Drobečci - diskuze pro maminky drobných dětiček

rybarna
12. zář 2012

Ahoj holky, zakládám tuhle diskuzi pro maminky drobných dětiček. Moje malá má v necelých pěti měsících 4,94 kg a 60 cm. Porodní váhu měla 2,28 kg a 45 cm.Jsme na UM pije si prostě tolik kolik potřebuje, každý mi říká jak je drobná, někdy jsem z toho na nervíky, když vidím kolem sebe měsíční miminka větší než jsme my. Je tady na tom někdo podobně?

hanimir
12. led 2013

Cha! Tak vidím, že to nemusím zakládat 🙂 Ještě, že jsem se podívala. Přidávám se, moje dcera měla porodní váhu 2,890 a 49cm, asi vlivem ne moc pohodového porodu a všeho kolem nás pouštěli po týdnu s váhou 2,5kg s pomalým nástupem laktace, malá prostě nechtěla pít. Teď je jí 9m má 6,5 kg a 67 cm, od Vánoc pomalu přestávám kojit, máme doma dospěláka, co mamku a její prso už nepotřebuje. S @rybarna vyhlašujeme soutěž o "somálce roku" 😀 Kdo se přidá?

gable
12. led 2013

@rybarna
@hanimir holky,ja k vam patrit nebudu,ale taky se setkavam s tim,ze vysvetluju,proc jemalicky tak malicky. Narodil se o dva mesice driv 1620g,42cm. Vahu i delku krasne dohnal,ale i tak je drobnejsi oproti stejne velkym a tezkym miminkum 🙂

gable
12. led 2013

@hanimir
@rybarna v 7 mesicich 68cm a 7680g 😉

cajomilka
22. led 2013

Ahoj, taky se přidávám, myslím, že na nás nemáte - Amálce je rok, v 11 měsících měla 68 cm a 7,1 kg. Porodní váhu přitom měla 3,7 a 49 cm, jen prostě hrozně pomalu roste a málo přibírá - zvlášť od té doby, co jsme přešly na příkrmy. Nicméně kojím i nadále. Paní dr. už nás chce poslat na antropologii na vyšetření na růstový hormon 😒

rybannna
27. led 2013

Ahoj, tak jsem si říkala, že Karolínka je malá. Tedy ona je malá, ale ne až tak jako Amalka Cajomilky. Teď v roce měla 70 cm a 8,2 kg. Je to prostě piškůtka malinká. Každopádně mudra to neřeší, tak snad je to kapesní dítě ok 🙂 Při porodu měla 49 cm a 3100 🙂

terkaz
27. led 2013

Ahojky, tak nevim, ale na nas asi nemate 🙂 Mala ve trech letech 10kg a Synek v sesti 15kg 🙂) Proste drobci. Rustovy hormon maji oba na hranici, takze jen sledujeme rustovou krivku 😉

drao
27. led 2013

Ahoj, přidávám se také. Malá má 20 měsíců a má lehce pod devět kilo 😀 ale už jsem ji dlouho neměřila, takže nevím kolik cm 🙂 ale nosí velikost 80-86 a hlavičku má necelých 45 cm( to má teď její půl roční sestřenka) 😀 Porodní váha 3,2 a 49 cm, takže takový normální miminko, ale přibírá hrozně maličko a po dlouhé době, nejvíc co kdy přibrala byly asi první dva nebo tři měsíce zhruba po půl kile 😀 Pak už samozřejmě mnohem míň. Od malička je na UM a papala vždycky malinko, tak kolem 100ml na jedno krmení 🙂 A doteď to není žádný jedlík.

abigail1
27. led 2013

No, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Syn neměl v roce ani 7 kilo. Je mnohem menší, než by měl být, každý mu tipuje nižší věk a hrozně se diví, že už mu je tolik a tolik. Kalhoty a bodýčka mu vydrží rok. Strašně mě to trápí. Doktoři pořád řeší, že je mimo růstové tabulky, ale nevyřešili nic a já z toho mám pořád nervy v kýblu. Ach jo.

korcula
27. led 2013

@terkaz Ahojky, tak to jsme na tom hodně podobně, malá má ve 3 letech 10,5 kg a kluk ve 4 letech přes 14.... Kluka dr ani neřeší, ale Anička už nám dělá starosti.... byli jste na nějakým vyšetření? nám děllai akorát všechno možný u dětský z krve a pořád jí hlídá zda nás neposlat na endokrinologii

copa
27. led 2013

ahoj holky, naše malá měla 2,45kg, v roce 7,12kg 😀 teď jsou jí 3 a hurrá, máme skoro 11kg 😀 😀
oproti svým vrstevníkům je min. o půl hlavy menší... ale co, co je malé, to je hezké

majkali
27. led 2013

Ahoj, tak koukám, že nejsem sama, komu váha dítěte dělá starosti. Mě teda dělá starosti ten starší, je mu skoro 3 a půl a má 11,5 kila, na výšku o.k., ale lezou mu kosti, žebra, v pase je strašně hubenej. Vypadá jak reklama na hlad. Jí docela normálně, ale hned to vykaká. Ani jsem to s doktorkou neřešila, říkám si když má normální výšku, váha snad není tak rozhodující. Zato můj druhý syn je opak. Je mu 5 měsíců a odhadem má přes 8,5 kila, nosí vel. 80.

korcula
27. led 2013

@majkali no u nás taky ten třetí má v 9 měsících víc než první v roce a než Anička v roce a pul...🙂

terkaz
28. led 2013

@korcula My jsme byli na endokrinologii, ale vysetreni maji v poradku, rust. hormon na hranici, takze se to lecbou zatim neresi. Byli jsme s nima oba i s manzelem a doktorka kdyz nas oba videla, rikala, ze je to u nas asi hodne dedicne. Jsme s manzelem oba drobni a byli jsme na tom s rustem stejne jako nase deti. Vysetreni jim ale udelala pro jistotu. Deti vypadaji normalne, zadni "trpaslicci" nebo velke hlavicky a tak. Proste jsou jen drobounci. Myslim, ze to dozenou pozdeji. 🙂 Manzel take vyrostl az na stredni....tak uvidime 😉

hanimir
28. led 2013

Ahojte holky, jsem ráda, že jste se nám ozvaly, @rybarna koukej, nejsme samy! 🙂 Je mi celkem jedno, kdo co říká, ale občas mi leze na mozek, když vidím, že všechny děcka mají ve dvou měsících to co my v devíti. Myslím, že to asi každá znáte. Hlavně doufám, že jsou všichni ti naši drobečci zdraví a opravdu jen "drobci" 🙂
@cajomilka
@rybannna
@terkaz
@drao
@abigail1
@korcula
@copa
@majkali

abigail1
28. led 2013

Tak já si jdu zas postěžovat. Deptá mě, že 23měsíšnímu dítěti krásně sedí oblečení ve velikosti 12 měsíců.

rybarna
autor
28. led 2013

Ahoj holky, jsem moc ráda, že píšete o svým malých "velkých" miláčcích. Moje maminka si to například velmi pochvaluje, prý se s ní nenatahá, když je to takovej pinďa. Měly jsme v 8 měsících 6,27 kg a 68 cm. Na kontrolu jdeme v deseti, tak potom nahlásím aktuální velečísla 🙂 Tady v našem okolí, žadný takový prcíček není, všichni mají takový velký děti, že jsem z toho fakt měla deprese. Ale naše Johanka je zlatíčko, je zdravá a to je hlavní. Moje sestra má 4letou holčičku a tu zase musí od jídla honit, prostě každý dítě je originál a tyhle naše malý zlatíčka nám to prostě nedávají zadarmo 🙂 Budou to jednou silný osobnosti, uvidíte 🙂
@hanimir
@abigail1
@terkaz
@korcula
@majkali
@copa
@drao
@cajomilka
@rybannna
@terkaz

cajomilka
28. led 2013

Ahoj, tak Amálka teĎ měla chřipku a průjem a viditelně zhubla, tak se bojím, že bude mít zase pod 7 kg - ve 13 měsísích 😒 Jinak její nízká váha je pro mě výhodná na nošení v manduce, pořád nosím na břiše a vůbec mi to nevadí 😉 Ale samozřejmě bych byla radši, kdyby vážila a měřila normálně...

jana21278
28. led 2013

aj my jsme prťavý. alenka se narodila ve 38+1 s váhou 2,25kg a mírou 47cm. ve třech měsících měla 4,41kg a 58 cm. do dýlky nám roste, ale moc netloustne. doktorka nás pořád prudí a na rizikový poradně taky. ale já na to celkem kašlu a užívám si miminka. jsem ráda, že nemusím už chovat osmikilovou holčičku. je zdravá tak doufám, se nic nestane a pokud bude jen hubená tak se nic neděje.

abigail1
28. led 2013

@cajomilka Taky nosím syna na břiše. V pohodě ho unesu. 🙂

hanimir
28. led 2013

Tak aby jste věděly, tak já jsem ještě týden přenášela 😀 A oblečení 0-3m nosíme ještě teď některé. Obávám se, že důležitou roli v tom hraje plína, tu kdyby neměla,tak se vleze v pohodě do všeho 😀 Takže ne jen, že se nenadřu, ale ještě i ušetříme 😎 A jsem taky ráda, jaká je, protože je to moje malá koza, hodňoučká, usměvavá. Čert ví, co by z ní bylo, kdyby byla tlustá 😝

cajomilka
6. únor 2013
cajomilka
6. únor 2013

@abigail1 Jojo, to znám, mam pro Amálku spoustu krásných oblečků a furt čekám, až jí konečně nebudou velké, některé věci nosí už půl roku, sice je fajn, že se ušetří a že nemusím furt shánět něco novýho, ale už mě to jaksi nebaví 😒 A to nemluvím o zásobě jednovelikostních plín, které jsem si v počátečním nadšení nakoupila dopředu a které nejspíš vůbec neužijeme 😒 (To bylo pravda předtím, než jsem objevila Anavy 😉

hanimir
12. únor 2013

Ahojte holky! Tak máme za sebou 10m prohlídku a skóre je následující: 69,5cm a neuvěřitelných 7,25kg!!!! 😀 Juch juch! Normálně za měsíc třičtvrtě kilo, čučela jsem jak puk! Minulý měsíc to bylo celých 50g, takže jsem se ujišťovala, jestli není rozbitá váha 🙂 No radost největší! Klidně mi ta opička moje mohla říct, že bude radši jíst normální jídlo, než mlíko.
Jedinou chmurou je to, že musí chodit na cvičení, protože jak je drobná, tak má opožděnou hrubou motoriku. Jak jste to měli vy? Maruška se začala otáčet až tak v půl roce, pak dlouho válela sudy, couvala, plazit se začla až v 9m a teď doktor řeší, že neleze, neudrží se v sedu. Jak na tom byli vaši drobečci?

cajomilka
12. únor 2013

@hanimir Amálka v hrubé motorice nijak opožděná nebyla, jen sedět samosattně začala až v roce, ale to je podle doktorů naprosto v pořádku, důležité je lezení.

rybarna
autor
20. únor 2013

Tak hlásím, že jsme váhu nestrhaly - v deseti měsících vážíme 6,92 kg a měříme 70 cm. To jsme velcí co?

hanimir
21. únor 2013

@rybarna inu, nezbývá než uznat, že naše hobití mládě není na světě nejmenší 🙂 Ale je to o fous, teta! :D

cajomilka
21. únor 2013

@rybarna Amálka má ve 13,5 měsících 69 cm a 7,25 kg... Endokrinologie nás asi nemine 😒

katyxq
21. únor 2013

U nás na dýlku víc neź dobrý, ale ta váha - v roce měla 77cm a 7kg, teď má podle mého orientaćního vážení kolem 7,7kg, snad jí tohle tempo přibírání vydrží. Když se narodila, měla 50cm a 3,7kg (takže žádný drobek, ale pak přibírala pomalu - ale jistě 😀).

sharon2
27. únor 2013

Ahoj holky, náhodou jsem narazila na vaši diskusi a nedá mi to, než se nepřidat 🙂 Jám mám doma takové drobky dva 🙂
Julinka má už 4,5 roku, ale nosíme velikost 92 i 86. Je stějně velká jako moje dvouletá neteřinka.
V 6 měsících měla 62cm a 6kg, v roce 68cm a 7,4kg , v 18 měsících 75cm a 8,5 kg Hranici 11 kila jsme zdolali až ve třech letech, to měřila 87 cm.
Naše dětská dr ji sleduje, do tří let jsme chodili na přeměřování po půl roce. Celou dobu se drží pod 3 percentilem. Psala jsem si i s odborníkem přes růstový hormon, řekl mi, že pokud nedojde ke stagnaci růstu, tak se to nemusíme řešit /ono taky píchat do dítěte denně růstový hormon.....kdo by o to stál/. Pokud se udrží na své růstové křivce, tak prý dosáhne 150 cm 😒 takže budeme dále hlídat, my s manželem nejsme žádní obři /já 158cm, on 164cm/, ale přece jen si říkám, v dnešní moderní době, aby mi jenou nevyčetla, že nemá ani těch 150 cm.

Ondra je na tom trošku lépe - v 6 měsících 63cm a 6,5kg, v roce 70cm a 7,7kg v 18 měsících 76cm a 9kg.
No, když na to tak koukám, tak o moc líp na tom není 😝 ale nepůsobí tak strašně droboučkým dojmem jako Juli a "už" nosíme velikost 80 😀
Takže budeme taky hlídat....přece jen u chlapa je i 155cm doooost málo ☹

abigail1
2. bře 2013

@cajomilka prosím tě, proč vás ženou na endokrinologii? Nás tam ženou taky, ale syn má zdr. problémů víc, takže ani vlastně nevím, z jakého důvodu tam ženou nás.

@sharon2 Tak to je fajn, že vám doktoři řekli, že pokud nedojde ke stagnaci růstu, že to nemusíte řešit. Já jsem bohužel na takové doktory nenarazila. A to u syna ke stagnaci růstu rozhodně nedochází. Zarazilo mě, že vám řekli, jakou bude mít holčička výšku v dospělosti. Na kolik je to přesné? Vždyť v pubertě se může vytáhnou, přibrat, zhubnout... a to přece dopředu nikdo neví!
Prosím Tě, co to bylo za odborníka na růstový hormon, se kterým sis psala? Napiš prosím sem, nebo IP. Dík.