Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

ankil
9. črc 2010

@dana1979 tak to je super 🙂 , to nevadí že je po limitu, hlavně že je tam aspoň duch, kdyby jsi těhu nebyla tak se ti tam duch neukáže ani na druhý den 😉 , božínku mám z tebe velkou radost..............a ta krev, no to snad není možné, na reprod. čekáš hoďku na výsledky nedejbože u gyn. na druhý den, ale týden 😲, nemůžeš si někam skočit třeba jako samoplátce

dana1979
autor
9. črc 2010

ankil no to právě nevím kde by mi to udělali na počkání. A ještě je pátek...Pokud mi nedá vědět ještě doktor tak tam zkusím zavolat v pondělí. Nakoupím si ještě nějaké testy a přes víkend budu aspoň testovat 🙂 A co ty? Jak se cítíš? A kdy jdeš na krev?

ankil
9. črc 2010

Dani, tak když včera čárečka nebyla a dnes je už slaboučká tak je to dobré znamení, jasně nakup testíky a zkoušej určitě bude sílet 🙂 . Na krev jdu příští pátek,jinak mě sem tam pobolívá v podbříšku, trošku cítím prsa a večer mi vždy začne být špatně od žaludku, hrozně se bojím že to nevyjde ☹ to čekání je táááák dlouhé, pokud by to nevyšlo tak chci hned jít na další pokus a pak bychom chtěli zkusit IVF, horší je kde na to brát penízky i tak IUI nás stojí 4tis,další by stálo taky tak, tak ono se to pěkně načítá

dana1979
autor
9. črc 2010

No já jsem to tak počítala a mi už v tom máme celkem skoro 60tis. Moc doufám,že to už výjde....
Budu držet palce aby ti to taky vyšlo....musíme myslet pozitivně 🙂

ankil
9. črc 2010

jsou to hrozné částky když si pomyslíš, že by jsme tento problém neměli, co by se dalo za ty penízky pořídit...ale co by člověk neudělal pro zdravé mimi...Dani ty jsi byla ve Zl poprvé a u koho jsi byla, teda spíš kdo IUI dělal

dana1979
autor
9. črc 2010

Tak můj hodný pan doktor mi zjistil výsledek HCG a je negativní ☹ Já už ve Zlíně byla po páte na IUI a pokaždé mi to dělal skoro někdo jiný...

ankil
9. črc 2010

Dani, to snad není možný ☹ 😢 , bože mě je to tak líto, já tomu fakt věřila že se Vám zadařilo

dana1979
autor
9. črc 2010

To já taky ☹ Nevím proč tam na těch testech byly ty slabé čárky. Ještě mám jeden doma tak si ho ráno jen tak udělám pro zvědavost. V úterý jdu za doktorem domluvit další IUI. Ale už nějak nemá náladu...

ankil
10. črc 2010

Dani, takže ti vysadil léky? neboj za chvilku bude líp a zase nabereš sílu do dalšího boje 😉

dana1979
autor
10. črc 2010

No to mi nepsal,vysadila jsem je sama. HCG by nelhala...Tak snad to výjde do konce prázdnin 🙂 Budu držet palce ať máš víc štěstí jako já.

ankil
10. črc 2010

Dani díky, uvidíme, ale to čekání je nekonečné..........akorát mě zaráží ty čárečky, ale už jsi asi víc netestila, kéž by se dr.spletl 😅 , ale uvidíš příště to vyjde, je léto, sluníčko

okurkaa
11. črc 2010

Dani, dlouho jsem nemela pristup k internetu. Taky je mi to moc lito. To vypada, ze se mimco chvili uchytilo. Urcite zkus test opakovat. To same se mi stalo po KET.
Ankil, to vypada moc nadejne. Kdy budes testovat?

ankil
11. črc 2010

Okurkaa ahojky 🙂 tak jak se cítíš a v kolikátém jsi vlastně tt, vy jste už byli na IVF? Já jsem po ket měla taky čárečku a sílila pak jsem trošku zašpinila a 😔 . Testovat budu příští týden, ale moc nadějí si nedělám ☹ , příznaky už skoro žádné nemám, jen sem tam zabolí podbříšek a prsa už skoro taky necítím, nějak ty příznaky mizí

dana1979
autor
12. črc 2010

Tak já jsem to v sobotu večer dostala...Snad budu moct na další IUI hned další cyklus. Ankil příznaky být nemusí určitě to dopadne. Já jsem poučena a testy si už dělat nebudu a půjdu až na HCG.

okurkaa
12. črc 2010

Ahoj Dani, tak to me moc mrzi. 😢 Moc ti preju, abyste mohli jit hned pristi cyklus a hlavne aby to vyslo 🙂
Ankil, ano uz jednou jsme byli. Ale bylo to pro me narocne jak fyzicky, protoze jsem po hormonech vzdycky strasne dlouho vyrizena, tak psychicky. Mela jsem 20 oplodnenych vajicek a z toho jen 2 zdrave. To vsechno naa vedlo k tomu zkusit IUI s darcem. Jinak zitra koncim 6tt. Az na to, ze jsem porad unavena a obcas je mi strasne tezko je mi vlastne fajn. Ve stredu jdu na kontrolu, tak doufam, ze bude vse tak, jak ma.
Jinak na priznacich opravdu nezalezi. Ja nemela temer zadne a ani ted me prsa skoro vubec neboli.
Tak vsem drizim palce.

ankil
13. črc 2010

ahojky, tak dnes jsem začala trošku špinit 😢 , takže bohužel, chjo 😔 nevím jestli ještě chci jít do dalšího IUI, nejraděj bych šla rovnou do IVF tam jsou přeci větší šance, na kontrolu mám jít až v pátek tak uvidím jak se domluvíme s dr.
Dani a ty jak, pak napiš jak u dr. snad ti to vyjde už na tento cyklus

dana1979
autor
13. črc 2010

ankil....špinění nic nemusí znamenat. Vydrž do pátku a mysli na to,že se to povedlo. Doktor tam dneska není tak tam půjdu až zítra,ale už nestihnu brát léky o 3. dne cyklu tak uvidíme jestli stihnu jít na IUI ještě tento měsíc...snad jo.

lucios
13. črc 2010

Dani, ty leky se nekdy berou az od pateho nde, treba to jeste stihnes. Drzim palce. Ja budu vedet zitra, na co jdu, mozna na nic, budu zase pracovne cestovat a bez manzi.

ankil
13. črc 2010

já si injekce píchala už od 2 DC
Luci, jak to myslíš že budeš vědět zítra na co půjdeš

dana1979
autor
13. črc 2010

Injekce jsem si píchala taky už od druhého dne,ale já jsem už injekce nechtěla stojí 2tis a s clostylbegitem je stejný výsledek. Ten jsem brala 3-7 den,ale na návodu je napsáno 5-9 tak uvidíme. Zítra musím se Štěpánkem do Třince na ortopedii tak snad toho mojeho doktora stihnu zítra je tam do 17 hod.
Lucios tak pak napiš jestli na půjdeš a na co 🙂

ankil
13. črc 2010

@dana1979 já jsem za injekce nic neplatila, byly plně hrazené pojišťovnou

dana1979
autor
13. črc 2010

fakt??????Tak to je divné,že já za ně platím vždy 2tis. a chodím taky do Zlína 😨

ankil
13. črc 2010

a není jich víc druhů? já měla merional

ankil
15. črc 2010

tak ms se včera ohlásila v plné síle 😔 😢 , zítra jdu na kontrolu tak uvidíme co řekne dr.
Dani, stihla jsi včera dr?

dana1979
autor
15. črc 2010

ankil - no možná je jich víc druhů,ale mi vždy dali jen puregon. Naštěstí mi clostylbegit stačí. Včera jsem to stihla a pan doktor mi říkal,že HCG vyšla minule nízká tak možná něco bylo a rychle skončilo..nevím. Jinak jdu v úterý na sono a asi v pátek na další IUI. Tak to mě mrzí,že jsi dostala menzes....ale počkej ještě co ti řekne doktor.

ankil
15. črc 2010

Dani, tak to je fajn, že půjdeš už příští týden, doufám že to tentokrát vyjde... ms mám dost silnou, bych mohla být na wc pořád 😝 , taky ji takovou po IUI máte? a navíc došla jaksi brzy

dana1979
autor
15. črc 2010

No mi taky došla dřív,ale asi to bylo tím,že jsem šla na IUI už 11 den. A silnější jsem ji ani neměla. Spíš slabší jen 2 dny. A zkusíš ještě další IUI nebo půjdete do IVF?

ankil
15. črc 2010

Dani, tý jo 2 dny, tak to jsem snad nikdy takhle krátce neměla, už bych chtěla jít do IVF, IUI moc šancí nedávám, uvidím zítra jak se domluvíme

okurkaa
15. črc 2010

Dani, Ankil, to me moc mrzi a doufam, ze budete moci jit co nejdrive. Dani, to by bylo super uz v patek. 🙂 Jinak ja mam hlavu taky pekne zamotanout. Vcera jsem byla na kontrole a doktor mi doporucuje redukci pouze na jeden plod. Merim jen 158cm a pry je vysoke riziko, ze dve nedonosim. Mam dva tydny na premysleni. Ach jo, kdyz ma byt clovek stastny, tak ma zase jenom starosti.

lucios
15. črc 2010

okurkaa, a do ktereho tydne se to provadi? Treba si to samo jeste nejake rozmysli. Ale loterie je to tak jako tak. Podivej v Americe, tam klidne fouknou osmercata a jeste je nechaji donosit (ale zdrava jsou opravdu jen zazrakem, o tech spatnych pokusech se nepise). Ale to ber spis jako chvalu nasich lekaru, kteri jsou opravdu opatrni.