Děti při studiu, jak jste to zvládaly?

janebee
19. čer 2014

Ahoj maminky 🙂
Studuji farmacii a s manželem čekáme miminko - plánovaně. Kvůli těhotenství musím přerušit na rok školu, do laboratoří by mě nikdo nepustil a taky se chci věnovat po porodu našemu drobečkovi 🙂 Ale stále víc teď přemýšlím, jak to budu všechno zvládat, až do školy zase nastoupím. Dálkově se můj obor studovat nedá a čekají mě předměty, kde budu muset být i 8 hodin v kuse v laboratoři.. Ráda bych mezi vámi našla nějaké maminky, které musely skloubit denní studium a miminko 🙂 A jak jste to všechno zvládaly? 🙂 Budu ráda za všechny zkušenosti a rady 🙂

Jana

mysonek
19. čer 2014

Ahoj, já teda vlastní zkušenost nemám, ale na škole jsme měli spolužačku co zvládla při škole 3 děti. První si pořídila v prváku, k nám do ročníku se dostala někdy ve čtvrťáku nebo v páťáku, to už měla děti tři a školu dodělala s námi bez problémů. Celkem to dělala maximálně o 3 roky déle. Ale je fakt, že neměla vůbec problém s hlídáním, manžel hodně vydělával a měla babičky. Asi si mohla dovolit i někoho na úklid. No nicméně učit se se třemi dětmi na státnice muselo být i tak dost výživné. Tak držím palce ať to také zvládneš. Taky záleží v jakém jsi ročníku, jestli v prváku, nebo už někde ke konci a jestli je farmacie horší na začátku, nebo ke konci. A taky jestli školu zvládáš v pohodě, nebo sedíš celé dny nad knihami, abys udělala zkoušku.

lrg
20. čer 2014

Já jsem na mateřské dodělala VŠ, ale dálkové studium a ne tak náročný obor, jako máš ty. Bylo to celkem v pohodě, ale samozřejmě díky velké podpoře rodiny. Určitě se studia nevzdávej, povede se ti to skloubit, jestli máš možnost hlídání, buď z rodiny nebo i klidně placené. Ale taky záleží, kolik máš roků ještě před sebou, aby sis tu mateřskou vůbec užila a později nelitovala, že ti ty nejhezčí chvíle protekly mezi prstama.

ali34
20. čer 2014

@janebee Ahoj, já jsem při dětech VŠ vystudovala a měla jsem to tak, že jsem si vybírala, které přednášky považuji za důležité, na jaké přednášky budu chodit, někdy jsem byla ve škole týden až do večera, ale pak zase veget a nechodila jsem vůbec (studovala jsem v jiném městě a druhou VŠ současně v té době v zahraničí), ale mám ekonomické zaměření a pak jsem si dělala ještě doplňkové studium právo pro překladatele a tlumočníky na jiné škole ve stejném městě 😀 A v zahraničí jsem studovala ekonomku 😉 Ráda na to vzpomínám, krásné období a já jsem díky tomu se i přestěhovala před časem do města, kde jsem na škole byla 😀 Určitě to s podporou zvládneš, já jsem měla velké štěstí, že i na škole mi vycházel každý maximálně vstříc, ale já jsem neměla tak náročné studium, ale i na zkoušky jsem si směla vzít třeba malou (tenkrát novorozeně) pokud jsem neměla hlídání 🙂 Bakalářské studium jsem dělala při 2 dětech, přičemž druhé se mi narodilo právě uprostřed a pak jsem před promocí porodila třetí a šla na magisterský dál 🙂

filipatereza
2. črc 2014

Já jsem studovala medicínu, poslední ročník, denní studium, víceméně akorát praktika kde jsem musela být. Snažila jsem se udělat max. v těhotentství a potom co byla dcerka malá, malé mimčo dost spí a tolik tě nepotřebuje a nepostrádá jako starší dítě. Teď jsou dcerce skoro 3 roky, čekáme druhé mimčo a mám za sebou už rok a půl v práci...🙂

somalicats
2. črc 2014

@janebee Ahoj, odkud jsi? Možná bych Ti jakožto farmaceut již hóódně dlouho hotový mohla pomoci. Kdyžtak mi pošli zprávu.

jajka251
2. zář 2015

Já jsem studovala Cevro institut a v půlce jsem zjistila,že jsem těhotná :o( nějak se zadařilo dřív než jsem plánovala :o)
Dodělala jsem i s dítětem,přístup učitelů je velice fajn...byla jsem tam moc spokojená...Každému,kdo se rozhodne,držím palce a fandím...ale sama můžu říct,že to jde...