Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

dana1979
autor
16. bře 2010

okurkaa....tak to je divné,že měli jiné translokace 😲 A co vám na to řekli na genetice když to zjístili? Mi zítra začínáme přípravu k adopci a 15.4. nám skončí. Snad to pak půjde rychle a výjde nám aspoň tato šance na zdravé miminko. Jinak to zkoušíme i tak přirozeně....zrovna dneska jsem nakoupila všechny možné vitaminy 🙂 Klidně bych brala jedno adoptované miminko a jedno naše kdyby se povedlo 🙂

okurkaa
16. bře 2010

Dani, jeste jsem s ni nemluvila. Stava se to i vyssiho veku, ale me bude teprve 28. Uvidim, jestli je to vsechno zpusobene tou manzelovou translokaci. Jinak ja porad cekam, jak mi dopadl KET. Dnes jsem 9.den a zatim se bojim testovat. Moc ti to preju s tou adopci, pokud nam to ted nevyjde, tak si taky pujdeme dat zadost. Uz jsme byli rozhodnuti, ale pak jsem sla na KET a nestihli jsme to. Uvidis, treba se tim odreagujete a prijdete na jine myslenky a povede se to i prirozene 🙂 Drzim palce.

dana1979
autor
16. bře 2010

okurkaa,tak pak určitě napiš co ti na to řekli na genetice. A který den se máš testovat? Držím všechno co jde aby jsi měla na testu dvě čárky 🙂

chaala
16. bře 2010

Okurkaa, taky mě teda zajímá, jak je to možné, že jste měli jiné translokace...tomu fakt nerozumím 😨
Myslela jsem na Tebe, kdy asi budeš testit... 🙂 Přeju krásné //.
Ještě jsem se chtěla zeptat, možná jsi to už tady psala... Na kolik Vás vyšel celkově tenhle KET s PGD?

Dano, tak adoptovaný mimísek bude 😵 ...snad to pak půjde i přirozeně. Budeš myslet na něco úplně jiného, tak by Vám to mohlo pomoci. A jak dlouho to u Vás trvá? Kamarádka letos v červnu dostala tříměsíční holčičku, čekali na ní rok a půl.

dana1979
autor
16. bře 2010

chaala....tak nám to trvá strašně dlouho. Žádost jsme podávali v květnu 2008 a teprve jdeme na 40hodinovou přípravu tak pak nás už snad konečně zařadí. Chceme zdravé,bíle miminko do roku tak nevím jak ještě dlouho to potrvá 🙂

markee
16. bře 2010

ahojky. Jo je to strašný co nás všechny potkává ☹ zamlklý těhu mám teď podruhé za sebou plus jedno ukončování ve 22tt. Chjo. Hnusný život. Já nevím co dál. Prostě nevím. Zkoušet přirozeně je pro nás nejlevnější varianta,ale zas hodně drahá pro mou psychiku-prostě to hodně obulim. Vím,že je to v téhle fázi lepší než později,to jako jo. Ale myslela jsem,že prostě se udělaj testy z placenty a pak se uvidí. Zas se příště budu bát co a jak.
Hodně holek si chválí PRONATAL. Myslíte,že je opravdu dobrý? My by jsme určo jeli do Prahy,teda až bych manžu zpracovala.
Holky myslete zítra na mě,ať se vzbudím z narkozy a tak. Nikdy nevíte co se stane.

lucios
16. bře 2010

Ahoj markee,
sleduji te a ostatni a je mi moc lito, ze ti to takto dopadlo. V poslednich dvou tydnech ctu jen takoveto zpravy a ja patrim take mezi smolare a navic i do vaseho klubu.
Mame u manzi balanc translokaci 5 a 12. O mimi se snazime jiz osmy rok. Mela jsem dve ZT v I trim. Pak jedno uspesne tehotenstvi a z neho mame zdraveho synka. Jsou mu dva roky pryc a zase jsme se 2 roky snazili prirozene. Tehotna jsem byla ale opet jen do 8 tt, pak opet bez srdicka, minuly tyden revize. Uz jsem se radovala, ze snad mam prave statisticky ty potraty za sebou, ze uz dalsi byt nemuze. Dohodla jsem si take genetiku, abych vedela vse co nejdrive a samozrejme jsem vse minuly tyden rusila.
Take se moc zamyslim, co dal. Ale stejne jako vy, jedno ditko mame a druhe by nemelo byt za kazdou cenu. Pokud IVF, tak jedine s PDG, ale od toho me odrazuje ta masivni stimulace. Takze uvazuji opet o IUI. Dokonce se mam do centra hlasit jiz druhy mesic.
Narkozy se neboj, ja se po ni budim naopak v euforii, i kdyz psychika se dostavi pozdeji take. Clovek si akorat rika, jestli nahodou to jedno ditko nebyl zazrak a je moc rad, ze alespon jeden.

dana1979
autor
17. bře 2010

markee...určitě narkozu zvládneš. Je to opravdu hnus co člověk udělá proto aby měl zdravé miminko....Ale nic než zkoušet nám nezbývá. Hlavně já to ve svých 31 letech ještě vzdát určitě nechci 🙂

lucios...můj manžel má 5 a 15 tak to mají podobné. To,že máš jedno zdravé miminko je určitě zázrak,ale znám páry co mají i dvě zdravé děti. S mojí smůlou,že ze čtyř těhotenství ani jedno zdravé nebylo můžu jen doufat,že ten zázrak ještě příjde...

okurkaa
17. bře 2010

Ahoj holky, tak bohuzel se nam to nepovedlo. Zacala jsem spinit a test negativni. Tak uvidime pristi mesic, mame jeste 9 mrazacku. Pokud by se to nepovedlo, tak zkusime IUI s darovanyma. Dani, vy jste to taky zkouseli, vid? Jak dlouho jste na ne cekali a splnili vsechny vase pozadavky? Nebo spis jake pozadavky si muzu dat?
Markee, ja chodim do Pronatalu a jsem s nim moc spokojena. Drz se..
Chaala, transfer jsme meli jeste hrazeny pojistovnou, protoze po stimulaci k nemu nedoslo. Ale i tak nas to vyslo na hodne. Za sondy jsme platili 25tis, za ICSI, ktera je u PGD nutna 11tis., za genetiku embryii 10 tis. Pristi KET to bude znova tech 10tis. + asi 7tis. za rozmrazeni

chaala
17. bře 2010

Okurkaa, tak to je mi moc líto ☹ Věřila jsem, že vám to vyjde.
Je dobře, že to nevzdáváš a chystáš se bojovat dál. Tak přeju hodně štěstí a sil do dalšího boje.

Markee, moc na Tebe myslíme, aby jsi to dneska zvládla. drž se.

Dani, teda to jste ale čekali hodně dlouho, když máte žádost už od května 2008. Třeba to ale teď půjde už rychle a ještě tenhle rok budeš mít mimíska doma.

lucios
17. bře 2010

Okurkaa, jak jsi se citila pri te stimulaci? Ja se prave bojim, kdyz nestaci nejaka minimalni. Ale jeste mate na spoustu pokusu, tak by to melo vyjit.

Markee, mne se zda, ze pozitivni u vas je, ze pomerne rychle otehotnis. Slysela jsem ted o pripadu, kdy mela pani 6 potratu a mezi tim 2 zdrave deti. Kdyz to jde rychle za sebou, tak to snad clovek zvlada lepe. Ale u nas se ceka vzdy 2 roky (protoze prave nemam odvahu do IVF), a pak to nevyjde, tak je to na hlavu.

Dani, to stesti se bohuzel neda vypocita, tomu snad clovek jen musi verit. Ty statistiky totiz funguji jen pri velkem poctu pripadu, individualne ale vubec nemusi. Ale zda se, ze jses bojovnice, coz obdivuji.

okurkaa
17. bře 2010

Lucios, tak to jsi mela i stesti v nestesti. Bud rada, ze mas zdrave ditko. Ja jak jsem psala, prirozene uz to nezkousime, protoze mi po druhe kyretazi poskodili delohu a myslela jsem, ze uz to nepujde vubec. IVF se neboj, i kdyz ja to nesla dost tezce. Dost zalezi na veku a jak reagujes na hormony. Ja jsem behem stimulace nic necitila, ale mela jsem stasne moc folikulu a vajicek a hrozil mi hyperstimulacni syndrom. Vajecniky mely velikost pomerance 🙂 Ale asi po 2 menstruaci se to sronalo. Tak uvidime, jestli jeste bude nejake zdrave z tech 9 mrazacku. Pokud ne, pujdem rovnou do darovanych.
Drzim palce 🙂

dana1979
autor
17. bře 2010

okurkaa....byli jsme ta IUI s dárcem ve Zlíně a tam se na spermie nečeká vůbec. V dotazníku jsme vyplňovali barvu vlasů, barvu očí, výšku, váhu, typ postavy a hlavně krevní skupinu. A říkali,že hlavně musí sedět krevní skupina manžela s dárcem a pak se snaží najít co nejvíc podobného dárce podle požadavků. Tak to mě mrzí,že jsi začala špinit,ale ještě to nemusí znamenat,že to nevyšlo...

markee
17. bře 2010

Ahojky holky,
no mám to za sebou od 9 hodin. Nebo spíš v 9 jsem se probrala z narkozy. Kolem druhé jsem byla doma a od té doby lítám na záchod(na velkou)-pardon. Ještě dojezd z té narkozy. Už má pálí,víte co ☹ Děsně mě bolí podbřišek,pže mi píchli oxytocin na stažení dělohy a je to fakt bolest. Chjo. Přitom po tom co se stalo v září je to menší bolest,ale i tak. Au au.
Okurka-takže jste prvně platili 25 plus 11 plus 10 tisíc ?
Manža prostě nechci do toho jít,kvůli penězům. On říká,že to vyznívá blbě,když v souvislosti s dítkem mluví o penězích,ale prý by nám jedno mohlo stačit. Já fakt nevim. Zatím nevim. A to jsi další,kdo si Pronatal chválí. Tak bych došla tam. Myslíš,že je možné jít jen na konzultaci? Prostě si vyposlechnout jaká je úspěšnost,co by nás čekalo,pak peníze a tak?
Už mi ani v nemocnici neříkal doktor nic o tom za jak dlouho zkoušet mimi znova. Asi viděl,že to stejně nedodržuju.
Z toho co ze mě vyndali,tak kousínek dávali do zkumavky a prý to pošlou na karyotyp. Tak snad nám i na genetice řeknou,zda důvod byl nebalancovaná translokace,či něco jiného.
O tom dárci spermatu zatím neuvažuju, ale vím,že je i tahle možnost. Je mi jasný,že nemít ani Johanku,tak dárce chci 100%.

kathyna
17. bře 2010

Markee, jsem ráda, že jsi napsala, moc jsem na tebe myslela. Drž se.

okurkaa
21. bře 2010

Lucios, ta cena bude vsude asi podobna. 25tis je za specialni sony. 10tis je za vyzkoumani tech embryii a tech 11tis bylo za ICSI - to se muze lisit. Myslim, ze to je 7tis. do 10 vajicek a pak 500 za kazde dalsi. Uprimne, je to dost narocny i na psychiku, proto jsme se rozhodli pro darce. Jo a mluvila jsem s genetickou a rikala, ze jsme meli geneticky spravne 2 embrya, ale k transferu bylo ze 6 jenom jedno. To je pry velmi dobry vysledek, statistika udava u balancovanych translokaci 2 zdrava embrya ze 16. Tak drzim vsem palce.
Markee, doufam, ze uz je lip. 🙂

lucios
21. bře 2010

Teda okurkaa,
doufam, ze ta statistika plati jen pro PDG. Protoze kdyby to takhle bylo i pro prirozene, tak bych taky mohla cekat na zazrak do 100. 😀

markee
23. bře 2010

Okurkaa,téda tak to má Lucios pravdu. To bych jako měla ještě 12 pokusů než to bude dobré?! To snad přirozeně je vyšší procento úspěšnosti. Teda musím doufakt.
Jinak mě je jak kdy. Prostě mi je spíš dobře,ale to víte,že myšlenkově jsem na tom hrozně. Pořád se mi něco honí hlavou, jako jestli to bude dobrý a jestli někdy vůbec. Zda bude mít Johanka ještě sourozence a tak. No prostě znáte to všechny. Je to smutné.

okurkaa
23. bře 2010

Holky, ja myslim, ze v nasem pripade je to o stesti. Uvidime, pristi mesic bychom chteli jit znova na KET. Dam vam vedet, az rozmrazime dalsich 9 🙂

lucios
23. bře 2010

Markee,
ja uz jsem starsi 36,5 , tak si rikam, ze to uz necham osudu a do PDG ani IVF asi nepujdu. Po chlostilbegidu i male davce mam vzdy cystu na tri mesice, tudiz tudy cesta nevede. Budeme normalni snazeni doplnovat IUI a jdu na to hned pristi mesic. A jinak uz jsem se zacla smirovat s tim, ze mit jedno ditko neni idealni, ale rozhodne to neni nic.

lucios
24. bře 2010

To mne tedy nebavi, ze jsou ty odpovedi videt.............................................................................................................................................

markee
26. bře 2010

Tak jsem dnes řekla manžovo mámě,že jsme byli na revizi a že si nepřeju,aby se nás někdo ptal na druhé mimčo. Že ho můžeme mít,ale zatím nechceme. Že nám další neúspěch moc nepřidal a chceme se s tím srovnat.Že nejspíš bude Johanka jedináček a ať to tak prostě berou.
Já nenávidím ty otázky a taky nesnáším přede mnou řešení druhých a dalších dětí. Kruci,to není moje chyba,že to nejde,mít zdravé dítko. Johanka je fakt zázrak,jsem moc ráda za ní,moc a moc a moc. Jen prostě doufali jsme,že druhé nebude tak těžké spáchat. Bylo by to jednodušší se se vším srovnávat,kdyby nám pořád necpal své názory.
Doufám,že tu všechny uspějeme a brzy s dalšími nebo prvními potomky.

dana1979
autor
31. bře 2010

Ahoj holky, dneska jsme byli v rámci přípravy k adopci v Kojeneckém ústavu a kojila jsem tam malou dvouměsíční holčičku. Hned bych si ji vzala domů....kdyby to tak šlo 🙂

dana1979
autor
31. bře 2010

Chtěla jsem napsat krmila 🙂 🙂 🙂 ne kojila 😀 😀 😀

chaala
1. dub 2010

Dani, tak to je skvělý 😵 A kolik toho máte ještě před sebou než nějakého mimíska dostanete?
A ty různé psychotesty už máte za sebou?

dana1979
autor
1. dub 2010

chaala...tak ještě dva dny kurzu pak asi ještě schůzka s psychlogem v Opavě a pak nás zařadí. Psychotesty už máme za sebou. A pak budeme jen čekat...čekací dobu nám asi nikdo neřekně,ale může to trvat třeba i dva roky.

okurkaa
13. dub 2010

Ahoj holky,
tak jsem po dalším KET. Zbylo nam 9 mrazačků, do PGD jich přežilo 6 a zdravý byl jeden. 🙂 Tak uvidíme, jak to dopadne, ale začínám věřít statistice 2 ze 16 ☹

dana1979
autor
13. dub 2010

Ahoj okurkaa....tak budu držet palce. Je fajn,že aspoň jedno je vždycky o.k. Určitě to už výjde 🙂

kathyna
14. dub 2010

Okurko, držím palečky 😵

lucios
14. dub 2010

Ahoj holky,
nam prisly vysledky z genetickeho vysetreni po zamlklem tehu. Pricinou byly chybejici kousky chromozomu, tudiz diagnoza potvrzena. Jsme pozvani na konzultaci, coz asi pujdu, protoze me zajima, co nam tady v Nemecku navrhnou za reseni. Dam vedet, pokud to bude neco svetoborneho, ze bych o tom zacla uvazovat. 😉