Děti mulati. Jaké máte skušenosti?

janadean
24. dub 2009

jsou tady maminky nebo budouci maminky ktere maji deti jine barvy pleti? Jake mate zkusenosti? Ja mam 2 mesicni miminko a planuji s nim prijet na par mesicu do Cech.

bobrufka
13. únor 2011

@chayanita Ptala ses na srazy maminek s mulaty, jukni sem:
http://manzelka.bloguje.cz/847323-sraz-deti-ari...

oppuncie
19. únor 2011

Ahojte děvčata!!! Jsem mamina 19 měsičního roštáka .Zatím sem se já teda nesetkala s rasizmem či urážkami na osobu mého synka. Žiji v Praze hodně slýchávám od ostatních mulatích maminek že se setkali či jen náznakem nebo narážkou na osobu svou či dítěte. Kolem mě sou lidé kteři se jen koukají a buď se usměji nebo i řeknou krásny kluk a dál to neřeší jsou lidé kteří se podívají a zamračí se ale nevšímají si nás dál.. já se jen usmívám a usmívám se na všechny .
Lidi sou hloupí a zlí doba je taková i když by už si měli zvykat na to vše okolo co není jen České -Bílé!!!!!!! 😉
Přeji všem krásný a ničim nerušený den 🙂 🙂 😉

zuzka72
19. únor 2011

Ahoj holky vůbec do této skupiny nezapadám, mám 4 syny a pleť mají , jako stěna 😀 ...ale celý život jsem si přála mít tmavé dítě, strašně mě fascinují a jsou krásní, mám kamarádku mulatku a už má 2 velké děti, holčičku snědou a kluka blonďáka a je to krása. 😉

samurajka
15. bře 2011

Holky, není tu nějaká maminka, která aktuálně čeká nebo má malého mulátka? My čekáme v září, tak bych si o tom s někým ráda poklábosila 😵

gabika84
15. bře 2011

@samurajka ahoj. ja cakam babatko, ale este neviem ako bude vyzerat 😀 tato sice nie je cernoch, ale je zo strednej ameriky (teda latino), ale so znacnymi karibskymi crtami (plosky siroky nos, uplne cierne brckave vlasy- take ake maju cernosi), pokozku ma nie ciernu ale tmavohnedu, tak som sama zvedava, aky mix nam vznikne 😀 mne sa ale velmi pacia cappuccino deti 🙂

laska.nezna.hranic
15. bře 2011

samurajka - já mám i čekám 🙂 táta sice není klasický černoch (na fotkách vypadá tmavší), ale tmavý je i tak dost - marocký Berber -, nebo alespoň ve srovnání se mnou. myslela jsem, jak náš prcek bude čokoládkový, ale kdo neví, koho má za tatínka, tak by neřekl, že je mulat. jen párkrát se mě někdo zeptal, odkud jsme se vrátili z dovolené, že má malý o odstín tmavší barvu než ostatní dětičky, ale obvykle lidi koukají s otevřenou pusou jen, když se někde objevíme společně, protože by malému takového taťku nehádali.

samurajka
16. bře 2011

Jů, tak to jsem ráda, že tu nejsem sama... já si právě vůbec neumím představit, jak to malé bude vypadat. U nás je taťka černoch jak bota z Nigérie, tak bych řekla, že mrňous bude tmavý dost 😀 Kamarádka na jiné diskuzi mi psala, že se černoši/mulátci rodí normálně světlí a tmavnou až po několika dnech a je fakt, že na fotkách ta malá miminka většinou vypadají dost světle. No, a koukám, že jsme v těhotenství zhruba stejně daleko, tak to je paráda 😉
@laska.nezna.hranic koukala jsem ti do albíka a Karim je moc roztomilej 😵

laska.nezna.hranic
16. bře 2011

samurajka - děkuju. akorát jsi mi připomněla, že musím do alba dát nové fotky. teda nové, flákám to už půl roku a nemůžu se k tomu dokopat 😅 no ale taky jsem nakoukla a moc jich tam nemáš... chci vidět taťku 🙂

jé, tak to budete mít nádherné miminečko. já míšené děti zbožňuju, jsou tak krásné a roztomilé. ano, obvykle se takové děti rodí světlejší, ale myslím, že i tak je na nich znát, že jsou míšené. hlavně vlásky mívají úplně černé. a očička taky. že prý všechny děti je mají zprvu šedomodré... to tak, možná všechny světlé děti. náš Kája je měl od narození tmavé a nezměnily se mu. neumím si modrookého černouška ani moc představit.

ano, jste o týden napřed, ale ještě vás můžeme předběhnout 😉

samurajka
16. bře 2011

@laska.nezna.hranic no, ono s tím taťkou je to trošku komplikované, protože my spolu nežijeme, rozešli jsme se hned po tom, co jsem otěhotněla, takže jeho fotku sem dávat nechci... vlastně ho vůbec neberu jako "taťku" 😅 Na miminko se ale hrozně moc těším a jsem na něj zvědavá a mulátci se mi strašně moc líběj 🙂 A s tím termínem jsme možná úplně na stejno, protože tady mi to počítá termín podle MS, ale podle UZ jsme o týden mladší 😉

laska.nezna.hranic
16. bře 2011

samurajka - jo tak... no, já teď musím od pc, ale později až se vrátím, ti něco písnu 😉

samurajka
16. bře 2011

@laska.nezna.hranic jojo, díky, já tu budu zas až zítra, ale budu se těšit 🙂

sisa39
18. bře 2011

Ahojte 🙂 Ja mám 3 ročneho syna MARCA 🙂 žijeme v UK...Som veľmi sklamaná,že na SVK ľudia nevedia pochopit,že aj deti mulati sú rovnaké deti ako každé iné....Na svk chodíme často hlavne pozriet mojich rodičov a sestru,vždy ked ideme po meste tak ludia doslova zazeraju na nas ako keby videli .... ☹ Tu v UK je to bezne,nik sa neotoci a niektory aj pochvalia,ze je Marco chutný 🙂 V uk budeme žit vobec sa nezamyslame,ze pojdeme na SVK jednak,že manzel nieje slovák a rec by mu robila problem a uz som si aj ja zvyla a sme tu stastni 🙂

sisa39
18. bře 2011

Marco 😵

katy1979
18. bře 2011

@sisa39 no ja viem sice hovorit iba za seba a svoje okolie. v uk sa mozno nikto neotoci ale nie je to tu vacsinou tak ze ludia sa otocia ale prave kvoli tomu ze je zlaty a chutny len je to tvoj pocit ze zazeraju. ja sa tiez otocim a ocumujem kazde take dieta ale prave preto ze by som ho hned vystiskala a vycmukala. vsak su tak strasne krasne tie ich kukadla.

langkofel
18. bře 2011

Kocky len nahodou som k vam mrkla 😉 , chcela som ze mne sa take deticky velmi pacia a mam aj cerstvu prihodu...
Pred par dnami som isla z mojou malou po meste, a oproti nam isla "biela" maminka z nadherne cokoladovou dcerkou, kym ja som valila oci na to nadherne, okate, tmave dievcatko, moja "biela" 😝 dcerka to takto okomentovala: Mami pozri ake je to dievcatko krasne cokoladove, a ja som len taka obycajna biela! 😉

samurajka
19. bře 2011

@sisa39 ahoj, jojo, už jsem se s podobnou zkušeností setkala, že v UK se míšenečkům žije líp, ono Slovensko na to ještě není asi úplně připravené. Já naštěstí žiju v Praze, řekla bych, že tady zas taková rasová nesnášenlivost nepanuje... sama jsem z malých mulátků u vytržení, přesně, jak píše @langkofel, však ty dětičky jsou naprosto nádherné a to, že se liší, beru jako přednost. Je fakt, že čokoládová miminka každý očumuje, ale věřím tomu, že většinou jen proto, jak jsou krásná 🙂 No, ale zatím nemohu mluvit z vlastní zkušenosti, takže až se mimčouš narodí, dám vám vědět 😀

sisa39
19. bře 2011

@samurajka
@katy1979 To som si nahovarala a aj ja,lenze aj ked sme ho dali do detskeho kutika tak maminy zostali vyvalene a jedna mila mamicka si zobrala dceru za ruku a povedala nahlas,ze s ciernym sa hrat nebude ☹ To su ludia,ktory sa boja toho co este nepoznaju,nevideli ale kaslat nato 🙂 Tu v UK nam je skvele a moja čokoládka už dufam dlho nebude jedináčik a že pri budne súrodenec,dufam,že otehotniem snažilkujeme o sto šest 😉

najjulinka
19. bře 2011

My sme mali v profesionalnej starostlivosti mulatčiatka... a teda žiadne rasizmus zlý.. .len ludia boli tak nadšení, že ich hladkali.. .chytali za ruky... chytali im vlasy... proste normalne okolo kočíka išli a šahli si, prihovorili sa.. bez toho, žeby sa aspon spýtali či si možu šahnuť.... fotili... no niekedy nič prijemne.. hlavne ked deti boli vystrašene a napr. plakali lebo sa k nim vrhol ktosi nad kočik a potom sme išli dalej a tam zas nejakí okoloiduci mal potrebu riešiť plačuce deti, tak sa im zas vrhol nad kočík... a deti vyšašene chudatka... 😔 😅 Ale akože taký zlý rasizmus som nezažial, žeby dakto na plnu hubu dačo povedal škarede.. lenže to boli deti len kočikove a na ihrisku medzi detmi a mamičkami... neviem aké by to bolo už v školke a neskor v škole.. proste keby sa ocitli niekde bez nas... či sa na nich v neskoršom veku dakto netrufne... 😖 😔 😔 😔

stardust
19. bře 2011

Caute, tak by ma zaujimalo, ako to vyzera u vas s intoleranciou laktozy, kedze do 90 percent cernochov nemoze pit zu toho dovodu mlieko?

gabika84
20. bře 2011

@stardust 😕 o tom som nikdy nepocula. a to som pracovala v USA v oblasti gastronomie, mala na starosti hosti s alergiami a speci dietami, stretavala sa s cca 15 000 ludmi mesacne. pol roka som bola napr. v New Orleanse, kde je to zastupenie cernochov velmi pocetne a nikdy sme s nimi nemali nejake "problemy". respektive, ze by malo na laktozu alergiu viac "ciernych" ako "bielych"

stardust
20. bře 2011

@gabika84 nie alergiu na mlieko, intoleranciu na laktozu 🙂 co som sa ja pytala tych par cernochov, co som stretla na kurzoch, vsetci mali intoleranciu, resp. nepili obycajne kravske mlieko.

gabika84
21. bře 2011

@stardust ano myslim tym intoleranciu. to by si nemohli davat ani milkshake v McDonalde 🙂

samurajka
21. bře 2011

@stardust tak to je zvláštní, nikdy jsem o intoleranci na laktózu u černochů neslyšela a co vím, tak i v Africe chovají krávy a kozy právě kvůli mléku, které tam pijí.

gabika84
21. bře 2011

@samurajka suhlas. vlastne v tej afrike sa niektore kmene casto zivia iba mliekom (najcastejsie kozim a tavim, ktore taktiez obsahuju laktozu) 😉

katy1979
21. bře 2011

@sisa39 tak to ma mrzi ze mas taku skusenost. asi by som jej nieco povedala aj ked keby ze som len prizerajuca mamicka co vidi taku situaciu 😠 az ma to teraz nasr.... nie je to preboha jedno ci je pokozka biela, zlta, hneda, hoci aj ruzova ci fialova.

awalancha3
22. bře 2011

@sisa39 .........ked si to tak velmi ale ozaj velmi objektícne vezmeme... tak biela rasa, resp rasa hnedovlasých je na radikalnom ustupe, aziati- ciernovlasi, arabi- ciernovlasi, cernosi- ciernovlasi. laponci a eskimaci- ciernovlasi, latinoam- ciernovlasi., už aj greci a taliani su skoro vsetci ciernovlasi......pomalinky bude cely svet ciernovlasi (az na peroxidove nádhery), takže vydrž, teraz zazerajú na cierneho...... ale za 5-6 generiácií sa bude kukat na bielokožca ako na exota...........ja sama prispievam k čiernovlasím svojou farbou vlasov...........

kiki77
22. bře 2011

Laktázovou intoleranci rozhodně nemá 90% všech černochů, naopak, právě na kmenech Fulbů a okolních pasteveckých populací dokazovali i čeští genetici, že vznik geneticky disponované laktázové perzistence v závislosti na změnách životních podmínek probíhal mnohem rychleji, než se dřív předpokládalo. Je možné, že se intolerance bude častěji vyskytovat někde, kde hovězí dobytek nemohli mít kvůli spavé nemoci, ale ve východní i západní Arice, všude kde jsou savany, jsou celé národy, které z kravského mléka žijí.

A že lidi na dětičky civí? Někdy to bývá i horší: http://www.manzelka.bloguje.cz/884745-protoze-c...

kiki77
22. bře 2011

Laktázová persistence v Africe: http://www.nytimes.com/2006/12/11/science/11evo...

allanaa
22. bře 2011

@samurajka ahojky tak ja patrim k tym maminkam ktore mali tu moznost porodit mulatka a poviem ti tie deti su nadherne,mam priatela africana a sme spolu stastni,aj ked som na zaciatku mala uplne iny nazor na nich ...Jordan ma 6tyzdnov narodil sa v irsku kde aj zijeme a chystame sa s nim na Slovensko,zo zaciatku sa vela o tom rozpravalo pretoze na SK stale ludia nevedia pochopit ze ludia su ludia a nezalezi na farbe pleti,ja som to vdaka mojmu priatelovi pochopila a neviem si predstavit ineho chlapa pri mojom boku.Cele tehotenstvo som sa nevedela dockat ako bude malicky vyzerat ale ked sa narodil bolo to jedno nadherne babatko s pokozkou akoby len opalenou,ma krasne tmave ocka ale jeho telicko je trosku tmavsie ako je moje ...uvidis ako bude nadherne vyzerat tvoje babatko ked sa narodi ...ja mam v plane ma este 4 😀 pretoze su to nadherne deticky ...