sambuca tak ja som mala krásneho dušíka už na 9 DPO kuk fotka...a zatiaľ som kľudná a spokojná, ale viem, že všetko sa mi môže zrútiť v priebehu jedného týždňa...chcem sa spýtať cítila si niečo inak v tom čase keď sa už bábo nevývijalo alebo všetko prebiehalo ďalej ako v normálnom tehotenstve?

sambuca
7. zář 2011

@atreyu fakt už 9 DPO, to jsi měla teda štěstí, žě tak brzo.. já jsem dnes 7 DPO, tak už mě začíná stíhat testovací mánie.. pobolívá mě dost v podbřišku, ale přisuzuju to Utrogestanu. Ty si měla nějaké tušení a mini příznaky? Jinak já se cítila pořád stejně, jen vždycky před tou kontrolou u mudr. kdy se na to přišlo, jsem to jakoby tušila.. těžko se to hodnotí.

dana1979
autor
7. zář 2011

@atreyu já měla v 8 týdnu hrozné bolesti břicha které pak přešli a za 2 týdny na kontrole mi doktor řekl, že miminku nebije srdíčko a odpovídalo tomu 8 týdnu ikdyž mělo být už 10týden. Jsou to nervy...ale vydrž 🙂

atreyu
8. zář 2011

@sambuca no mňa od ovulácie boleli prsia a po ovuľke neprestali ako zvykli...mala som mykózu takú slabulinkú, ktorá prešla sama od seba za tri dni...no a bazálna teplota sa mi držala v rovine 37,0...držím prsty 🙂

@dana1979 ešte sa môžem spýtať?vtedy keď ti museli vyvolávať pôrod...nasvedčovalo niečo do vtedy tomu, že niečo nie je v poriadku?krvné testy?veľkosť, váha bábätka?proste niečo?budem rada ak si spomenieš na hociakú maličkosť

Baby je to podľa vás normálne, že ja už nemám žiadne tehu príznaky?Už ma ani prsia, ani trošilinku nebolia a už nemám ai zápchu, proste absolútne nič...

sambuca
8. zář 2011

@atreyu ahoj, no prsa mě bolí taky od ovulace a každým dnem je to intenzivnější, jsem šíleně spavá, dnes jsem si musela jít lehnou t v půl 10 ráno a vzbudila se teď.. A bolí mě ten podbřišek, ale přisuzuju to Utrogestanu, je to progesteron, takže ty prsa i teplota 37,1 bude z něj.. ach jo! Držím se zuby nehty, abych si neudělala test, raději jsem si ještě žádný nekoupila 😠 Co se Tvých ne/příznaků týče, myslím, že je to normální.. před tim jsi to taky měla a kontrola byla v cajku, tak vydrž.. můžeš se ještě ujistit jako samoplátce, že HCG roste (odběr krve).

dana1979
autor
8. zář 2011

@atreyu když jsem byla poprvé na ukončení tak v 19 týdnu bylo miminko na 17 týden jinak na něm nic jiného nebylo vidět a krev taky vpořádku a u druhého v 17 týtnu bylo na 16 týden krev vpořádku. A u Štěpánka mi řekli až ve 29 týdnu,že je o týden menší a taky nic zvláštního nešlo vidět a krev vpořádku. Bohužel...Ale to se Štěpánkem bylo před 10 léty nebyly tak dobré sona možná by jinak na něco přišly...fakt nevím. Úplně tvému strachu rozumím...ale zkus myslet pozitivně 🙂

sambuca
8. zář 2011

@dana1979 ahoj 😉 Dana mohla bych se Tě zeptat? Ale pokud je to pro Tebe nepříjemné, neodpovídej.. jen není moc lidiček, kterých bych se mohla optat.. Ukončení těhotenství takhle pozdě probíhá už jako porod? Bojím se toho strašně a hrálo to i velkou roli při mém rozhodování, zda podstoupit znovu IVF s PGD, nebo to risknout přirozeně..

Moc děkuju 😔

dana1979
autor
8. zář 2011

@sambuca ahoj 🙂 Dneska už mi nevadí o tom mluvit, ale byl to nezapomenutelný zážitek a asi už nikdy na ty dvě moje miminka nezapomenu. Bohužel je to tak jak píšeša vyvolává se porod ☹ Sama to chci ještě zkusit s manželem,ale věřím,že po třetí už toto nezažiju. Všem tu držím palce aby se dočkali zdravého miminka 🙂 Není nic krásnější...

atreyu
9. zář 2011

@dana1979 @sambuca ahojte ja tak tajne dúfam, že ak niečo nie je v poriadku, že to príroda stopne čo najskôr sama...neviem či by som to psychicky prežila a ak náhodou hej tak budeme súšať znova...ja nemám problém otehotnieť zatiaľ (klop,klop,klop) tak snáď za tie roky sa nám podarí aspoň raz trafiť správne vajíčko...na umelé oplodnenie nemáme peniaze (myslím to kde aj skontrolujú vajíčka či sú v poriadku) takže to prichádza ako úplne posledná varianta, keď za tie roky na to nasporíme...

@sambuca ináč kedy chceš testovať? 🙂
@dana1979 a chcem sa spýtať o manželovom probléme asi vie celá rodina, že?u nás to vie len naša rodina (keďže moja mama sa s tým pasovala) ale hlavne čo sa týka manželovej strany to nevie nikto, tak ja neviem kedy vyrukovať s tým, že som tehu...či to tajiť úplne najdlahšie ako sa bude dať...bojím sa ak sa niečo stane aby potom nedajbože ešte za mnou do nemocnice nešli...

sambuca
9. zář 2011

@atreyu Ahojky, no testovat bych chtěla hned 😉 ale je ještě brzo! Jsem dnes 8-9 DPO nejsem si uplně jistá. Vydržim do neděle ráno a pak to prubnu... ale nervy z toho mám strašný! Doufám, že to vyšlo, protože to, co se mi děje s prsama, je neuvěřitelný.. nikdy mě takhle nebolely, v noci jsem se otočila na břicho a ta bolest mě normálně vzbudila, musela jsem se otočit! A podbřišek to samé, tahavé bolesti, píchání.. no uvidíme 😠

sambuca
9. zář 2011

@dana1979 děkuju, že si napsala.. muselo to být šíléné. Ale koukala jsem, že už máš 2 dětičky, tak to je super! To si psala ty o tom odběru choria, že? Bolí to?

dana1979
autor
9. zář 2011

@atreyu u nás to ví všichni,že tu vadu manžel má. U druhého těhotenství jsem já blbá řekla všem,že jsem těhotná a pak jsem zase všem musela říkat,že nejsem...no maras. Při dalších těhotenstvích jsem to tajila co to šlo...
@sambuca jo Nelinku máme adopotvanou...jinak to prostě nešlo. Ale jsem moc šťastná. Odběr choriových klků nějak nebolí tam kde se dělá vpich to trochu umrtví. To se fakt neboj...Miminko si při tom odběru i cucalo palec 🙂 O to víc mě pak mrzelo,že to nevyšlo ☹ ☹ ☹
Ale snad vám to výjde a obě budete mít miminka vpořádku. Musíte věřit a já držím co se dá 🙂

sambuca
11. zář 2011

Ahojky, tak jsem dneska nevydržela a testla.. jsem 10/11 DPO a test sněhobílý, tak nevim no, může být ještě brzo?

dana1979
autor
11. zář 2011

@sambuca to víš,že je brzo. Až když bude 14 den jen jedna čárka tak tak je to blbé...ještě počkej a nestresuj se 🙂

atreyu
11. zář 2011

@sambuca moja ja ešte s troma babami sme mali dušíkov už na 9 DPO...ale každému rastie HCG ináč...ale ak by to náhodou tento mesiac nevyšlo, budúci to istí 🙂 držím pršteky...

sambuca
12. zář 2011

@atreyu ahoj, tak jak Ti je? Kdy máš další kontrolu? Já se chystám zítra opět testovat z ranní moči, snad se tam něco ukáže, jinak mi asi hrábne.. nerozumím totiž tomu nepříjemnému dloubání a píchání v podbřišku jako na MS, kdybych nevěděla, že MS blokuje Utrogestan, byla bych si jistá, že to nejdýl večer dostanu.. ach jo, tohle je nejhorší, to zklamání potom.. !! 😔

dana1979
autor
12. zář 2011

@sambuca já jsem menstruaci dostala vždycky i přes ultrogestan. A když jsem otěhotněla poprvé tak mě bolelo břicho úplně jako bych to měla dostat a už to nedostala...Tak držím palce na zítřejší testování 🙂

sambuca
12. zář 2011

@dana1979 ahojky 🙂 takže jestli tomu správně rozumím, tak když už je sliznice dostatečná a nedojde k uhnízdění embryjka, mrcha přijde i přez Utrogestan? Měla bych ho totiž ode dneška vysadit, ale bojím se, že pokud tam embryjko je a já progesteron vysadím, začnu menstruovat a případnou graviditu odplaví... ☹ Tak bych ho brala a počkám jestli to dostanu, nebo NE 😎 Děkuju za palečky, snad pomůžou!

dana1979
autor
13. zář 2011

@sambuca nevím jak se sliznicí,ale vždycky jsem to dostala...Já to měla brát vždycky až tak dlouho než mi doktoro z krve řekl,že nejsem těhotná. Proč už to máš dneska vysadit? A napiš jak dopadlo testování 🙂

sambuca
13. zář 2011

@dana1979 no tak mi to napsala mudr. že ho mám brát 10 dní a pak čekat, jestli to dostanu.. léčily jsme totiž zároveň i nepravidelnou MS kvůli nedostatku progesteronu.. Jinak test ráno v 6h Mamatest, ten obyč.. ale usnula jsem během pár minut po tom, přišlo mi, že tam nic není a když jsem se vzbudila, tak čučím jako puk, že je tam duch, zřetelně viditelnej... Tak netušim, jestli tomu přikládat váhu??

atreyu
13. zář 2011

no je mi dobre...vôbec sa necítim ako tehotná...akurát to, že spávam pravidelne od 22-23:00 do 09-10:00 😀
na kontrolu idem v utorok bud.týždeň...majú mi brať krv...neviete čo sa dá zistiť z toho odberu a kedy budú výsledky?

@sambuca odfoť nám dušíka 🙂 a mamatest duchov len tak pre nič za nič nerobí, tak držím pršteky 😵

sambuca
13. zář 2011

@atreyu nevim jestli tam něco uvidíte, ale zkusim to... bojím se, že to je jen nějaká chyba v testu, z odpolední moči jsem dělala ještě jeden a ten byl bílý jak sníh ☹ tak nevim no!! Ve spoustě diskuzích jsem se setkala s názorem, že mamatest 10 dělá falešné duchy. Jsem zklamaná už teď dopředu..

atreyu
13. zář 2011

@sambuca práveže ja sa stretávam len s názorom,že mamatest duchov len tak pre nič za nič nerobí...podľa mňa sa v tvojom tele aj niečo udialo len...a moja nezúfaj,skôr či neskôr otehotnieš a so správnym vajkom...všetky si to tu zaslúžime...držím silno pršteky

sambuca
14. zář 2011

@atreyu ahojky, včera už jsem to s tím testem nestihla, nicméně dnešní ranní test nic neukázal, takže si myslím, že to bylo falešné.. dnes jsem 13 DPO, myslím, že už je po všem, vysadila jsem utroš a počkám na ms, pak další kolo s Clostíkem...

sambuca
14. zář 2011

Tak děvčata pro upřesnění situace.. právě jsme se s přítelem vrátili z večeře a to co se tam odehrálo.. ? Poprvé jsem se šla vyzvracet hned, jak mi přinesli pití, podruhé před jídlem a potřetí po něm...! Těď ležim v posteli uplně hotová a čekám kdy si budu muset znovu odskočit na wc 😖 co to má znamenat? Blbě od žaludku mi bylo dnes od rána, akorát to vygradovalo později.. přítel okolo mě hopsal, že jsem určitě těhotná, ale já si myslím, že je to jen krutej žert mýho vlastního těla, přisoudila jsem to karbanátkum ze včera.. 😠

Musela jsem se vykecat, jsem z toho už na bednu!

atreyu
14. zář 2011

@sambuca moja tak ja neviem čím to môže byť, možno ti tie lieky nerobia dobre a možno si fakt tehotná aj keď 13 DPO by si mala mať na teste druhú čiarku...každopádne prajem ti aby ti bolo lepšie a držím pršteky nech sa to podarí, či tento či budúci mesiac len nech je malinké zdravé...

sambuca
15. zář 2011

@atreyu mě už asi kape na maják, pokusim se sem vložit fotku testu, co jsem teď našla na záchodě.. udělala jsem si ho už jen tak ze zvyku, pak tam přijdu a koukám jak sůva s nudlí.. 😲 je to Quick test hcg 25 I/UI
Jinak jsem celou noc prozvracela a už mám i průjem, tak jsem asi něco snědla, nevim...