Dcera je nedoslýchavá. Máte podobný problém?

leni96
1. čer 2009

Ahoj, mám dvouletou holčičku a byla u ní diagnostikována těžká nedoslýchavost. Čekají nás teď sluchadla doufám, že to s nima Lenča zvládne a pomůžou jí.
Ráda bych si vyměnila informace s maminkama, jejichž děti mají takový problém. Lenka 😉

leni96
autor
3. čer 2009

hmmm tak vidím, že se moje téma nějak nechytá ☹ , no co se dá dělat 😒

many
3. čer 2009

jééééé ☹ držím Leničce pěsti ať se ji ouška nebo ouško uzdraví ☹ a aŤ to zvládnete

leni96
autor
3. čer 2009

Děkujeme za podporu 😉

daluri
6. čer 2009

Leni, můj syn nosí taky sluchadla, ale zhruba od 6-7let..
Prodělal různá vyšetření, byl 2x na Bera, byli jsme u 3 ušních, protože jsme nevěřili tomu, že by opravdu blbě slyšel..Navíc na Beře se prokázalo, že má normální prách sluchu, 1 dr nám řekl, že to je psychického rázu..káždopádně od 1třídy sluchadla nosí...bylo to těžké na zvyknutí, byl naučený, že jak přišel ze školy tak si je sundal..protože ho to tlačilo.Chodíme i do logopedie a logopedka tvrdě přikázala nosit celý den,takže nosí a myslím, že mu pomáhají...

Pokud se budeš chtít na cokoliv zeptat, ráda zodpovím, ale nemám zkušenost s malým dítětem...asi to bude hodně těžké, aby si je Lenička nesundávala, ale určitě si časem zvykne..na co se musíš připravit, jsou pohledy lidí, ale musíš ty sluchadla brát jako samozřejmou věc, brýle se přece taky berou jakou samozřejmost...

Můžu se zeptat, jak jste na to přišli? Měli jste pocti, že špatně slyší?
Já jsem dokonce teď s Terkou prodělala genetická vyšetření, v těhu, abych vyloučila popř. nedoslýchavost..ale u Ríši to myslím (vím to) vzniklo tak, že měl v 5letech častý zánět stř.ucha, během měsíce mu 3x propichovali ucho...a během toho roku měl zánět asi 6x...

Moc vám přeji pevné nervy a hlavně ať to zvládnete, protože dítě si zvykne na jakoukoliv věc, pokud je malé...hůř se s tím smiřují rodiče, kteří musejí překonat zoufalství a musejí být silní, aby nedali najevo, že má jejich dítě nějaký problém..

milik75
10. čer 2009

Ahoj holky, moc vam drzim palce a hlavne Lenicce. Moje kamoska ma taky dceru 5 let a spatne slysi na jedno ousko. Zjistili to, ze zacala pozde mluvit a moc nevnimala okoli. Ted litaji po ruznych dr., ale pry to ma taky z casteho zanetu stredniho ucha. I kdyz ono asi kazde dite je jine....muj manzel byl jako mimi casto nemocny...13x mu pichali ucho a slysi skvele. Takze hodne stesti vsem!

daluri
10. čer 2009

Milik i já si myslím, že to má syn ze zánětu stř.ucha, ikdyž mi to nikdo nepotvrdil, během měsíce mu třeba 3x propichovali a během jednoho roku asi 6x...no ale jak už jsem psala výše, na Beře mu vyšel normální práh, tak se pak v tom vyznejte..ale je fakt, že asi fakt hůř slyší, teď to vidím i já 😒

leni96
autor
11. čer 2009

Milik, děkujeme, v srpni by měla Lenička už mít sluchadla, tak doufám, že jí pomůžou 🙂