Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

markee
8. bře 2010

aha,tak o tom doktoru mluví holky u nás na diskusi,že k němu jdou na utz a první screening. To je teda kde?

kathyna
8. bře 2010

Myslím, že Praha Modřany.

markee
8. bře 2010

Takže to je v Pronatalu?
No moje genetička posílá na Apolináře,sice asi kdybych chtěla jinam,tak mě to tam taky domluví,ale myslím,že ten Apolinář taky není špatný. Nevím nemám zkušenosti.

bambi9__2
8. bře 2010

ahojte, neviete mi poradit ci chodia na odber chor.klkov k Vam do Ciech aj slovenky??
Myslim ze u nas sa to nerobi ☹

markee
8. bře 2010

bambi,to opravdu nevím.Ale třeba jo. Já bych si zjistila,kdo to dělá nejblíž k vám nebo pár pracovišť a zavolala tam co a jak.

bambi9__2
8. bře 2010

markee vdaka 😉
zatial to este neriesim, len ked som zbadala vasu temu tak ma to napadlo...geneticka hovorila ze u nas to nerobia, zrejme by som si to musela zaplatit ... no nevadi 😒

kathyna
8. bře 2010

Aha, tak to nevím zase já, že je to v Pronatalu, asi jo 😉
Mě tam poslali taky moji Dr.z gyndy, ale podle mě je to asi jedno, jestli Apoli nebo toto. Když jsem na to měla jít, tak jsem to trochu studovala na netu a našla jsem tam seznam certifikovaných pracovišť a byly na tom obě centra.

markee
8. bře 2010

Bambi,já pojedu 80km do Prahy na ten odběr. Ono to moc pracovišť nedělá. Genetička mi dala vybrat,ale já se ptala,kdo s tím má větší zkušenost. Tak říkala ten Apolinář,tak pojedu tam.
Kathy,jasně. No já právě toho Apolináře studuju už od září co se nám stala ta hrozná věc a tak nějak se smiřuju s tím,že to budu muset absolvovat. Snad to nebude bolet,jsem posera. Vím,že to vydržím,pže jsem toho prošla už hodně ☹ a hodně nehezkých věcí ☹

kathyna
8. bře 2010

Markee, já jsem taky posera, vždyť si zvládla amniocentézu a tohle je prý skoro stejný. Mě dělali amniocentézu těsně před revizí, chtěli získat oddělený genetický materiál od těch mých trojčat(co jim přestala tlouct srdíčka), ale bohužel se jim to nepovedlo. Pro mě to byl hlavně zákrok bolestivý na srdíčko, protože jsem věděla, že je to vlastně "k ničemu", protože jsou mimča už bez srdeční akce, ale jinak to šlo.

cathy77
8. bře 2010

bambi, vidím Ťa tu a odpovedám na Tvoju otázku - odber choriových klkov robia v Šaci v Košiciach. mali ho robiť v decembri 2009 aj mne, ale nakoniec bol z toho odber plodovky v januari, ani to sa u mna nepodarilo, kedze som mala anhydramnion(bez plodovej vody), čo súviselo s genet. poškodením babätka, ktoré umrelo v 20tom týždni.
Takže odber chor.klkov - KE Šaca

markee
8. bře 2010

Kathy,no je to děsný,čím si musíme projít. Jo jasný,amnio nebolelo,jen to bylo nepříjemný. Tady prý udělaj místní znecitlivění a pak to píchnou,ale i tak mám prostě strach ☹

kathyna
8. bře 2010

Strach je fakt normální.
Je to děs běs, ale zase si to vybereme teĎ a naše narozená miminka budou zdravá až do důchodu.

Mě je třeba divný, že mi dělal to amnio přes břicho a kolegyni v práci ho dělali spodem přes pochvu.

Tak mi to pak musíš podrobně popsat, abych jednou věděla, co a jak.

bambi9__2
8. bře 2010

cathy, vdaka.... tak teraz neviem co mam blizsie ci KE alebo Prahu 😅 asi rovnako 😒

markee
8. bře 2010

Kathyna,to je divný přes spodek dělat plodovku?! No to mi říkal gyndař,že je možné,že odběr choria bude přes spodek,ale kamarádka říkala,že to bylo klasicky v podbříšku a s místním znecitlivěním. No uvidíme odkud se jim to bude lépe brát.
Určo ti dám pak vědít 😉

kathyna
8. bře 2010

No mě to bylo taky divný 😕

To budeš moc hodná 😉 Hlavně už aby to bylo za tebou s výsledky v ruce,viď?Já bych zase chtěla, už aby byl duben a my se mohli snažit 😵

markee
8. bře 2010

Kathy,moc vám to přeju. My minule taky začli v dubnu 😉

kathyna
8. bře 2010

Dík, tak to je dobrý znamení 😉

cathy77
8. bře 2010

bambi, ale zdá sa mi to blbosť že by to inde nerobili, lebo to nie je zákrok, ktorý by bol až tak špecifický že by to väčšie nemocky nerobili. Každopádne sa v prípade potreby pred trepaním niekam daleko radšej poinformuj 😨

bambi9__2
8. bře 2010

ok, len na genetike mi hovorila ze : existuje aj odber choriovych klkov, ale u nas sa nerobi... najblizsie v cechach 😕 a zase by som nesla niekam kde to robili napr. dva tri krat 😖 V cechach mam rodinu, tam by som aspon mohla prespat .... no ved to je vo hviezdach, najprv musim otehotniet 😔

dana1979
autor
8. bře 2010

markee....moc gratuluji taky zkoušíme od prosince,ale zatím ještě nic. Z toho odběru choriových klků určitě nemusíte mít strach mě dokonce bolel míň jak odběr plodovky.

okurkaa
9. bře 2010

Ahoj holky,
tak v nedeli jsme konecne byli na KETu. Rozmrazili nam 10 embryi, to prezilo jen 7. Z tech 7 bylo jen 1 geneticky v poradku. Jsme ale stastni, ze alespon 1 bojovnik zustal. 🙂 Tak aby se jeste uchytil...
Okurkaa

markee
9. bře 2010

Okurkaa,moc vám přeju,aby se uchytili a vy měli miminečko. Držím vám pěsti.

chaala
9. bře 2010

Okurkaa, tak aspoň jeden bojovníček 🙂 . Ten to určitě zvládne. Drž se.

dana1979
autor
9. bře 2010

okurkaa...taky držím palečky.Musí to vyjít 🙂

markee
10. bře 2010

Koukám,že jsem napsala: "aby se uchitili" a chtěla jsem napsat:"aby se mrňousek uchytil." Takže držím pěsti,ať to dopadne co možná nejlépe 😉

markee
15. bře 2010

Ahojky, holky na odběry nejdu. Mimčo to vzdalo samo ☹ Dnes jsem byla na gyndě pro výsledky z odběrů krve,aby mi je zapsali do průkajdy,kvůli odběru placenty. Vyžádala jsem si kontrolní utz. Mimčo odpovídalo 9tt bez srdeční akce. Dnes jsem začínající 11tt. Takže ve středu jdu na revizi.
Nevim co mám dělat,nevim zda jít do dalšího těhu přirozeně či uměle. Ale manža je rozhodnut,jen jednou přirozeně a pak už vůbec. Prostě mít jen Johanku. Nevím,jsem z toho jeho rozhodnutí nešťastná,ale na druhou stranu jsem teď sama hodně smutná. ☹

kathyna
15. bře 2010

Markee, to mě mrzí ☹ , mě snad trefí, moc jsem tomu tvému těhu věřila, dodávalo mi to sílu bojovat dál 😒

Manžu to třeba po nějaké době přejde a změní názor. Hlavně že se vám povedla alespoň Johanka.

Drž se a nevzdávej to!

chaala
16. bře 2010

Markee, je mi to moc líto ☹, už to bylo tak nadějné ...tolik jsem Vám to přála.
Možná manža ještě změní názor, ta ztráta mimíska je hodně čerstvá a za měsíc se na to může koukat jinak. Kdo ví...ještě to budete probírat.
Drž se , jsi bojovnice.

dana1979
autor
16. bře 2010

ahoj markee, moc jsem ti držela palčky a mrzí mě to...Toto zamlklé těhotenství mám taky za sebou. v 10 týdnu bylo miminko na 8 týden a bez srdeční akce. Myslím,že je to ta lepší varianta když miminko samo umře než pak dojít do vyššího stadia a jít na potrat. To zamlklé těhotenství bývá většinou právě z důvodu chromozomální vady. Určitě si teď odpočiň a pak se s manželem domluvíte co a jak. Myslím na vás a přeju ať to příště výjde. Pa

okurkaa
16. bře 2010

Markee, taky je mi to moc lito. Mam to za sebou uz 2x a vzdycky jsem si rikala, jak psala Danca. Pres to vsechno je lepsi, ze priroda rozhodla to skoncit na zacatku. Nech tomu chvili cas, ono to preboli a pak se na to budete s manzelem divat uplne jinak a treba to zkusite jeste jednou 🙂 Ja ze sve skusenosti bych do toho prirozene asi nesla. Jak jsem psala, jsem po KET s PGD a z 10 emryii pouze 1 bylo geneticky v poradku. Ale co mi bylo holky divne, manzel ma traslokaci 4 a 8 chromozonu a temer vsechny z nich mely nebalancovanou translokaci uplne jichych, nez ma on. Drzim palce, at se z toho brzy dostanes a hlavne to chce verit 🙂