Děti mulati. Jaké máte skušenosti?

janadean
24. dub 2009

jsou tady maminky nebo budouci maminky ktere maji deti jine barvy pleti? Jake mate zkusenosti? Ja mam 2 mesicni miminko a planuji s nim prijet na par mesicu do Cech.

monkula
16. říj 2010

tiež nemám dieťa mulata, ale nedá mi... Mne sa takéto detičky veľmi ,veľmi páčia.... Aj ja som chela mať snedé detičky, nejaké preddispozície tam boli a nič... 😀 😀 😀
@wacata37 Nedalo mi a pozrela som si komentáre k fotkám, a komentár k obyčajnej fotke v ZOO mnou úplne otriasol... Vieš, o čom píšem... Mňa by taká s prepáčením sprostosť nikdy nenapadla. ale vidno, ako kto rozmýšľa...

Moja švagriná tiež chodila s černochom, žije v UK, tak som sa tešila na neterky a synovcov v odtieni capuccino 😀 😀, ale rozišli sa...

monkula
16. říj 2010

@myskapipiska Tvoje detičky sú proste krásne.... 😵 😵 😵 😵

wacata37
16. říj 2010

@monkula : no mnou uz to tolik neotrese, strasne me to mrzi a vzdycky kdyz jsem doma tak se my chce brecet vzteky. proc si ty lidi proste ty poznamky neodpusti? ja chapu ze kazdy ma pravo na svuj nazor, kazdy mame jiny vkus a mame radi jine veci ale takhle ublizovat jeden druhemu pro co? slecne se mozna ulevilo. ocividne ji strasne stve ze nejsme vsichni blond s modryma ocima. nebo ma sama spatne zkusenosti s lidma jine pleti a bohuzel se nedokaze povznest nad tu udalost a promenit ji v neco pozitivniho. nebo dokonce chybela na hodine biologie a zapomela ze sama pochazi z opice.... 😅

monkula
16. říj 2010

@wacata37 je smutné, že si musíš na takéto niečo vedieť zvyknúť.... Ja som naozaj ostala pozerať ako sa vraví s otvorenými ústami, ako niekto môže niečo takéto vypustiť z úst, teda z klávesnice... 😠 😠
Ja sa tiež pozriem, keď vidím malé mulatčiatko, ale len preto, lebo sa mi veľmi páčia, tak ak náhodou budem čumieť niektorej z vás do kočíka, tak to neberte ako očumovanie, ale ako obdivovanie nádherného dieťatka..

monkula
16. říj 2010

@wacata37 a aké poznámky? ☹ Keby som to počula, asi by som sa ozvala a dotyčného človeka seřvala 😝

lussy23
17. říj 2010

J a proti takýmto deťom absolútne nič nemám. Veď sú to úplne normálne deti, ktoré radi šantia a radi objavujú svet. nechápem, prčo majú proti nim predsudky. Videla som aj tu fotky takýchto detí a sú naozaj krásne!

wacata37
17. říj 2010

@monkula :ani nechtej vedet, jednou kdyz ji byl asi rok jsme v Praze byly v obchode a zrovna jsem vybirala okurky na salat a nejakej chlap (nevim mohlo mu bejt tak do 60) se tam naparoval ze prej podivejte se na tu serednou opici a ze sem s nim jenom proto ze ma velky p**o. 🤐 . nebo jednou v centru mesta na ni deti kricely ze je bubak, 😝 ja uz si to ani vsechno nepamatuju, ale pokazde kdyz priletime domu se my to stane alespon jednou. My jsme docela aktivni tak nesedime doma, taky se nemam za co stydet a rikam si ze si holt ostatni budou m uset zvyknout ze se evropa integruje a ze takovych jako je moje dcera je a bude jeste vic, a ne jenom afro/evropanu ale i asiato/evropanu asiato/africanu. a myslim ze je to chyba toho ze jsme opravdu byly tak dlouho zavreni zapadu. tam je to norma, opravdu se nikdo nepozastavi nad tim ze matty je moje dcera. v cechach za mnou lidi chodi s tim ze je to ode me moc hezky ze jsem ji adoptovala. ja bych to z ty huby ani nevypustila. co kdyz to to dite nevi a je to pravda??? lidi holt nepremejslej..... 😒 😒

lussy23
17. říj 2010

@wacata37 - ☹ nechápem tie reakcie. Veď vaše dcérka je nádherná. ☹ Nechápem, prečo sú ľudia takí zlí.

wacata37
17. říj 2010

@lussy23 Taky ne, ale i kdyby nebyla krasna a byla treba postizena, co jim dava pravo na to bejt tak zli? vice co ono to jde vetsinou v kolech, treba jim nekdo ublizil a oni si to takhle ventilujou... 😖

monkula
17. říj 2010

@wacata37 Deti hovoria len to, čo počuli doma, čiže ich "múdri" rodičia ich musia strašiť, chápeš, čo tým chcem povedať.. 😅 😅
Moje deti napríklad nejako ten rozdiel medzi sebou a inými deťmi neriešia... Syn chodil do škôlky aj do prvej triedy s malý, Aziatom, ja som sa ho pýtala ,či sa s ním deti kamarátia a on prekvapene, áno....
Bola som zvedavá, ako ho vníma, tak sa ho opýtala, či je Minko rovnaký, ako on.. A Jarko mi povedal, že áno, má rovnaké vlasy, len oči má trošku menšie ako on... Proste tým, že my na odlišnosť neupozorňujeme, tak si to nevšimol, resp. to nevnímal, jednoducho bol Minko kamarát a viac tie deti neriešili...
Len keĎ bol maličký, tak sa mu nepáčili čenosi - bežci v TV, stáel kričal, fuuj, teta je špinavá 😅 ale to bol ešte maličký, mal asi tri roky, možno aj menej.. Neriešili sme to, len sme povedali, že teta nie je špinavá, len je opálená...A až vnímal, tak sme mu vysvetlili, že černosi bývajú tam, kde veľmi svieti slniečko, tak sa po stáročia viac a viac opálili, aby boli chránený pred prudkým slnkom, a tak to aj berie... že sú rovnaký ako my, len sú viac opálení... 😉
A videla som Ďalší "inteligentný" komentár na adresu Tvojho manžela... 😒 😒 zato tá pani má doma vysloveného krásavca, však? 😉

monkula
17. říj 2010

@wacata37 ale to je úbohé.. mňa tiež keď som bola štvrtáčka, zbila jedna Rómka, na 1. sväté prijímanie som išla s monoklom pod okom, ale preto mám nenávidieť všetkých? Veď tak isto ma mohla napadnúť aj biela.. aj fialová.. je to v ľuďoch, nie vo farbe pleti

lussy23
17. říj 2010

@wacata37 - aj tak mi je to ľúto. Želám vám, aby bolo takýchto reakcií čo najmenej a Matilde veľa kamarátov.

wacata37
17. říj 2010

Vim co myslis, samorejme to je z rodiny 😀 co me ale nejvic udivilo ze slecna je udajne v UK, copak ji to alespon trosinku nerozsirilo obzory??? ocividne je imuni cemukoliv co se kolem ni deje 🤐
Me se tu moc libi ze jsou ty vsichni se vsema a nedelaji se zadny rozdily. Ale jsme tomu vice vystaveni, mame to v televizi, ve skkolach na ulicich. To je problem CR/SR ze to stale jeste je rarita. Matilda ma ve skolce, spanela, araby, polaky, aricke cernochy i anglicany a vsichni si hrajou spolu!! snad se toho taky nekdy dockame v cr/sr.
Co se tyce te druhle pani, to je holcicka videlas jeji fotku? ta je jeste hluboce v obdobi kdy da na esteticnost, kdy ze ji musi jeji manzel libit, pak dojde na to jestli pan manzel vynese kos, jestli se postara o deti atd...to pak bude jedno jestli je ruzovej nebo fialovej ne? jinak to byl jeji manzel ten na ty fotce?? ja myslela ze tatinek?? ooops 😀

wacata37
17. říj 2010

@monkula 😎 presne tak je to o lidech o charakterech ne o ty skorapce ....lidi na to jednou prijdou

wacata37
17. říj 2010

@lussy23 dekujeme, no kamarady mame, holt jenom v UK v Praze je to o neco horsi, ale moc casu tam stejne netravime tak to Matty ani neprijde ze tam je to jinak. bere to jako kratkou dovolenou a pak hura dom za kamaradama. 😀

monkula
17. říj 2010

@wacata37 aha, tak možno tatínek, ja neviem 😀 😀 😀
Moje deti sú tiež národnostne pomixované jedna radosť... Moja mama je Moraváčka, otec Slovák s maďarskou národnosťou, manžel je polovičný Poliak... 😀 😀

wacata37
17. říj 2010

@monkula no my tu mame takovej nazev pro takovy "sugar daddy" 😎 😎 😎
ale ted jsem hnusna ja, snazim se tohle nedelat ze ze vzteku nekomu oplatim stejnou minci, fuj fuj 😅
no ja jsem napul slovenka, otec byl z Nitry a stale mame pribuzne v Trnave a v Ziline. Matka je z jiznich cech ale babina byla napul nemka. Lidi maji strach z neznama a pak uz to neni jenom o barve pleti, tech cizincu co zije v CR/SR a to se nekde projevi, budou mit deti, jejich deti budou mit deti. kdyz na to dojde ta slecna je taky v cizi zemi roztahuje se tam a jenom to ze je bila ji nedela stejnou, je to porad cizinka na cizim uzemi ale dovedu si podle jejich komentaru predstavit jak se tam chova...takovejch tu je 😒

monkula
17. říj 2010

@wacata37 že sugar daddy... ale nejako neviem, čo si mám pod tým predstaviť... 😀 len som si to preložila doslova a do písmena a je mi to smiešne 😀

koniksandy
17. říj 2010

Nejde o vonkajsiu krasu, deticky su krasne vsetky, je jedno akej su pleti 🙂 No rasy by sa nemali miesat. je mi jasne ze laske sa neda rozkazat, no pokial sa biele mamicky nezobudia a nezvysia porodnost bielych deti tak nas o par desatroci pohltia rozne "mixy". Ludia tmavsej pleti su na dobrej ceste, ovladnut strednu europu, ich porodnost neuveritelne stupa, kdezto ta nasa je na ustupe. Oni pridu k nam z chudobnych krajin, a tu dostanu rozne financne prispevky od statu a citia sa ako krali s takou "hrbou" penazi. Tak preco nemat deti aj 5-6 ked stat sa postara? Ja zijem striedavo v Rakusku a Slovensku uz 7 rokov a vidim to vonku, ze im staci len rodit a brat rozne podpory. Mam muza, slovaka, a 6 mesacnu dcerku a trosku sa bojim ci ona v buducnosti nebude trpiet resp. doplacat na to, ze je biela 😒

wacata37
17. říj 2010

@monkula no ze si ji kupuje, uplaci cukrem i kdyz slecna asi bude spis na kabelky a boty. 😅

wacata37
17. říj 2010

@koniksandy a tomuhle rikam neinformovanost a vyvozovani dusledku z neceho nepodlozeneho 😅
je my lito ze se citite ze evropa je vase a nekdo vam z ni ukusuje ale vy sama ukusujete v rakousku z kolace rakusanum. myslite ze se jim to libi? co se tyce deti a pridavku stejne tak jako to tu delaji cizinci a divila byste se kolik slovenek tu ma kupu deti a zije z podpory stejne tak jako britove. zase je to od cloveka k cloveku bez ohledu na rasu.
Rasy se mixuji, proc myslite ze je nekdo zrzavy a nekdo blond?? vrele bych vam doporucila dokument z BBC archivu o mutaci. myslim ze by vam to spoustu veci dalo do kontextu. 😀

wacata37
17. říj 2010

@koniksandy a tak my to nedalo a sla jsem se podivat jak se ten program/kniha jmenuje: je to od Dr Armand Marie Leroi :Human Mutants

Dr Armand Marie Leroi consciously courts others by suggesting that geneticists reopen the question of racial difference. However, far from lending support to racism, he points out that the differences that seem so obvious to the prejudiced eye depend on genetic variations of no more than 7%. At the same time, "each new embryo has about 100 mutations that its parents did not have". We would do well to recognise the fact that we are all mutants.

😀 tak bych si bejt tebou moc nefandila 😎

monkula
17. říj 2010

@wacata37 to je krásne vysvetlené.. 😀 😀
všetci sme nakoniec mutanti 😀

wacata37
17. říj 2010

@monkula 😎 tak a muzeme byt vsichni radi ze jsme radi ne? 😎 😀

koniksandy
28. říj 2010

@wacata37 Neinformovanost???? No nic, zjavne nebolo pochopene na co som vlastne reagovala. @monkula pekne pise ako vysvetlila preco je teta (cernosska atletka) spinava. citujem: "... že černosi bývajú tam, kde veľmi svieti slniečko, tak sa po stáročia viac a viac opálili, aby boli chránený pred prudkým slnkom .... " No tu v europe ocividne take prudke slnko nebolo.
@wacata37 A ja nehovorim a miesani narodnosti, ci je niekto poliak, madar, cech, slovak, rakusan, brit a pod. ale o miesani ras. Rasy sa navzajom lisia od seba biologickymi ale aj kulturnymi atributmi a tie by sa mali zachovat co najcistejsie, bez miesania sa navzajom. A k tomu co ty hovoris ze: "Rasy se mixuji, proc myslite ze je nekdo zrzavy a nekdo blond??" tak z genetickeho hladiska rasy neexistuju. Ľudská rasa je teda biologickou kategóriou, kým národ je pojem vytvorený spoločenským zoskupením.

wacata37
29. říj 2010

@koniksandy proc mas potrebu nekoho urazet a hodnotit? 😖 proc si ty sve antisemitiske nazory nenechas jenom pro sebe? 😲 Uplne me teda sokuje ze mas potrebu prijit na tuto diskuzi a zacit si tu placat jatra o tom jak se bojis o svoje dite protoze ho cerny co??? co mu udelaji??? ses ty jako normalni? 😒 tohle je duvod @janadean proc se nikdy co CR nevratim! tahle slepice @koniksandy a ji podobni negramoti!!!

berenika39
29. říj 2010

@koniksandy napiš jediný důvod, proč by se rasy neměly míchat, proč by měly zůstat zachovány co nejčistší? proč by číňan nemohl mít dítě s afričankou, když se mají rádi, chtějí spolu žít a založit rodinu?

matusik83
4. lis 2010

@wacata37 no ja mam nato uplne taky isty nazor, ako ty. bohuzial na sk/cr si ludia este stale neuvedomili, ze cernosi su presne taki isti ludia ako MY, len su trosku viac opaleni 🙂)))))) a ta dotycna koniksandy, tak to mi je ina mudrlantka, ze sa boji o svoje dieta, lebo nieje cierne? tak preco si vzala slovaka, ak ma komplex z toho teraz. Ja mam snubenca z Nigerie, a nevymenila by som ho ani za 1000 Slovakov!!!!

erikasadek
4. lis 2010

uz sa biju?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tak ja pridam svoju kapku do oleja.. 🙂
moje deti su mulati ale nevidiet to.. 🙂

teraz budem
@koniksandy narazat na teba... 🙂 viem presne o com hovoris ja osobne na tom nevidim nic zle..... co pises..... i ked viem ze nehovoris o hitlerov vizii miesania ras... 😉 viem co chces poved 😉 t...
baby prosim uvedomte si ze nie kazdemu sa paci ked su spolu biela , azijcan, cernoch biela.. anie kazdemu j eto po chuti.. nie s rasistickeho pohladu .. ale skor estetickeho ..
nie kazdemu sa pacia blondynki ... ako ciernovlasky a , alebo azijcania a mozem menovat.. 😉

osobne si myslim ze niektor emiesanie dokaze tak pekne zmiesaninu , ale niekedy priroda to prepiskne, padne to dobre dnes v supermarkete som videla ( rocnu mulatku , no cierna po otcovy ale rysavu cernosku treba vidiet vyzerala strasne.. no skareda ..; bolo mi to luto..; trochu ... ale odbocujem.. 😉

takze ak sa mulati podaria tak je to pekne

osobne si nemyslim ze len v chechach a na slovensku , su blbo videne dvojite rasy.. ludi.. ale ja tu uz rokmi videne stale to je zle videne.....

nie kazdy je rasista, nie kazdy antisemit to mi ide inak na nervy v poslednej dobe 😠

proste je to vec osobneho vkusu 😉

wacata37
4. lis 2010

@erikasadek ja teda chapu ze je to taky z velke casti o vkusu ale pani @koniksandy to prepiskla tim ze se boji os ve dite! prave ten strach a ta nevedomost a neinformovanost to je silena kombinace a tak se stane to co se stalo ty Natalce v CR 😒

jinak co se tyce osklivosti to je taky subjektivni pojem, ja napriklad znam spoustu "bilich" deti ktere jsou osklive. ale treba moje sousedka je schledava roztomile. ale nevidim to jako duvod k tomu abych je sla urazet nebo jim jakkoliv zneprijenovala zivot 😎