Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

atreyu
2. kvě 2011

@lucios aj ja srdečne gratulujem a teším sa s tebou 🙂 nech je už malinká na svete 🙂

atreyu
7. kvě 2011

@lucios @dana1979 nemyslím si, že je to viazané na pohlavie...pretože ja som žena s balancovanou a moja sestra sa narodila a zomrela s nebalancovanou...je to len o šťastí asi, trafiť to správne vajko 😖

dana1979
autor
7. kvě 2011

@atreyu no v našem případě jde o to štěstí jaká spermie oplodní moje vajíčku 🙂 Ale na genetice mi přímo říkali,že to s pohlavím nesouvisí...Tak uvidíme 🙂

atreyu
8. kvě 2011

Baby tak vám chcem povedať, že sme sa s manželom po nekonečných večerných debatách rozhodli, že sa začneme snažiť o mimčo...čakám na mrchu a najbližšiu ovuľku už využijeme...možno nám to bude trvať roky kým trafíme to správne vajko, možno si veľa toho preskáčeme, ale verím, že ten vytúžený uzlíček skôr či neskôr príde...držte pršteky 🙂 budem hlásiť každú novinku... 😝

dana1979
autor
8. kvě 2011

@atreyu Tak to jsem ráda,že se ke mě se snažení přidáváš. Můžeme si navzájem držet palce 🙂 Mi se snažíme už dlouho,ale minulý měsíc jsme nakoupila plno vitaminu manželovi na špatný spermiogram tak uvidíme...Přeji vám moc štěstí 😉

atreyu
8. kvě 2011

@dana1979 ďakujem a napodobne prajem veľa šťastia...potom píš novinky...verím, že sa to nám obom čoskoro podarí... 🙂

lucios
24. kvě 2011

Ahoj holky, jen se pěkně podporujte, já vám budu držet palce nadále a budu nakukovat. Samozřejmě ještě nemáme vyhráno (to ostatně není nikdy) ale máme za sebou UTZ ve 20 tt a dopadl dobre. Tak uz se s malou zacinam trochu bavit, protoze jsem si strasne dlouho nic nechtele pripoustet, abych nelitovala. Tak aby nebyla tako vy syrotecek. 😉

adenka84
24. kvě 2011

@dana1979 ahojky..u mého manžela také zjistili vrozenou balancovanou chromozomální aberaci...
problémy s otěhotněním jsme měla také, ale ne kvůli manželově vadě...chyba byla na mé starně... snažili jsme se přesně 4 roky..byli jsme 3x na IUI, 3x IVF a 1X KET...až třetí pokus IVf - ICSI se zadařil...
teď jsem ve 20+0 a čekáme zdravou holčičku..
byli jsme na odpěru plodové vody, právě kvůli té manželově odchylce...naštestí se vyloučila a naše holčička bude zdravá..strach jsme měli velký, ale nakonec vše dobře dopadlo...
všem vám přeji, aby i vy jste se dočkali vytouženého uzlíčku...a byli šťastný jako právě my...nezoufejte určitě se zadaří..všem vám to moc přeji a držím palečky... 🙂 🙂 🙂

atreyu
25. kvě 2011

@adenka84 ahoj tak ja sa teším s tebou...verím, že sa to aj nám podarí...všetky mi dodávate síl a odvahy, že to fakt ide len treba počkať...ďakujem
máme za sebou ovuľku tak uvidíme, že čo 🙂

adenka84
25. kvě 2011

@atreyu tak držím palečky...určitě se také dočkáte..otěhotnět jde, i když přiznávám je to o něco složitější..ale možné to je....

dana1979
autor
25. kvě 2011

@lucios Tak to je super,že je vše o.k. Už si konečně začni užívat to rostoucí miminko v bříšku 🙂 Já zatím nic...tak snad se brzo zadaří.
@atreyu Tak snad vám to klaplo a brzo tu napíšeš dobré zprávy.
@adenka84 To je fajn,že tu je zase další šťastný příběh...přeji moc štěstí

okurkaa
25. kvě 2011

@lucios Ahoj strasne moc ti gratuluju a preju hodne stesti.
@dana1979 Dani jak se dari?

dana1979
autor
26. kvě 2011

@okurkaa Ahoj 🙂 Mám se pořád stejně. Pořádáme teď v práci taneční pro mentálně postižené tak nemám moc volna a ještě k tomu Štěpánek marodí (má průjem). Taky řešíme jeho oční vady tak se nenudím 😉 Ale každý měsíc i tak čekám,že zavolají z kraje,že pro nás mají miminko nebo,že už konečně budu těhotná 🙂 A co ty?

okurkaa
27. kvě 2011

@dana1979 Ahoj Dani, tak to me mrzi se Stepankem. Ma jen nejakou virozu nebo jsou to trvalejsi problemy? U nas nic noveho. Uz se nekolik mesicu po potratu muzeme snazit, tak porad chodim na inseminace, ale zatim se nedari. Ta psychika dela svy, vzdyt to znas. Moc vam drzim palce 🙂

dana1979
autor
27. kvě 2011

@okurkaa Má to teď ty tři dny...tak asi nějaká viroza...doufám. No bohužel ta psychika je hrozná věc ☹ Ale určitě se u tebe zadaří. Taky držím palce 🙂 Děj zase vědět co a jak. Pa

okurkaa
27. kvě 2011

@dana1979 Dani, tak doufam, ze bude v poradku. Asi neco ted radi, kolegyne v praci to mela taky. Jinak v pondeli jdu na svuj uz 4. pokus. Tak snad... 😉

dana1979
autor
27. kvě 2011

@okurkaa v pondělí na tebe budu myslet 🙂

dana1979
autor
1. čer 2011

@okurkaa Tak jak se cítíš? Snad vše proběhlo o.k. a za 14 dní budeš mít na testu // 😉

strelicia
15. čer 2011

Ahojte dievcata,

mozem sa k vam pridat? manzelovi zistili tiez balansovanu translokaciu, zdedil to po mame aj ked ona ani nevie ze to ma, lebo ma 3 zdrave deti - prirodzene. my teraz ideme do IVF , ICSI, PIGD a Mesa/Tese bo muzik ma koli tej genetike zly spg, skoro ziadne spermie. Lekar povedal ze sanca tam predsalen nejaka je a ze by nam to odporucal skusit. Je tu niekto, alebo poznate niekoho komu to vyslo a bol na tom tak ako my? Bojim sa.

lucios
15. čer 2011

Ahoj holky, stále na vás myslím a držím palce ať se objeví další dobré zprávy. U nás to zatím jde stále kupředu, uf.

myrer
16. čer 2011

@strelicia Ahoj, můj manžel má taky balancovanou translokaci dvou chromozomů, 0 % progresivně pohyblivých spermií a špatnou morfologii. Pravděpodobně to má taky po matce, ale zjistili jsme to až my, protože se stále nedařilo. Hned nám navrhli IVF, ICSI, PGD a ono to vyšlo. Za 14 dní čekáme chlapečka. Pokud je u vás prokázána špatná genetika, já bych PGD doporučila, je to sice finančně náročnější, hlavně několikátý pokus, ale je to jistota vložení správných embryí. Jen je třeba počítat s tím, že u PGD je velký odpad nekvalitních embryí, u nás to bylo 50 %. Je třeba tedy mít více oplodněných vajíček. Pokud dobře reaguješ na hormonální stimulaci, pak by to neměl být problém. V poslední době se to podařilo tonytony, chodí na téma Slovenky v Reprofitě. Rozhodně to zkuste a neboj se, před deseti lety by nám lékaři řekli, je nám líto, není pomoci.

atreyu
17. čer 2011

@strelicia ahojky ja som 45 XX 13,14...zdedila som to po mame...u nás by to malo byť lepšie lebo vraj vajíčka by mali byť 33% zdravé 33% s balancovanou a 33% s nebalancovanou...každopádne držím pršteky a vyskúšajete čo môžte...cesta je kľukatá, ale je tam vysoká šanca podša mňa 🙂

strelicia
20. čer 2011

@atreyu
@myrer dakujem vam za povzbudenie, moc ste mi pomohli presne toto som teraz potrebovala pocut. Bude to brutalne ale verim ze to dame. Ja mam uz jedno ivf za sebou s darcom a to nevyslo, ale reagovala som dobre mala som z 15 vajicok oplodnenych 9. Takze budem silno verit, kedze vidim ze je to mozne. Na peniazoch nezalezi, budeme to skusat hoci aj tri krat kazdy rok do 39.

fidka79
21. čer 2011

uz som tu raz prispievala,my mame v rodine 45xx 14,15 chromozom.dedicstvo po mamine..obe nositelky maju zdrave deticky prirodzenym sposobom.tak drzim palceky..ja zatial len cakam na genetiku tak uvidim ci sa k vam pridam 😒 aj ked som rada,ze aj keby jedneho syna uz mam.. 😎

dana1979
autor
24. čer 2011

Ahoj holky...tak já končím se snažením od 14.6. máme doma malinkatou princeznu z adopce. Jsem nejšťastnější na světě 🙂

chaala
24. čer 2011

@dana1979 Dani, velikááánská gratulace k holčičce 😵 😵 😵

dana1979
autor
25. čer 2011

@chaala Díky moc... 🙂 🙂 🙂 🙂

ankil
25. čer 2011

@dana1979 Dani, z celého srdce ti gratuluji k princezničce, jsem ráda že jsi se dočkala 😵 a jak je stará?

atreyu
26. čer 2011

@dana1979 pridávam sa z celého srdca gratulujem 🙂 držte sa obe a buď jej najlepšou maminkou na svete 😵

dana1979
autor
26. čer 2011

@ankil byli ji minulý týden tprve 2 měsíce 🙂 A co ty? Už máš rodit,ne? 🙂 🙂 🙂