Drobečci - diskuze pro maminky drobných dětiček

rybarna
12. zář 2012

Ahoj holky, zakládám tuhle diskuzi pro maminky drobných dětiček. Moje malá má v necelých pěti měsících 4,94 kg a 60 cm. Porodní váhu měla 2,28 kg a 45 cm.Jsme na UM pije si prostě tolik kolik potřebuje, každý mi říká jak je drobná, někdy jsem z toho na nervíky, když vidím kolem sebe měsíční miminka větší než jsme my. Je tady na tom někdo podobně?

cajomilka
29. dub 2013

@elielizabeth Ahoj, jako bych četla o naší Amálce (ta měla porodní váhu dokonce 3,7kg), až na to jídlo, tam je to trochu slabší. Furt čekám, že se to zlepší, až konečně přestanu kojit, furt se k tomu nemůžu odhodlat. Letní věci jsem nakoupila dopředu ve vel. 86 a taky zjišťuju, že se do některých vejde dvakrát 😒

cajomilka
11. kvě 2013

@abigail1 Díky 🙂 Amálka teď jí na svoje poměry hodně, asi dohání tu nemoc. Jsem zvědavá, co navážíme u dr.

cajomilka
23. kvě 2013

Tak jsme dneska byly na antropologii. Paní dr. nás hned doporučila na endokrino, termín máme až na konci srpna, mají tam hrozně narváno (FN Motol). Amálka má aktuálně v necelých 17 měsících 8 kg a 70,5 cm - stále velikost 74 ☹

abigail1
23. kvě 2013

@cajomilka myslím na vás, ať Vám to dopadne co nejlépe! 🙂

nikolletta87
29. kvě 2013

Ahoj. Elinka se narodila s váhou 3,55kg. A teď v necelých sedmi měsících má s bídou 6,5kg... "válčíme" s jídlem. Je to hrůza... ☹

jana21278
30. kvě 2013

@nikolletta87 tak to jsme na tom podobně. alenka se narodila s 2,25 kg a v 7,5 měsících má 6,5 kg 😀

teerka
8. čer 2013

Ahoj a přidáváme se se synem k vám. V pátek nám dali na zváženou. Buď léčbu růsťákem a nebo syna s výškou od 159-165cm. Vážně výborný ☹ Narodil se ve 42 tt s výškou 48cm a v roce 69, ve třech letech a dvou měsících 88 cm. Jak jen tu výšku popohnat??? Vůbec se mi do toho hormonu nechce, vždy se děsím očkování, nesnáším léky, pěstuji vlastní zeleninu, králíky, husy a vajíčka, hodně kupuji bio a pak toto? Ach jo. MuDra říkala, že hooodně vypovídá o dospělé výšce věk, kdy vypadne první zub. V našem případě, pokud by vypadl v pěti letech, tak bude vysoký kolem těch 160 a pokud třeba až v sedmi, tak by mohl mít ke 165cm. Je to na kluka hodně málo??? Ještě k tomu je syn hodně citlivý a úzkostný. Tak aby mi ho děti ve škole jednou nezlobily. Váhám a zvažuji pro a proti.

kikimaruska
8. čer 2013

Ahojky, není tu nějaká maminka už staršího drobka? Malému bylo 5 let a máme 14,7 kg a 104 cm 🙂

abigail1
9. čer 2013

Ahoj, zdravím 🙂

dočítám poslední příspěvky diskuze a je mi z nich ouzko. ☹

@teerka jestli jste se rozhodli, můžu se zeptat, jak? Sama nevím, jak bych se v takové situaci rozhodla... Je to fakt těžký.
Jak jsi psala, že pěstuješ vlastní zeleninu a tak, tak to je určitě dobře.

Po dlouhý jsem se podívala na růstové grafy .... a nic moc. U nás to aspoň trochu zachraňuje výška, ale je mi jasný, že doktorům to bude připadat stále málo. Doprčic.

teerka
12. čer 2013

@abigail1 My se zatím rozhodujeme, máme čas až do listopadu, posháníme si spoustu informací, taky u nás za rohem pořádají tábor pro tyto děti s růsťákem a tak se tam možná zajedu. Třeba narazim na někoho zkušenýho, prošlo jim pod rukama spoustu dětí, tak vědí, jak to zvládají a jestli jsou viděli nějaké vedlejší účinky. Ve mě se to pere, už z toho důvodu, že růsťák podporuje růst všeho, né jen kostí(svaly, kůže, orgány...) a my měli v roce bouličku, tu mu odstranily a ona se mu po dvou letech vrátila. Samozřejmě nám nikdo nedokázal vysvětlit, kam se ztratily výsledky z histologie a nedej bože, že by to ten růsťák ještě podpořil. Tak to vypadá, že ji nechápe opět odoperovat (v obličeji) aby se to mohlo poslat na rozbor a pak budu zvažovat ten hormon. Je mi z toho zle ☹

cajomilka
12. čer 2013

@teerka Ahoj, vítej v naší diskusi... Bojím se, že mě takové dilema taky časem čeká, výška 165 cm je sice na kluka dost málo, ale už to není nějak extrémně málo, můj táta i manžel mají asi 172 a nepřijde mi to málo.

andryyy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivajaro
10. srp 2013

Ahoj, mamky kolik mělo přibližně Vaše mimčo v 9 měsících? 🙂

jana21278
10. srp 2013

@ivajaro na devítiměsíční prohlídce jsme měli 6950g a 72 cm. jak jste na tom vy?

ivajaro
10. srp 2013

@jana21278 My tam jdem teprve ve středu ,páč jsme byli na dovolené ale na 6 měsíční jsme měli 6,9kg a 64cm

jana21278
10. srp 2013

@ivajaro no tak to jste obři. my měli na půlroční 5960g a 66cm. teď přibíráme tak 300g měsíčně. počítám, že v roce budeme na 7500g. mě stejně přijde, že už má 10kg a měří metr 😀

ivajaro
10. srp 2013

@jana21278 No natož že naše porodní byla 2350g mi taky přišlo, že má dost ale každý mi říká jak je malinká a hubená 😒 přitom za měsíc mi přibrala celé kilo ... ona je hroznej neposeda, snad ani ve spánku není klidá :D

jana21278
10. srp 2013

@ivajaro alenka taky měla při narození málo. porod ve 38+1 a měla 2250g. oproti těm dvanáctikilovým dětem je hubená, ale já si nestěžuju. mě přijde normální a hezká. mám sestřenici a ta má o 4 měsíce starší holčičku. v roce měla jen málinko přes 7 kg, ale jen 69cm. a mě přijde jako cvalíček. podle mě máš úplně normálně velký dítě.

cajomilka
9. říj 2013

Tak výsledky z endokrinologie komplet negativní, Amálka má všechno včetně růstového hormonu v pořádku 🙂 Akorát nám doporučují genetiku. Jinak Amálce budou na konci roku 2 a ještě nemá ani 9kg, od jara trošku povyrostla, asi o 2-3 cm.

katyxq
9. říj 2013

@cajomilka naše malá má 9kg teď - a je zdravá, hodně čilá (ehm, teda spíš dračice 😀)

lynks
10. říj 2013

@teerka ahoj, to doktoři řeknou takhle do větru a podepíšou se pod to, že vyšší nebude? Přijde mi to jako normální výška - kolem těch 160 - proč bys ho chtěla mít vyššího? Když bude vychovaný tak, že uvidí sebehodnotu v něčem jiném než ve výšce, tak bude spokojený.
Hormony jsou hormony a jejich umělé dodávání do těla nemůže být dobré.
Já bych nedala. Měla jsem ve svém okolí kluka, co je bral a byl takový neforemný, dlouhé tělo a krátké nohy, jakoby neproporční
No a u nás je to tak, že v 3 letech je na necelých 12kg a 92cm. Důležité je neporovnávat s okolím nejsme roboti.
papa

lynks
10. říj 2013

@teerka jo a ještě k tomu, že synek se ti jeví uzkostný - není úzkostná spíš jeho maminka a syn to po ní přebral? Nechci se tě dotknout, to ne, ale naše detičky přebírají všechno po nás, naše nálady tak když ty se o něj bojíš jak to bude mít těžké, tak on to bude mít těžké. Hlavu vzhůru a dívej se na něj v takovém světle jakém si zaslouží - a to platí i na tebe - koukej na sebe jako na skvělou mámu, která nic nezanedbala a dává sobě i synkovi lásku! Konec přednášky 🙂)

teerka
10. říj 2013

@lynks děkuji za psychickou podporu, ale tu já nepotřebuji. Musím rozhodnout o 15 letech mého syna. Pokud mi radíš, abych hormon nedala a koukala na sebe, jako na skvělou mámu, co nic nezanedbala a on se zastavil na 120cm, což se také může stát, tak teprve pak bych byla psychicky špatná a přemýšlela nad svou sobeckostí. Jak jsem mohla takto uvažovat. My máme možnost volby, proto se o tom potřebuji poradit. Ale jsem vděčná za každý názor a příspěvek.

Nyní mu je 3 a 7 měsíců a má 90cm, růstový hormon mu nefunguje, dle testu.

lynks
10. říj 2013

@teerka Takže jste ho začli dávat. Prosím můžeš napsat, jak se to diagnostikovalo? děkuji.

teerka
10. říj 2013

@lynks zatím čekáme až nás pozvou do Hradce na další test. Podle prvního, který mu dělali v okresní nemocnici mu vyšly hodnoty z krve 1,5-1,5-3 a měl by mít minimálně 9. jedná se o test, kdy mu odeberou krev, pak mu dají tabletku, po hodině opět odběr krve a zase tabletka a do třetice odběr. Ty tabletky mají stimulovat produkci růstového hormonu. A dále nás odeslali do HK. Tam mu budou dělat test stejný, jen ta látka se bude taky píchat místo té tabletky. To už naše okresní nemocnice dělat nemůže, je to s hospitalizací. A pak se uvidí. Ale podle naší Dr, to má jistý, že by mu ho dali, jen se musí ty testy udělat všechny. Také ho testovali na spoustu jiných nemocí, než jsme se dopracovali k tomuto. Ale zatím nepícháme.

lynks
10. říj 2013

@teerka jo ták, no žádna sranda. Co na to dál říct, kdyby se ti všichni doktoři mýlili... A to řekli, že by mohl mít i míň než 150?

teerka
10. říj 2013

Ano, že by se mohl zastavit třeba na 120 a co pak? To bylo na mou otázku, kdyby jsme s léčbou nesouhlasili nebo o ni požádali v pozdějším věku. Ale nevím, kolikrát se jím to stalo. Ono ani není moc dětí takhle malých a ještě míň rodičů, kteří léčbu odmítly. Takže by to byl krok do neznáma. S lékem máme jistotu. Ale byl by prostě malej. Jiné zdravotní riziko tam není, jako třeba u cukrovkářů. Jinak je to dost podobná léčba. Každý den cca 15 let vpich.
Určitě to sranda není, ale jsou děti i více nemocné. Má neteř je autistka a naproti přes zahradu máme ročního chlapečka s leukémií. Takže my jsme jsme vlastě zdraví. Ale stále se rozhodujeme. mimo jiné je vedlejší účinek léku (hodně vzácný) možná ta leukémie. (vyčteno v příbalovém letáku).

helabella
10. říj 2013

Ahoj maminky,
u nás jsou drobné všechny děti. Nejstarší byla nedonošená, měla 2kg a nakonec bude naše nejtlustší dítě 🙂 Teď v 7 má 19kg. Druhorozená se narodila se 3kg a v roce měla jenom 6,5kg 😒 Teď v 5 letech má 14,8kg a 105cm @kikimaruska
Syn má teď 3 roky a zrovna včera jsme byli na tříeltý a má 11,3kg a 92cm. A nejmladší má skoro 9 měsíců a váží 5,4kg 😝 Takže pokud dosáhne do roku 6kg bude to skoro zázrak (přibírá teď kolem 50g za měsíc). S nejstaršíma dvěma jsem byla na endokrinologii a vše bylo v pořádku. Tak další děti už tolik neřeším, prostě mají rychlý spalování 😀 😀

Ale chtěla jsem povzbudit @teerka . Mám kamarádku, která má holčičku, u který se cca kolem 3-4 let zcela zastavil růst. Prošla si srrašně moc různýma vyšetřeníma, včetně odebírání střevní sliznice v narkóze, atd. Nakonec skončili na píchání růstovýho hormonu. Malá má teď 10 let a výškově zhruba odpovídá naší Kačí, která je v 7 letech ve spodní části grafu. S hormonem se růst zase rozhýbal. Sice pomalu, ale roste konstantně. Taky hodně řešili možné vedlejší účinky a nakonec se rozhodli pro hormon. Není to lehký rozhodování, člověk by si přál vidět do budoucnosti 😒

teerka
10. říj 2013

@helabella ano, kéž bych mohla vidět do budoucnosti. Díky za podporu 🙂

teerka
10. říj 2013

@helabella úplně mimo téma, také plánuji 4 děti 😀 😀 😀 Velká rodina je to nejkrásnější 🙂