Děti mulati. Jaké máte skušenosti?

janadean
24. dub 2009

jsou tady maminky nebo budouci maminky ktere maji deti jine barvy pleti? Jake mate zkusenosti? Ja mam 2 mesicni miminko a planuji s nim prijet na par mesicu do Cech.

koniksandy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wacata37
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aliza
22. pro 2010

@koniksandy no, ja len tolko, ze sa velmi mylis, rasa s nazvom NEGER neexistuje a ani nikdy neexistovala! neviem, odkial si taketo rozdelenie a pomenovanie rasy zobrala. Toto slovo je uz par desatroci zakazane, ci v USA, UK, ak by si taketo nieco vyslovila nahlas, tak by si mala na krku policiu za rasovu diskriminaciu. Takze to asi ma svoje opodstatnenie a ak si prislusnici ciernej rasy nepraju byt nazyvani NEGRAMI, tak nechapem, preco to ty tu riesis a preco s tym mas problem. Viacej tolerancie by neuskodilo.

dajna11
22. pro 2010

rasa neger neexistuje.....je to však odvodené z negroidnej rasy...tá je. už to že to zkomolili,a začali používať ako urážku a nadávku je iná vec.

wacata37
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dajna11
23. pro 2010

@wacata37 krásne vianoce 🙂 🙂 🙂 🙂

aliza
23. pro 2010

@wacata37 nie je zac! my sme tiez miesani... i ked trochu inak 😎. A prajem vam vsetkym aj vasim krasnym deturencom carovne Vianoce!!!

aliza
23. pro 2010

este pre zaujimavost jedno rozdelenie ras. Negroidna rasa mozno existuje v slovencine, ale v anglictine nie.

Outline of Human Racial Classification:

SUB-SAHARAN AFRICA GROUP
I. Capoid or Khoisanid Subspecies of southern Africa
A. Khoid (Hottentot) race
B. Sanid (Bushmen) race
II. Congoid Subspecies of sub-Saharan Africa
A. Central Congoid race (Geographic center and origin in the Congo river basin)
1. Palaecongoid subrace (the Congo river basin: Ivory Coast, Ghana, Nigeria, Cameroon, Congo, Angola)
2. Sudanid subrace (western Africa: Niger, Mali, Senegal, Guinea)
3. Nilotid subrace (southern Sudan; the ancient Nubians were of this subrace)
4. Kafrid or Bantid subrace (east and south Africa: Kenya, Tanzania, Mozambique, Natal)
B. Bambutid race (African Pygmies)
C. Aethiopid race (Ethiopia, Somalia; hybridized with Caucasoids)

"OUT-OF-AFRICA" GROUP
I. Australoid Subspecies
A. Veddoid race (remnant Australoid population in central and southern India)
B. Negritos (remnants in Malaysia and the Philippines)
C. Melanesian race (New Guinea, Papua, Solomon Islands)
D. Australian-Tasmanian race (Australian Aborigines)
II. Mongoloid Subspecies
A. Northern Mongoloid racial group
1. Northeast Asian race (various subraces in northern China, Manchuria, Korea and Japan)
2. Ainuid race (remnants of aboriginal population in northern Japan)
3. Tungid race (Mongolia and Siberia, Eskimos)
4. Amerindian race (American Indians; various subraces)
B. Southern Mongoloid racial group
1. Southeast Asian race (various subraces in southern China, Indochina, Thailand, Myanmar [Burma], Malaysia, Indonesia and the Philippines, the last four partly hybridized with Australoids)
2. Micronesian-Polynesian race (predominantly Southern Mongoloid partly hybridized with Australoids)
III. Caucasoid or Europid Subspecies
A. Dravidic race (India, Bangladesh and Sri Lanka [Ceylon]; ancient stabilized Indic-Veddoid [Australoid] blend)
B. Turanid race (partially hybridized with Mongoloids; predominant element in Kazakhstan, Turkmenistan and Uzbekistan; common in Hungary and Turkey)
C. Indic or Nordindid race (Pakistan and northern India)
D. Irano-Afghan race (predominant in Iran and Afghanistan, primary element in Iraq, common [25%] in Turkey)
E. Armenid race (predominant element in Armenia and Azerbaijan, common in Syria, Lebanon and northern Iraq, primary element among the Ashkenazic Jews)
F. Mediterranid racial group
1. Orientalid or Arabid subrace (predominant in Arabia, major element from Egypt to Syria, primary in northern Sudan, important in Iraq, predominant element among the Oriental Jews)
2. South Mediterranean or Saharid subrace (predominant in Algeria and Libya, important in Morocco, Tunisia and Egypt, primary element among the Sephardic Jews, common element [circa 20-25%] in Spain, Sicily and southern Italy, minor element [circa 5%] in Greece)
3. East Mediterranean or Pontid subrace (Black Sea coast of Ukraine, Romania and Bulgaria; Aegean coasts of Greece and Turkey)
4. Dinaricized Mediterraneans (Residual mixed types resulting from the blending of Mediterranids with Dinarics, Alpines or Armenids; not a unified type, has much regional variation; predominant element [over 60%] in Sicily and southern Italy, principal element in Turkey [35%], important element in western Syria, Lebanon and central Italy, common in northern Italy. The ancient Cappadocian Mediterranean subrace of Anatolia was dinaricized perhaps as early as the Neolitihic and is a major contributor to this type in modern Turkey.)
5. West Mediterranean or Iberid subrace (Spain, Portugal, Corsica, Sardinia, and coastal areas of Morocco and Tunisia; the Atlanto-Mediterranean peoples who expanded over much of the Atlantic coastal regions of Europe during the Mesolithic period were a branch of this subrace)

aliza
23. pro 2010

@dajna11 neger nie je odvodene od negroidnej rasy, ale od spanielskeho a portugalskeho slova negro a takto boli oznacovani cierni otroci v Amerike, preto to slovo je povazovane za urazku

dajna11
23. pro 2010

@aliza neviem od čoho je odvodene to slovo pretože aj po rusky sa povie černoch neger.....pochybujem že by to rusi prebrali od šapnielov.

frisbee
23. pro 2010

@dajna11 ..je to z latinčiny-slovo niger a znamená čierny
Náhodou som si všimla túto tému,je mi trochu smutno...sme matky,žijeme na jednej planéte, trápia nás choroby ,vojny,hlad..nechápem niektoré názory a agresivitu,detičky sú krásne a narodili sa z lásky a je jedno,či sú zelené alebo ružové...pekné sviatky prajem.

dajna11
23. pro 2010

@frisbee ja som len chcela povzbudiť žienku ked jej napísali že otec jej dieťaťa je predsa neger kedže je z tej rasy.mylsím však že je rozdiel ked niekomu povieš že je negroidnej rasy a že je neger.....prosto to neger už je ako urážka,nadávka,aj ked je to vlastne odvodene. myslela som si žeje to z latiny.....ako väčšina slov ktoré sa používaju podobne vo väčšine jazykov.ja osobne nič proti matkám,otcom,deťom....sme ludia a je jedno z akého kútu zeme nie?

frisbee
23. pro 2010

@dajna11 ..veď hej,tebe som iba odpovedala na otázku,že z čoho je odvodené to slovo 😉 .inak som to myslela obecne....človek nakukne do témy a na 4 stranách toľko agresivity 😕

dajna11
23. pro 2010

@frisbee no aj tak to chodí.....nechápem to,ale čo už. krásne sviatky.

aliza
23. pro 2010

no, latincina alebo rustina sa asi v USA v casoch kolonializmu velmi nepouzivala alebo? a opakujem, nie je to odvodene od negroidnej rasy, taka vo svete neexistuje, ale od slova 'negro' - cierny. To si len Slovaci tak odovodnuju, ale na Slovensku asi tiez nemame velmi 'negroidnu' historiu, vsak? treba si trochu nastudovat o krajinach, ktorych sa to tyka.
krasne sviatky vsetkym

frisbee
23. pro 2010

@aliza ..vidím,že medzery vo vzdelaní máš ty..takže z latinčiny sa vyvinulo mnoho jazykov,preto som ju spomenula,odtiaľ je to slovo ,o ktorom sa tu neustále točí dokola.
Neviem,naozaj je to nikam nesmerujúca diskusia.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Latina

wacata37
25. pro 2010

@dajna11 Krasne proziti svatku i vam! 😀

aliza
25. pro 2010

@frisbee tu nejde o to, kde toto slovo ako take vzniklo, ale kedy, kde a z akeho slova sa zacalo pouzivat toto slovo ako urazka pre prislusnikov ciernej rasy a o tom tu bola rec, nie? a bola by som rada, keby si neutocila na moje vzdelanie, ja som iba napisala, ze si treba nastudovat historiu krajin, ktorych sa cernosska otazka tyka, ale nikoho osobne som neoslovila, ani neurazala. Mne je jasne, ze povod je v latincine, ale do anglictiny sa toto slovo dostalo az zo spanielciny, preco, urcite dobre vies, kedze si taka zbehla v historii. Este raz, islo mi o vznik slova Neger v spojeni s cernosskou otazkou, nie vznik tohto slova ako takeho. Ale to je fakt jedno, nema to tu ziaden vyznam, kedze to uz prestala byt diskusia.

radkayeboah
25. pro 2010

@koniksandy nemuzu uverit co tady ctu prece jsi taky matkou, jak muzes byt tak kruta??
Kazdy mame stejnou krev a to jake barvy pleti jsme to neni dulezite! Muj manzel je african a je to krestan jako ja..
Tohle tema bylo zalozeno pro maminky mulatku, tak nechapu co tu pohledavas...
Kazda z nas si bude chranit svoje deti vsim moznym tak se nediv kdyz se @wacata37 zastala sve rodiny.
Kazda jina by to udelala...
Kdybych na tuto debatu narazila driv tak bych se do tebe jinak pustila...Ale uz jsem to rozdychala...
A co je to za kravinu ze se bojis ze tvoje dcera bude doplacet na to ze je bila???

@janadean ja se chystam do Ceska v unoru.Uz se moc tesime:-} zustaneme delsi dobu at si ho vsichni uziji 😀 Manzel s nama nepoleti, ale pak pro nas prileti.
Koncem cervna zacatkem cervence jsem byla s mojim manzelem v Cesku. Dva dny jsme byli v Praze a pak dva tydny u nas na Morave a prekvapive to slo dobre! Mozna i lip nez jsem si myslela..Byli jsme i ve skolce vyzvednout sestrenku a deti byly tak rady, po ceste jsme koupili cokoladu a muj jim ji pak dal,tim si je ziskal.. Bylo to super az na jednoho ,,debila,, ktery byl s Prahy coz bych necekala kdyz Praha je uz hodne cosmopolitni... Mel tak nechutne narazky,ale jsem ho uzemnila a pak slo i videt ze se stydi za to co rekl...

Ja vzdy rikam, kdyz vecer ulehame s manzelem do postele a pritulime se k sobe, zavreme oci a jen se tak mazlime-je nam uplne jedno jake barvy ten druhy je!Hlavni je ten pocit bezpeci, lasky, porozumeni ...
Ja to vse a mnohem vic nasla u africana a taky mi dal prekrasneho, draveho syna! A za to mu budu cely zivot vdecna! 😀

wacata37
25. pro 2010

Tak holky tohle vubec nechapu, tohle byla diskuse o tom kdo ma jake zkusenosti s tim kdyz vycestoval s misenymi detmi zpet do CR/SR ale jenom do te doby nez se tu nekdo zacal ohanet se slovem neger. Nemam potrebu obhajovat vyznam slova. Ale my 'common sense' mi snad napovi ze je to slovo hanlive a proste se neuziva. To samy nechodim po ulici a neukazuju na obcany romske narodnosti a rvu na ne ze jsou cikani. Co takhle respekt jedna k druhe? Jak rekla uz @radkayeboah vsechny jsme matky a mame k svym detem nejakou povinost chranit je starat se o ne.
Ale z jednoho je my vazne smutno at jsou nase deti ruzove, puntikate s kytickama nebo kdovi jake mely bysme byt rady ze jsou zdrave a ze jim nikdo neublizuje. Nikdo neni lepsi nez ten druhy jsme vsichni na jedne lodi snazime se prezit a tu svoji cestu udelat co nejpohodlnejsi a nejzajimavesi jak je to jen mozne. Proc kolem sebe plivat, urazet a navazet se do druhych??

zitaje
25. pro 2010

@dajna11 po rusky sa povie cernoch sice aj negr, ale je to vyslovene hanlive!!! Bezne sa pouziva afrikanec, cize african, a potom take kombinacie, ako napr. cierny Rus sa povie Afro-russkij 😉
Pekne Vianoce vsetkym! 🙂

radkayeboah
25. pro 2010

@wacata37 krasne receno! 😀

maznacik007
25. pro 2010

nuz hoci nas sa slovo "neger" netyka... tak v slovencine je chapene ako pejorativne... a teda hanlive... a tak ho vnimam aj ja a v zivote by som si tak nedovolila oznacit afroamericana /cernocha/

dievcata nedajte si pokazit sviatky takymito komentami... rovnake slnko svieti na nas vsetkych .... aj na nase deticky...

baradisk
25. pro 2010

@wacata37 to je jen zavist,protože mišeny děti jsou nejkrasnějši 😉 😉 😉 😉

aela
25. pro 2010

juj kocky, som nahodou natrafila na tuto temu a teda sa divim, ake to tu mate bojove 😕 ja si uz rok a pol pisem v jednej sukromnej teme so 40 kockami, mame deticky rovnako stare a je medzi nami jedna kocka, ktora ma muza jamajcana, zili v anglicku a teraz sa prestahovali na slovensko, no ale su taky pekny parik a malicky je taky nadherny, nikdy nam ani jednej ani len nenapadlo na jej muza ci dieta nejako narazat, ci hanlivo hovorit, mi to ani nejde do hlavy, ze tu daka mamina sa nehanbi take nieco vypustit z ust, ved clovek nikdy nevie, co raz moze postihnut jeho ci jeho deti 😔

dont_speak
25. pro 2010

Nakoukla jsem po dlouhé době a vidím, že to tu znovu ožilo..
wacata hezky napsané.. souhlasím s tím vším, co jsi napsala 😉

koniksandy
27. pro 2010

@wacata37 ja nemam nic proti miesancom, ani proti prislusnikom inych ras, ani som nikdy nemala, len si myslim, ze rasy by sa miesat nemali, to je vsetko. @aliza ja som v zivote nepocula o rase neger, neviem odkial to mas, ze ja som take povedala? to asi tazko. to je somarina.
@radkayeboah vies, ja nerobim rozdiely len ze biely a cierny, dokonca som sa dlho tymto pomenovaniam vyhybala, a neznasam ich, ale asi ak nepomenujem pojmy tak aby to pochopili aj niektore damy tu, tak sa to tu stale bude tocit dookola a nevedie to aj tak nikam. Ja som tym ze sa bojim ze moje dieta je "biele" narazala na mentalitu nasich tmavsich spoluobcanov, ktorych "zaujmom" je robit a rodit deti, nikdy nepracovat a zit zo statu a odvodov ludi pracujucich.

maart
27. pro 2010

@koniksandy ....mohla bych se zeptat proc si myslis, ze by se rasy nemely misit? 😕

wacata37
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radkayeboah
28. pro 2010

@koniksandy uz kdyz jsi neco takove jednou napsla musis pocitat, ze na tebe budeme utocit.. Nebot jak uz jsem psala si kazda chranime to nase!
Obcas mi prijde ze mluvis o zviratech a ne lidech, ze by se nemeli misit....To je nesmysl, jde prece o muze a zenu ,kteri se maji radi a z te lasky splodi dite a kazde dite je pozehnani a je to dar od Boha!
A o tom ze by jsme si delali deti jen kvuli pridavkom...Kde jsi na to prisla?To je na Slovensku tolik malych misencu??Co odebiraji jinym detetm pridavky??

@wacata37 to uz nema cenu! To by jsi mohla dokonecna vysvetlovat...Lepsi to nechat tak. Cas ukaze vsechno jinak a doufam, ze misenych deti bude cim dal vic at klidne zahlti celou Evropu! Hlavne at jsou zdravi 😀 😀 😀 😀 😀 😀