Co děláte během rodičovské dovolené o prázdninách?

rennca
9. črc 2013

Milé maminky asi mě popadla nějáká depka nebo nevím co ale připadá mi že jsem furt zavřená doma a prakticky dělám celý den(týden to samé)prádlo, vaření, uklízení,odpoledne s dětma na písek, na kolo, na nákup, k doktorům apod. Máme domek se zahrádkou(zaplat pánbůch za to) takže bud jsme tam na zahradě nebo doma v obýváku kde si hrajeme, čučíme na telku, PC apod.UŽ mě dochází inspirace na hraní s dětma, ty se pochopitelně nudí i když dostanou novou hračku..O dovolené o prázdninách si můžeme nechat jen zdá(z důvodu financí)takže nás čeká jen nějaký ten výlet (zoo, zámek apod)Pochopiteně nemám ani na to aby jsem s dětma jela do nějakýho zábavního parku či jim nabídli nějaké další aktivity(tím teda myslím ty nehrozně předražené které tu máme všude kolem ) a abych zase trávila čas v obchodákách v hracích koutkách mě teda nebaví a hlavně ani neláká. Máte taky to samé nebo jsem nenormální jen já a myslím že všichni okolo se kolem mě baví a jezdí po výletech a my jsme zalezlí doma. Co děláte např.během dne?Dodám že jsem na mateřské ji 4 rok a další dva mě čekají 😝 😀 Hezkým a slunečným prázdninám ZDAR 🙂

ev.ka
9. črc 2013

My to máme podobně, jsme "doma", tedy spíše venku na hřišti... plus teda ty nákupy. Nemám auto, takže ani nikam nepopojedu. Když na mě přijdou podobné myšlenky, tak si řeknu, že to až tak špatný neni. Když jsi představim, že před dvěma roky jsem trčela v kanclu a domu přišla nejdřív v šest .. tak jsem ráda, že jsme se synkem venku a užíváme léta i když je to trošku stereotyp.

monikabie
9. črc 2013

J8 jsem doma už skoro 6 let. Ještě mne čeká rok a pak věřím tomu že mi bude smutno po tom jak jsem byla doma, My chodíme k vodě, do lesa, na hřiště. Co třeba si udělat výklet vláčkem? Stačí 2 zastávky a projít se a jet zase domů. Děti mají vlak zadara a těch pár korun.

petrajavor
9. črc 2013

My chodíme do ZOO co 14dní (máme permanentku) , jinak jsme od Zl takže jsme teď byli na procházce Zl-Malenovice lesem, po cyklostezce do vedlejšího města na zmrzlinu, 1h jsme jeli do Luha vlakem (syn vlaky miluje), občas chodíme do netradiční kavárny, obsluhují tam postižení a děti tam mají hrací hřiště,takže se dají jen tak "vypustit", snažím se abychom aspoň 2x o týdne měli nějakou zábavu ne drahou (peněz není nikde moc) ale abychom nebyli neustále doma (v paneláku je to na střelbu do hlavy), ale syn je ještě malý, takže rád jezdí vlakem, procházky lesem, kdy on se veze v kočáře a kouká a nebo jakákoliv aktivita kde potká nějaké děti....

mitote
9. črc 2013

mam to tak pul na pul... mam male miminko, tak jsme zatim vice doma, ale ja u toho studuji vysokou skolu, takze se vazne nenudim...ted mam volno po statnicich, tak jsem rada, ze si muzu jen hodit nohy na stul. Od zari to pak bude zase srumec, takze se nebojim, spise budu rada za kazdou chvili doma. Jinak prave jsme se vraitli z dovolene. Sem tam jdeme na vylet nebo si proste jen nekam posedet na "kafe". S kamaradkama na prochazky. Take hodne jezdime po doktorech, takze to mame docela pestre. Kdyz na me padne krize, tak se proste sbalim a nekam s malou vyrazim.

sarriku
9. črc 2013

🙂 Holky, asi vás potěším, protože moje mamka, co by matka pěti dětí strávila na rodičáku 18 let, takže pokud se chcete přestat nudit, pořiďte si další dítě😀
A teď vážně +-)
Teď jsem byla půl roku doma, co můžu za sebe doporučit, tak kreslení, malba na výkresy, stavba domečků ze sirek, vyšívání křížkovým stehem, okopávání zahrádky a plení, vyrábění obrazů z luštěnin a různých semínek přírody, chystání dekorací na příští svátky, pěstování květin, přesazování, prostě tady tyhle údržby domu a co dělat s dětmi, určitě je tady spousta alb, co se dá dělat s dětmi🙂
Nebo si pořiďte štěňátko, zabavijou se jak oni tak ty (oni si budou hrát, ty budeš venčit😀)
přeji pevné nervy

innes
9. črc 2013

Mám to podobně, snažím se s dětma chodit hodně na procházky (dcera je těžce neprocházková, takže jí tím moc dlouho nezabavím), do lesa a taky na výlety - za zvířátky, na koupálko, zítra chceme vlakem na hrad apod. Sotva začali prázdniny a neumím si představit ještě celý měsíc vymýšlení aktivit, abychom nezblbli 😀 Babička si teď chrochtá, že konečně může hlídat a já si trochu začínám taky dovolenkovat 🙂

anetka1701
9. črc 2013

Je to těžký - malá ještě vyžaduje spánek přes poledne, tak se musí aktivita odvjíted od toho... Ale je fakt, že to jsou hlavně hračky, bedna, PC, procházky... Kolikrát stačí když jedeme autobusem do sousední vesnice na zmrzku a zpátky nás vyzvedne tatínek když jede zpátky domů :o) Nebo pak dost chodíme do zoo a tak...

marrei
9. črc 2013

My jedeme během prázdnin jen na 1 týden k babičce, jinak budeme doma... Takže písek, koupák, procházka v lese, o víkendu (s manželem) máme v plánu dinopark. Jinak závidím ten domek se zahradou, my bydlíme se 2 dětmi ve 2+kk bez balkonu na sídlišti, takže neboj, může být i hůř 😀

dezyre
9. črc 2013

Krom toho co tu bylo vše navrhováno, tak během prázdnin dost často jezdíme na jezera. Nemáte někde kousek od Vás např. nějakou přehradu, nebo jezera s autokempem? V takových areálech je plno dětských hřiští, restaurací, případně můžete vyrazit na šlapadla, parníkem..

karotky
9. črc 2013

Já jsem doma 7.rokem a největší depku jsem měla na začátku,kdy mi došlo,že ani jedna babička nebude svolná k občasnému(nakonec ani k žádnému 😅 )hlídání.Do doby,než se nám narodilo vytoužené dítě,jsme chodívali alespoň 1krát týdně s partou na večři nebo na pvko a mým 1.porodem,jsem se s tím musela rozloučit a zvyknout si na život v izolaci od lidí.Museli jsme kamarády pustit k vodě,protože chodili do práce a měli na zábavu čas jen po večerech,což už my jsme nemohli a tak se z nás stali papučáři.Našli jsme si ale jiné kamarády s podobným osudem a začali od jara do podzimu pořádat společné grilovačky.Děti se při nich zabavily na zahradě a my jsme si mohli poklábosit. 😉
S 1.synem jsem toho nachodila hodně.Jedno dopolko jsme byli doma kvůli vaření,péči o domácnost a to druhé jsme procourali po venku.Odpoledne jsme bývávali doma na zahradě.S narozením 2.dítka člověk přijde o další spoustu volného času a aby mu nějaký zbyl,musí trochu zrychlit tempo 😀 Každé dopolko pak vypadalo tak,že jsme toho staršího doprovodili do školky,došli si pro sváču a mazali domů vařit oběd apd.Na courání a užívání si dětí byl čas až odpolko.Teď o prázdninách jsem s klukama(krom ranní procházky do krámu)spíš doma.O víkendech jezdíme na výlety nebo a klukama chodím na příměstské akce(výstavy,různé soutěžní akce pro děti,na hřiště apd.). 😉
Za měsíc mi MD končí,krásně jsem si jí užila a do práce(hlavně mezi lidi)se už opravdu těším 😎

blahova_andrea
9. črc 2013

Určitě nejsi divná. Myslím, že se takto občas cítí hodně maminek. Já i syn jsme dost společenští, takže nám stačí i společné venčení více maminek a dětí nebo vzájemné návštěvy. I to je zpestření a prakticky zadarmo. Ono i na tom hřišti je s více dětmi větší zábava nebo i doma u bazénku. Já si třeba plánuju s prckem sama menší výlety. Prostě sedneme na vlak nebo bus, někam popojedem a tam se projdeme nebo naplánuju nějaké vyloženě kolečko, abychom nešli tam i zpět stejnou cestou, někde posedíme, pohrajeme si, potkáme jiné lidi. Vždycky to nemusí být pálka za celodenní výlet. Nás to pořád doma samotný taky nebaví, takže se věčně někomu ozývám jestli nemají čas a snažíme se jít ven s někým dalším a nebo vypadnout úplně a poznávat "svět".

llluckaaa
9. črc 2013

My si léto užíváme tak, že víc cestujeme. Takže na kole, vlakem, po návštěvách za kamarádkami. Na 2 až 3 týdny pojedem k rodičům.
Jinak mi nepřijde, že bych se nudila. Konečně jsem po 3 letech dodělala školu, takže si teď užívám volna 🙂
@petrajavor Měla jsi na mysli Slunečnici? Ona není přes prázdniny zavřená? Jestli ne, tak bych se tam v pondělí s dětmi vydala, máme výlet do Zlína a zašli bysme si tam na jídlo a odpočinek 🙂