Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

chaala
23. čer 2010

Dani, tak jsem to ještě hledala na netu a je to opravdu tak,jak jsi četla v té diskuzi.

dana1979
autor
23. čer 2010

Tak dík. Stejně to nemění nic na tom,že to buď výjde nebo ne 🙂 Na IUI jdu v pátek na 10hod. Ale zdá se mi to docela brzo budu 11den cyklu...okurkaa který den cyklu jsi byla ty na IUI?

okurkaa
24. čer 2010

Ahoj Dani, byla jsem 12DC. Myslim, ze je to jedno, kdyz jsou foliky pripravene. Jdes s darcem?

dana1979
autor
24. čer 2010

Okurkaa... no tak snad jo. Jo jdu s dárcem. Chtěla jsem to zkusit zároveň i s manželem ať je větší šance na otěhotnění,ale dostala jsem strach,že by to zase nemuselo vyjít a já musela na to ukončení ☹ Tak asi půjdu jen s tím dárcem. A držím palce na zítra na kontrolu 🙂

ankil
24. čer 2010

ahoj, teď jsem narazila na tohle téma a máme stejný problém, manžel má balancovanou translokaci, už jednou se na nás usmálo štěstíčko a máme zdravou holčičku, vyšlo nám hned první IVF+PGD a teď bychom chtěli zkusit IUI s dárcem.

okurkaa
25. čer 2010

Holky, jsem po prvnim UTZ. Zatim to neni jiste, ale mozna jsou tam dve bublinky. Jedna potvrzena, druha je mozna jen stin. Zatim je to tak malicke, ze to nejde poznat. Za dva tydny jdu na dalsi UTZ, tak doufam, ze tam bude alespon jedno srdicko. Mam strasny strach a samozrejme se porad pozoruju...

Dani, jak jsi dopadla?

dana1979
autor
26. čer 2010

Okurkaa tak to je super...ještě to nakonec budou dvojčakta 🙂 Já jsem byla včera na té IUI a nějak mě pořád bolí břicho a včera jsem i trochu krvácela. Byla jsem už po páte,ale nikdy jsem to tak neměla. Pan doktor se moc divil,že už jsem 4 krát otěhotněla a ani jednou nám to nevyšlo,že pry to statisticky vůbec nevychází...Za 14 dní mám jí t na test hcg tak uvidíme. Přeji všem hezký víkend 🙂

ankil
26. čer 2010

@okurkaa gratuluji, je to krásné když se někomu zadaří a zrovna třeba dvojčátka 😵 a ty jsi podstoupila IVF nebo IUI

markee
27. čer 2010

ahojky,
@ankil, vítám tě tu.
Snad se na nás všechny usměje štěstí 😉
@okurkaa gratuluju,to je skvělý. Jen tak dál,prostě pozitivní zprávičky.
Já bych holky taky chtěla miminko,ale ještě k tomu dárci jsem se nějak nedokopala. Manžel by do toho šel hned,ale já nevím. Na druhou stranu,taky už nechci podstupovat ukončování,ale vím,že to jinak nejde,když se "to"nepovede.Chjo,no fakt nevím co si počít dál.
Ale myslím, že vám to tu už všem vyjde.

ankil
27. čer 2010

@markee ahoj
nám dárce nevadí, ani jednomu a to že máme holčičku z IVF je takový malý zázrak, že to vůbec vyšlo, když to u manžela zjistili tak nám bylo navrhováno buď dárce nebo zkusit IVF+PGD s manželem, tak jsme to zkusili a vyšlo to, ale teď už se bojím že kdybychom podstoupili znovu umělé že nemusí být žádné dobré a nebo jich může být víc, je to risk, bohužel už na takový risk nemám nervy a ani nemáme tolik peněz, i tak bude IUI stát dost
@dana1979 ty chodíš do Zlína?

dana1979
autor
27. čer 2010

Ahoj ankil, jo chodím do Zlína. Můj gynekolog s nimi spolupracuje tak tam jedu jen jednou přímo na to IUI. To máš fakt štěstí,že vám to tak vyšlo z toho prvního IVF s PDG 🙂

ankil
28. čer 2010

@dana1979 jj byl to takový malý zázrak 🙂 ,taky chodím do Zlína, můžeš mi prosím napsat jak tam IUI probíhá, čekat nás bude nejspíš tento týden

markee
28. čer 2010

Holky ahojky,
no já vím,že jsem asi divná. Ale asi až si budu jistější,tak do toho dárce půjdu. Zatím prostě dost váhám. Já vím,že bych chtěla dvě děti. Ale bojím se. Bojím se, IVF s PGD,že prostě zainvestuju šílené peníze a ono ani jedno embryo nebude OK. A když bude,tak,že se neuchytí a prostě další a další věci. No vím,že kdyby takhle uvažovali všichni,tak nikdy nikdo dítě nemá. Ale já jsem asi ještě psychicky mimo nebo nevím,proč zatím zkoušet nic nechci. Zas na druhou stranu si říkám,je mi 31 let a manžovi 32 a že další a další roky čekání nám jen zhorší výsledky všeho. NO prostě jsem na vážkách. Nejspíš čekám na den,kdy si řeknu:" a dost prostě to zkusíme a vyjde to!"
Holky moc vám to všem přeju,aby se mimča zadařili a byli zdravé.

ankil
28. čer 2010

@markee ahoj, ne nejsi divná, chce to jen čas, taky se bojím znovu podstoupit umělé s manželem, přesně jak píšeš, nám zbyly z 18 pouze 3 ale co když by teď nebylo ani jedno, bohužel to není zas tak levná záležitost. My jsme už pevně ozhodnuti pro dárce, hlavně když bude dítko zdravé.

dana1979
autor
28. čer 2010

Ahoj Markee, určitě nejsi divná. Já do IVF s PDG nechci jít taky hlavně kvůli toho,že je to drahé a nejisté. Kdyby to stálo 100tis a věděla bych,že to na 100% skončí narozením zdravého miminka klidně si na to půjčím a budu to pak několik let splácet. Ale tak to není. Já s dárce taky nejsem úplně nadšená,ale jiná možnost už asi fakt není.
ankil - IUI ve ZLíně probíhá tak,že jsem tam objednaní na určitou hodinu teď to bylo na 10hod. Jdu na recepci tam mě pošlou do pokladny zaplatím 1500 IUI a 2500 dárované spermie a pak jdu o patro víš. Tam mě zavedou na pokoj, kde se převleču do svoji košile a je tam k dispozici sprcha a záchod. Jsou tam 4 postele. Pak jak tam už je připravený doktor přijde pro tebe sestřička a ty se lehneš na stůl a pan doktor ti tam zavede zrcadlo jako při vyšetření a pak zavede katetr. Někdy to necítím vůbec a někdy to je jen trochu nepříjemné. Pak tam chvíli ještě ležíš a asi po 10 min. tě zavezou zpátky na pokoj kde taky ještě ležíš tak 20-30min. Potom jdeš zpátky za sestřičkou a ta ti dá zprávu a recept na podpůrné léky. Já pak jdu ke svému gynekologovi za 14 dní na test HCG ale někdo chodí pak tam do Zlína na ten test. Kdyby ses ještě chtěla na něco zeptat klidně se ptej 🙂

ankil
29. čer 2010

Dani díky 🙂 , když jsi dávala papír s požadavky na dárce konzultoval to dr ještě s tebou? TAk ty jsi byla minulý pátek viď, já doufám že bych mohla jít tento pátek, kdoví jestli dělají i o víkendu, zítra budu už 11 DC tak uvidím jak dopadnu na kontrole

dana1979
autor
29. čer 2010

Ahoj Ankil, já ten dotazník dostala od svého gynekologa a nějak to se mnou neprobíral. Jen manželovi zjišťoval krevní skupinu aby ji měl dárce stejnou. No já byla tentokrát brzo už 11 den cyklu. Pracují tam i o víkendu jak je třeba,ale jestli jsi dnes 11DC tak ti to do pátku určo výjde.

ankil
29. čer 2010

Dani doufám, že Vám to vyjde 🙂 , teď jsi byla poprvé na IUI nebo jsi už nějaké podstoupila? Jsem zvědavá jak zítra dopadneme a na kdy nám to naplánují.

dana1979
autor
29. čer 2010

Ankil - já už byla na páte IUI ☹ Snad nám to všem už vyjde...Tak dej pak vědět kdy jdeš.

okurkaa
30. čer 2010

Ahoj holky, tak moje tehu netrvalo dlouho. Zacala jsem krvacet 😢 Tak vsem preju, abyste mely vic stesti.

ankil
30. čer 2010

okurkaa-tak to je mi moc líto 😢 a u dr.jsi už byla?
Dani-tak jdu v pátek, se už nemůžu dočkat 🙂 ty už budeš za chvilku testíkovat, viď nebo si počkáš až na krev?

markee
30. čer 2010

Okurkaa,to je mi moc líto ☹

dana1979
autor
1. črc 2010

Okurkaa....moc mě to mrzí. Byla jsi pro mě velká naděje,že to výjde už nám všem. Ach jo ☹
Ankil - já to zkusím vydržet co nejdýl, ale jak se znám tak to vidím na středu,že si test udělám 🙂 V pátek ať je vše o.k.

chaala
1. črc 2010

Okurkaa,moc jsem Ti to přála...je mi to tak líto ☹ Ach jo.

Dani, drž se. Snad se Ti podaří tu smůlu tady prolomit a budeš mít štěstí.

mony80
2. črc 2010

Ahojte dievcata,
my sme s MM tiez obdareni genetickou mutaciou a pred casom sme podstupili IVF - bez PGD, pretoze by sme potrebovali aj aneuploiidie aj aberace co by nas vyslo s IVF na 5 tis.Eur ☹
Mali sme 14 folikov, 13 zrelych, 8 oplodnenych, 6 prezilo PK, 2 najlepsie vlozili, a zatial som tehu s jednym babuliatko a uz sme videli aj srdiecko. Zatial prebieha vsetko OK a strasne si prajem aby to bolo tak aj nadalej.
Chcela by som absolvovat odber choriovych klkov namiesto amnio, aj ked tu na slovensku su voci tomu lekari dost skepticki a moc sa to tu nerobi ☹

ankil
2. črc 2010

tak už mám IUI za sebou a teď budem čekat jak to dopadne, akorát mě dost bolí a řeže podbříšek, měli jste to taky?
@dana1979 co jsi vyfasovala za léky, já mám utrogestan, anopyrin, prednison

okurkaa
2. črc 2010

Ankil,me taky bolelo bricho, to je asi normalni. Dostala jsem jen ultrogestan. Drzim palce.
Dani, co ty, jak se citis?

dana1979
autor
2. črc 2010

Ankil - mě po poslední IUI hrozně bolelo břicho a taky jsem i trochu krvácela. Léky jsem dostala úplně stejné. Tak držím palce.
Okurkaa - já zatim na sobě nic nepozoruju tak uvidíme 🙂 A co ty? Byla jsi u dokrora? Opravdu to nevyšlo?

okurkaa
3. črc 2010

Dani ja nevim. U doktora jsem jeste nebyla, mam tam jit 8.7.Krvacet jsem prestala, jen trosku spinim. Tak uvidime, treba se stane zazrak, ale moc na ne neverim.
Tak at ti to vyjde.

ankil
3. črc 2010

okurkaa- no vidíš, třeba to tam je 😵 , testíkovat jsi nezkoušela? Spousta holek ze začátku krvácí, tak držím palečky 🙂