Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

dana1979
autor
2. pro 2010

Ahoj holky, tak jsem 13 den po ET, ráno jsem šla na krev ať už vím na 100% co a jak a výsledky budou až v pondělí odpoledne. To už asi nevydržím. I včera TT negativní a od soboty už krvácím. Je takové dlouhé krvácení normální? Minule jsem po ET krvácela 1,5 dne silně a byl pokoj. A teď krvácím slabě už od soboty. Jinak menstruaci mám 3 max. 4 dny. Tak nevím co to je. Do toho Štěpánkovi špatně dopadlo ECHO srdíčka, po 9 letech o doby kdy měla jako 3 týdenní a 7 týdenní operaci srdíčka mu našli dírku na srdíčku ☹ 17.1. jdeme zase na další kontrolu a už jen doufám,že se doktorka spletla a měl to v pořádku.

ankil
2. pro 2010

@dana1979 se Štěpánkem mě to moc mrzí, doufám že to bude v pořádku a jak to že budou výsledky krve až v pondělí odpo to snad není možný že tak dlouho, to ti bral gyndař? Nechceš si raděj někam zajít jako samoplátce? Jinak s krvácením neporadím, mě se po Ketu rozjela ms jako obvykle akorát byla ze začátku silnější a trvala tak 4-5 dní ale to ji mívám tak i normálně, držím palečky 😉

dana1979
autor
2. pro 2010

@ankil jo na gyndě, vždycky jsem to věděla hned ten den odpoledne,ale sestřička říkala,že tam mají teď nějaký problém tak to bude až v pondělí. Zítra si udělám ještě jeden TT, dneska jsem si koupila, to už budu 14 den tak si myslím,že by se to ukázalo a když tak dlouho krvácím tak si myslím,že spíš nic....ale snad jednou krvácet přestanu 🙂

lucios
2. pro 2010

Ahoj Dani,
to je mi dvakrat lito. Hlavne aby to dopadlo dobre Stepankovi: Co na to rict, urcite to nebyl posledni pokus a hlavne se z toho clovek musi rychle oklepat.

dana1979
autor
2. pro 2010

No nevím jestli ještě půjdu do IVF...člověk těžko našetří ty peníze a pak je vlastně vyhodí z okna. A ty nervy a čekání ☹

okurkaa
3. pro 2010

@lucios Oni chteji mi uplnou jistotu, ze jsem v poradku. Pokazde jsem na zacatku dost krvacela, tak chteji vyloucit vsechno. Treba i spatne prijimam embryo. Tak uvidime.

okurkaa
3. pro 2010

@dana1979 Jezis Dani, taky me to moc mrzi. Hlavne aby Stepanek byl ok, to uz by bylo ty smuly moc. Ja po KET zacala krvacet 10.den a byla to normalni MS. Myslim, ze na TT uz by to bylo videt.
Ach jo.

dana1979
autor
6. pro 2010

Tak je to potvrzeno...krev negativní ☹ Ale už jsem si nemyslela,že by to mohlo být jinak.

ankil
6. pro 2010

@dana1979 hrozně mě to mrzí ☹, moc jsem ti to přála

okurkaa
6. pro 2010

@dana1979 Ach jo. Je mi to lito ☹

dana1979
autor
24. pro 2010

Holky přeji krásné vánoce a šťastný a pro všechny z nás lepší rok 2011 🙂

lucios
25. pro 2010

Ahoj holky, i ja preji krasne svatky a moc stesti v roce pristim. 🙂

dana1979
autor
18. led 2011

Ahoj holky, jak se máte? Já jsem teď IVF nebo IUI na dobu neurčitou odložila a čekám na adopci 🙂 Štěpánek má potvrzenou dírku v srdci na místě kde ho jako miminko dvakrát operovali a pojedeme ještě na konzultaci do Ostravy a doufám,že to zůstane jen u sledování a na operaci jít nebude muset.

okurkaa
18. led 2011

@dana1979 Ahoj Dani, my si taky podáváme žádost. V Praze se prý čeká 3 roky. Jak dlouho čekáte vy? Jinak já zatím taky nic nepodnikám. Čekám na výsledky imunologie a ještě se mi po potratu zhoršila cytologie. Tak když půjdem do dalšího pokusu tak ne dřiv, než v dubnu. Doufám, že Štěpánek bude v pořádku. Díra v srdíčku zní hrozivě. Nerozumím tomu, ale nebud lepší operace?

dana1979
autor
19. led 2011

@okurkaa když se Štěpánek narodil tak měl mezi komorami dírku 0,8cm a teď mu v místě stehů kůže povolila. Tak pokud to nebude nutné do další operace nejdu...už u té druhé mi málem umřel ☹
Jinak mi máme žádost podanou 5/2008 pořád čekáme...chceme zdravé,bílé miminko do roku tak asi ještě nějakou dobu čekat budeme...A to půjdeš když tak ještě do IUI s dárcem? Já to zkouším doma...tak uvidíme.

okurkaa
26. led 2011

@dana1979 Ahoj Dani, tak to zní až děsivě, snad bude Štěpánek v pořádku. Jinak mi pujdem určitě s darcem, jen ještě uvidíme kdy...

dana1979
autor
27. led 2011

@okurkaa TAk dneska jsme byli s Štěpánkem ještě na vyšetření v Ostravě a dírka mezi komorami nepotvrzena 🙂 Pan primář říkal,že je to nedomykavost trojcipé chlopně a to může vypadat jako defekt komorového septa. Tak snad to tak je. Budou to sledovat a snad to bude dobré. Tak jsem si oddychla....Strašně moc chci být těhotná, nemyslím na nic jiného....Budu Ti držet palce ať se zadaří 🙂

okurkaa
29. led 2011

@dana1979 Ahoj Dani, tak to mam radost. To bude urcite dobre, manzel to ma taky a chlopen ma jen dvojcipou. A je to dobre, zatim chodi 2x rocne na kontroly. Jednou ho urcite ceka transplantace. Nemysli tolik na tehotensvi, zkus se nejak od toho odpoutat. Ja se snazim zamestnat co to jde, jinak bych se z toho asi zblaznila... Moc vam drzim palce. 🙂

dana1979
autor
29. led 2011

@okurkaa Oni jsou dvě chlopně...jedna dvojcipá a trojcipá 🙂 Ale podle mě mu to vzniklo až teď, protože kdyby to měl tak mu na to dávno přišly. Loni v srpnu tam ještě nic neměl, to ho primářka kontrolovala pořádně když měl před tou operací s uchem. No momentálně se mi nedaří na to nemyslet. Přála bych si aby mi zavolali i z kraje,že pro nás mají miminko k adopci. Mám i takové blbé období protože před 8 léty na konci ledna jsem byla na prvním ukončení těhotenství a na Valentýna před dvěma rokama na dalším. Vždycky na to bohužel myslím a asi už nikdy nezapomenu...Tak snad bude zase líp.

lucios
30. led 2011

Dani, tak držím palce, ať to s tím srdíčkem skutečně není nic závažného. také bych ti nejraději přála, abys na ty špatné vzpomínky mohla zapomenout. ale právě snad jen nové mimi to může nahradit, tak ti to moc přeji.
Dám vědět, jak je to se mnou. Zase je to napínavé, ale nějak o tom nemohu psát.

dana1979
autor
31. led 2011

@lucios Tak držím palce a až budeš moct a chtít určitě napiš 🙂 🙂 🙂

okurkaa
3. únor 2011

@lucios Ahoj, moc drzim palce. Ja si jdu v pulce unora pro výsledky z imuna. A pokud bude vsechno ok, tak bychom to snad v dubnu to zkusili.

okurkaa
3. únor 2011

@dana1979 Dani, ale on bohužel nemá žádnou trojcípou. Má jen dvojcípou a ještě nedomykavost...

dana1979
autor
3. únor 2011

@okurkaa aha jako,že má obě chlopně dvojcipé? Tak to jsem nepochopila 🙂

okurkaa
3. únor 2011

@dana1979 presne tak. Transplantace ho ceka urcite, jen se zatim nevi kdy. Doktori rikaji, ze az zacne mit potize nebo az doktorum povoli nervy... 😒

dana1979
autor
3. únor 2011

@okurkaa já doufám,že se to Štěpánkovi zhoršovat nebude...Tak snad Tvůj manžel bude mít dlouho ještě klid a žádné potíže 🙂

dana1979
autor
26. únor 2011

Ahoj holky, tak jak se máte?

atreyu
1. bře 2011

Ahojte, chcem sa k vám pridať...mám diagnostikovanú robertsonskú translokáciu chromozónov 13,14...s manželom sme čakali mimčo ale v 6 týždni som potratila...momentálne si dávame pauzu na rok, dva keďže mám 21 rokov ešte mám dôfam, trošičku času...ide o to, že sa veľmi bojím...ja som z piateho tehotenstva, sestra bola prvá narodila sa predšasne s mnohopočetnými vadami a hneď po pôrode zomrela...ďalšie 3 tehotenstva skončili okolo 11.týždňa a tak som prišla ja...a ja som prenášač...manžel chce veľmi detičky a bral by aj hneď, ale ja sa bojím...viem čo som si prežila a to som potratila "len" v šiestom týždni, neviem si predstaviť, nič horšie...ako vás tak čítam, ste všetky plné optimizmu...poraďte ako mám byž aj ja ďakujem

dana1979
autor
2. bře 2011

@atreyu ahoj a vítám tě tady 🙂 Já byla poprvé těhotná taky ve 21 letech. Miminko jsem si přála snad už od 14 let 🙂 Jsi mladá a je klidně možné,že hned po druhé si ti to povede. Většině lidí co znám a mají nějakou balancovanou vadu chromozomu se narodilo zdravé dítě...myslím,že jsem jedna z mála co měla smůlu už 4krtá. Určitě být tebou bych si dala pauzu a pak to zkusila znovu...Taky můžete potom zvážit IVF s darovanými vajíčky takto má moje kamarádka krásné dvojčátka holčičky 🙂

lucios
3. bře 2011

Ahoj atreyu, také tě zdravím. Ta tvoje diagnoza je poměrně častá. Určitě jsi v kontaktu s genetikama, ti ti vysvětlí, jak se vše v těch chromozomech může odehrát a určitě ti dodají odvahu, protože budou mít zkušenosti od ostatních pacientů. Opravdu ten věk je důležitý takže buď ráda, že víš, na co se připravit.
Mně se to teď radí, ale ve skutečnosti se mi klepou kolena, protože mám právě všechna vyšetření plodu před sebou, pokud to tedy tzv. příroda nestopne do 12 tt sama.
Tak Dani, tím jsem se odvážila naznačit, na čem teď jsem. Ještě že mám intenzivní práci a nemusím o tom furt přemýšlet.