Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

okurkaa
27. srp 2010

Dani, dlouho jsem tu nebyla, tak hlavne ze jste ok 🙂
Ankil, jak to vypada s tebou???

ankil
27. srp 2010

@dana1979 díky, snad z toho něco bude
@okurkaa ahojky, v pondělí jdu na OPU. A jak se daří tobě? no koukám že už jsi 14tt, páni to tak letí 🙂

okurkaa
30. srp 2010

Ankil, tak jak jsi dopadla? Bylo hodne foliku a vajicek? Jinak nam se dari docela dobre. Ale leti to, uz budu koncit 14tt. 🙂

ankil
30. srp 2010

@okurkaa vajíček bylo 14, zítra si mám zavolat kolik se jich oplodnilo 😵

okurkaa
30. srp 2010

no tak to je super 🙂 to drzim palce a dej vedet

dana1979
autor
30. srp 2010

@ankil tak to je fajn. Měla jsem loni taky 14 vajíček 🙂 Tak ať se jich hodně oplodní 😉 držím palce
Jinak Štěpánkovi se to ucho zase zhoršilo, pořád mu z něj teče. Zase tam má nějaké jiné potvory a dostal další silné antibiotika. Pokud to nezabere asi zase nemocnice ☹

ankil
30. srp 2010

holky díky, jsem z toho celá nervózní, už ať je zítřek 😀
@dana1979 no to snad není možný, chudáček malý, snad se to zlepší a nebudete muset zase do nemocnice ☹

okurkaa
1. zář 2010

Ankil, tak jak? Doufam, ze vsechno dobry...

ankil
1. zář 2010

@okurkaa nakonec bylo zralých 12 a oplodnilo se jich 11, zítra jdu na ET

dana1979
autor
1. zář 2010

@ankil tak na zítra hodně štěstí a hlavně ať se zadaří 🙂 Pak určitě napiš....

ankil
1. zář 2010

@dana1979 díky moc 🙂 ...........a co Štěpánek

duomamina
1. zář 2010

@elana
tohle téma mě zaujalo - můj chlap má taky azoospermie, stav jeho spermií byl tak tak na ICSI. O žádných chromozonálních vadách nám nikdo nic neřekl ( už máme dvojčata, zdravá) je tedy možné, že by holky něco z této vady zdědily po otci? Já jsem doteď žila ve sladké nevědomosti, že už máme vše špatné za sebou....

elana
2. zář 2010

@duomamina azoospermie znamená, že v ejakulátu nejsou žádné spermie, tedy ani na to ICSI. Chromozomální translokaci nebo Klinefelsterův syndrom často takoví muži mívají (ale pravidlo to rozhodně není, odhadnu třeba 1 z 5 možná ze 7, u ostatních je jiná příčina). Samozřejmě, i oligospermika, asthenospermika lze na genetice vyšetřit, ale pokud nějaké spermie má, tak to zřejmě dopadne dobře. Jinak pro doplnění, pokud by manžel translokaci měl, tak samozřejmě ji děti zdědit mohly, jelikož jsou zdravé, tak v balancované formě.

okurkaa
2. zář 2010

Ankil, tak to je super, to uz mas miminka jiste u sebe. 🙂

dana1979
autor
2. zář 2010

@ankil Štěpánek je stále nemocný. Už jsem z toho doslova na nervy ☹ V práci toho mám taky moc protože skoro celé prázdniny jsem tam nechodila a nějak se to nakupilo. Snad už to brzo skončí a Štěpánek bude chodit do školy. Kolik embryjek přežilo do té blastocysty? A zbyly Ti i mražáčky? Tak odpočívej a užívej si ten krásný pocit s miminkama 🙂

ankil
2. zář 2010

@okurkaa @dana1979 jj, už mám 2 bobíšky u sebe, jsou osmibuněčné a máme i 3 mražáčky, odpočívat moc nejde, dcerka nedovolí. Dani to je mi moc líto, že je Štěpánek pořád tak nemocný, to snad už není ani možný. Snad se mu už brzy uleví

okurkaa
2. zář 2010

Ankil, ja rikam, ze kdyz se to ma povest, tak se to povede, at lezis nebo ne. 🙂 Nevedela jsem, ze mate uz dcerku, tu mate vlastni? Moc drzim palce. 🙂
Dani, to je blby, ze je Stepankovi porad blbe, to na psychice moc neprida. Tak doufam, ze se mu udela lip a ze mu neco zabere a nebude se mu to porad vracet.

ankil
3. zář 2010

@okurkaa jj, vlastní 😵

duomamina
3. zář 2010

@elana nám bylo řečeno, že to znamená, že spermie mají abnormality - jako např veliké hlavičky, dvětšené krky, dva ocásky nebo dvě hlavičky. Teď jsem vyhraba ten jedniný papír co máme doma, a tam ty azoospermie nejsou.... jen asthenooligoteratospermie (snad to píšu správně, je to psané rukou) Tak beru zpět, asi jsem to zvrtala, i když jsem o těch azoospermiích byla přesvědčená....

elana
3. zář 2010

@duomamina no právě, azoospermie znamená žádné živé spermie, aspermie (ta je ale hodně vzácná) je, že tam není vůbec nic a potom jsou asthenozoospermie, teratospermie, asthenooligoteratospermie (to znamená málo, špatně pohyblivé a ještě tvarově vadné) a další a to jsou právě různě snížené počty a špatná morfologie. Ale azoospermie, kterou mívají nositelé translokací a Klinefelterova syndromu, je něco jiného, takže o dcerky se neboj🙂.

duomamina
3. zář 2010

@elana Super, díky moc za vysvětlení. je to teda věda!

markee
5. zář 2010

ahojky holky,
chci vás pozdravit. Dlouho jsem tu nebyla,nestíhám. Byla jsem pořád v práci nebo teď mi není nejlíp-nějaká viroza či co. Takže vůbec nemám náladu na nic.
@ankil, moc držím pěsti,aby se mimíškové uchytili a zůstali v pořádku celé těhotenství 😉

ankil
6. zář 2010

@markee díky 🙂

dana1979
autor
8. zář 2010

@ankil tak jak se cítíš?

ankil
11. zář 2010

@dana1979 😵 kukni do albíčka 😀

dana1979
autor
11. zář 2010

@ankil tak to mooooooooooooooooooc gratuluji 🙂 Hlavně ať je všechno o.k. Moc Ti to přeju 😉

ankil
11. zář 2010

@dana1979 moc děkuji 🙂 a co Vy? už je Štěpánkovi lépe?

okurkaa
14. zář 2010

Ankil,
jak to s tebou vypada? Doufam, ze vsechno v poradku 🙂

dana1979
autor
15. zář 2010

Štěpánek už chodí konečně od včera do školy. Zatím ho dávám jen do oběda. Nesmí chytnout rýmu....jinak to pry bude mít zpátky. Jinak jsem se definitivně rozhodla,že jdu v listopadu nebo prosinci na IVF s dárcem 🙂 Snad nám to už podruhé výjde.

kathyna
22. zář 2010

Ahoj holky,
hlásím se po dlouhé době s výbornou zprávou - přirozeně jsem otěhotněla hned první měsíc po 5timesíční pauze po revizi, dnes jsem 21tt, mám za sebou odběr plodovky - vše v pořádku a čekám zdravou holčičku 😵 😵 😵
Dokonce ani nezdědila po manželovi nosičství té balancované Robertsonovy translokace 😉