Děti mulati. Jaké máte skušenosti?

janadean
24. dub 2009

jsou tady maminky nebo budouci maminky ktere maji deti jine barvy pleti? Jake mate zkusenosti? Ja mam 2 mesicni miminko a planuji s nim prijet na par mesicu do Cech.

erikasadek
4. lis 2010

@wacata37 no ver mi ze rysava cernoska.. teda mala cernoske rysy ;; ale bielu pehavu tvar kucerave vlasy rysave no fakt skareda... 😖

to som si hovorila ze tu geny miesania sa teda blbo pomiesali.. 😖

ale nie je to fakt vec vkusu ..
ale na druhej strane nechcem nikoho obhajovat....

ale aj azijci sa kastuju mezdi sebopu a nedovolia aby s amiesali s inymi rasami..
ako aj cernosi to iste ich blbe komentare som neraz pocula na nasu bileu rasu.;
a ked vidia cernsku s bielym a maju deti tak tiez blbe komentare takze to nie je len o bielych je to celkovo takto ..
ja viem svet by bol pekny keby sme sa vsetci jeden druheho milovali ale j eto utopia.....
a bohuzial sme kazdy iny a kazdy mame aj iny vkus.. 😉 🙂

vkus ktory nemusi byt vzdy systematicky napadany ako rasizmus.. 🙂

wacata37
4. lis 2010

@erikasadek vis co skoda ze administratorka smazala nektere komentare na mych fotkach....pak bys videla ze neslo o osobni vkus ale o rasismus, jako ze matty patri do naruce opice atd....to uz neni o vkusu ale o tom cloveku nenavidi co vidi aniz by mu to co vidi neco udelalo. ☹

erikasadek
4. lis 2010

@wacata37 tak toto je krute.. 😉
zase komentovat deti ... tak to mi pripada dost blbe.. a neviem ani slovo ako opisat.. 😒

ale priznam sa ti s jednym ze ked som nasrata ja na cernochov tak hodim hlasku ako s jungle nech sa vratia tam pretoze niektori su tu fakt na nevydrzanie..
niekto povie ze rasizmus ja zase ze moja zlost a nervy prasknu a povediaco si myslia.... ale nie v zlom..
to pisem aby niekto nepisal ze osm svata... 😉
nema to nic spolocne s nenavistou.... ale vies ked pretecie osledn akvapka tak povieme aj to co si nemyslime... 😉

aha teraz bol skandla pretoze pan parfumar guerlain..... povedal pred tyzdnom j eto starsi pan ze sa v zivote nadrel viac ako cernoch sa cely zivot je to taka fraza stara.. prirovnanie hned bol strajk ciernych pred obchodom na champs elysse 😠
hned uz presla doba kedy sa takto mohlo hovorit....

vies ja si myslim teraz v dobrom ze kazdy ma v sebe rasizmus skryty a niekto menej a niekt 😠 o viac....
ale kazdy s nas ho ma ... bohuzial..

wacata37
4. lis 2010

@erikasadek vis co ja nejsem obhajcem Afriky, moc dobre znam jaky dokazou byt. Je to jina mentalita a to by se nemelo michat, nebo si myslet ze to jakkoliv zmenis ☹
ale komentovat cikoliv deti by se nemelo nikdy FULL STOP. vlastne nic nam nedava pravo nekoho urazet, ja to nedelam a nikdy jsem to nedelala, a ani nebudu.
rasismus se tak strasne omejla dokola, ja jsem byl nekolikrat obvinena z rasismu ne na zaklade toho co jsem rekla ale ze jsem treba nevenovala dotycnemu v praci stejnou pozornost jako bilemu kolegovi atd.... dneska to lidi strasne radi vytahujou a ohaneji se s tim. Ja si myslim ze at tomu das jaky chces nazev je to ta cista nenavist co mi vadi, to je to co je vyzene do ulic a donuti je nekomu ublizit nekoho zabit. me jejich plana slova nevadi, moje dcera tomu jeste nerozumi ale jedno bude a na to ji musim pripravit 😒 lidi jsou na sebe zli bez ohledu na barvu a to je priserny!

erikasadek
4. lis 2010

@wacata37 v tom s tebou suhlasim ludia su na seba zli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 a to kazdy den a bez toho aby s amiesali farby.. 😉
je to smutne a je to realita dnesneho sveta... 😠 😖
nezmenime to ale mozme sa len pokusit vysvetlit nasim detom ze roznorodost neznamena byt zlym clovekom roznorodost moze obohatit.. moze zmenit zivot moze vela veci.....
ale urcite nie ublizit... 🙂

taky maly krok... 🙂

wacata37
4. lis 2010

@erikasadek a tak ja verim ze je jeste brzi, neni to tak dlouho co jsme vubec nemohli cestovat tak se ty kultury jeste moc nepromichaly tudiz je jasne ze lidi maji strach ale snad generace deti nasich deti to uz bude mit o neco malo jednodussi 😀
stejne jak je na tom Pariz? my mame stesti ze Brighton je velice multikulturni mesto, takze tu je spousta lidi ze spousty rohu sveta. nikdo si tu nikoho nevsima, o to je to vetsi sok jet nekam jinam 😒 my to vlastne k sobe mame kousek eurotunelem 😀 planujeme cestu do disneylandu a ja uz roky chci jet do s prckem do Parize jen tak si to tam projit. Ale samozrejme znam jenom co se doctu z knizek, asi je to jine tam zit 😀

bluebell12sr
4. lis 2010

Alexandre Dumas-a sa raz jeden arogantny muz spytal, ci si je vedomi tomu, ze aj napriek svojim aristokratickym konexiam ma v sebe predsa len krv negra, Alexandre Dumas, jeden z najvyznamnejsich francuzskych spisovatelov, odpovedal: 'My father was a mulatto, his father a negro and his father a monkey. My ancestry began where yours ends!'
😉 😉 😉
/prevzate zo stranky www.intermix.gov.uk/

bluebell12sr
4. lis 2010

wacata37 😉
ahoj erika!!! my sme sa uz v nejakej diskusii stretli 🙂 ale dost daaaavno. ako vidim chlapci uz poriadne vyrastli, no a tie ich mihlanice 😵 😵 😵 /to ja mozem pouzivat dior mascaru kolko chcem a taky efekt nedosiahnem 😅 😵 /

erikasadek
5. lis 2010

@bluebell12sr ahoj... 🙂 jasne ze sme sa stretli.. 🙂 uz na koniku.. 🙂
no ano maju uzasne mihalnice ja im zavidim.. dlhe a kucerave, ale to si este nevidela ich sesternicu teda mozno mam ju v albume spolu s detmi ...
teraz ma rok podobaju sa ale ona ich este predbehne.. 😀 ked bude velak tak neviem neviem maju to v rodine.. 😉
@wacata37 aj ty si mi uz pochvalila v albume.. takze s atrochu pozname;.. 😉
pariz je velmi rozmanity je tu snad kazda kultura...
ale cernosi su vseliaki z roznych kutov a najhoris eje na tom mozno poznate ze oni sami s amedize sebou kastuju!!!!!
takze zalezi od kial su.. 😠

no a tym ze francuzkso malo byvale kolonie tak niketori su stale zaujati a nemozu nato zabudnut..
je to tazke povedat ale su tu ludia kltorym to je jedno a su ludia ktorim vadi miesanie ako vsade.. 😅

wacata37
5. lis 2010

@erikasadek ja vim poznala jsem fotku 😀 a taky jsem si rikala ze manzel je mix ale prislo mi hloupy a nepodstatny se zeptat. Kluci jsou fakt pekni taky tim ze jim nechavate delsi vlasky 😀 takovy panenky....

erikasadek
5. lis 2010

@wacata37 😀 😀 😀

tak sa nepytaj. 😀 😀 😀

ale nie moj muz je egyptan.... ale krestan.. 😉

wacata37
5. lis 2010

no ja cekala Maroko...francouzstina.....nebo Alzir 😉 nebyla jsem daleko od pravdy co? 😉 ty jo ale to mate svetloucky deticky. Ja jsem videla Afganistanec a Evropanka mix a ti byly o neco tmavsi ani ne kuze jako vlasky a ocicka....sranda jak funguje DNA 😎

erikasadek
5. lis 2010

@wacata37 to bude tym ze moj muz nema arabsku krv , ale pravu egyptsku..

preto maju modre oci. 😉
a blondave vlasky.. hlavne pato.. 😉

koniksandy
8. lis 2010

@wacata37 no moja mila tie urazky si si mohla nechat pre seba, ale iba si vlastne ukazala na akej urovni je tvoja konverzacia, ked uz stracas argumenty nahradis ich sprostymi nadavkami.
A mozes mi vysvetlit co vlastne bolo v mojej myslienke urazajuce? A kde som pisala ze sa bojim o svoje dieta, citujem ta: "protoze ho cerny co??? co mu udelaji??? "? Dokonca ja ani nepouzivam oznacenie ´cierny a biely´ ako ty. A ano, toto nie je vhodna diskusia na tuto temu, pozri si moj uplne prvy prispevok a uvidis ze ja som reagovala na temu a k tomu pripojila svoj nazor, na ktory si ty reagovala a ktory ti nenormalne vadi. No taky je svet, jeden si mysli to druhy ono. Ja ti nebudem nadavat do primitivnych naiviek len preto, ze mas iny nazor a v podstate mi je uplne jedno co si myslis. Tymto ukoncujem tuto debatu, lebo je uz uplne mimo povodnej temy.

koniksandy
8. lis 2010

@berenika39 je to mimo zadanej temy, a zas by som len pocuvala nadavky na moju osobu od ludi ktoru nechapu co chcem povedat. takze niekde inde v inom fore sa mozme stretnut a poviem ti co si myslim.

koniksandy
8. lis 2010

@matusik83 a to akoze kedy som take nieco povedala? hm? Ak si citala len koment od wacata tak mi to je jasne.

wacata37
8. lis 2010

@koniksandy jakepak nadavky? ukaz mi jednu nadavku co jsem napsala na tvoji adresu a pak se budeme bavit dale 😉

matusik83
8. lis 2010

@koniksandy tak si precitaj svoje komentare, ked si ani nepamatas, co sama pises. ze sa bojis o svoje dieta, lebo je biele. to ako co ma znamenat??? co z neho druhe deti odkusia nebodaj? a dalej tie tvoje nazory o miesanosti ras a podobne............... to je asi jedno odkial je clovek, ked si z nim stastna ci nie? moze byt biely, cierny, zlty, ak tebe je s nim dobre, tak aky problem?

wacata37
13. lis 2010

Ted mi jedna moc mila pani poslala vtip..myslim ze to vystihuje tuto diskuzi

rika cernoch bělochovi : Když se narodíš jsi růžový, když je t špatně jsi zelený, když se stydíš zrudneš, když jsi nemocný zežloutneš, když se opálíš jsi hnědý. Já, když se narodím jsem hnědý, když je mi špatně jsem hnědý, když se stydím jsem hnědý, když onemocním jsem stále hnědy. Tak kdo z nás dvou je BAREVNÝ. 😀 😀 😀 😀

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@matusik83
@koniksandy
@erikasadek
@bluebell12sr

erikasadek
14. lis 2010

@wacata37 hej poznam uz som h dvanejsie davala na FB.. 😀 😀 😀

ako som uz hovorila to bude podla mna vecny problem

nemozeme sa vsetci milovat je to utopia.. 😉 ☹

matusik83
14. lis 2010

@wacata37 poznam to 🙂))))) ale ako hovori erika, stale sa najde nejaky debil, ktory si proste tu svoju hubu otvorit musi, ale vies, co si hovoria, ze nikdy nikdy to alebo ono, prave to NECHCENNE zlo dostanu 🙂))))) poznam jednu zensku, ta sa zaprisahala,ze cernocha nikdy, a teraz ho ma a 2 krasne deticky, tak len tolko som chcela 🙂)))))

koniksandy
15. lis 2010

@matusik83 citujem presne z mojo komentu: ".... 6 mesacnu dcerku a trosku sa bojim ci ona v buducnosti nebude trpiet resp. doplacat na to, ze je biela...."
to neznamenalo ze sa bojim o svoje dieta PRETOZE JE BIELE. ale vsetky ste uplne mimo, jedina kto asi naozaj pochopila o com som pisala bola erikasadek aj ked ma iny nazor,
No nevadi, ako som uz pisala, nejdem to tu uz rozvijat,

@wacata37 tu to mas, z tvojho komentu: ".... tohle je duvod janadean proc se nikdy co CR nevratim! tahle slepice koniksandy a ji podobni negramoti!!!...."

koniksandy
15. lis 2010

@wacata37
@matusik83
@koniksandy
@erikasadek
@bluebell12sr
a tento "vtip" malo OZ Ludia proti rasizmu isty cas ako slogan. A ked sa nad tym zamyslis, ziadny beloch nepovie ciernemu ze je farebny, ale mu povie narovinu ze je "neger". Jasne ze farbni su belosi, o tom niet pochyb, takze by si vlastne tmave rasy mali prehodnotit ze by nas nemali volat biely, lebo to je urazajuce kedze sme farebni. :D
a skor ako sa zacnes zas certit ze som pouzila hanlive slovo, tak je to oficialne pomenovanie clena negroidnej rasy (čierna rasa, ekvatoriálna rasa), potom je este mogoloidna (žltohnedá rasa, mongoloidi) a europoidna (kaukazská rasa, eurázijská rasa, europoidi, biela rasa, ups, pardon, farebna :D)

wacata37
17. lis 2010

@koniksandy 'Neger' je hodne silne slovo prirovnala bych ho k 'Bila krava' chces aby ti tak nekdo rikal? tak vaz slova 😉

prosimte proc mas potrebu prispivat do tohodle fora?? Ja nad tim premyslim, lamu si hlavu a porad ne a ne to docvaknout. Ty nemas dite mulata nebo necekas dite mulata tak co tu delas? 😝 😝 😝

anta
17. lis 2010

Holčiny s dětičkama mulatíkama, vaše děti se mi moc a moc líbí, jsou to moc krásné děti 🙂 🙂 🙂

koniksandy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
awalancha3
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rhodosbb
9. pro 2010

nedavno som citala clanok o modelke Viere Schottertovej a ta jej dcerka Gabriela, ktoru ma s cernochom, je naaadherne dievcatko, vemi sa pacia deti mulati 😵

latvia
16. pro 2010

tato diskusia je o mamickach s detmi zmiesanej pleti / rasy, nazvite si to ako chcete, tak poprosim vsetkych, ktori chcu prispievat do tejto temy, o toleranciu a diskusiu bez utokov...

wacata37
16. pro 2010

@koniksandy
Celou dobu tato diskuse neni o tom jestli se nekomu libi nebo nelibi deti jine rasy ale o tom jake ma maminka ktera tuto diskusi zacala starosti o to jak se k ni a k jejimu diteti bude chovat jeji okoli v CR nebo SR. No pokud narazi na nekoho jako ty tak potez panbuh!
A slovenstine moc dobre rozumim muj otec je slovak! a nikdy se poradne nenaucil cesky...takze s tim na me nechod. A cestine taky rozumim a predstav si ze i anglictine a dokonce z ni mam degree. ale vidim ze se musim naucit latinu a zacit pojmenovavat rasy a zvirata a rostliny spravnymi jmeny. vzdyt o to tu preci jde ne? ne o to komu nebo koho se silne dotykaji tvoje kecy ktery z tebe litaji bez ohledu na okoli! jak jsem jiz rekla tisickrat vaz sva slova tisickrat se zamysli nez neco nekde placnes....zastavce a rekni si jak by se ti to co rikas libilo kdyby se stoly obratili...
otec meho ditete neni NEGR ale Afroamerican a dokonce pro to existuji colonky na oficialnich formularich a moje dite je Mixed Race a to je taky oficialni kolonka. Myslim ze kvuli tobe to menit nebudou 😎